Jump to content

Angel Dust


Earendil

Recommended Posts

al verovatno se negde moze nacji i na vinilu.

Нађе се понекад. Ја сам набавио бразилско издање првог албума. Штета што је дебил од кога сам наручио толико лоше запаковао, да се плоча поломила приликом транспорта. Да ми је био негде при руци, задавио бих га.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prostudirao sam i To dust you will decay. Savršeno razumem zašto je toliko cenjen od strane nekih na forumu, mada moram da konstantujem da to nije čist power.

 

Pa i nije, al' neću da pričam puno, jer će Boško da me bije. :bigblue:

 

 

 

''To Dust You Will Deacy'' im je sigurno najkompletniji album, najhomogeniji ... najbolji.

 

No ipak, moja omiljena EjndžlDast pesmica je, nesumnjivo, ''Behind The Mirror'' sa ''Granice Realnosti'' :da:

 

Preterano obožavam tu stvar, pauerful je do suza!

 

Odlična pesma. Sve pesme s tog albuma su dobre, čak i Nightmare, koja zvuči kao obrada neke pop pesme. When I Die i Where the Wind Blows su čist progressive metal.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne bih rekao. Borders of reality je, što se mene tiče, ispao veliko razočarenje. Previše sam očekivao od njega, pomislio sam da će biti heavy/power album za pamćenje na osnovu par pesama koje sam čuo ranije - naslovna, Nightmare (ovo je Dio mogao da peva :)) i Centuries. One su zaista fenomenalne. Međutim, ostatak mi je prilično nezanimljiv. Obožavam dugačke epic stvari, ali When I die i Behind the mirror su samo OK i ništa više. Videćemo šta će biti sa Bleed... 7.5/10

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najiskrenije, nikada nisam bio fan Rainbow radova sa Turnerom, pa mi zato ni Spotlight kid nikada nije bila među favoritima. Ali obrada kao obrada je stvarno pošteno odrađena i mislim da se dobro uklapa u ostatak albuma. Ali svejedno nisam obožavatelj pesme, to stoji.

 

A što se tiče Bleed... E, OVO je već nešto!!! To sam čekao! Kakva albumčina! Trebalo mi je tri slušanja da shvatim koliko je fenomenalan. Nijedna smorna pesma od početka do kraja, svaka je odlična na svoj način. Favoriti su mi Black Rain (refren je zlo!), Addicted to serenity, Sanity i oba dela Follow me. Pevač je fenomenalan ovde, takva energija i moć, ne znam zašto nisam primetio koliko je dobar na prethodnom albumu. Je*beno fascinantan album. Još sam pod utiskom, slušao bih ga celu noć, ali mislim da bi bilo bolje da pređem na preostala dva albuma, pa ću se vratiti ovom remek-delu. :) Sve u svemu, killer. 10/10

Share this post


Link to post
Share on other sites

''To dust...'' album je najviše izvuklo što je tada pevao Mr. Coe koji je posle prešao u Scanner. Čovek je imao glasčinu, i nema sumnje da kao što sam pominjao pre, da je Kai Hansen pokupio mnoge njegove vokalne fazone.

''To dustu...'' je dao oštrinu i čvrstinu pesmama koju nisu imali sa Rommeom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Da, ima nešto manje od mesec dana kako sam preslušao i Enlighten the darkness. Smaračina. Razočarenje. Izgubio sam želju da čujem i Of human bondage. Album je jedva 5/10.

 

Naravno, i dalje s vremena na vreme pustim Bleed, koji je stvarno fascinantan. Addicted to serenity mi je redovna u playlistama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gde Enlighten the Darkness smaračina, nemoj da pričaš. Of Human Bondage jeste donekle, ali na Enlighten imaš fenomenalne stvari. Still I'm Bleeding je jedna od najlepših metal balada, pa onda pesme poput Cross of Hatred, Fly Away, Oceans of Tomorroe, I Need You... Meni bolji od Border of Reality, odmah posle To Dust You Will Decay i Bleed.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...