Jump to content

Thrash 'Till Death


Јарослав

  

50 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

@excel fan

uzasno nisi u pravu za blek metal jer je blek metal mozda jedini istinski ziv pravac sto se tice inovacije, novih ideja itd

 

 

 

 

 

 

Pa sad.Naravno da ima mesta za inovacije,ali mislim da je i u tom zanru,kao i u svim drugim muzickim zanrovima,ne vezano samo za metal,vec odavno sve receno.

 

Sta su to inovacije u black metalu,svi bandovi se i dalje drze tema koje su zacrtane zajedno sa tim zanrom,dobro,neki kombinuju tu i tamo klavijature,zenske soprane,napeve,violine i mozda jos nesto.Ipak,na kraju se sve svodi na to,da li je odredjeni band ili muzicar sve to dobro uklopio,da li su dobri rifovi,da li je aranzman dobro osmisljen,znaci jednom recju da li je pesma dobra,brza ili agresivna kakva i treba da bude jedna metal pesma.

 

Isto je i sa thrash metalom,ima bandova koji prate taj trend ili skolu osamdesetih ali imaju dobre rifove dobre aranzmane,dobro sviraju i prave dobre stvari..

 

 

 

 

ne mogu ni thrash ni black da postanu nesto drugo ili trece,vec se moraju drzati onoga sto su temelji tih zanrova.Ako bi hip hop preko noci postao techno,ne bi vise bio hip hop..

 

 

 

 

 

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Стварно, ово је баш велика глупост. Блек се ненормално шири последњих година. Толико да данас "стандардни" блек бендови пролазе готово незапажено (наравно, не рачунајући оне који су одавно постали велики).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemam nista protiv toga, sam protiv svih,kad bih odustao od toga da branim svoje stavove kakav bih to covek bio.

 

Ipak sam u muziku ulozio silne godine svog zivota a para da ne pricam.

 

Nisam dzomba i sebe to ne smatram,ali ne dam da mi neko dira u svetinju,posebno neko kao Kuruz,koji je realno veliki tenkre.Jednom si pomenuo Ljubanovica,sto se ne ugledas na njega,osim sto i jedan i drugi drvite beskrajno o Metalici a ne cete da priznate da su golo govno vec vise od 20 godina,koliko sam se samo sa njim prepirao oko toga.

 

Kad sam dosao na ovaj sajt,tebe sam odmah primetio kao posebnu vrstu,koja je postojala i ranije,Metalika i nista vise.

 

Neka ti Ljubanovic isprica o ljudima koji su mnogo pre tebe furali to (covek koji je krajem osamdesetih imao najvise Metalikinih izdanja mozda na svetu sada je doktorirao na jugoslovenskom rokenrolu ,a sada ga nema nigde,zaboravio je sta to znaci thrash metal).

 

Mene zanima jedna stvar,ali iskreno,koliko bi vas da nema vise mogucnosti skidanja muzike za dzabe, bilo spremno da kupuje muziku na nevidjeno,samo na osnovu nekih recenzija? E, tako smo mi dolazili do mjuze,stisnes petlju i narucis,pa sta ti bog da.U tom slucaju bi se realno videla stvarna posvecenost i iskrenost mnogih od vas.

 

Da podsetim,da je tada bilo mnogo para,ali samo je jedan mali broj ljudio narucivalo a drugi su se grebali!Svidja mi se post Pagan Saviour,to je po meni srz,sve je odavno receno,ali ako iskreno volis jedan zvuk,proberes od mase bendova najbolje i vozi.

 

Evo da me veliki moderator ne bi vise opominjao,sada sve moze da se procita.

  • Upvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta su to inovacije u black metalu,svi bandovi se i dalje drze tema koje su zacrtane zajedno sa tim zanrom,dobro,neki kombinuju tu i tamo klavijature,zenske soprane,napeve,violine i mozda jos nesto.

 

Aj' nemoj.

 

Evo da me veliki moderator ne bi vise opominjao,sada sve moze da se procita.

