Jump to content

Zanimljivosti


Face Of Melinda

Recommended Posts

Pa to i nije loša taktika :bigblue:

 

Ali, ne bi toga toliko bilo da ljudi nisu naivni i idioti :mhihi: Za sve imaju neki odgovor, bez obzira na to koliko neverovatno glup i neosnovan bio. 'Ameri im poslali cunami' :bigblue: E jbt ne znam ni kako bih počeo nekome da objašnjavam koliko je to glupo reći :haha: A tek kad krenu 'evo, -10, šta je sad sa globalnim zagrevanjem?' :mrtav: Maksimalno se trudim da poštujem stavove ljudi koji su recimo baš pobožni 'rišćani i slično, ali toliko sam ih upoznao koji su jednostavno gluperde, ljudi koji daju odgovor koji nema baš nikakvog temelja u stvarnosti, koji su verovanje u božanstvo preneli na sve drugo, tj. počeli su da veruju umesto da posmatraju činjenice. Iskreno, meni nije jasno kako čovek tako može da živi, sa beskrajnim lupetanjima i usvajanjem stvari jer mu se, eto, dopadaju :confused:

 

Opet taksi jedan, jbt koliko se retko vozim a koliko često naiđem na nekog 'specifičnog', oduševio me jedan čovek sa poznavanjem astronomije, tako nekih stvari koje se retko pominju. Dao mi neke novinice sa člankom o zvezdama, ja mislim sve super... Ali ne, Jehovini svedoci jebeno, njihov neki promo časopis, šta već. Počinju sa 'i Bog stvorio zvezde ovako i ovako...' :mrtav: Gomila stvari vezanih za nauku, spojenih sa 'činjenicom' da je sve to maslo božanstva u koje oni veruju, do jaja :mrtav:

Share this post


Link to post
Share on other sites

A što se tiče tih teorija zavere, negde sam čuo za teoriju zavere koja kaže da američka administracija namerno smišlja teorije zavere i širi ih među ljude da bi otežala otkrivanje prave istine i unela pometnju u to šta je istina a šta ne. I da bi, naravno, prikrila pravu teoriju zavere koja kaže da su sve ostale teorije zavere čista izmišljotina.

 

Pravu teoriju da su oni u stvari reptili :D

 

Ovo sam ja pokusala, medjutim neuspesno :redface:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Haha, David Icke za reptile rekao bih :haha:

 

Moram se složiti, to je stvarno najgluplja teorija koju sam ikad čuo. Ne znam kako lik može da bude ozbiljan dok govori o tome. A tek svedoci, ah, svedoci... Neka baba koja je 'možda veliki fan Davida Ickea, ali to nije bitno' :mhihi: David Icke je uz Ericha von Danikena najveći idiot koji se usudio pojaviti se u nekoj 'dokumentarnoj' emisiji, ever :haha:

Edited by Stolet

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iskreno, meni nije jasno kako čovek tako može da živi, sa beskrajnim lupetanjima i usvajanjem stvari jer mu se, eto, dopadaju :confused:

Pa ne treba to toliko da te čudi. Ljudima je uvek lakše da žive po navici sa uključenim autopilotom nego da pokušaju da nešto promene u životu, da stvari sagledaju iz neke druge perspektive, da se otvore za neka druga shvatanja.

 

Ali si me podsetio s tom pričom sa taksistom. Meni se par puta dešavalo da krenem da tražim neki tekst o Astronomiji na Netu i naletim na neki zanimljiv sajt i krenem da čitam: "Zvezde. Ta veličanstvena i grandiozna nebeska tela, oduvek su golicala maštu Čoveka...", i ja se tu taman zainteresujem, "... neoboriv su dokaz postojanja Božije ljubavi volje za stvaranjem". A ja samo "Ooooookeeeeeej. Next." :bigblue:

 

Pravu teoriju da su oni u stvari reptili :D

Izvini, stvarno sam pokušao ali jednostavno ne mogu da slušam ovakve euforično-histerične likove, koliko god tema o kojoj pričali bila zanimljiva. Evo, ako te ne mrzi, reci mi ti koje su to najgluplje teorije zavere ikad.

