Jump to content

Point and click games


SweetNurse

Recommended Posts

Deponiju je radio isti tim kao i The Whispered World - avantura sa verovatno najlepsom crtanom grafikom jos od Monkey Island 3, nije bas cista komedija, ali ako ste raspolozeni i za malo sete i melanholije... eto preporuke.

 

Дајте препоруку за неку појнт 'ен' клик игру, али да је новија и да буде на фазон Алтер Ега.

 

Jel to kao nesto misterija/zavera? Onda imas Lost Chronicles of Zerzura, The Black Mirror serijal, Memento Mori, Secret Files... Takodje, nisu nove ali Gabriel Knight serijal je obavezna lektira

Share this post


Link to post
Share on other sites

Deponiju je radio isti tim kao i The Whispered World- avantura sa verovatno najlepsom crtanom grafikom jos od Monkey Island 3, nije bas cista komedija, ali ako ste raspolozeni i za malo sete i melanholije... eto preporuke.

 

Kak'i je taj TWW, vredi li?

 

Meni Deponia, pre svega kec, dobar smek, prica i sve, globlno dobar utisak, ali kraj toga + drugi deo su mi po svakoj stavci slabiji, usrali malo pricu imho. Moglo je sve da se zavrsi sa jednim delom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

TWW je onako bajkovita vise igra, mada nije da nema i humora, i cini mi se da je malo teza od Deponie. Mislim da je Edna & Harvey (prva igra istih autora) bliza Deponiji po humoru, ali to je totalno ludacka igra, i teza, svaki detalj na ekranu je opisan, ima puno citanja itd...

 

 

Има ли ко линкове или торенте (квалитетне) за Myst III: Exile и The Longest Journey?

za starije avanture ne postoji na internetu nista bolje od ovoga - http://adventurelegends.cjb.net/

takodje, nema boljeg torent sajta za stare avanture a i igre od ovog - http://www.underground-gamer.com/ zahteva samo registraciju a onda ides na "browse", jedino sto pretraga ne ide kao na Guglu, nego pises +myst na primer ili +myst +exile

Share this post


Link to post
Share on other sites

What happened to the humans?

Set in a post-apocalyptic world strewn with cast-off machines, Primordia tells the story of Horatio Nullbuilt, a stoic robot who values his solitude and independence. Horatio spends his days studying the Book of Man, sparring with his droid companion Crispin, and tinkering with the airship they call home — a peaceful existence that becomes threatened when a rogue robot steals the energy source that the pair needs to survive.

When Horatio and Crispin’s search for energy brings them to the dazzling city of Metropol, the simple quest to recover their stolen power core leads to unexpected discoveries about Horatio’s origins and a new understanding of the legendary humans who walked the earth before him.

 

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=0YvWQi_5fsw

Edited by Bourbon Princess

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 1 month later...

udjem na temu, vidim sta je sve izaslo od novih avantura i pozdravim se sa privatnim zivotom! :wub:

evo i male preporuke odigrajte The Longest Journey, 3d likovi na 2d pejzazima i zaista neobicna prica i svet. Postoji i drugi deo, Dreamfall The Longest Journey, ali on je vec full 3d i ima odlicnu pricu, razradu likova, svetove. Izaci ce valjda i do kraja godine i Dreamfall Chapters koji ce nastaviti pricu. :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno da imas kada je Dreamfall iz 2006. pa se dosta spekulisalo da li ce nastaviti igru, ali pojavio se kickstarter i eto, izlazice u epizodama. Sto je nekako ok, jer vecina danasnjih p&c igara tako mozda i najbolje funkcionise.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cuo sam ja. Evo recimo firma gde ja radim, izbacila prvu igricu pre godinu i nesto dana, pa pre nekih 6-7 meseci drugi deo, a radi se na dve nove...

 

http://youtu.be/KMSpNzmGeqs

 

ovo je iz prve igrice cini mi se.

 

Inace su to Hidden Object igrice, point and click, za bakice i dekice uglavnom, i prodaju se uglavnom na Big Fish Games (oni su kao najveci distribuiteri.) A ova igrica je bas dugo bila u top 10.

Edited by ShinigаmY

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 7 months later...
  • 2 months later...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...