Jump to content

Zanimljivosti


Face Of Melinda

Recommended Posts

Realno spaljivanje je najbolji nacin a mozda i najjeftiniji.

 

Vatra cisti sve.

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://www.youtube.com/watch?v=ZJmRzzldq6w

 

Imagine if one minute from now, every single person on Earth disappeared. All 6.6 billion of us. What would happen to the world without humans? How long would it be before our nuclear power plants erupted, skyscrapers crumbled and satellites dropped from the sky? What would become of the household pets and farm animals? And could an ecosystem plagued with years of pollution ever recover?

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ono što je smešno je što sam počitao komentar koji je lepo objasnio o čemu se tu radi, očigledno čovek koji poznaju materiju, a onda je rekao da to ne može da bude napredak u evoluciji, jer ništa nije dodato u "gene pool", već oduzeto. Jednostavno ne verujem kada ljudi bliski tematici putem svoje struke ne poznaju neke osnove evolucije. Naravno, brzo se našao neko da ga ispravi i kaže da je suština u adaptaciji, a ne težnji ka složenom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zanimljiv video. Mislim da pokazuje kako jedna genetska "greška" (lokalni albinizam) pod određenim spoljnim faktorima (čest boravak u mraku od najranijeg detinjstva) može da proizvede jednu onakvu "super moć". Jedno bez drugog nikad ne bi doveli do toga.

 

Inače, to me podseti na onog turskog slikara rođenog bez očiju koji tačno zna da nebo treba da naslika/oboji plavom bojom, ružu crvenom, sunce žutom itd. Da li možda sanja u boji? Znam da su to već dokazali, da i slepi ljudi mogu da sanjaju u boji. I ne samo to, čovek ima i savršeno razvijen osećaj za percepciju kao što se ovde može videti:

 

http://www.youtube.com/watch?v=uLYYPnx9Cic

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nevezano za vaše postove, danas sam po hiljaditi pud iskusio jedan bug možda :) Kada se budim, navijam alarm, i retko se probudim onako baš da ustanem kad zvoni prvi put, pa ga odložim na 10 minuta, i tako nekih 5-6 puta svaki dan :haha: Kada konačno ustanem, telefon obavezno ostane ili na krevetu ili na stočetu na kojem stoji ponekad, alarm naravno ne ugasim, i on uvek, ali uvek zazvoni svega par sekundi pošto ja ustanem, sednem za komp, odem do toaleta, ili druge stvari koje već obavljam čim ustanem. Ovo me je nateralo da pomislim da ta povremena zvonjava, koju isključim u polusnu, na neki način hipnotiše moj mozak i u njemu stvori taj osećaj vremena od 10 minuta, tako da ja otprilike ustanem uvek kada treba da zazvoni alarm. Btw, nije da mi se to nekad desi, nego u poslednje vreme uvek, pa eto, ako neko ima neku priču koja bi potvrdila moju teoriju da čovek nesvesno može da meri vreme bez gledanja na sat :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno, događa se i meni, a takođe po par puta umem da odložim alarm. Koliko god mozak bio nesvesan dok spavamo, informacija o željenom, tj. planiranom vremenu buđenja je tu, a unutarnji časovnik nije ništa lošiji od onog sa kazaljkama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ Stolet

 

Tačno znam na šta misliš. Meni se to do pre par meseci non-stop dešavalo. Na primer, legnem u ponoć i pomislim u sebi "Probudiću se u 8.00h". Namestim budilnik na telefonu, legnem i ujutru čim se probudim, momentalno uzmimam mob da vidim koliko je sati i u roku od par sekundi alarm zvoni - tačno 8.00h! I to mi se tako dešavalo godinama (dobro, uz nekoliko izuzetaka). Taj unutrašnji sat mi je bio savršeno naštelovan na tačno 8 sati sna.

 

Sad je situacija malo drugačija jer sam obuzet nekakvim glupim mislima pa se dešava da ne mogu da zaspem do dugo u noć ili da se budim više puta u toku noći a to sve utiče na remećenje tog unutrašnjeg budilnika. Kontam da kad si u savršenoj psihičkoj "ravnoteži" i kada poštuješ potrebe svog tela (tu pre svega mislim na redovan i kvalitetan san) telo samo zna kada je dosta tj. kada su mu se "napunile baterije".

 

P.S.

 

Sad sam se setio Aristotela koji je govorio da dan od 24 sata treba podeliti na tri dela: 8 sati učenja i rada na sebi, 8 sati druženja sa dragim ljudima i 8 sati sna. ;)

Edited by Kendall

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, da, može i to danas sigurno, što bi rekao jedan taksista od pre nekoliko dana. 'Misliš da je onaj zemljotreš slučajno bio baš gde je auto industrija u Japanu? Sve su to njima Ameri smestili, misliš da to ne može veštački da se napravi?' :haha: Da, gospodine, mislim da ne može, mislim da lupate gluposti, ali nema svrhe da bilo šta kažem :haha: Btw, koji je ljudima u poslednje vreme sa teorijama sveopšte zavere? :confused:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ili ono kad dođe jesen i prođe pet dana bez kapi kiše i odmah čuješ neke babe: "Jesen je a nema kiše. Ma to su nam sve oni Amerikanci poremetili s onim bombama. Uništili su nam klimu. Nekad se znalo, jesen je - pada kiša". :mhihi:

 

A što se tiče tih teorija zavere, negde sam čuo za teoriju zavere koja kaže da američka administracija namerno smišlja teorije zavere i širi ih među ljude da bi otežala otkrivanje prave istine i unela pometnju u to šta je istina a šta ne. I da bi, naravno, prikrila pravu teoriju zavere koja kaže da su sve ostale teorije zavere čista izmišljotina.

 

Hahaha. Nadam se da imaš dobar kontraargument na ovo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...