Jump to content

BM noviteti


Lunar

Recommended Posts

Hasard mi je ok, ali baš dosta vuče na Akhlys, polaže previše toga na atmosferu a ne na rifove, slabo šta ostane u ušima nakon te zbrke a nije kao da je čudo do sad neviđeno i nije tako efektno odrađeno kao npr prošlogodišnji Blut Aus Nord sa kojim bi se isto mogao uporediti, koji baca u lavirinte ali je sve dosta razgovetnije i strukturalnije. Treba još da slušam jer je ovo dosta ambiciozno ali malo sam već umoran od ovog fazona i produkcije kod koje je sve utopljeno u jedan zvučni zid.

Nasuprot nepristupačnosti i složenosti Hasard albuma gde se dosta palamudi al bez naročito jakog efekta, potpuno drugi BM spektrum oslonjen na prijemčivu melodiju i heavy uplive nudi novi Uada album koji me baš prijatno iznenadio nakon što sam bio gotovo spreman da otpišem bend posle prethodna dva slaba (iako međusobno drugačija) albuma. Vratili su se u igru, dinamički je ovo mnogo varijabilnije (posebno u odnosu na monotoni Cult of a dying sun koji kao da je jedna dosdna meloblack pesma), pametno biraju kad da zastanu, kad da zakucaju i melodije su odlične. Ovaj album se lako sluša ali to ga ne čini jeftinim nego memorabilnim. Najbolji njihov od prvijenca i to debelo, bar u mojoj knjizi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nova Furia kao da je Nihil pre koji mesec otkrio kako da nakucava bubnjeve pa je udarao blast beat copy/paste na timeline-u i preko toga drljao neke svoje rifove. Ako nista barem malo drugacije izdanje od blek metal uspavanki fazona koji su furali prethodnih dva albuma i dobar deo Nocel-a.
Manbryne prva dva singla ok ali nista specijalno. Album na prvu loptu poprilicno cudan za njih ali videcemo posle nekoliko obrtanja. Za Heilsweg mi je trebalo dosta obrtanja dok nije kliknulo, a to mi je sada jedan od najboljih albuma za 2021.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...