Jump to content

Zanimljivosti


Face Of Melinda

Recommended Posts

A ti odrices sve tekovine moderne civilizacije?

Po tebi bi,mozda,najbolje bilo da se svi vratimo na onaj stupanj razvoja i proizvodnih snaga kakav je postojao u prvobitnoj zajednici;jer mozda je ipak najbolje bilo ono vrijeme kad su se nasi daleki preci kretali kao horde,ili kad su zivjeli u plemenima,kad su bili sakupljaci plodova i biljnog korijena;pa fino da se bavimo stocarstvom i zemljoradnjom,lovom,ribolovom,grancarstvom i da na taj nacin,ponovo uspostavimo pokidane veze sa prirodom,jer nas je ova moderna civilizacija unistila,stvarno nas je sjebala.

Eto,mozemo mozda zadrzati samo to azbucno pismo i nista nam drugo ne treba.

Tada cemo moci da se siti nagledamo prirode i da prosto uzivamo:gledacemo kako prirodna selekcija svuda oko nas nemilosrdno pustosi,zivote koji se hrane drugim zivotima i svi biti primitivni i zadovoljni...Je l' to ta ljepota prirode?

Jer ipak je primitivan covjek bolji od savremenog covjeka.To je taj kulturoloski model koji,po tebi,treba da slijedimo?

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poštedi me lekcija. Nije mi više ni do kakvih diskusija uopšte, a posebno ovde na forumu.

Ne odričem se ičega, niti težim povratku bilo kakvom ranijem stupnju civilizacijskog razvoja. Kao prvo to je nemoguće, osim kroz neku katastrofu globalnih razmera. Čovek je prošao kroz niz epoha, tehnološki se razvio, pojasnio neke zakone univerzuma svojim rečima i defenicijama, a predstoji mu i dalje dug put u spoznavanju sveta oko njega ali i o njegovoj ulozi u tom svetu. Mene više ništa od toga ne interesuje, jer ne vidim svrhu ovakve egzistencije.

 

Apsolutno je moja lična stvar što ne podnosim čovečanstvo, civilizaciju i kompletno društveno uređenje. Sve što radim jeste iskorišćavanje okruženja i društva u moju ličnu korist, bez ikakvih moralnih predrasuda, patetisanja i uzimanja bilo kakve uloge u funkcionisanje društva. Apsolutno me boli kurac za sve što se dešava oko mene. Sve subjektivne kategorizacije su odavno obrisane za mene. Sve što ljudi rade, misle, osuđuju, sve tragedije oko nas, lažne nade i besmislenost oko nas, licemerje i slično, sve je to iza mene.

Što se više odvajam od svakodnevnice i onoga što moderni zombiji-potrošači smatraju normalnim, osećam se sve bolje. Ceo svet se svodi na manipulaciju i iskorišćavanje. Ja samo obrćem proces u moju korist.

  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li si ti zaista toliki samoljub, egocentrik i mizantrop ili meni promiče neki deo priče? :confused:

 

Mislim da skoro svako koga znam u manjoj ili većoj meri osuđuje ceo ovaj društveno-ekonomski sistem i poredak kao i izopačeni sistem vrednosti koji nam se nameće odozgo ali ti si jedini koga znam (doduše, samo virtuelno) ko svakodnevno i intenzivno mašta o nekoj "globalnoj katastrofi koja će, daće bog, zbrisati celo čovečanstvo ili makar veliku većinu jer su ljudi glupi, jadni i prljavi i zaslužuju da umru". Opusti se malo. Ne želim da zvučim cheesy ali posmatraj, ili makar pokušaj da posmatraš, one pozitivne stvari oko sebe a posebno pozitivne stvari u drugim ljudima. To ćeš naći u apsolutno svakoj osobi. Previše si opterećen crnim mislima. Život je konstantna borba (ili igra, kako ti se više sviđa). Dva koraka napred, jedan nazad, znaš već. Uz svako dobro ide i poneko zlo, u suprotnom bi univerzalni zakon balansa bio ozbiljno narušen. :) Kad bi svi, i da su svi oduvek, razmišljali kao ti, bojim se da sada ne bi bili ni blizu sadašnjem stepenu evolutivnog razvoja i svih blagodeti koje ono sa sobom donosi. Naravno, ne poričem da nema i loših stvari u svetu ali mislim da je to sve samo nus proizvod u procesu ljudskog napredovanja.

