Jump to content

2015.03.09. *Dom omladine, Beograd* Overkill, Sanctuary, Chronosphere, Methedras


Talvi

Recommended Posts

Jel se zbog toga dogodio onaj problem na Sanctuary kada je odjednom gitara propicila volumen?

Ja sam bio blizu kad je jedan od likova iz organizacije upao u sred stvari i pomerio mikrofon iza gitariste. Iz nekog razloga ga je prebacio na drugu kutiju i tad je zvuk odlepio. Video sam da se i gitarista iznenadio i nije skontao zašto je ovaj to napravio.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam mogao da budem u BGu za koncert iz istih razloga kao i sto nisam mogao da dodjem na Partizan, ali takve likove ako te i slucajno zakace dok se sutiraju ili sta vec radi stoka, treba izvuci ispred, isprebijati i vratiti se nazad na svirku. Pijana goveda problematicna, iznervirah se sto samo i procitah. Previse se kurce ti nafrakani imbecili, ali uglavnom popiju po picki, sto mi pridaje poprilicno zadovoljstvo, iako bih bas voleo da mi se nakaci neki takav majmun na nekom koncertu pa posle nek se cudi odakle znam kudo :haha:

 

Pretjera ga i ti brate sad. Pa normalno da ce na thrash metal koncertu biti skakanja, sutiranja, bangovanja, mosh pit-a i tako tih stvari, pa je tako za ocekivati da ce te neko i zakaciti usput, ali sklonis se u stranu, odmaknes se... Mislim, jbg, metal koncert je, za mene su takve stvari ocekivane. Ono za sta se slazem da nije u redu je ako u sutkama ljudi padnu, a niko im ne pomaze da ustanu, niko ih ne dize i sl. To jeste bezveze. Davno sam prestao da se sutam po svirkama, ali na sutke ne gledam kao na nesto boze-sacuvaj, bas zbog te solidarnosti za koju ocekujem da postoji u sutkama, znaci neko padne - drugi ga dizu i idemo dalje.

 

Odmah se prisjetim koncerta Metallice na Uscu kad ja u fan pitu stojim u mjestu i kao bangujem, a neki pozer iza mene (nije mogao da prepozna Enter Sandman) mi kaze nesto u fazonu "Lakse malo, udaras me." Ja onda njega i njegovu ribu onako teatralno pustim ispred sebe i dobacim im da nisu dosli na pozorisnu predstavu. Pa mislim stvarno jbt.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pre mislim na pijane budale sto se namerno udaraju okolo van sutke cisto frku da naprave, peglaju okolo itd. A vise puta se desavalo i da se pentraju na binu meni dok sam svirao, uzimaju mikrofon da se deru nesto, obaraju opremu itd. Sutka je sastavni deo metal koncerta, cak sam i sam do pre nekoliko godina obozavao da redovno ulazim u istu, ali nek se drze tih nekoliko metara iza bine, ako stanem u prvi red ocekujem da imam pun osecaj gledanja koncerta a ne da me udaraju likovi po ledjima koji su dosli da se pobiju sa obezbedjenjem i odspavaju u prvi park posle.

Sto se Metalike tice, imbecilno je praviti sutke tamo, nije im to neki tamo usrani Violator.

A i bio sam mnooo pjan i nadrkan sinoc :haha:

Edited by obsessed by cruelty

Share this post


Link to post
Share on other sites

Није ми јасно ,зашто се толико практикује "шутка" на метал концертима,кад то никад није ни био хм фазон...

Те "шутке" су радње које углавном практикују и упражњавају клинци између 15 и 19 год. Немам ништа против тога али уме озбиљно да нервира кад се склониш негде са стране баш из разлога да би на миру уживао у концерту и онда и тебе делимично поткачи тај вртлог.

Оно што је мени потпуно незамисливо је управо то да ће тих шутки бити на апсолутно сваком концерту са мало тврђим звуком па био то блек метал концерт,хард рок или блајнд гардијан. Кад се само сетим да су дечурлија правила шутке на мејхем концерту и сад се јежим од тога. Разумем ја да те понесе атмосфера и да се уживиш у целу ту ствар али на неким концертима то једноставно не иде и изгледа безвезе и ретардирано. Па још ако су у том вртлогу и пијани имбецили онда ти не помаже и то што си мало издвојен јер постоји велика могућност да се ретард тако унезверен и дезорјентисан закуца баш у тебе. Ово су разлози због којих увек гледам да сам мало одаљен од средине али опет на неком добром месту где се све добро види.

