Jump to content

'bem ti život


ManiaC

Recommended Posts

Pa dabome. Kod nas nije sve skupo zato sto korporacije vise vole nas da deru nego npr. Turke (gde su mnoge esencijalne stvari duplo jeftinije, ne bih verovao iz prica da je tolika razlika da nisam video ocima), nego je skuplje da bi moglo da se krade na maržama. To je razlog i zašto sve radije uvozimo, a naše bacamo.

Edited by Demon Seed

Share this post


Link to post
Share on other sites

Radule krenuo da brani Dveri:

"Lako je biti tolerantan prema istomišljenicima. Militantni borci za ovo ili ono samo proširuju jaz koji postoji u društvu i prave štetu cilju za koji se zalažu. Osim ako ne misle da će nasilno eliminisati one druge."

 

Ne vredi, ovde ja silazim. Valja naci drugi stranku za koju cu glasati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemo se stresiras, ali je pozeljno da ne sitnicarite, inace cemo puci opet, super je sto si ti pametan i netolerantan na nebuloze pa ti ne leze Dveri, al' valjda ti je bitnije da se pobedi ova stoka nego da budes pametan :haha:

 

Ozbiljno ako znate nekog ko je u stanju da predje cenzus, a nije bio na vlasti ili nije bitno kompromitovan osim DJB/Dveri ili Beli koji se malo raspo, vi kazite, meni se cini da nema.

 

Kod mene lično je Boško iskliktao dosta poena onim mišem :haha:

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa zato sam i napisao gore da mi je drago sto ne zivim u BG jer ne znam za koga bih glasao.

Sa druge strane mi nije jasno kako mislis da se pobedi ova stoka bez DS-olikih stranaka. Sa kim ce Radulo i Bole da vladaju?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Korak po korak, nek imaju oni više glasova nego što su imali prošli put pojedinacno, to bi bilo puna kapa. Sa DSolikim strankama em ne može ništa jer je DS pocepan na 2-3 stranke koje se ignorišu medjusobno, em su se oni već dokazali kao lopovi, pa ne treba da zazmuris na jedno, nego na oba oka da bi to glasao i organizovao se s njima.

 

Mene zanima kako si protumačio Radulov status koji si okačio pa te je poljuljalo da ne glasaš za njih, kao promenu politike?

Zar nije onda krenuo da "brani Dveri" tog momenta kad su potpisali sporazum?

Lepo je rekao, lako je biti tolerantan prema nistomišljenicima, teže je ne biti naduvenko kao Saša Janković i saradjivati s neistomišljenikom radi važnijeg cilja, ne brani Dveri, nego svoju odluku da saradjuje s njima.

 

I podeli pls s nama te zdrave alternative koje su ti dostupne na lokalu a nisu nama u Bgu :D

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čekaj, nisam te razumeo.

Ako djb nikako neće sa ds i sličnim strankama, a verovatno neće ni sa sapicem, to onda znaci da nema promene vlasti u gradu, zar ne?

Ako je cilj djb samo da se uzme solidan broj glasova na izborima (i zaleci blam sa predsednickih izbora), sto glasati za njih a ne za ndbg ili neku drugu listu koja neće preci cenzus?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zato što su NDMBGD komunisti. I zato što ako DJB uđe u skupštinu grada, biće neophodni za većinu. Tj. DS i Jankela će morati ili da pristanu na DJB uslove ili da sklope vlast sa Šešeljem

 

Meni program Dveri i ne izgleda toliko loše, osim manjih delova koji su besmisleni jer se zasnivaju na glupsotima, a ne na činjenicama (savez sa Rusijom pre svega). Ono što ja vidim kao problem je, što im je program zapravo spisak želja i što nigde nisu predstavljeni koraci ka njihovom ostvarenju. I naravno, čak i da postoji detaljan plan, mislim da ljudi u toj stranci nisu sposobni da ga sprovedu.

 

Ma Nato je go kurac.

Mogu samo da maltretiraju banana zemlje poput naše, hipotetički, nijednoj zemlji pojedinačno, tipa Engleska, Nemačka, Izrael, Nato ne bi mogao ništa (kažem hipotetički, kada bi te zemlje bile van Nato).

Da smo mi pola kao Izrael, Nato ni nama ništa ne bi mogao. A šta je Izrael po resursima? Isto ih ima ko i nas, a žive u pustinji, ali znaju ljudi da rade posao.