 

David Icke je uz Ericha von Danikena najveći idiot koji se usudio pojaviti se u nekoj 'dokumentarnoj' emisiji, ever :haha:

Je l' to onaj lik što je podmetnuo dokaze o postojanju vanzemaljaca u egipatske piramide? Slažem se, lik veze s naukom nema mada moram da priznam da posle odgledanih petnaestak epizoda "Anicent Aliens"-s (a Daniken se pojavljuje u skoro svakoj od njih), postao mi je nekako simpatičan za slušanje ali kao što rekoh, veze on s naukom nema. On je više pisac naučne-fantastike. Njegova knjiga "Chariots of Gods" je svojevremeno bila mega-hit.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mene, naprotiv, uopšte ne iznenađuje sve učestalije pominjanje raznoraznih teorija zavera među ljudima.

Mislim da sve svi možemo složiti da neka vrsta zavere itekako postoji, pitanje je samo na kom nivou - i to je glavna razlika kod ljudi. Oni koji veruju u apsolutnu teoriju zavere koja govori da postoji krug ljudi koji ima potpunu kontrolu i moć nad celokupnim životom naše planete su uglavnom smatrani ludacima ili paranoicima, dok uglavnom velika većina mozgova veruje u kakvu takvu vrstu zavere koja može obuhvatiti bilo koji segment savremenog društva. Ja lično verujem da, npr., mediji koriste određene tehnike manipulacije kroz način pisanja vesti, u odabiru samih vesti kao i u treniranju voditelja i izevaštača, dakle u jednu organizovanu medijsku zaveru koja iz nekog razloga stvara lažni uvid u realnost običnog čoveka, putem paranoje, straha, jedne opšte melanholije i crnila, začinjenih tonama nebitnih, tračarskih vesti koje služe da popune ono malo pukotina što ostane u veštački izobličenom mozgu gledaoca. Logično, sami mediji tu služe samo kao oruđe onima kojima odgovara takvo uspavano stanje ljudi.

 

 

Nedavno sam imao prilike da istražim izjavu koja se odnosi na teoriju zavere pri samom vrhu. Sasvim slučajno sam nabasao na taj izvor, preko jedne sasvim druge knjige koja se bavi izučavanjem rada Fraternitas Saturni, tajnog germanskog reda, koji koristi određene crnomagijske rituale u svojoj magijskoj tradiciji i jednu od tih tehnika sam pronašao u radu te tajne grupe, tačnije kruga organizacija koji čine neke najpoznatije kompanije, službe bezbednosti itd. - a to što oni rade, prema toj izjavi, ne može opisati ni najcrnji triler horor film. Ukratko, radi se o svojevrsnom ispiranju mozga kroz, sada već drugu ili treću generaciju porodica, eksperimentisanju nad decom a sve zarad stvaranja elite, potpuno nove generacije ljudi. Jedni od njih pripadaju tajnoj organizaciji dok ostali služe samo kao meso, i rituali - eksperimenti kojima se podvrgavaju su toliko ogavni da ih ni Markiz De Sad ne bi opisao.

 

Što se tiče fenomena reptila, on se može objasniti na više nivoa, počevši od teorije koja govori o slojevima našeg sopstvenog mozga i tkz. reptilskom mozgu koji je odgovoran za naprimarnije funkcije tela - hranjenje, spavanje, sranje, razmnožavanje. Amazonski šamani, recimo, u svojim ekstatičnim inicijacijama redovno sreću reptiloidna stvorenja za koja veruju da su stanovnici naše podsvesti i da upravlajju tim našim primarnim radnjama, kojima postajemo robovi. Ako pogledamo danas, ljudi i jesu slepi robovi koji se samo hrane i razmnožavaju, bez ikakvog daljeg smisla egzistencije. Da bi to shvatili ne moramo koristiti amazonske psihoaktivne supstance već samo otvoriti oči. Pa tako vidimo kako su mnoge teorije zavere, vanzemaljci i slično zapravo naše sopstvene projekcije, odjeci naših težnji jer civilazija je krenula pogrešnim putem, čovek to oseća i mora nekako da pronađe sebi utehu i nadu u spasenje .

