Jump to content

Metallica


lemmy sixx

Recommended Posts

Jedini 100% dobar album (tj. remek delo) Megadetha je "Rust In Peace". A Metallica ima pet takvih albuma. Znam da će sada neki potegnuti "Peace Sells" i "Countdown To Extinction", ali to su ploče na kojima se provukla i po neka pesma koja nije trebala, mada se meni lično "Countdown.." poprilično dopada. Megadeth je bend sa dobrim singlovima, od prvog albuma do "Cryptica..." Mastejn je imao uvek itekako upečatljivih pesama, koje su uživo odlično radile posao, ali kao celina samo "Rust In Peace" rastura od početka do kraja.

  • Upvote 1
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

super je megadeth i sve ali njihovi najbolji radovi nisu bolji od metalikinih

 

jel peace sells bolji od ride the lighning? nije.

jel so far so good bolji od master of puppets? tesko.

jel killing is my bussiness uopste dobar? ne posebno

itd itd.

 

Wow, prvo sam se smejao, ali ovo je sad već zabrinjavajuće...

 

Samo SFSGSW je bolji od svih Metalikinih albuma zajedno... na kvadrat.

 

Sa Peace Sells možeš da ostaviš samo Polandove solaže, i one su same bolje od svega što je Metalika ikada napravila.

 

A, KIMB... KIMB je možda najbolji album svih vremena.

 

 

Jedini 100% dobar album (tj. remek delo) Megadetha je "Rust In Peace". A Metallica ima pet takvih albuma. Znam da će sada neki potegnuti "Peace Sells" i "Countdown To Extinction", ali to su ploče na kojima se provukla i po neka pesma koja nije trebala, mada se meni lično "Countdown.." poprilično dopada. Megadeth je bend sa dobrim singlovima, od prvog albuma do "Cryptica..." Mastejn je imao uvek itekako upečatljivih pesama, koje su uživo odlično radile posao, ali kao celina samo "Rust In Peace" rastura od početka do kraja.

 

RIP je sranje u odnosu na ranije radove Megadetha.

 

 

 

Jebote, vi ljudi kao da umesto da slušate muziku čitate recenzije i na osnovu toga uspostavljate svoje mišljenje...

  • Upvote 1
  • Downvote 7

Share this post


Link to post
Share on other sites

I Mejden, naravno. Slayer da ne pominjemo, King može da stavi Mastejna u džep i odsvira čitavi RiB dok mu ovaj češe muda, i to da se ne nasmije nijednom.

Nije li taj isti King svirao gitaru u Megadethu pre nego sto se uopste proculo za Slayer?

 

Zao mi je sto su plitka proseravanja prerasla u diskusiju, jer znam da deo povrsne populacije nikad (sebi) nece priznati superiornost Megadetha. Bolje ritam deonice, bolji rifovi, bolje solaze, bolje pesme kao celine. Jebes mi mater, cak i tekstovi.

Metaliki i Slejeru svaka cast sto odrzavaju kvalitet lajv izvodjenja. No medjutim, studijski snimci Megadetha, i koncerti bar do '95, za klasu su iznad Metalikinog opusa. Po meni.

 

@Bernand Panasonik: Kojih to Metalika ima pet albuma a da su na nivou RIP-a?

Koliko ja znam, jedva imaju pet albuma a da se svrstavaju u Thrash, i to ako racunamo Death Magnetic.

 

Ovo za albume kao celinu je jos smesnije. Smorio sam se dok sam preslusavao ista dalje od Ride the Lightninga. Sto bi rekli, force-feedovao sam se samo da bih video sta tu ima toliko dobro.

Pesme od prosecno 7 minuta, koje te prosto mole da ih ugasis. I onda kao slag na tortu solo. Nakon 3-4 minuta neartikulisanih rifova, u najmanju ruku virtuozan.

 

Metaliki svaka cast sto je prenela NWOBHM uticaj u Ameriku i tamo zapocela potpuno novo poglavlje americkog Heavy Metala. Ali, da nisu, svi bi ih tretirali kao drugorazredni Thrash bend.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

pozeruuu

Ja bih pre nazvao pozerom nekoga ko slusa ona preko-svake-mere preduga sranja samo jer je to 'Metalika'.

 

Naravno da jeste, trebao je Dejvu neko ko je bolji gitarista od njega.

Jel to onaj sto ne ume da prdne dalje od licno-napisanih solaza, a u zadnje vreme i njih tesko svira?

http://youtu.be/mmLZPbb4imM

Edited by biohazard

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...