Jump to content

Upcoming Movies 2011. i vesti iz sveta filma


Recommended Posts

I dobro me podseti, jos jedna bitna razlika izmedju originala i rimejkova je ta sto danas muskarce predstavljaju dosta feminizirano a zene kao jake i opasne (to je i inace veliki klise danas u holivudu, ali kad to urade i sa rimejkom, onda dolazi jos vide do izrazaja). Fright Night i Totalni Opoziv, recimo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja nemam problem sa rimejkovima, jer uvek ostaju originali da se gledaju. A uostalom, mozda neko odgleda rimejk pa se onda zainteresuje da pogleda original i vise mu se svidi. Mene vise nerviraju straight-to-DVD nastavci, kao npr. Ace Ventura, Home Alone, Donnie Darko itd. Dobar primer rimejka je Star Trek, mada je vise reboot, al' 'ajde...

Share this post


Link to post
Share on other sites

I dobro me podseti, jos jedna bitna razlika izmedju originala i rimejkova je ta sto danas muskarce predstavljaju dosta feminizirano a zene kao jake i opasne (to je i inace veliki klise danas u holivudu, ali kad to urade i sa rimejkom, onda dolazi jos vide do izrazaja). Fright Night i Totalni Opoziv, recimo.

Dobro primećeno, a danas se na prste jedne ruke mogu nabrojati glumice koje zaista umeju da iznesu takvu ulogu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne slazem se, pogledaj kako je uradjena Game of Thrones serija, nema ovih pederskih specijalnih efekata, nema 3Da, ali je atmosfera neverovatna. Ovaj Konan ce biti kao i Transformersi, barem tako deluje trejler.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Baš bi tu trebalo odraditi klasičnu animaciju, ovako atmosfera klasika ode u kurac.

 

A što se tiče Konana, sramota me bilo da gledam onaj trejler, biće to samo još jedan u moru novijih filmova sa ratnicima, magijama i karakondžulama i gomilom efekata koim pokušavaju da nadomeste nedostatak duše.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da na pogresnom mestu trazis dusu :mrgreen: Odavno filmska industrija 'ispusta dusu'

A inace radnja Konana je??? Ratnici, magije, karakondzule, metal i haos... :D

 

Sve je postalo komercijalizovano, sve se pazljivo meri, vaga i radi po receptu... Producentske kuce, kompanije ulaze pare i zele da im projekat vrati pare tako da tu nema mesta za dusu, mastovitost. Zna se koliko mora da bude akcije, koliko golisavih scena - hetero, homo, koliko kineza, crnaca itd. Prica ne sme da bude previse komplikovana, moraju da je razumeju i deca i glupi ameri i ostatak cigana na planeti. ( Ima izuzetaka, valjda :D )

 

Takodje, vec sam negde spominjao, i mi, gledaoci, smo postali sve razmazeniji, filmovi su nam dostupniji nego ikada, svaki dan se proizvodi, skida na 'milione'. Svi smo veliki kriticari, trazimo greske u svakoj sitnici...

 

Film nije vise cudo, imam osecaj da nekako vise nema onih FILMCINA, projekata koji se rade godinama, koje obeleze jednu godinu, deceniju generaciju. A mozda smo samo stariji pa ne idemo u toku sa vremenom :D

I meni je glupo sto rade rimejkove filmova, ali...

Sto se tice novog Konana, glavni glumac fizicki podseca na originalnog konana. To sto smo mi navikli na Svarcija...

U svakom slucaju naravno da cu da pogledam film, i necu ga porediti sa klasikom...

 

Ne znam da li se spominjalo, radi se valjda novi deo: Underworld: New Dawn, veselo :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

@SerbZmaj: Sad si mi objasnio, nisam znao da Holivud radi za pare. :razz: Koja god da je radnja Konana, poenta je da ista ideja može da bude odrađena na više načina, među kojima se razlikuju dobar i loš način. Ovaj noviji način izrade tih ratničkih filmova je krš i zbog toga kažem da će se novi "Konan" udaviti u pomenutom moru prosečnosti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Realno, jedina stvar po kojoj pamtim te filmove :D

 

Nego, ovaj Konan trejler mnogo podseca na Clash of the Titans, ne sumnjam da ce i biti slicnog (ne)kvaliteta film...

 

Tintina jedva cekam, nadam se da nece biti sranje, ipak ga rade Spilberg i Piter Dzekson, mada ne ocekujem da bude ni priblizno u rangu stripa, ali barem da ne odudara previse.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tintina jedva cekam, nadam se da nece biti sranje, ipak ga rade Spilberg i Piter Dzekson, mada ne ocekujem da bude ni priblizno u rangu stripa, ali barem da ne odudara previse.

Baš zato što su njih dvojica ne očekujem ništa posebno, njihovi najbolji dani su za njima.

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nece napraviti remek delo sigurno, ali isto sigurno nece biti los film. Imaju oni dovoljno iskustva da ne naprave neke kardinalne greske.

 

Inace http://www.imdb.com/title/tt1571222/

 

I jizzed my pants! Cronemberg pravi film o sukobu izmedju Frojda i Junga!!!!! Ja sam ogroman fan ova dva psihologa i jos Cronemberg rezisira..... jedva jedva jedva jedva jedva jedva jedva jedva jedva jedva jedva jedva cekam.

Edited by Lunar

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...