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

Izvini, stvarno sam pokušao ali jednostavno ne mogu da slušam ovakve euforično-histerične likove, koliko god tema o kojoj pričali bila zanimljiva. Evo, ako te ne mrzi, reci mi ti koje su to najgluplje teorije zavere ikad.

 

 

Ne mrzi me :lol:

5.Da se godine izmedju 600. i 900 i neke nisu desile, da su izmisljene i da je ovo 1714. god

4."nazi-ufo" iz 1930. koji su sakrili ispod Antarktika i da od tada tajno izlaze

3. piletina koja izaziva sterilitet samo kod crnaca

2. da Microsoft ima tajnu poruku da je ubijanje Jevreja u redu

1.vanzemaljski reptili koji se hrane ljudskom krvlju i vladaju covecanstvom (Britanska kraljevska porodica, americki predsednici, Andjelina Dzoli..)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mene, naprotiv, uopšte ne iznenađuje sve učestalije pominjanje raznoraznih teorija zavera među ljudima.

Mislim da sve svi možemo složiti da neka vrsta zavere itekako postoji, pitanje je samo na kom nivou - i to je glavna razlika kod ljudi. Oni koji veruju u apsolutnu teoriju zavere koja govori da postoji krug ljudi koji ima potpunu kontrolu i moć nad celokupnim životom naše planete su uglavnom smatrani ludacima ili paranoicima, dok uglavnom velika većina mozgova veruje u kakvu takvu vrstu zavere koja može obuhvatiti bilo koji segment savremenog društva. Ja lično verujem da, npr., mediji koriste određene tehnike manipulacije kroz način pisanja vesti, u odabiru samih vesti kao i u treniranju voditelja i izevaštača, dakle u jednu organizovanu medijsku zaveru koja iz nekog razloga stvara lažni uvid u realnost običnog čoveka, putem paranoje, straha, jedne opšte melanholije i crnila, začinjenih tonama nebitnih, tračarskih vesti koje služe da popune ono malo pukotina što ostane u veštački izobličenom mozgu gledaoca. Logično, sami mediji tu služe samo kao oruđe onima kojima odgovara takvo uspavano stanje ljudi.

 

 

Pa ovo i nije teorija zavere, već istina :mhihi:

Share this post


Link to post
Share on other sites

4."nazi-ufo" iz 1930. koji su sakrili ispod Antarktika i da od tada tajno izlaze

Sećam se da sam gledao emisiju o ovome. Navodno, neki naučnik-istraživač u jednoj istraživačkoj stanici na Antarktiku je pričao kako je nekoliko puta video kako NLO neverovatnom brzinom izranja i uranja u vodu pri tom uopšte ne smanjujući brzinu. Spominjali su i priče da se duboko ispod dna Antarktičkog Okeana nalazi vanzemaljska baza i da za sve to postoje jaki dokazi...

 

U svakom slučaju, meni ova priča s jedne strane zvuči zanimljivo ali s druge strane... pa i s druge strane mi zvuči zanimljivo. :haha:

 

Pa ovo i nije teorija zavere, već istina :mhihi:

Teorija istine? :bigblue: Teorija istine je najveća teorija zavere ikad!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ehej ta teorija zavere da vanzemaljci Reptiloidi? piju krv i hormone da bi ziveli me je fascinirala...

Pre nekog vremena dobijam od nekoga knjigu da prosirim vidike "Istorija Galaksije qrac, palac jos nesto" krenem da citam kada sam stigla do trecine knjige posto sam prosla kroz faze smeha i neverice ostavih je po strani. Radi se o coveku koji ocigledno pati od sumanutosti i paranoidnog sindroma. On je opisao vanzemaljce do detalja pozivajuci se na tamo neke autore.

Sta je najgore, sto zapravo ima ljudi koji veruju u to :sad:

 

Generalno ako bi neko snimio seriju na bazi te knjige bio bi dobar SF, covek je cak i skicirao vanzemaljce :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da znam na koju knjigu misliš, ja se nisam potrudio da je pročitam jer nemam vremena za gubljenje, ali imam je u kolekciji. :haha:

 

Mislim da ima jedna serija iz osamdesetih, zove se V, u kojoj su glavni negativci reptiloidi vanzemaljci.

