Jump to content

Zanimljivosti


Face Of Melinda

Recommended Posts

Odličan klip ono za novine. Na tu temu, može li neko da preporuči neki sajt sa vestima iz sveta? Onaj 'Use of headlines' deo mi se jako dopada i naravno potpuno je tačan i nisam siguran da postoje novine koje ne vrše takvu zloupotrebu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hehe, da, video sam to odavno, stvarno dobra fora za razmišljanje. 25% nije iz jednostavnog razloga što su A i D identični odgovori. Ovo bi nagovestilo da je odgovor 50%, ali ni to nije tačno, jer su odgovori B i C različiti, tj. ako izbaciš odgovore A i D, tek onda je verovatnoća 50%. Valjalo bi možda nekako pobrojati kombinacije netačnih odgovora i izbaciti one u kojima se pojavljuje kao netačan jedan od odgovora 25%, a onda podeliti sa dva jer ne znaš da li je taj netačan odgovor A ili D :) Hm, kako sam lupio možda sam i nešto pametno rekao :haha: Kad se vratim u stan odradiću to :)

 

U suštini, imaš 50% šanse da je odgovor 25%, i 50% šanse da nije. Ako nije, opet imaš 50% šanse kada biraš između 50% i 60% :bigblue: Verovatnoće za odgovore B i C su po 25%, ali su verovatnoće za A i D po 50% :haha: Ne znam da li je onda pravilno da to sve saberem i podelim, ali dobio bih 37.5% :) Ima li rešenja uopšte? :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

nebitno je koje su vrednosti, imash ponudjena 4 odgovora na pritanje, ako odgovorish nasumichno, uvek je shansa da pogodish tachan 25%. ako postoji 2 tachna odgovora, onda shansa jeste 50% jer, kao shto rekoh, vrednosti odgovora su nebitne, poshto uopshte nisu deo jednachine, ne gledash vrednosti, nego birash odgovor random.

 

"fora" je u skretanju pazhnje na neshto nije deo jednachine, npr. pitanje: ako neko devet puta baci novchicj i devet puta za redom dobije pismo, kad baci novchicj deseti put, kolika mu je shansa da dobije opet pismo? pa shansa je 50% jer postoje dve opcije- glava i pismo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hehe, da, video sam to odavno, stvarno dobra fora za razmišljanje. 25% nije iz jednostavnog razloga što su A i D identični odgovori. Ovo bi nagovestilo da je odgovor 50%, ali ni to nije tačno, jer su odgovori B i C različiti, tj. ako izbaciš odgovore A i D, tek onda je verovatnoća 50%. Valjalo bi možda nekako pobrojati kombinacije netačnih odgovora i izbaciti one u kojima se pojavljuje kao netačan jedan od odgovora 25%, a onda podeliti sa dva jer ne znaš da li je taj netačan odgovor A ili D :) Hm, kako sam lupio možda sam i nešto pametno rekao :haha: Kad se vratim u stan odradiću to :)

 

U suštini, imaš 50% šanse da je odgovor 25%, i 50% šanse da nije. Ako nije, opet imaš 50% šanse kada biraš između 50% i 60% :bigblue: Verovatnoće za odgovore B i C su po 25%, ali su verovatnoće za A i D po 50% :haha: Ne znam da li je onda pravilno da to sve saberem i podelim, ali dobio bih 37.5% :) Ima li rešenja uopšte? :haha:

Можда би онда из тога могла да се извуче нека логика да се А и Д рачунају као један одговор, па онда имаш да бираш између три понуђена. Што доводи до тога да су шансе 33 посто. :mhihi:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Па, простом логиком се долази до тога да је 25%, right? Е сад, да ли је под А или под Д... :ph34r:

Razmišljaj Jaroslave, razmišljaj. :)

 

nebitno je koje su vrednosti, imash ponudjena 4 odgovora na pritanje, ako odgovorish nasumichno, uvek je shansa da pogodish tachan 25%. ako postoji 2 tachna odgovora

Ali kako znaš da je tačan odgovor "25 %"? To što se "25 %" javlja dva puta (od četiri ponuđena odgovora) ne znači da je to tačan odgovor (možda je to pogrešan odgovor) a samim tim ne znači da su šanse da pogodiš tačan odgovor 50 %.

 

kad baci novchicj deseti put, kolika mu je shansa da dobije opet pismo? pa shansa je 50% jer postoje dve opcije- glava i pismo.

Pa ne mora da znači. Negde sam čitao da je strana "glava" na novčićima uvek malko teža od strane "pismo" i da zbog toga novčić (ipak) češće pada na "glavu".

 

Можда би онда из тога могла да се извуче нека логика да се А и Д рачунају као један одговор, па онда имаш да бираш између три понуђена. Што доводи до тога да су шансе 33 посто. :mhihi:

Ok, ali pretpostavi da je "25 %" pogrešan odgovor a recimo "60 %" tačan odgovor. To onda znači da su šanse da pogodiš tačan odg. samo 25 % a ne 33 %, zar ne?

 

 

Stolet, sviđa mi se kako razmišljaš jer i ja razmišljam upravo tako... konfuzno! :D

 

Mada, moram da priznam da za sad nemam nikakav odgovor.

Edited by Kendall
  • Upvote 1
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ali kako znaš da je tačan odgovor "25 %"?

pa nebitno je, vrednost odgovora nije deo jednachine, jer odgovor birash random.

 

dakle shansa da pogodish tachan odgovor ako birash radnom odgovor na pitanje gde ima 4 ponudjena odgovora a jedan je tachan je uvek 25%. shansa da pogodish tachan odgovor ako birash radnom odgovor na pitanje gde ima 4 ponudjena odgovora a dva su tachna je uvek 50%.

 

Pa ne mora da znači. Negde sam čitao da je strana "glava" na novčićima uvek malko teža od strane "pismo" i da zbog toga novčić (ipak) češće pada na "glavu".

dobro, onda je tolika i tolika shansa. ali je uvek tolika shansa, potpuno je nebitno koliko je novchicj puta bacan ranije, jer to nije deo jednachine bacanja novchicja u tom konkretnom trenutku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...