Jump to content

'bem ti život


ManiaC

Recommended Posts

Komedija je poredjenje koje nema veze sa zivotom, a sad cemo da nabijamo mak na konac, kad ti treba jedan efekat onda se pominju vrtici, kad treba drugi, pominju se avioni i kamioni.

 

Za Bg sigurno imas uvid i u okviru svoje struke, ali za sva sranja na Kosovu nemas, narocito za one grane privrede za koje se ne pise dokumentacija i ne izdaje fiskalni racun :haha:

I tamo ne profitira samo SNS, ali kad treba da ti se crta i nabija mak na konac, ono sto vec i sam znas, ti ostani... veran principu xD

 

 

Definite feeble-mindedness

 

Borderline deficiency

 

Rece konzument pseudonauke

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Dimon.

Ne stavljam ti reči u usta, nego pokušavam da isteram tvoje stavove na čistinu.

Evo ovako, malo da razjasnim svoje pitanje:

Ako kažeš da nam je zemlja šitina (sa Kosovom, ili bez), i da nam je politička elita ološ, i da sami ne umemo da se snađemo sa sobom (sa svime se slažem uzgred), zašto onda predavati i poklanjati Kosovo?

Opet, ne stavljam ti reči u usta, nego to je kako sam te ja razumeo (ako je pogrešno, ispravi me).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto bi priznao stoku siptarsku, ko je bio na popisu taj moze, ostali mars u Japan.

Nema ja sta da priznam, milosevic je sve to odradio posteno, ne zelim da ucestvujem u njegovim porazima, siptari su stoka od naroda, sa njima se ne moze ziveti,ili mi, ili oni, jbg taci i haradinaj sjebali milosevica
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

To samo pojedinci među nama komentarišu da teritorije nisu bitne, a svi ostali se ubiše za svaki pedalj. ..., hrvati i slovenci se jebu oko prelaza, i nikako ne vidim nekog hrvata ili slovenca da kaže "ma jebeš prelaz, daj to tamo njima, samo da se mi u Zagrebu/Ljubjani ne smaramo".

...zgred, i šiptari se masovno iseljavaju....

Ljudi se iseljavaju, a političari se bore (tuđim novcem i životima). Jebe se i Hrvatima za taj pedalj zaliva ili Dunava. Pola države im prazno, neće niko više da trpi idiote od političara. Kažem ti iz iskustva. BIće tako i kad se budu sa nama "borili" oko granice na Dunavu. Političari će da pričaju o tome na sav glas, a dok oni odluče, obe strane Duanva će biti prazne. Ostaće vikend naselja. Svi ostali odoše u Irsku ili Nemačku

 

To samo u srbiji ima. Ja sam pičao sa raznim strancima, koji se predstavljaju kao najveći pacifisti i liberali, pa kada je reč o njihovoj državi i teritoriji, skaču kao opareni.

I ja. Još pre nekoliko godina sam primetio kako ljudi s ponosom pričaju o svojim zemljama iako i tamo postoji gomila problema. Međutim, pola njih je nekoliko godina kasnije potražilo sreću u Evropi ili USA. A pri tom se radi o primetno ozbiljnijim državama od ovog naše u pokušaju.

 

Inače, razlog zašro nam se jebe za teritoriju je što teritoriju kontrolišu lopovi. Nisu nama neprijatelji u Prištini, Tirani, Zagrebu, Sarajveu, Briselu, Moskvi, Vašingtonu ili Istanbulu. Već u Beogradu pre svega, malo manje u Novom Sadu, Nišu i Banjaluci.

 

Ja sam već pričao na temi o izborima - bar 2 miliona ljudi direktno podržava politiku otcepljenja Kosova. I bar 2 miliona ljudi je nezainteresovano za to pitanje. Maksimalno milion ljudi u Srbiji želi da Kosovo bude deo Srbije. Što je nedovoljno.

  • Upvote 5

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Dead man drinking.

 

Ja pričam o ljudima čije su države razvijene zemlje EU, i SAD. Ne o našim komšijama i Balkanskoj boraniji. A nigde ne vidim pragmatičnost u tome, da ako lopovi upravljaju teritorijama, treba da ih se sami odričemo. A to što lopovi upravljaju i zavađuju narod, je posledica mešanja veliih sila, kojima i jeste cilj na kraju da uzmu te teritorije. Njima je itekako bitan svaki pedalj zemlje, a mi bi da se odričemo, čak i kada ništa ne dobijamo zauzvrat.

 

A što se tiče 2 miliona ljudi za nezavisno kosovo, dva miliona nezainteresovano, malo je reći da se ne slažem sa tim. Presmešno.

