Jump to content

Upcoming Movies 2011. i vesti iz sveta filma


Recommended Posts

Dugo sam cekao i ja taj film ali neminovno je da ce biti za siroke mase tako da ce na kraju krajeva to biti jedan veliki-kurac. Frojd i Jung su se vise dopisivali nego sto su vidjali(2,3 puta), tako da ne znam o kom sukobu se radi. Postoji jedan jedini sukob izmedju njih dvoje. To je Jungovo napustanje teorije libida i dokazivanje Frojdu da je libido njegov Bog sto on naravno porice. Tu se prakticno njihov odnos i zavrsio. Vidim pojavljuje se Blojler a ne Brojer. Smesno. No, ostaje da vidimo. U svakom slucaju, i u naucnim krugovima je tesko ostati tj. biti objektivan kada su u pitanju njih dvoje a sta ce Holivud uraditi od toga, ko zna. Suma sumarum, danas su svi psiholozi.

Edited by enclave

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dugo sam cekao i ja taj film ali neminovno je da ce biti za siroke mase tako da ce na kraju krajeva to biti jedan veliki-kurac. Frojd i Jung su se vise dopisivali nego sto su vidjali(2,3 puta), tako da ne znam o kom sukobu se radi. Postoji jedan jedini sukob izmedju njih dvoje. To je Jungovo napustanje teorije libida i dokazivanje Frojdu da je libido njegov Bog sto on naravno porice. Tu se prakticno njihov odnos i zavrsio. Vidim pojavljuje se Blojler a ne Brojer. Smesno. No, ostaje da vidimo. U svakom slucaju, i u naucnim krugovima je tesko ostati tj. biti objektivan kada su u pitanju njih dvoje a sta ce Holivud uraditi od toga, ko zna. Suma sumarum, danas su svi psiholozi.

 

 

Tesko da Cronemberg radi nesto za siroke mase, si mozda gledao neki njegov film ranije. Pa evo film je gotov, a nigde nema podatka kada ce izaci, nema ni trailera na internetu.

 

Pa Jung je bio Froidov ucenik, i kada se "osamostalio", krenulo je dosta komflikata izmedju njih dvoje, jer je Jung video dosta gresaka u Froidovim ucenjima. To sto si rekao za Libido je jedan od najpoznatijih i verovatno najsnaznijih komflikta izmedju njih dvoje ali bilo je tu jos svasta. Naprimer Frojd i Jung su skroz drugacije tumacili snove i podsvest. Sa vremenom sve vise ljudi su napustali njegovo ucenje gde je jedan od poznatijih Adler, i da se prikljucuju Jungovom analitickom psihologijom. Evo jedan mali isecak iz teksta:

 

While the official break from Freud came when Jung resigned from the International Psychoanalytic Congress, the hostility growing between the two is readily apparent in the letters they exchanged. At one point, Jung scathingly wrote, "…your technique of treating your pupils like patients is a blunder. In that way you produce either slavish sons or impudent puppies…I am objective enough to see through your little trick" (McGuire, 1974).

 

While the theoretical differences between the two men marked the end of their friendship, their collaboration had a lasting influence on the further development of their respective theories. Jung went on to form his own influential school of thought known as analytical psychology. Freud's reaction to the defection of Jung, and later that of Alfred Adler, was to close ranks and further guard his theories. Eventually, an inner-circle of only the most devoted followers was formed. Often referred to as "the Committee," the group included Freud, Sandor Ferenczi, Otto Rank, Karl Abraham and Ernest Jones.

 

Sve bi to trebalo film da zaokruzi, i mozda se nisu vidjali cesto(ali su dosta razmenjivali pisma), ali bilo je par sednica u Austriji i Svajcarskoj, na kojoj su ucestvovali i Frojd i Jung.

 

A sto se tice Brojera i Blojlera, pa.... Brojer je dosta saradjivao sa Frojdom u stvaranju psihoanalize, ali Blojler(a i on je jungu predavao na univerzitetu, i cak mislim da je Jung valjda polagao doktorat kod njega(nisam siguran)) je u nekom tom kasnijem periodu(aj da se lajicki izrazim tokom sukoba frojda i Junga) dopisivao se sa Frojdom i vrsio samo-analizu. Definitivno je Brojer vazniji za Frojdov zivot, ali pitanje je kolko ce se film zadrzavati na tom pocetnom delu stvaranja psihoanalize.

 

inace bas mi je drago da se neko jos interesuje za ovaj film, a zivi bili i videli kakav ce film od ovoga nastati. :D

Edited by Lunar

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

 

Sad ce verovatno da se nadje neko pametan da kaze kako Holivud nema ideje,bla bla,kako god,premijera je 5.avgusta,vredi otici u bioskop.

 

Ja mnogo volim stari Planet of the Apes, tako da mi ovo izgleda odvratno. Tako su upropastili skoro i Wolfmana.

Josh jedan rimejk http://splashpage.mtv.com/2011/06/23/the-crow-remake-watchmen/ od onog glumca, Bredlija, mi se povraca. izgleda kao pacov

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...