Da imamo 3 miliona vojnika, da vidiš kako bi svi sporazumi po Srbiju bili bolji.

Jaka vojska - jaka ekonomija (od Hitlera, pa naovamo).

Da smo mi kao Izrael, opet bi NATO imao sve što i mi, samo puta deset. Tj. mogao bi šta želi. Ali niko više ne želi vojskom da osvaja teritoriju (osim braće Rusa) jer mu ne treba. Ni njima ne treba, nego žele da se prikažu kao sila iako ih niko ne jebe ni 2%. Jbg, bilo im je lepo dok je njihova granica bila kod Roštoka, a sad im ne sviđa kad je kod Rostova :haha:

 

Ali neće da ti daju da se privredno razviješ, jer te žele kao koloniju.

I nemoj odmah da skačeš, ne mislim da tu nema naše krivice. Naša krivica je bar 50%, ali kažem ti, razvijene zemlje ne žele da vide razvijen ovaj prostor, jer da žele, davno bi oni to odradili. Eto Mađarska se malo batrga, ovo sve ostalo jad i beda.

Ne isplati im se da budemo razvijeni. Kao što se američkim kompanijama, na primer, ne isplati da kinezima skoči prosek plata sa 30 dolara, na 150 dolara.

Naša krivica je preko 90%, ne znam kako ljudi to ne vide. I šta ko ima da odradi? Svi žele normalnu saradnju, ali niko neće da ti daje pare kad si nesposoban da se razvijaš. Ako hoćeš, hoćeš, ako nećeš, ne moraš. Da li bi ti dao 30% svoje plate svom komšiji ako znaš da će sve da spiska na pivo ispred prodavnice? Ne bi, zar ne? Ali bi mu možda dao ako bi ti predstavio odličnu ideju za razvoj i proizvodnju nekog proizovda ili usluge.

 

Već sam navodio primer Češke koja je napravila ogroman napredak u svim oblastima. Jer su to Česi hteli, a ne UK, USA ili DE. Inače, u multinacionalnim kompanjima su veće plate u Kini nego u Srbiji. To ti govorim iz prve ruke. I isplati im se. I ono što je malo poznato (tj. naširoko je poznato ali ljude to ne zanima), jeste da se procenat radne snage smanjuje iako se proizvodnja povećava. To je slučaj i u Kini, a ne samo u USA. Najbolji primer kako velike sile "ne daju" malima da se razvijaju je Južna Koreja. Manji su od Italije, ali imaju verovatno najvredniju kompaniju na svetu koja je zgazila konkurenciju i zatvorila polovinu kompanija iz te industrije u Japanu, EU i USA. Slično je i sa njihovom automobilskom industrijom, mada u manjem obimu. I ne samo da im veliki nisu branili to, nego su ih podsticali tako što su sarađivali sa njima. Ali dok je Samsung s jedne strane zatvorio gomilu firmi na zapadu, istovremeno je kreirao (tj. pogurao) potpuno novu industriju koja je pozitivno uticala na razvoj svih. Jer Android ili VR developer sigurno ima veću platu od radnika koji je sklapao Grundig televizore, što je u krajnjoj liniji dobro i za Nemačku. Ili pogledaj Vijetnam. Eto, tamo su Ameri izgubili rat, ali sami Vijetnamci žele saradnju sa zapadom, USA pre svega (tj. njima je to istok), jer vide da od toga imaju koristi.

 

Ponovo se vraćam na vrednost srpske ekonomije - ono što EU ili USA imaju od naše jeftine radne snage za godinu dana, Intel zaradi za nedelju dana. Eto koliko im je važno da imaju "koloniju" sa jeftinom radnom snagom. Ovde doalze samo oni kojima platimo da dođu. S druge strane, šta misliš gde nemački autoproizvođači više zarade - u Srbiji ili u Finskoj. Na to dodaj Apple, Intel, SAP, Autodesk… Ili da li u Francuskoj više novca ostave danski ili srpski turisti?

Edited by Dead Man Drinking

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko ti misliš da će radikali uzeti ako bi oni i ds mogli da oforme vlast u gradu :) ?

To sto ti pominjes onda nije “a da se oni ne vrate”, već “a da se oni vrate, ali pod mojim uslovima”.