 

Ali ok, ako je tvoja svesna želja da mrziš čovečanstvo i sve što se vezuje za pojam čovečanstva onda samo napred. Niko te ne sprečava.

 

Peace.

  • Upvote 2
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poštedi me lekcija. Nije mi više ni do kakvih diskusija uopšte, a posebno ovde na forumu.

Ne odričem se ičega, niti težim povratku bilo kakvom ranijem stupnju civilizacijskog razvoja. Kao prvo to je nemoguće, osim kroz neku katastrofu globalnih razmera. Čovek je prošao kroz niz epoha, tehnološki se razvio, pojasnio neke zakone univerzuma svojim rečima i defenicijama, a predstoji mu i dalje dug put u spoznavanju sveta oko njega ali i o njegovoj ulozi u tom svetu. Mene više ništa od toga ne interesuje, jer ne vidim svrhu ovakve egzistencije.

 

Apsolutno je moja lična stvar što ne podnosim čovečanstvo, civilizaciju i kompletno društveno uređenje. Sve što radim jeste iskorišćavanje okruženja i društva u moju ličnu korist, bez ikakvih moralnih predrasuda, patetisanja i uzimanja bilo kakve uloge u funkcionisanje društva. Apsolutno me boli kurac za sve što se dešava oko mene. Sve subjektivne kategorizacije su odavno obrisane za mene. Sve što ljudi rade, misle, osuđuju, sve tragedije oko nas, lažne nade i besmislenost oko nas, licemerje i slično, sve je to iza mene.

Što se više odvajam od svakodnevnice i onoga što moderni zombiji-potrošači smatraju normalnim, osećam se sve bolje. Ceo svet se svodi na manipulaciju i iskorišćavanje. Ja samo obrćem proces u moju korist.

 

 

 

Ne dijelim ti lekcije,i nemam namjeru ispisivati pedagoske tirade;naprosto me zanima posto sam primjetio da vise puta spominjes to isto:te moderna civilizacija ono,te ovo...ali kada ti neko suprostavi drukcije argumente ti odmah zavristis:postedi me!Ali ako ne zelis raspravljati, u redu!

Ali mozda pomislis da ima neko ko ne prezire mod.civilizaciju vec cuva njene vazne tekovine,i pokusava pozivjeti zivot normalo sa svojim prijateljima i porodicom,jer ga je upravo ta i takva civilizacija stvorila takvim kakav jeste;i misli da se vrijedi boriti ne iskoriscavajuci drugog.

Uostalom, meni je savrseno poznat taj pogled na svijet:to preziranje moderne civilizavije,kulture,odricanje njenih bitnih tekovina,taj sistem vrijednosti koji je ocito i danas ukorijeljen u svijesti nekih ljudi ,a to zapravo nije nista drugo,do ono sto je jedan srpski intelektualac nazvao"Trijumfom filozofije palanke".

Najzad,postujem tvoj stav pa mozda jednog dana odes u divljinu tundri i uzivas u polarnoj svjetlosti,a za to vrijeme ja cu boraviti u gradu,jer jebi ga: ja volim sivilo,beton i asfalt.To su moji pejzazi.

  • Upvote 2
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne želim raspravljati jer nema smisla širiti i dubiti priču, jedno te isto u nedogled.

Kso što rekoh, vest kaže kako je aurora borealis štetna po zdravlje. Ja sam samo komentarisao kako je štetnije živeti u gradu, daviti se u stresu, ljudima, smogu i glupostima.

