Jump to content

Čovek Vuk (ex-Block Out 2013)


Chicken Little 420

Recommended Posts

https://www.facebook.com/events/639793782722339/?fref=tck

 

 

Blue Moon music pub pokreće serijal koncerata pod nazivom "For Fans & Friends" i prvi bend koji će otvori ovaj serijal biće grupa Block Out!

 

Grupa se nalazi u fazi stvaranja novih pesama i pripreme novog albuma a sam naziv koncerta "za fanove i prijatelje" ima i određene simbolike za grupu u ovom trenutku. Prvi spot i pesma u sadašnjoj postavi "Reka" je naišao na pozitivne reakcije velikog broja fanova grupe i stručne javnosti, dok će drugu novu snimljenu pesmu "Novo odelo" premijerno pustiti u klubu pre nastupa. Pored te dve pesme bend će izvesti na ovom koncertu još nekoliko novih, a na repertoaru će biti i pesme koje dugo nisu svirali, kao i njihove prepoznatljive obrade pesama "Soba" (EKV) i "Beograd spava" (U škripcu).

 

Intimni ambijent kluba omogućava da nastupi u ovom prostoru budu jedinstveni po emociji i dugo ostanu u sećanju svim prisutnima. Publika i bend su u bliskom kontaktu tokom cele večeri uz neposredno druženje, pričanje i slikanje, a atmosfera u klubu je na nivou kućnih žurki.

 

Zbog kapaciteta prostora broj karata je ograničen na 100 i najbrži fanovi koji se preko ovog eventa prijave i rezervišu karte mogu očekivati sigurno prisustvo koncertu. Rezervaciju se vrše postovanjem broja karata koje želite da kupite maksimalno do 4 u event.

 

Karte će biti u predprodaji od petka 14. marta u Felix shopu (10-20h) i Blue Moonu (20-02h), a prednost kupovine će imati oni koji budu uradili rezervacije. Cena ulaznice u predprodaji je 400 rsd, dok će na ulazu u klub ako ostane biti 500 rsd.

 

Subota 22. mart 22h - BLOCK OUT live @ Blue Moon !

 

Zmaj Jovina 4 (50m od Knez Mihajlove, pasaž)

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Da li neko moze da mi potvrdi ili opovrgne trac da je onaj cuveni uvod pesme Deponija inspiran nekom UK pesmom?

 

Takodje, da li neko zna koje pesme Husker Du i Nirvane su inspirisale Manastir? Od Nirvane bi trebalo da je Vary Ape, mada i Stay Away ima pomalo slican ritam.

 

btw

Da li ovo da pitam i u Vranjkovicevoj sekciji ili je ovde dovoljno?

Share this post


Link to post
Share on other sites

nerealno kako ljudi smaraju sa borom i block out-om. dosao bora na jednu pesmu i ljudi odma u smisljaju imena corba out i slicne gluposti. u sustini to je mehanizam ''starih'' fanova kako da sto lakse zamrze stari bend koji su nekada voleli i te ljude koji su svirali u njemu kako bi ih sto bezbolnije zaboravili.

  • Upvote 4
  • Downvote 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 5 months later...
  • 1 month later...
  • 3 weeks later...
Dubina i tama u „Crnoj kutiji“

AUTOR: D. JAKOBI

Beograd - „Ovo je album koji karakterišu dve stvari: jedna je dubina, a druga stvar je tama. Dubina se čuje u glasovima, čuje se u instrumentima i sasvim sam siguran da ćete je otkriti i u onome što ova grupa svojim albumom želi da vam saopšti.

 

S druge strane, ovo je album očigledno mračnog raspoloženja, ali ono što je u njemu najbolje je to što ta tama nije rezultirala nečim negativnim“, rekao je muzički novinar Aleksandar Saša Žikić na promociji albuma „Crna kutija“ beogradske grupe Čovek vuk, koji je objavila izdavačka kuća Metropolis Records.

„Ja sam imao privilegiju i zadovoljstvo da čujem materijal pre nego što je zvanično objavljen i mislim da je ovo sjajan album, i to sjajan preko mere koju sam očekivao. Ovaj album mi se dopada od znaka pa nadalje, dopada mi se i muzika i koncept i ime. A ono što mi se najviše dopada jeste to što on sasvim jasno svedoči da je neko uložio talenat i ozbiljan trud da stvori nešto vredno, a to je situacija koja je prilično retka na ovoj kulturnoj sceni i zato je i toliko upadljiva“, rekao je Žikić i čestitao članovima benda, poželevši im uspeh u daljem radu.

Kada je u pitanju grupa Čovek vuk, dovoljno je pogledati prepoznatljivi logo benda da biste shvatili da vam je samo ime nepoznato. Naime, nekadašnji članovi beogradskog sastava Block Out nastavili su rad pod novim imenom, ali u istim ulogama: Milutin Jovančić - vokal, Dejan Hasečić - gitara, Aleksandar Balać - bas gitara, Miljko Radonjić - bubnjevi.

„Prošli smo razne faze baveći se muzikom, prošli smo neke divne trenutke, ostavili za sobom prelepe uspomene, prošli neke teške stvari i došli opet na tu tačku da smo srećni što smo zajedno i što sviramo muziku koju volimo i što smo došli u poziciju da budemo privilegovani da oko sebe okupimo neke drage ljude koji su nam pomogli da ovo iznesemo na način na koji taj materijal i zaslužuje. Pre nekih godinu dana, kada smo ulazili u celu avanturu, nismo imali apsolutno ništa - nijednu reč napisanu, ni jedan jedini ton bilo koje od ovih pesama. Ali okrenutost nas samih prema sebi i pomoć dragih prijatelja, omogućili su da grupa Čovek vuk pred vas danas izađe sa albumom Crna kutija“, rekao je Milutin Jovančić Mita, frontmen benda, zahvalivši se svima na pomoći, da bi, predstavljajući bend Čovek vuk, prvi put predstavio i jednog novog člana, tačnije članicu - Lunu Škopelja, ćerku poznate muzičarke Madam Pijano. „Mi smo Čovek vuk, a šta je vuk bez svoje Lune i bez svog Meseca“, rekao je Mita, obraćajući se njihovoj novoj mladoj klavijaturistkinji.

Vuk je već dugo simbol koji frontmen benda i akademski slikar, Milutin Jovačić Mita, koristi kao alter ego svog umetničkog izraza, te je on i sada dobio ulogu zaštitnog znaka muzike koju kreira ovaj bend. Drugačije lirike i senzibiliteta, ali nikada aktuelniji, pred vama su veterani beogradske scene koji nestrpljivo žele da sa vama podele svoje nove muzičke ideje i inspiracije. Ime je drugačije, ali beskompromisnost ostaje nepromenjena odlika ovih muzičara.

- See more at: http://www.danas.rs/danasrs/scena/dubina_i_tama_u_crnoj_kutiji.561.html?news_id=294883#sthash.RdM4KLAy.dpuf

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...