Jump to content

BM noviteti


Lunar

Recommended Posts

Ma sad je to smejurija, skinu fotku sneta i ćao. Sećam se priče da je Morbid Angel tj. Earache morao da dobije dozvolu muzeja u kojoj se Devillova slika nalazi, da dodje profesionalni fotograf, kako bi je iskoristili za Blessed album, verujem da je to isto morao i Bolt Thrower za lV Crusade da uradi.

 

A s Brojgelom stvarno dozlogrdiše, misli da je ovo treći, četvrti put da neko koristi istu njegovu sliku za omot, ali stoji to da je fantastična i da paše za metal samo tako

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam, prva pesma mi je bolja od druge za sad, kontam i kod mene da će bude neka 7ica-8ica, al' javljam se kad se završi :D

 

 

Inače krenuo skidam Rom flac sa slsk, pustio prve dve pesme napaliJo se i kao zapelo malo na Imago Mortis, reko ae dok se skine da čujem nešto na random ođe na forumu, i taman će lepo da se skine ceo Marduk dok završim :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne liči više na Baćušku, samo jedna pesma ima semplovano pojanje kao intro, Baćuška je karakteristična po tome što je pojanje aktivan činioc u strukture pesama, nisam neki ultrafan njihov ali se izdvajaju po tome i dosta dobro ga rade. Jbt mora apdejtujem temu koe sam cele albume slušao uživo :haha:

 

Jebiga Kuruže meni je prva pesma najbolja, obrnuću još neki put, ali se slažem sa Grobo ocenom otprilike.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa da toliko vrede u sveckim standardima - bili bi sad perianica novog talasa black metala...a ni za 5 godina, ako iole budu ishaipovani, pa ih gro underground glava cue - opet nece imati ni blizu tog statusa... Za domace i tu i tamo neke regionalne standarde moe i 8 da se da

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa imas gomile bendova, od nekih 5+ godina staza, sto se sad probiau ili polako postizu kultni status...moi neki skriveni favoriti - Wolves in The Throne Room (od ranie poznati, ali cini mi se da su tek sa ovim poslednjim albumom pokazali zavidnu zrelost i fino uoblicili zvuk), Uada, Der Weg Einer Freiheit, Au-Dessus, White Ward, Akhlys, Woe, Suffering Hour (mada su oni black/death miks)... Fen e na primer puno napredovao, od onih prvih izdanja...cak i edan Black Anvil, ako gleamo nesto komercialnii pristup :bigblue:

 

Ovo sam napomenuo samo neke koih se setih da su skoro izdavali, imate i vi sigurno svoih nekih...a da su globalno u rangu izmedzu 70-80-90/100, zavisno od prefrencia...ali tai neki tabor vrlo dobrih bendova, koi su blizu o'licnom

 

Ovom nasem liku svaka cast, slusao sam i ja album i svidza mi se...ali on e realno nedje oko 55, 60/100 i to da buem blagonaklon, ako gledamo siru sliku...za domace uslove, kao sto rekoh moze 8, mada i dalje minimum za klasu slabie od The Stone-a, na primer

Edited by KazimKazim

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Kazim: ma ima to sto si nabrojao pa x5, nego je poenta bila da je sad vec ustanovljeno vecinom sta je bm i da ima previse izdanja, nema tu nekih novih uzbudljivih talasa i nosioca imho, ne posmatram ovakav album iz tog ugla, klasican bm. Moz bude i 10ka a da ne bude nosioc neke 'nove struje', kao sto su meni WBT i Consolamentum npr.

 

Ima trendova novih i napredovanja itd, al' ima i da se zove post-black, uglavnom su sad inovacije udaljavanje od zanra, kome je bm tesan. Moze i vako i onako sto se mene tice... Al' taj Freiheit npr. mi se ic neje dopao, bas sam ih proverio jer su svirali na BA. Kad pomenu Wolves oni su razvalili, i Furia bila dobra nego se poklopila sa Mayhemom nesrecno pa sam slusao samo par pesama pa preso na Mayhem :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...