Znam da ti uživaš u sivilu, betonu i asfaltu. 90% populacije smatra isto kao i ti i ja nemam problem sa tim, naprotiv, drago mi je zbog toga. I drago mi je što većina prati i sluša raznorazne intelektualce koji im sole pamet svojim ispraznim, glupim filozofijama koje ama baš ništa ne znače. Drago mi je što je sve baš onako kako jeste, što je većina u zabludi i živi u svojim iluzornim svetovima kontrolisanim od strane medija i političara, religije i školskih sistema, ne znam što mislite da ja imam problem sa tim? Meni je to zabavno i uveseljava me svakodnevno. To što vi nazivate crnim mislima za mene su najslađe misli.

 

Kendal - ne maštam ja svakodnevno o uništenju čovečanstva, to je nešto što će se destiti pre ili kansije. Istina je, za neke možda surova, da jedini spas čovečanstva i planete leži u katastrofi globalnih razmera.

  • Upvote 1
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izvini,ali meni ovo djeluje kao da govoris kao neki navodno sveznajuci covjek koji sa neslucenih visina posmatra sav ovaj siroti svijet u nizini,i jedino sto radi jest:smjeska se na jadne ljude,jer on je iznad svega toga,on je prozreo ovaj svijet,i jasno vidi: ljudi su u zabludi, izmanipulisani pocev od religije,preko medija do raznih politicara;glupi su,zavedeni,citaju djela intelektualaca"koja ne znace ama bas nista"(iako o njima on sam pojma nema),a za sve to krivi modernu civilizaciju,pritom previdja njene koristi i zasluge.

I to nije sve,dolazi do sledeceg zakljucka:jedini spas covjecansta i planete lezi u katastrofi globalnih razmjera!

Pa nije valja bas dotle doslo...

 

Naravno,necu reci da nema raznih manipulacija,itekako ima posredstvom medija,religije,sistema itd.ali protiv toga se valja boriti ili mozda da svi bjezimo u tundre i sume,da gledamo polarnu svjetlost i prepustimo se kontemplaciji?Ili da mozda svi polozimo nade u katastrofu globalnih razmjera,to ce sigurno spasiti covjecanstvo i planetu.Sigurno...

 

Novaliis,ja ipak mislim da se ti zajebavas.

 

pozdrav

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest HEFEST

Novaliise ja sam uz tebe i u potpunosti delim tvoje stavove. Narocito mi se svidja onaj deo sto te uveseljava. Sada sam se slatko nasmejao.

 

Ne znam sta vama nije jasno u Novaliisovom vidjenju sveta. Zar ne vidite da ovo sto vi nazivate civilizacijom i nije bas neka civilizacija. Jeste da imamo kojekakve aparatice i masine, ali gledajte samo ko ih koristi. Ljudi koji nisu uopste mnogo odmakli od onih koji su bili u prvobitnoj ljudskoj zajednici. Kada pogledate oko sebe sve tupani i gluperde. Sve sto pokusas nekome da objasnis u vise od tri recenice postaje smaranje i pregrevanje sistema. Oce da im prsne ganglija koja im drzi usi da ne spadnu. Gde god da pogledate oko sebe vidite samo bezgranicu glupost i mrak kao u mracnom dobu. Ako sretnem jednog coveka u toku godine sa kojim mogu da popricam vise od 3 prostoprosirene recenice smratram da je godina bila uspesna. Jebes ti takvu civilizaciju i takve ljude. Kataklizma je spas. :rockdevil:

  • Upvote 1
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li si ti zaista toliki samoljub, egocentrik i mizantrop ili meni promiče neki deo priče?

Ne vidim ništa loše u ovome. Čovek je po svojoj prirodi, iako društvena životinja, iznad svega samoljub i egocentričan. Za mizantropiju objašnjenje, valjda, nije potrebno. Otidni do radnog mesta, škole, fakulteta, uđi u prevoz i reci koliko ljudi koje tu sretneš smatraš za valjane pripadnike vrste i društva.

