Jump to content

Zanimljivosti


Face Of Melinda

Recommended Posts

Увек су ми била импресивна та рушења већих објеката. Како се готово у секунди једна толика грађевина претвори у прах.

 

А ово на другој слици је? Неко чудо које се креће изузетно брзо и само "прогута" ауто?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aokigahara (Sea of Trees), lies at the base of Mount Fuji in Japan. The forest, which has a historic association with demons in Japanese mythology, is a popular place for suicides; in 2002, 78 bodies were found, despite numerous signs, in Japanese and English, urging people to reconsider their actions. Due to the wind-blocking density of the trees, and an absence of wildlife, the forest is known for being eerily quiet.

 

Guglajte naziv i videćete dosta slika šume sa leševima. Najčešće se ljudi vešaju. Veoma jezivo mesto koje većina turista izbegava, verujem. Ja bih iskreno voleo da odem tamo i prošetam, uz kameru.

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aziju ću morati da posetim kad-tad, pre svega Japan, a voleo bih da odem i na Tibet. Nešto me vuče da odem tamo već godinama. Upoznao sam nedavno devojku sa Tibeta pa mi je pričala kako je tamo, ja sam fasciniran njihovom kulturom, prirodom... Možda iskombinujem nešto u budućnosti. Tu je i Kambodža, pre svega zbog ruševina kmerske civilizacije kojima se divim od detinjstva. U Južnu Koreju planiramo žena i ja takođe, jer je ona delom korejka i mnogo je kul zemlja. :da: Japan nam je ipak prvi na listi, čak smo rekli da bi i živeli tamo kada bi mogli.

 

Ja sam već zamislio sebe kako kampujem u toj šumi. Uvek su me privlačila takva mesta, napušteni gradovi, kuće, šume. Voleo bih da snimim kao neke filmove-dokumentarce po takvim lokacijama.

 

A kad smo već kod Japana, guglajte japanese spider crab, ako smete. :haha:

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Složio bih se ipak da za jedan naučni članak ovde ima premalo informacija, premalo konkretnih informacija. Ako neko nađe rad u kome je sve objašnjeno, neka okači. Naišao sam u komentarima na link ka ovome što je kao neko sranje za javnost, ništa konkretno opet. Rad je objavljen u časopisu Cancer Cell, još 2007. :mhihi: Ludom srećom časopis je dostupan i bez akademskog pristupa, i evo ga OVDE :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Са ФБ-а Политикиног Забавника:

 

Nemački filozof Maks Šeler (1874-1928) je na jednoj svečanoj večeri brzo objasnio suviše ljubopitljivoj dami suštinu metafizike:"Metafizika je, poštovana gospođo, kada se traži crna mačka u mračnoj sobi u kojoj mačke uopšte nema."

 

:mhihi:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zanimljivo mi je kad vidim kako prognoziraju kako će se kontinenti kretati tokom narednih 50 ili 100 miliona godina i na šta će planeta ličiti, a često promašuju i vremensku prognozu za sutra.

Edited by Novaliis

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...