Jump to content

2015.03.09. *Dom omladine, Beograd* Overkill, Sanctuary, Chronosphere, Methedras


Talvi

Recommended Posts

WD odličan pevač,lepo raspoložen bio vidi se. Sanctuary pogledasmo prvih par pesama,perfektno zvuči.

Overkill - mašinerija. IZgiboh, pun sam modrica,boli me levi kuk,lakat a i koleno kad sam se sapleo u lancanoj reakciji. ljudi pozadi mi izgledali dosta mirno od onog što sam malo gledao, sredina i prvi redovi ludnica. šutkaši sasvim korektni,šteta što ih nije bilo više tokom celog koncerta za friendly violent fun. :D

takođe mnogo zgodnih devojaka :D ,što me uvek raduje.

ljudi krajnje raspoloženi bili,ekipa sa juma takođe. drago mi je da sam upoznao ljude sa foruma,pozdrav za sve !

mogu misliti u kom je transu bio onaj potpuno nagi batica na sred koncerta.

 

Sve u svemu,fantastičan provod,vrlo brzo je prošlo,fenomenalno sam se zabavio,jedina zamerka je da su bobija mogli pojačati još malkice.

 

super što je overkill snimljen,radujem se da pogledam klipove,ja nisam video da je iko snimao,nisam baš ni obraćao pažnju :-D

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odavno nisam bio na onako dobrom metal koncertu da je posmatrano iz svih uglova sve bilo potaman i mocno.

"Sve potaman i mocno"...hm...

Znam da mislis na sam koncert (bendove na bini i to),ali sto je jedan drugar prokomentarisao posle svirke,kao - ne secam se da je ranije na nekom koncertu bila tako "napeta" atmosfera,da se ljudi na koncertu sibaju.

 

Tad sam se prisetio da sam licno sam video dva sibanja na koncertu (plus jedno pre svirke,dok smo stojali napolje i drinkovali),ne znam dal ih je bilo jos.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

^ primjetio sam da je bila kao neka kraca frka kod miksete na pauzi izmedju Sanctuary i Overkill, ali se brzo rascistilo. Cak mi se ucinilo da je ekipa iz Tuzle tu bila umjesana, ali nisam sasvim siguran. A ovo ostalo nisam nista primjetio, tj. nisam licno osjetio tu neku napetost.

e, da, dok je isao Overkill odem do sanka, kad jedan od redara sprovodi nekog kosijanera, ono fazon ruke na ledja, kao da ce da mu stavi lisice :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ona likusa sto su je bukvalno izneli sve cetiri u vis posle druge predgrupe? Obezbedjenje je prebaci preko ograde, uhvatise je dvojica likova za ruke i noge i izneli je negde. Plus likovi koji idu i pegliraju dok hodaju, to mi je bio vrhunac. Cinjenica da se na ovakvim koncertima najveca bagra okupi :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

U sutci je bilo standardno, jedino sto je bilo klizavo u picku materinu. Kod misksete se jesu posibala neka dva debila tokom Sanctuarya, ali su se smirili brzo i na kraju poceli da se grle. Kad sam kretao posle certa neki matori metalac i jos jedan su nastavili zavadu s certa i tu je bila neka gurka, ali obojica fazon imaju preko 30, ovaj jedan 40 godina, ne znam sta se brukaju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da nastavim u ovom duhu, mislim da sam pred kraj Overkilla vidio jednog od one dvojice Crnogoraca iz KK StreetBangers kako ga ortaci izvode vani, lik se obeznanio bukvalno, ali dobro, takve slike je za ocekivati na thrash koncertima, to je neizostavni dio ikonografije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, bilo je par likova koji su u 8 već bili spremni za spavanje. Pored mene je bilo par koji su se malo više uživeli pa se sto puta izvinjavali kad nekog opale, šutnu itd. Video sam da ih je obezbeđenje markiralo i taman da krenu na njih a ovi se smire. Žao mi je ublejanih, osim glavobolje ništa im neće ostati kao uspomena. Sve u svemu koncert za pamćenje, svi su razbili. Odličan zvuk, svirka, sve. Svideo mi se kod Santuary kontakt sa publikom, opušteno skroz. Neko se ogrebao za 2 piva od pevača...nije loše :)

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ona likusa sto su je bukvalno izneli sve cetiri u vis posle druge predgrupe? Obezbedjenje je prebaci preko ograde, uhvatise je dvojica likova za ruke i noge i izneli je negde. Plus likovi koji idu i pegliraju dok hodaju, to mi je bio vrhunac. Cinjenica da se na ovakvim koncertima najveca bagra okupi :haha:

 

Jbt, pa taj lik ladno na metar od mene u hodu bljune, sreca pa sam bio sa strane, idi bre u kurac, taj ludak je stalno ubijen, secam se njega sa Mayhema kad je prespavao koncert.