Više tipova vanzemaljaca je već opisano, meni su najinteresantniji reptiloidi i nordic alieni. Reptiloidi se javljaju i u više mitologija raznih kultura, kao npr. Nage u Indiji koje su uglavnom pogubne po ljude mada ima slučajeva kada su zaštitinički nastrojene a neke dinastije čak tvrde da potiču od Naga (kao što danas tvrde za neke moderne kraljevske porodice). Koliko tu materijala ima za teorije zavere..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Baš sam komentarisao naslov kod druga na fb. Naslov je Rusi prvi stigli do jezera Vostok 3,7 km ispod leda Antarktika i otkrili - nacistički bunker!

 

Zar je toliko novina koje koriste ovakve jeftine 'trikove' da povećaju čitanost? Pa ništa nisu otkrili, kakvi nacistički bunkeri. Probušili su rupu tek, sa ciljem da uzmu uzorke vode sledeće godine, a ovi već pričaju o mitskim bunkerima za koje se 'misli' da su 'sakriveni na Antarktiku', naravno, sakriveni su, od celog Antarktika, baš tu. Više ne čitam 24 sata, nikad :lol: I nije neka šteta, svejedno ih nisam čitao nekoliko godina, otkad ih nema besplatnih na faksu. Novina je krenula potpuno pogrešnom taktikom da se otima za auditorijum. Kad vidim kakve senzacionalističke gluposti pišu, drago mi što više ne kupujem novine, ali mi malo žao što nema više onog starog dobrog čitanja novosti. No dobro, sada živimo u svetu u kome se svašta može saznati iz veoma pouzdanih izvora.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Haha, i ja isto pomislio kad video naslov, daj jbt, uozbiljite se xD A citao sam po netu te zapise da su nacisti pravili bunkere po najnedostupnijim mestima, pa cak i juzni pol, pa mi cak i ta teorija ne zvuci neozbiljno i mitski, svasta je moguce, al da ne zalazim u to previse... Interesuje me, kakve ce organizme pronaci u jezeru :) Zvuci fascinantno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam sigurno da su nacisti slali ekspedicije na Tibet, za ovo drugo ne znam. Fora je u priči o Vril energiji koja se nalazi u unutrašnjosti Zemlje, i koju je moguće dostići samo kroz polove jer su tamo skrivene kapije. U toj unutrašnjosti nalazi se neka drevna, mnogo razvijenija civilizacija- ili vanzemaljci, pa se zato spominju često i NLO letelice u vezi sa tajnim naci projektima. Imao sam negde, pokušaću da nađem, brdo starih fotki nacista sa letelicima raznih oblika.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa da, korisno je za proširivanje shvatanja života. Zanimljivo mi je to što piše da 20 miliona godina to mesto nije videlo svetlost, i stvarno deluje kao da, ako tamo ima života, možda ga ima i na Evropi.

 

Što se bušenja i arhive tiče, rekord u dubini bušenja Zemljine kore je negde oko 12-13 kilometara. Ali, to su 'rupice', svega 20-ak centimetara u prečniku. Ako postoji bilo kakva arhiva, nije sigurno u pitanju neka dvorana sa policama punim knjiga. Evo najdublji rudnik na svetu je otprilike dubine baš kao ta arhiva. Zamislite da radite u rudniku na dubini od skoro 4 kilometra, na 55 stepeni Celzijusa (klima hladi na 28C navodno), i putujete sat vremena liftom sa površine do svog radnog mesta :mhihi: Ne znam, mišljenja sam da tako nešto nije moglo da bude odrađeno na Antarktiku tako davno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mišljenja sam da je sve relativno. :D Ionako to ne bi bilo delo ljudske ruke, makar ne samostalno.

 

U toj unutrašnjosti nalazi se neka drevna, mnogo razvijenija civilizacija- ili vanzemaljci

Od sada ćemo da ih zovemo "uzemaljci".

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...