Da je tako, ova izdajnička vlast bi sutra raspisala referendum o tome, jer i oni jedva čekaju da se "oslobode" Kosova, ali ne smeju zbog javnosti.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Joj, nemoj molim te o velikim silama. Koji će njima naše teritorije? Misliš da kad bi se svi Srbi sutra iselili iz Srbije, da bi Ameri li Švabe pohrlili da žive na ovim prostorima? Mani me molim te tih "Ceo svet nas mrzi jer smo uvek bili na strani pravde i jer bismo mogli da uništimo svakog neprijatelja". Ni Bugari sad ne bi došli da žive ovde da nas nema.

 

Pored krimiinalaca u vlasti i na tribinama, najveći neprijatelj ove države su ljudi koji misle da je sve što nam se dešava posledica odluka velikih sila. I da su nam prijatelji na istoku, a nepriajtelji na zapadu, ili obrnuto. Svejedno je. Prevelika je sličnosti između SrBske časti i Žena u crnom, ili Gorana Davidovića i Sonje Biserko, samo ljudi to ne vide.

 

Na temu matematike - 2 miliona ljudi je glasalo da psihopatu koji aktivno radi na "rešavanju" kosovskog pitanja. To što oni to ne vide i što su oni inače za Kosovo u Srbiji ne vredi ni po lule duvana. Oni su već 3-4 puta zaokružili ZA nezavisno Kosovo na izborima. 2 miliona ljudi koji stoje sa strane, očigledno to ne zanima, inače bi, ako ništa drugo bar glasali za Boška. To je najmanje što neko ko želi Kosovo u Srbiji može da uradi. Ali ako ljude mrzi da se jednom u 4 godine (tj. godinu, dve u našem slučaju) prošeta do birališta, sigurno neće ići sa puškom na Kosovo

Edited by Dead Man Drinking
  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Dimon.

Ne stavljam ti reči u usta, nego pokušavam da isteram tvoje stavove na čistinu.

Evo ovako, malo da razjasnim svoje pitanje:

Ako kažeš da nam je zemlja šitina (sa Kosovom, ili bez), i da nam je politička elita ološ, i da sami ne umemo da se snađemo sa sobom (sa svime se slažem uzgred), zašto onda predavati i poklanjati Kosovo?

Opet, ne stavljam ti reči u usta, nego to je kako sam te ja razumeo (ako je pogrešno, ispravi me).

 

Moji stavovi su (far) out there na cistini, ne treba im (mi) etiketa :D

 

Radi se o tome brate sto to i nije pitanje za nas, Kosovo de facto nije nase pa da ga poklonimo ili predamo, vec je tudje. Da li cemo mi da ga zvanicno priznamo ili ne je jedan maltene simbolicki spoljnopoliticki potez, kojim bismo mi definitivno presekli tu zilu na kojoj se drzi, cime bismo se dobrano oslobodili bagaža, jer je Kosovo naše kad treba da se optereti budžet Srbije, kad treba taj korumpirani olos sto nas, sto siptarski, da otkida parce za sebe od satro pomoci za Kosovo, i da bere med od kojekakvih EU organizacija i investicija, usput stelujuci situaciju na Kosovu ne onako kako je najbolje za Srbe, nego kako je najbolje za njega, da ostane na vlasti sto duze. Evo sad naslovi u novinama VUCIC NA KOSOVU SA SVOJIM NARODOM KAD JE NAJTEZE...

A posledice tog bolesnog odnosa koji Srbija ima s Kosovom opet trpi ko - narod, taj isti koji skace kroz obruc i busa se Kosovo je Srbijaa.

 

A sta bismo izgubili kad bismo ga priznali - ponos. A ti kazi koliko mislis da je nama kao naciji ostalo ponosa i dostojanstva.

 

Ako oces konkretno da ti odgovorim sta bih ja radio da sam neka vlas', to je moje vidjenje, verovatno bih ga posle nekog vremena priznao, zatrokirao sve moguce puteve gde teče začin u oba pravca preko Kosova i zavrsio posao. Sto se tice pomoci nasem narodu koji je dole, to je vec nakaradno i zloupotrebljeno do te mere da je bilo kakav zdrav odnos drzave prema svom stanovnistvu u dijaspori zdraviji od trenutnog stanja. A naravno da je nezgodno i da se treba baviti i time. Razmotrio bih i druge okolnosti, na sta bi se sve i kako ta odluka odrazila u datom trenutku, to svakako nisu stvari koje se odlucuju preko noci ( na yumetalu :D), ali insistirati da je nesto nase, a ono po cinjenicnom stanju nije, jedino sluzi da se neguje masovna zabluda i da se odrzava to KosovoeSrbija dugme koje olos na vlasti moze da pritisne kad im treba treba jos politickih poena.

 

Ae vise sam se smorio, eto Dead Man Drinking usao u masinu malo :D

 

DT1rHRUWAAEqqzd.jpg

 

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...