 

Možeš pričati šta hoćeš o ndbg, ali oni ljudi jedini nešto rade na terenu. Ostali ratuju na twitteru.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@23/16

Lupio sam za radikale, otkud znam, ali svakako će biti neko Vučkov u ekipi sa kojom bi morali da sarađuju. I to jeste "a da se oni ne vrate", jer u uslovima u kojima bi se vratili ne bi mogli da rade ono što su radili. Tj. vratili bi se kao bolji ljudi :haha:

 

Netačno je to za teren. Samo što ti pratiš NDMBGD, a ne pratiš ostale. Već sam pričao, (skoro) svi iz prave opozicije rade nešto korisno na terenu, ali ljudi ne prate njihov rad i kukaju. Od opozicionih stranaka, gori su jedino opozicioni glasači. Da ne bude zabune, stoka (SNS, SPS, SRS) je bez konkurencije

Edited by Dead Man Drinking

Share this post


Link to post
Share on other sites

Radule krenuo da brani Dveri:

"Lako je biti tolerantan prema istomišljenicima. Militantni borci za ovo ili ono samo proširuju jaz koji postoji u društvu i prave štetu cilju za koji se zalažu. Osim ako ne misle da će nasilno eliminisati one druge."

 

Ne vredi, ovde ja silazim. Valja naci drugi stranku za koju cu glasati.

Nista, glasaj za Vucica ako ti je podobniji. Vama su Dveri problem, a imate zlikovca koji je bio radikal a sad je kao evrofanatik.

Da, jer na listi stoje 2 imena - Vucic i Radule (za koga btw glasam od prvih izbora na kojima su ucestvovali).

Koliko ti misliš da će radikali uzeti ako bi oni i ds mogli da oforme vlast u gradu :) ?

To sto ti pominjes onda nije “a da se oni ne vrate”, već “a da se oni vrate, ali pod mojim uslovima”.

 

Možeš pričati šta hoćeš o ndbg, ali oni ljudi jedini nešto rade na terenu. Ostali ratuju na twitteru.

Lazni radikal ili bivsi ministar laznog radikala? Sva sreca pa sam prebacio papire, sad mogu da glasam za Velju Selju, Jovu Slaninu, Joleta Kobaju i slicne, a ne za ovaj gradski talog.

Jao jadne opozicione stranke, jedva cenzus predju zbog nas razmazenih birača :(

 

 

:P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ono, od drugog svetskog rata, u Evropi nije bilo vojnih sukoba osim ovog našeg.

od antike do danas ima ljudi koji pričaju da su civilizovane zamlje završile sa ratom.

ah.

ko može da tvrdi da je ovaj politički sistem zakucan u večnosti?

eu kao ovakva ne može postojati zauvek. kao što nije ni pax romana.

može prerasti u neku divni tvoreivnu blagostanja, jeste, tačno, i nikada više neće biti rata i sve lepo i zeleno. <3

ali

može se raspasti

može neko napasti evropu možda?

može prerasti u fašističku državu velikog brata koju će građani morati iznutra da ruše?

to niko ne zna.

jedino što se sigurno zna da građanin bez ikakve vojne obuke jeste manje sposoban da se brani i pobuni od onog sa bilo kakvom (neka je odnos između regruta i profesionalca 10-1, koliki je između civila i profesionalca?) i da vojno neobrazovan čovek jeste kmet u odnosu na elitu koja drži aparate sile u svojim rukama, ostavljen na milost i nemilost istih.

 

 

I taj stereotip da mladi samo piju, pušu, prolaznike gledu smara za medalju. Baš kao i da će vojska za 6 meseci od neodgovornih napraviti ljude.

 

Nije reč o vojnom roku, najmanji problem je tih 6 meseci. I ja sam hteo dobrovoljno da idem, ali žena mi nije dala. Problem je u opremi, koja je danas mnogo bitnija od broja vojnika sa puškom. A naša vojska nema para za gorivo, a kamoli za npr. novu eskadrilu modernih aviona...

i ti i fejd branite praktično povratak na sredjevekovnu raspodelu sile i vojne obuke.

da nesreća bude veća, fejd to čini iz ugla zabrinutog nazovi liberala koji kuka kako će klinci 3-6 meseci biti prisiljeni da rade nešto što ne žele, kao da privremena suspenzija slobode zarad sticanja veće slobode nije najprirodnija stvar koju svi činimo (uglavnom dobrovoljno, ali eto osnovno, a verovatno uskoro i srednjoškolsko obrazovanje, je obavezno). 3 meseci suspendovane slobode nije baš prevelika žrtva, ako je alternativa potpuno nesposoban pojedinac da se brani i pobuni protiv trule elite na lokalnom/kontinentalnom/globalnom nivou.

