Jump to content

Uređenje enterijera


Zen

Recommended Posts

Na kolena pred kraljicom stolica Herman Miller Aeron! :mrgreen:

hero_aeron_work_1.jpg

 

Salu na stranu, nadam se da cu je posedovati sto je pre moguce, jer bukvalno nijedan cocek ko je poseduje nije reko nista lose, stolica razvaljuje u svakom pogledu.Ja sam sedeo kratko na njoj nekih pola h i svakako se moze reci da je u skladu sa svim ergonomskim zahtevima.

Kod nas mislim da ima da se uzme u Nitea-i.Cena prava sitnica od 1000-1500e u zavisnosti od verizje.

 

Al ko zeli pravi kvalitet a pritom radno vreme obavalja na stolici..sa Aeronom nema sale.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kontam da bih i ja potrošio velike pare da radno vreme provodim za stolom. Ne ovolike, doduše, ali dobra stolica se isplati, a mišići i kosti su zahvalni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Realno, akvarijum od sto litara nije puno velik (znam kako izgleda uzivo :))

a najbolje ti je da smislis sam i odes u Stilles da ti iseku pa sastavi sam kuci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Soma držim u gaćama, u akvarijumu samo ribice :)

 

Elem, nemam ni vremena ni živaca da se sam previše zezam oko toga. Gledao sam i neke varijante da mi seku ivericu i izađe oko 60 evra za najobičnije ploče koje opet moram nekome da platim da sastavi. Ima po perifernim delovima grada dosta stolara ali nemam kola da jedan dan to sve obiđem ko čovek. Gotova varijanta akvarijum od 120 litara plus postolje izađe oko 30 000 dinara :confused:

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mi smo radili akvarijum kod onog old skul cice u Skalaru u jevrejskoj, ispade nesto dzaba tipa nesto malo vise od 6k.

 

Da da, i ja sam provalio tok čiču, planiram tamo da pravim, samo mu treba odneti mere al' ja nemam mere, jer nemam postolje gde bi držao prokletinju. Elem, imao sam akvarijum od ~90 litara kao klinac, super stvar, mada tada nisam imao mnogo veze kako da ga sredim, planiram sad malo da se prisetim kako je sve to išlo plus da malo lepše sve to osmislim. Za uređenje enterijera prava stvar.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gotova varijanta akvarijum od 120 litara plus postolje izađe oko 30 000 dinara :confused:

 

U, bre, koliko je to skupo! Ja sam imala akvarijum oko 300 litara za svim zajebancijama unutra i spolja. Kad se sve sabere, nije me koštao više od 100e. Fora je da nađeš dobrog stakloresca i stolara ili da iskoristiš nešto iz stana i da ga pretvoriš u postolje. Moji su imali TA peć koju ne koriste, a koja je već bila ofarbana u fazon drveta (ne mora da se farba, može samo da se izlijepi samoljepljivim papirom koji je u tom ili nekom drugom fazonu, recimo) samo smo preko dodali debeli stiropor (da bi držao toplotu), pa akvarijum. Ja nisam imala ribice, pa nije bio toliko fensi iz razloga što kornjačama više odgovaraju akvaterarijumi, što znači da ne možeš da praviš poklopac kakav želiš, potrebna je velika UV lampa itd.

Edited by Kokopelli

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam da je to mnogo al' oni tu idu na varijantu da imaš baš sve gotovo i da je sve spremno za korišćenje, samo sipaš vodu bukvalno.

 

U iznajmljenom sam stanu pa nemam baš neki izbor kvalitetnih elemenata za postolje, moram nešto smisliti kod stolara ili obići još koju radnju. Uglavnom sve što se nalazi po prodavnicama nameštaja je nestabilno i od lakših materijala.

Eto taj čičica što ga Smorock spomenu reče da bi napravio akvarijum za oko 7000, kontam da dam još oko 5 hiljada za postoje plus 1-2 hiljade na opremu (neonka i ostlao) i to je to.

 

TA peć bi poslužila, al nemam ništa slično...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...