 

Vidiš koliko je lepše sad. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Talvi,Jaroslave ajde recite sta je to poslednjih godina inoviralo u black-u?Ne racunajuci samu produkciju koja je sada uglavnom bolja kod nekih bandova.

 

 

 

 

Dakle sta je to novo sada i o kakvim se inovacijama radi?

 

 

 

 

eto za nas ne upucene...

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo, na primer neki od današnjih inovatora black metala:

 

http://www.youtube.com/watch?v=8TakFvK4-yM

http://www.youtube.com/watch?v=EpD62ldrYqs

http://www.youtube.com/watch?v=Xj0qx97jb3c

 

Klavijature i ženski vokali su bili inovacija '95/'96. godine, 2012. nisu sigurno.

 

Da ne razvlačimo mnogo ovde priču pošto je ovo thrash tema, ako ti se još bistri na ovu temu dođi na gej temu na black metalu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

добар је Watchtower. a још је и исправно примећено да подсећа на Rush. али заправо сам хтео да те питам за ове The Flower Kings што си их турио у аватар. су стварно толико добри или су ти само били смешни?

 

ЕДИТ био на теми за прог рок епове, нема везе

 

TFK? Meni jesu jako dobri, zapravo jedan od naj bendova trenutno uopšte. Totalno sam se navukao na njihovu muziku.

 

 

Рекао бих да их је нахвалио:

 

http://www.yumetal.net/forum/topic/33944-the-flower-kings/

 

;)

 

И, зар није то на аватару Луцифер? :confused:

 

Ma promenio sam avatar ali ga ne prikazuje dok ne udariš refreš.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bezumne su ove rasprave u stilu Bay Area VS Teutonic VS Brazilski Retro Talas Sa Kraja 10ih godina 21og veka, kvalitet i origalnost se slušaju i ostaju, sve ostalo u đubre, gde mu i mesto! :rockdevil:

 

http://www.youtube.com/watch?v=yjQxMtBBca0

Edited by Jabba the Hutt
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oba ta albuma su death metal.

da si covek precutao bi kao ja :haha:

 

 

thrash metal vs. black metal :rockdevil:

izneverovao sam kakvim putem slave je krenula tema u samom startu, znaci ima nade za ovaj forum :rockdevil: Edited by Нормалан и Природан

Share this post


Link to post
Share on other sites

da si covek precutao bi kao ja :haha:

 

 

:rockdevil:

 

Jebiga,sto se kaze nakon jebanja nema kajanja!Ajd neka ostane da sam napravio pocetnicku gresku ali sam mislio da nemam prava da cenim rad Teriona i Dark Trona bez obzira sto sam samo posedovao njihova prva izdanja,to je bila poenta,greska u koracima!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slušam thrash od 1989 godine i nije mi dosadio. I dan danas mogu reći da mi srce najviše zaigra kad čujem dobar thrash ili crossover. Kad sam ja počinjao, izašli su Justice For All, State Of Euphoria, South Of Heaven, Beneath The Remains, Agent Orange, Extreme Aggression i još gomila kultnih thrash izdanja. Da ne pominjem kakvi su albumi več u to vreme bili iza Metallice, Sodoma, Kreatora ...

Mislim da sam uhvatio zlatno vreme thrasha i mnogo sam srećan zbog toga :muzicar::muzicar::muzicar:

  • Upvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da sam uhvatio zlatno vreme thrasha i mnogo sam srećan zbog toga :muzicar::muzicar::muzicar:

 

Mislim da ni nemas ideju koliko ti zavidim zbog toga :da:

 

Ja sam usred najveceg srednjoskolskog metal ludila zalio za tim sto nisam odrastao '80tih, samo da mogu da docekujem pomenute albume... Danas nemam tih poriva, ali zal za kvalitetom albuma ostaje. Doduse, evo Vektor me je opaucio samo tako, i vratio mi nesto nade da moze dobrog thrasha i danas da se napravi, a da se ne zoves Overkill ili Kreator.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...