 

Ili, kako slikovito reče Džordž Karlin: uzmi blokče i olovku, izađi malo napolje i zapiši imena svih glupih ljudi na koje naiđeš; do kraja dana ćeš imati barem dvadesetak.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest HEFEST

Ja trenutno radim jedan deo radnog vremena u usluznom centru opstine na rasporedjivanju stranaka. pokazem im da treba da stisnu ekran na zeljeno mesto tj. da izaberu sluzbu koja im treba. Deluje kao posao za Homera Simpsona, ali medjutim to je toliko tezak posao da se moze meriti sa radom u kesonima. Imam svakakve situacije tu i pored najboljeg moguceg objasnjenja koje pruzam strankama. Imao sam slucaj da mi zena place ispred monitora jer ne sme da pritisne ekran. Neki uzimaju dokumente koje su poneli pa prislanjaju uz ekran misleci da ce on da ocita nesto. Neki pocnu da zagledaju iza ekrana trazeci skrivene dugmice, a neki su pobornici teorije da se na taj nacin uzimaju njihovi otisci prstiju i salju samom djavolu. Beskrajna je lista ovakvih gluposti. Neki me iznerviraju do ludila, a nekima se bukvalno smejem u facu jer ne znam sta drugo da uradim. U sastav glupaka ulaze stari, mladi, muskarci i zene. Kada vidim coveka da me razume sta mu pricam dodje mi da ga pozovem na rucak i pice o mom trosku. Toliko su retki. Ja ne mogu da verujem da mi jos uvek sebe nazivamo razumnim bicima. Gledao sam odavno onaj klip kada nauce kokosku da sabira na digitronu, a to je 5 puta komplikovanija operacija nego jedan pritisak na ekran. Ja bi to sve izbrisao iz genetskog koda pa makar me zvali Mengeleom.

Edited by HEFEST
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

486064_3546764632885_1385618049_3261035_477881957_n.jpg

 

Magnificent Cloud Formation Over New Zealand At Sunset. This particular formation is an example of Undulatus asperatus—meaning “agitated waves”—which was proposed as a separate cloud classification in 2009 by the founder of the Cloud Appreciation Society.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ili, kako slikovito reče Džordž Karlin: uzmi blokče i olovku, izađi malo napolje i zapiši imena svih glupih ljudi na koje naiđeš; do kraja dana ćeš imati barem dvadesetak.

 

Ah Džordž Karlin, treba ga uvesti u škole.

 

Jedan citat koji manje-više objašnjava sve:

 

''I look at it this way... For centuries now, man has done everything he can to destroy, defile, and interfere with nature: clear-cutting forests, strip-mining mountains, poisoning the atmosphere, over-fishing the oceans, polluting the rivers and lakes, destroying wetlands and aquifers... so when nature strikes back, and smacks him on the head and kicks him in the nuts, I enjoy that. I have absolutely no sympathy for human beings whatsoever. None. And no matter what kind of problem humans are facing, whether it's natural or man-made, I always hope it gets worse.''

  • Upvote 1
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

James Cameron becomes third person to visit the deepest point in the ocean

 

Тек трећи човек. Тужно колико запостављамо океане, а и опште је познато да знамо више о свемиру него о њима, што се подразмева да о свемиру знамо тек једну кап, можда ни толико. Наравно, ту је и други проблем који се зове притисак мада већ је три пута савладаван, што нам говори да је оствариво...

Edited by Aces High

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni samo nije jasno, mada nisam se ni informisao preterano, kako su pre 50 godina pojedinci uspeli na tu dubinu da odu? Posto sam cuo na tv-u da je kamerun treci covek na tu dubinu, i prvi posle 50 godina... Malo mi je nejasno sve to. Ako su pre 50 godina uspeli na tu dubinu da se spuste, sto nisu forsirali to i dalje. Nego samo "zaboli zastavicu" i podigli se gore...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da je bilo velikih problema sa tim prvim spuštanjem 1960., gledao sam nedavno dokumentarac na tu temu. Izgubili su radio kontakt sa brodom koji je bio iznad, a valjda su imali i problema sa trupom i batiskaf samo što se nije raspao :mhihi:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...