Што се тиче конкретно концерта од пре неки дан,мислим да су те шутке "одскакале" из целе атмосфере која је иначе била феноменална. Гледао сам гомилу лајв снимака оверкила из иностранства и нисам нешто приметио да странци упражњавају тај вид забаве!? Бар што се тиче оверкила.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam ja već 10 godina pričam da sam mator za šutke i da neću više da idem u iste.. i onda me ponese atmosfera i završim u sred iste. Ono što neko gore reče, očekujem od ljudi koji su u šutačini da imaju kontrolu pokreta i da im nije cilj da nekome polome glavu ili nogu već da se zezaju. Ove budale, kojih na sreću nema puno, što misle da je poenta šutke da što jače udariš nekoga to odma treba išutirati da ne zna šta ga je snašlo. Isto tako me nervira kad neko ode napred nabije se u prve redove (ne u sam prvi red, tu normalno oćekuješ da stojiš an ogradi jel) ali tipa 3-4-5 i iza i očekuje da svi okolo mirno stoje. Zna se šta je neka "logika" prvi redovi napred ograda, iza negde neka "prednja sredina" divljanje i ako hoćeš da stojiš il da sam sa sobom headbanguješ pozadi i sa strane. Ako neko padne staneš, pomognete čoveku da ustane i slično. Najgora šutka u kojoj sam bio je bila na Heaven Shall Burn, znači par stotina ljudi, circle pit, wall of death, mosh pit, sve.. kako neko padne 20 ljudi stane, dižu ga odma, naprave "ogradu" da neko ne naleti na njega... i da takođe stvar koju mrzim više nego išta kad neko uzme i prospe pivo po masi. Ajde vodu još i nekako većina je i žedna i mrtva ali pivo. Pa jebo bi ti mater analno.

A inače imam utisak, naravno ne treba generalizovati, ali rkao bih da thrash, death, heavy i pomalo matori black bendovi baš imaju crtu da privlače one .. alfa seljačine agro metalce, što rade sve loše u prethordnih par postova nabrojano. Uključujući i da se napiju i ne sećaju koncerta, ili tako pijani maltretiraju i smaraju ribe koje očigledno nisu zainteresovane da ih plodi neka neoprana svinja od sto kila sa raspalom kosom, nitnama i prišivačima. :mrgreen:

  • Upvote 9

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uvek ima pijanih degenerika koji zabavu sjebavaju okolini, bilo to prosipanjem piva ili jednostavnim fizičkim izivljavanjem u šutkama i naokolo tipa šutiranje i mlataranje rukama u cilju da nekog vlajznes po glavi.

Na svu sreću takve nisam primetio na overkilu,barem ne te neizivljene, a prosipanje tečnosti po podu i drugima je druga priča i takvima bih posebno jebao majku da znam ko su.

elem,ucestvovao sam u barem 90% šutki na koncertu,i mogu reći da su ovo do sad bile najkorektnije i jedne od zabavnijih,malo haotične ,da. ali vidi se da su učesnici svi bili dojaja jer čim neko padne,odma svi u blizini ga podižu gore i nastavlja se. opet kažem,voleo bih da je bilo više ljudi u mosh-u,ali i ovo je bilo super. Ja lično ne mogu (ili barem do sad nisam mogao) da mirno posmatram koncert i uzivim se i lepo provedem,nisam ni pokušao, ako je muzika življa i brža kao što je u većini slučajeva,teško ću da odolim da upadnem u gurkanje. meni barem u ovoj fazi izgleda nemoguće da se uživa u koncertu u striktno stajaćem položaju mirovanja i čistog hedbengovanja, ne mogu da skapiram kako nekom ko u miru posmatra i tu i tamo vrti glavom može da bude interesantnije nego nekom koga sprži adrenalin ( u mom slučaju ) i ko mora da divlja. A vidim da je 95% ljudi na svirkama u tom fazonu stajanja. Opet,verovatno je to jer sam mlad i neiskusan što se kaže , ali se nadam da me neće skoro proći ova faza potrebe za divljanjem i sutkanjem.

 

Naravno,postoji muzika uz koju šutka ne ide pa ne ide. jednostavno ne može uz sve pesme i bendove da se vrti centrifuga. kao na primer na kroubaru, bilo je i šutki na pesmama za koje ja ne kapiram da može da bude,al jebiga, šta da se radi,skloniš se od debila i posmatraš.

 

 

sad gledam malobrojne snimke i voleo bih da je neko snimio ceo cert sa profi kamerom da može da se pogleda. dao bih pare da se organizuju tako neka snimanja po koncertima i svirkama.

 

OĆU OPET JEBENO NA OVERE !!!!!

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

OĆU OPET JEBENO NA OVERE !!!!!

Evo,sutra sviraju u Budimpesti,ja picim vozom,pa ako jos neko hoce da se sutra zajebava malo tamo,po tom klubu...

