Jump to content

eBook readeri


Demonic_Alliance

Recommended Posts

Dakle, pri tom mislim na uredjaje sa e-ink ekranom (NE LCD-om). Ima li toga igde kod nas da se nadje?

 

Ima li neko iskustva s tak'im komadom hardvera.

 

Vidim da im je po internetima cena pala u proseku na ispod 200$, znaci sad je vec jeftinije od najjeftinijih netbooka, i polako dobija smisao ideja o kupovini tako neceg.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam se malo zanimao na netu sa tim e-book readerima, i nekako mi najbolje i najjednostavnije izgleda Sonijev reader.

http://en.wikipedia.org/wiki/File:Sony_reader_showing_pride_and_prejudice.jpg . Popularni Amazon Kindle mi sa onom tastaturom izgleda prebudženo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa, prva i najbitnija stvar je da moze da prikazuje PDF-ove, i da ga zumira i reflowuje po potrebi. Prakticno ni jedna druga osobina nije toliko bitna - vazno je da moze da primi memorijsku karticu, a to da li cita neke tamo formate za koje bi dao pare, zaboljeva me :) Isto tako je nepotreban (lepo ako ima, ali ne i neophodno) je touchscreen, kao i mp3 plejer (mada koliko kontam, svaki reader moze da pusta i muziku). Ne treba mi ni WIFI, niti web browser.

 

E takav jedan "ogoljeni" je npr Foxit eSlick, samo nije nesto mnogo jeftiniji od Sonyja (koji je bolji), a ni ne salju u Srbiju.

 

Ima li ista od tog da se nadje kod nas?

Share this post


Link to post
Share on other sites

jos nista za sada..a i kad bude doslo ima da bude berba usiju osecam. gledala je ortakinja u americi kindle 2 i sony i malo je bolji kindle jer kako kaze, ima bolji odziv.

i ja se razmisljam da ovo narucujem preko..naravno neko da mi donese.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 8 months later...

Naprzila sam se najstrasnije od kako sam u avionu videla kako izgleda taj ekran :mrgreen: Verovatno cu uzeti s Amazona u skorije vreme sa led futrolom. Sa svim dazbinama oko 225eur ($140 + $60 + isporuka oko $27 + takse), jebem li ga moze li jeftinije.

Edited by MissionVao

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam, kad me je malo proslo odusevljenje ukapirala sam da taj ekran koji me je ocarao imaju i drugi readeri a da Kindle ima grozne dugmice tj gomilu istih. Mozda ipak uzmem neki s touch screenom. Kod nas ima da se kupe Sony i Prestigio (njega kapiram treba zaobici).

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Е, фантастична тема! Нисам знао да је отворена, баш сам хтео на општој теми да питам има ли неко искустава са Kindle и уопште са Е-book reader-има. Пошто стварно не могу више да читам с компа-лаптопа, а имам гигабајте одличних књига у пдф-у, већ пар месеци размишљам о куповини Kindle 3. Мислим да је за 139$ то солидан избор. Сад имам неку могућност да свратим до САД па ћу гледати да пазарим. По овоме што видим на нету, трајање батерије је фасцинантно.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Opusteno, ja sam senior u online kupovini :haha: A i kuriri nisu toliko jeftini da mozes da ih pobrkas s najjeftinijom USPS varijantom :ph34r:

 

E, kako primas tehniku preko USPS-a? Ono nesto preporuceno ili nemam pojma kojom vec metodom?

Ja sam narucivao neke majice i gluposti sa USPS slanjem umesto speditera ali to je bila ona obicna krs posta, 3 evra fazon i postar ti ostavi ko pismo, jer nije bio smak sveta i ako ne stigne, ali ne bih se zajebavao sa necim sto kosta 200 cega god pa ono, ako imas neki savet podeli sa internet drugarima :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

:mhihi:

 

 

узи овај од 9'' да не квариш очи :mhihi:

 

 

I da lakše rukuješ s njim. :da:

 

 

 

Barabe jedne :wub:

 

 

 

Ispade da Kindle treba pazariti zbog e-inka, samo me taj pdf malo brine.

Ove pretplate i to sve ću da zajebem, pošto ionako idem po sve nekim egzotičnim zemljama gde ni Interneta često nema kako treba. I malo brate nek spuste cenu za ovaj sa većim... EKRANOM :evotigana: znači tamo, jesenji šoping, idealno. :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...