 

@Runner: Taj Crnogorac iz KK je pao milion puta u sutci, nije znao gde se nalazi. :-)

 

I ja sam popio to vece, al nisam lud da se obeznanim.

obeznan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ту багру што се пошибала код миксете су требали они из обезбеђења да избаце напоље наглавачке па нек се макљају напољу. Идиоти се покачили на концерту и пронашли право место где да се пеглају. Ретарди. Такве ствари се решавају пре или после церта. Био сам одма иза миксете и видео кад се један од тих дебила буквално закуцао у ону ограду и померио пола конструкције док су неколико павијана за њим јурцали и драли се нешто. Да није било оне ограде разјебали би ону миксету на кеца.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Не,та фрка је била на паузи између 2 бенда али која 2 не сећам се сада и да није било оне ограде стварно би скроз разјебали миксету. Кад је онај ретард опалио по огради померио је скроз до миксете. А то са звуком је био пропуст тонца. Био је нешто окренут према оном шанку и кад је почела она шкрипа буквално је полетео на миксету да испегла звук па је тих 10-ак секунди док је све средио звучало као цео минут :)

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo i ja da pohvalim koncert,stvarno fantasticno,ja jedino imam utisak da je zvuk na Sanctuary bio losiji nego na Overkill-u.Zao mi je samo sto sam bio frisak od gripa pa sam koncert gledao sa sanka iza miksete,jesam ja matorac od 40+ ali ipak volim da divljam na koncertima makar i sad kad vec nisam mogao u mladosti.Mogli su bas neke diskove i ploca da donesu

  • Upvote 2
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

U sutci je bilo standardno, jedino sto je bilo klizavo u picku materinu.

standardno idiotsko ponašanje,neopisivo mi to ide na kurac,više od svih drugih sranja. nisam još bio na koncertu na kojem neki retardi nisu isprosipali pivo na pod,i to baš tamo gde treba da budu šutke. i najjače taman kad se osuši malo,opet osetiš kapljice piva kako ti se sručuju po faci sa nebesa i pod opet mokar. jebo bih mater svakom ko to radi,stoka neopisiva. takve treba šibati i izbaciti sa koncerta.šta me boli kurac što se uživeo lik,ne mora da sjebava zabavu ostalima.

Jel se zbog toga dogodio onaj problem na Sanctuary kada je odjednom gitara propicila volumen?

sećam se toga,i dalje mi nije jasno kako se to desilo

,ja jedino imam utisak da je zvuk na Sanctuary bio losiji nego na Overkill-u.

Ja baš imam suprotan utisak, sanctuary perfekcija tonski,overkil je moglo i bolje,možda su trebali bobija malo pojačati

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cak mi se ucinilo da je ekipa iz Tuzle tu bila umjesana...

Moguce.

Sve se "zakuvalo" tu pored mene,a pocelo je tako sto je neki smedji lik dobacio nekom drugom (crnom),nesto tipa "Sta se ti tu siris tol'ko?" (bosanskim akcentom) i vec sledece sekunde - fljas,roknuo samar tom crnom liku.I onda su krenuli da se gube negde pozadi...nemam pojma sta je na kraju bilo.

 

Anyway,svi smo dosli prvenstveno na koncert,ne znam cemu takve "egzibicije".Bezveze.

Al kad usijane glave popiju malo (malo vise)...eto sta bude...

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ако и ја из екипе 40+ могу рећи коју...

Није ми јасно ,зашто се толико практикује "шутка" на метал концертима,кад то никад није ни био хм фазон...

Стејџ дајвинг, маш у круг,хедбенг, и вол оф деатх, су ајд да кажем неки стандарди, али људи воле да се панкеришу,па то ти је...

Иначе одкада идем на концерте,а то је јако дуго,та босна-цг екипа вазда је била мортус пијана и склона инцидентима,мада није правило.

Уосталом,чини ми се да је синоћ било доста људи ван Бгд-а,без њих било би полупразно...

 

А концерт је заиста био добар!

  • Upvote 5

Share this post


Link to post
Share on other sites

pankeri barem imaju obzira prema drugima u šutkama, metalci su mahom stoka. to mi je jedina zamerka za koncert, ali kad je udario adrenalin, ni to mi nije toliko smetalo (iako sam popio nečiji lakat u oko, bez obzira što sam se trudio da se držim podalje od neiživljenih majmuna).

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ако и ја из екипе 40+ могу рећи коју...

 

та босна-цг екипа вазда је била мортус пијана и склона инцидентима

 

 

pankeri barem imaju obzira prema drugima u šutkama, metalci su mahom stoka. to mi je jedina zamerka za koncert, ali kad je udario adrenalin, ni to mi nije toliko smetalo (iako sam popio nečiji lakat u oko, bez obzira što sam se trudio da se držim podalje od neiživljenih majmuna).

 

:da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam mogao da budem u BGu za koncert iz istih razloga kao i sto nisam mogao da dodjem na Partizan, ali takve likove ako te i slucajno zakace dok se sutiraju ili sta vec radi stoka, treba izvuci ispred, isprebijati i vratiti se nazad na svirku. Pijana goveda problematicna, iznervirah se sto samo i procitah. Previse se kurce ti nafrakani imbecili, ali uglavnom popiju po picki, sto mi pridaje poprilicno zadovoljstvo, iako bih bas voleo da mi se nakaci neki takav majmun na nekom koncertu pa posle nek se cudi odakle znam kudo :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam odakle ta prica da sutke nisu hm fazon, idem na koncerte 13-14 godina zadnjih (ukljucujuci i izlet napolju), i uvek su bile sutke, to je nesto normalno. Sad, od koncerta do koncerta zavisi ponasanje ljudi u sutki. Sto se zvuka tice, meni je Sanctuary od tipa 2. pesme bio vrlo dobar (jedino mozda da su malo pojacali Vorela), dok je Overkill bio nesto losiji, mada isto dobar (iako ne bi bilo na odmet da su i Bobija pojacali).

Edited by Џрк
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...