 

tvoji argumenti su malo kao praktičniji... ali svejedno šuplji.

generalno, stav da eto nema se para pa ajde da odbranu prepustimo šačici izabranih je jednako kao reći - eto nema se para, ajde da batalimo poslanike, ministre, gradove, pokrajne, regione, opštine, mesne zajednice i da izaberemo jednog tiranina.

 

da se razumemo, ja uglavnom ovde pričam uopšteno, kao neko ko veruje da građani svih zemalja moraju biti vojno obučeni i sposobni da ako zagusti uzmu odbranu svoje lične slobode u svoje ruke, a ne da budu prepušteni samovolji global-kapitalističkoj žgadiji.

 

ti i fejd ste ostvarenje snova svakog oligarha od početka vremena.

ne samo da ćutite na otimanje slobode i stavljanje u položaj kmeta, već to i pozdravljate i branite.

  • Upvote 1
  • Downvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve si pogrešno razumeo.

 

Moj stav je: "Nema se para. Ajde prvo da napravimo pare da onda da kupujemo avione i dižemo kule i gradove". Ili što bi Žika reako: "Gladan vojnik ne ratuje". Ja nigde nisam reako da odbrana ne treba da postoji, samo da u ovom stanju, mi bolje od ovoga ne možemo.

 

Inače, najbolji primer otete slobode gde je običan čovek u položaju kmeta je Rusija. I vi ne samo da ne kritikujete to, već pozdravljate i branite. Ne znam da li znaš, ali nigde kao tamo bogatstvo ne drži tako mali procenat ljudi. Mislim da su i Amere prešišali, Kineze sigurno

 

Zbog posla sam bio u pola Evrope, Rusiji, Kini, Turskoj… I sarađujem sa ljudima iz tih i okolnih zemalja. Video sam na licu mesta sve o čemu govorim. Pored toga upoznao gomilu ljudi sa svih strana, što poslovno, što privatno. Nije sve ni CNN ni RT ni sveCka zavera

 

Jbg, vaš stav je na nivou gorbara ili cigana koji bi rekao - batili Jelen super ligu, daj da osvojimo LŠ. Živite u iluziji i nema vam spasa

Edited by Dead Man Drinking

Share this post


Link to post
Share on other sites

nije stvar uopšte u avionima i raketama i pizdama materinama.

da se mi ekonomski razvijemo, sa prekinutom tradicijom vojne pismenosti kao građanskog prava i obaveze, kao ultimativnog kontrolora vlasti, mrka kapa. tada ćemo samo dobiti još bolju profesionalnu vojsku koja je u stanju da, u nekom crnom scenariju, još kvalitetnije tlači građanstvo.

diskurs je takav. kapitalistička propaganda koja poziva ljude da batale vojnu pismenost i da je rado predaju njima nazad, oni će da nas čuvaju i paze.

a nama ostave samo civilne načine kontrole vlasti.

moja je poenta, putin ako pritiska i tlači 100 miliona vojno pismenih rusa ili 100 miliona ljudi koji ne znaju da pucaju, ima dve različite granice do koje se usuđuje da ide. a ako ipak ode predaleko, gnev vojno obučenih ljudi je žešći, brži i efikasniji.

isto je i sa svakom drugom vlašću. pa, potencijalno i evropskom.

 

ovo ostalo...

ja sam eu skeptik i anti-globalista, to se vidi iz svakog mog posta ovde.

nastavljač slavne tradicije dr vojislava koštunice, sada oličene u liku i delu ponosnog četnika saše radulovića.

 

i ne znam gde sam pokazao putinofiliju.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo sam preleteo preko postova zadnjih, stranu - Dimo dve.

Sutra ću detaljnije da pročitam.

 

Ali imam jedno pitanje:

@Dimon,, i svi ostali što slabije igrate Civilizaciju od mene:

Da li stvarno verujete da će Vučić izgubiti na BG izborima sa ovakvom opozicijom?

Neće... odraće vas...

I što pre to shvatite, biće vam lakše..

 

Ja razumem Dimonov entuzijazam, i želju da se bagra i telad skloni sa pozicija, ali željla nije dovoljna, potrebno je još nešto... nešto što opozicija još nema...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...