 

Ako bude preko 500 ljudi seci me posred "Feel The Fire" diska.

Ja bih bio zadovoljan s "preko 200", dakle da bude u Amerikani

Hm,hm,hm... :smile:

Edited by LazaGNR
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Онај чупави брка ( Није на слици ) ортак од овог плавог лево је био мортус комплет, једва су га дигли, мислили да се саплео у шутки негде на почетку, а он се у ствари свалио од алкохола. :haha:

Edited by PajatheTrut
  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Само би се још осврнуо на овде актуелне "шутке"

Наравно,нико не очекује да на концерту буде позоришна атмосфера, али ове наше шутке превазилазе добар укус и забаву,која се очекује на церту...

Неко је већ споменуо и слажем се са тим,кад погледаш снимке концерата по европи,далеко је то од овог убијања као код нас?!

Било је пар случајева овде код нас,кад фронтмен групе тражи да се направи круг,или зид, а ми то једва дочекамо да се покрљамо??!!

И онда пола сале стане у одбрамбени став,да би сачувао живу главу...

Не знам,можда сам превише ретро,али то није то...

  • Upvote 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ево је та алкос екипа,мада је овај мали беранац ок лик...

 

10403469_776662629069190_146171985223106196_n.jpg?oh=2deaa29615ae09067710b576df780254&oe=5573A4D8&__gda__=1433847577_e07de228c7d1c235456a25bedaf0d788

 

Yngwar vazda pijan, a njegov brkati drugar je Mihajlo, on je kao dete kad je pijan, a ovaj u sredini je iz KK street bangersa. U toj ekipi svi piju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Да,има онај брка, он је увек одваљен,мисим да су се на Сепултури тукли између себе,напољу... :lol:

 

Mislim da je to taj odvaljeni brka kojeg je neko spomenuo na temi o koncertu Crowbara :lol: Nisam bio na Crowbaru, ali sam tu vece bio u Vrtoglavici, pa je naislo u klub nekoliko manjih grupa, sigurno ljudi nakon koncerta svratili u klub, pustao se metal. U jednom takvom drustvancetu bio je jedan totalno odvaljeni brko oldschooler, cijim su tijelom bukvalno upravljali njegovi ortaci, toliko je bio kontuzovan da su ga oni usmjeravali u kom pravcu da se krece :lol: Na kraju su ga posjeli u jedan cosak i tu je presjedio citavo vece nepomican. :haha:

  • Upvote 3
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

UVEK SUTKA SMRT POZERLUKU

 

 

ТАКО ЈЕ БРЕ !!!!! :rockdevil:

 

dc82a36c625cf4329972a05aa52c8912.600x.jpg

 

Неко је већ споменуо и слажем се са тим,кад погледаш снимке концерата по европи,далеко је то од овог убијања као код нас?!

 

 

Кренуо синоћ да уђем на тему да одговорим на ово поменуто ал сам заборавио што сам ушао. :haha:

Ово је тема за ширу дискусију, ни на једном снимку негде ван Србије ја не могу да спазим шутку, једва некад а и то је нешто слабо.

Да ли је то што камера никад не вуати добро или европејанци и амуриканци једноставно немају ту потребу да дивљају. Моја теорија је да су једноставно презасићени метала и свирки и концерата јер им вазда неко долази , док је у овој земљи друга прича, овде се једва чека неки добри бенд да дође и да се мало иживимо. Или су европљани једноставо сморене пићкице.

 

Јебеш ти метал концерт без иоле шуткања, то није метал, то је позориште.

  • Upvote 1
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Јебеш ти метал концерт без иоле шуткања, то није метал, то је позориште.

 

Кад будеш имао 30 и кусур година и ти ћеш бити део тог позоришта,ништа не брини. Наравно,под условом да те страст за металом буде држала до тад.

  • Upvote 8
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jesu kod nas te šutke često nenormalne, tj. pola ljudi koje vidim u njima mi uvek izgledaju više kao ljudi koji su došli više kao da se ižive (ova neka come at me bro fora), a ne da gledaju sam bend. Ono, bitno da cepa kec i da je oldskul.

Sa druge strane, donekle se slažem sa ovim "jebeš cert bez šutke", jer jeste življa atmosfera tad nego da svi samo stoje i banguju...što ja npr. volim da radim, ali je još bolje kad te pored sopstvenog adrenalina spiči i taj adrenalin mase i bešga neko te gurne, nekog nose odjednom, martinka iznad glave...na metal koncertu si, shit like that does happen.

 

Evo gledao jutros snimke iz Zagreba, prepuno izgleda ona Tvornica, sigurno više ljudi nego kod nas, ali mnogo bolje i življe kod nas sve delovalo, i to samo gledajući snimke.

Edited by Angelystor

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...