Jump to content

Angel Dust


Earendil

Recommended Posts

Meni Angel Dust izgleda kao chist heavy/power, mozhda malo vuche na trash ali ne bih ja to svrstao u isti zhanr sa bendovima poput Metallice, Megadetha...Kapiram ovo je kao melodic trash, ali svejedno vishe je power!!!

 

Album Border of Reality je poprilično progressive, a tih prog uticaja ne manjka ni na ostalim albumima iz novijeg perioda. Upravo slušam Enlighten the Darkness, takođe sjajan album, pesma Fly Away kida.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prostudirao sam Into The Dark Past. Klasičan german thrash, ništa spektakularno, tipične formule za komponovanje pesama i u suštini nema ničeg na albumu da sam posebno zgotivio, osim par solaža. Pevač takođe nije sjajan... Ali mi je sve u svemu bilo koliko-toliko zabavno da ga slušam. 7/10

 

Next target - To Dust You Will Decay. :rockdevil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prostudirao sam Into The Dark Past. Klasičan german thrash, ništa spektakularno, tipične formule za komponovanje pesama i u suštini nema ničeg na albumu da sam posebno zgotivio, osim par solaža. Pevač takođe nije sjajan... Ali mi je sve u svemu bilo koliko-toliko zabavno da ga slušam. 7/10

 

Next target - To Dust You Will Decay. :rockdevil:

 

To im je prvi pevač. On je samo na tom albumu pevao. Ispašćeš iz gaća kad Coe krikne: ''Mister Inferno...''

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemoj tako, Bleed je nešto što se ne viđa često. Ne samo naslovna pesma, koja je vrh, već i ostale su zakon. Na momente me podseti na noviji Savatage, na momente na Metal Church. Sjajna kombinacija heavy, thrash, power i progressive zvuka. Tačno je da je to totalno drukčije od prva dva albuma, ali se i ta prva dva dosta razlikuju međusobno... Ovaj bend je definitivno znao uvek nešto novo da izbaci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Angel Dust em ne radi nishta vec godinama, em izmenjao postavu u pm.. Ovaj novi album se oduzio, nikako da ga izbace, ko zna sta rade uopste sad..

 

A i da..secam se da sam gledao liste, na 'certima od circa "Bleed" turneje pa na 'vamo nisam neshto vidjao pesme sa prva dva albuma, nazalost.

 

Други нaјбољи пауер метал албум свих времена, одмах после Vicious Rumors "Digital Dictator".

 

Don't make me start :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prostudirao sam i To dust you will decay. Savršeno razumem zašto je toliko cenjen od strane nekih na forumu, mada moram da konstantujem da to nije čist power. Uticaji iz thrash perioda se i dalje i te kako mogu primetiti, pogotovo u pesmi The King, koja mi je jedina slaba na albumu, mada ima još par dosadnjikavih momenata. Poslednje dve pesme, The Duell i Hold on su me oduševile, sjajne su. Naravno, ne moram ništa da govorim o naslovnoj numeri, i genijalnoj Mr. Inferno. 9/10

 

Danas sam krenuo i sa Borders of reality - ovo što sam čuo do sada sa albuma je odlično!

Edited by Totamealand

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ni ne moraš da se složiš. :P

 

Refren u pesmi Stranger je ponovljen malo više nego što bi trebalo što se mene tiče i nije mi toliko zabavan. Vokalna melodija u The King je više nego dosadna. Into the dark past nije toliko zanimljiva pesma kao ostatak albuma, ali ima odlične solaže. Sve ostalo je 100% savršeno. :rockdevil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

WTF? Izvini poshtujem tudje ukuse, ali sa ovim zaista ne mogu da se slozim...To Dust You Will Decay nema nijednog jedinog dosadnog trenutka...

Апсолутно савршен албум!

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni je prvi album kult. obozavam pesme I'll come back, Fighter's Return i Victims Of Madness.

a Romme Keymer mi je zvučao ko Švarceneger na spidu. :)

kad sam ga prvi put čuo negde '99 meni je taj album zvučao mnooogooo brzo, pogotovu opener i fighter's...

 

i zanimljivo mi je što je bootlegovan, zbog out-of-printa.:D

al verovatno se negde moze nacji i na vinilu.

 

mnogo dobar bend, ali previše potcenjen, kao i mnogi drugi nemački dragulji tipa scanner i pyracanda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

''To Dust You Will Deacy'' im je sigurno najkompletniji album, najhomogeniji ... najbolji.

 

No ipak, moja omiljena EjndžlDast pesmica je, nesumnjivo, ''Behind The Mirror'' sa ''Granice Realnosti'' :da:

 

Preterano obožavam tu stvar, pauerful je do suza!

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...