Jump to content

'bem ti život


ManiaC

Recommended Posts

Ali u tome i jeste glavni problem, što se ne vidi ni najmanji pokušaj da se situacija promeni, da ljudi koji to stvarno zaslužuju(svojim delom) dodju u prvi plan, a ne najgora bagra, koja se ne skida sa medija, a poseban problem je u školstvu, gde ko-zna kakve spodobe sve ne uče decu osnovnim principima i vrednostima, nego i sami učestvuju u zatupljivanju, šta sve rade barabar sa decom i u kakve sve klubove ih vode, to je stvarno užas!

Meni najsmešnije(da ne kažem bolesnije) bilo, kad su studente ili djake vodili u Beč da gledaju koncert cece i lukasa!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

samo na ulice..samo kokteli na pandure..od izbora nema vajde valjda ste to sada shvatili...Sjase kurta da uzjase murta..Glasao bih za SRS samo da cujem u parlamentu da treba ukinuti AP Vojvodina..

 

Mi da smo neka drzava i neki narod hiljade demonstranata bi na ulicama trazilo ukidanje te stetocinske administracije..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ali u tome i jeste glavni problem, što se ne vidi ni najmanji pokušaj da se situacija promeni

odnosno nema niti jedne političke opcije koja i nagoveštava takve promene, koja jasno vidi to kao problem.

radulović drži tu priču o zaštiti postojećih vrednosti, ok.

ali ne vidi način stvaranja novih.

 

druga je stvar što ne verujem čoveku koji oko sebe ne stvara stranku, već kult ličnosti.

Edited by truliandedzombileš!

Share this post


Link to post
Share on other sites

ali jedini političar za kojeg bih ja glasao bi bio političar koji bi rekao - prvo mi da dostignemo nivo uređene države, posle ćemo lako u EU ili bilo gde. Obrazovanje, nauka, kultura, zakoni koji se poštuju kao osnovi, posle sve dođe samo od sebe. Kao u Finskoj.

I naravno, svaka normalna i uređena država ne da pedalj svoje teritorije. Kanađani i Danci se spore oko pustog ostrva negde na Grenlandu. Britanci ne daju Foklandska ostrva, koja su verovatno samo prcalište za galebove. Pa, ni mi ne treba da pristajemo na amputaciju 15% teritorije.

Stalno sam glasao za manje zlo ili tako nešto, boli me više za to. Ili će biti pristojan po mojoj volji il droga i trens.

 

Pa dobro, ovde si isto rekao što i ja.

 

Imamo rpiliku da razvijemo i uredimo državu, baš po modelu skandinavskih država koje su vazda bile van bitnih događaja.

 

Nemamo tu priliku, razlikujemo se od tih država što one geopolitički oduvek imaju uslove za to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Politikom i trebaju da se bave biznismeni, tj. sposobni ljudi generalno, koji su negde dokazali da vrede. Ako nista drugo bar mu licni interes nece biti ispred drzavnog. Nije da sad nesto se lozim na Dragasa ali ako je nesto u pravu onda je upravo u tome da ti politicari pricaju o slobodnoj konkurenciji, trzistu, radu, trudu...a sami nisu jedan dinar stvorili na trzistu, ceo zivot primaju pare od poreskih obveznika. Doduse, ima ih koji imaju i biznise, ali tek nakon sto su poceli politikom da se bave.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, pa je finska bila nazadna prćija do pre par decenija...

 

Finska i Srbija dva različita sveta, nikad to neće biti ni slično jer su ljudi pre svega različiti. Oni za razliku od nas nisu imali tu sreću da imaju dobru geo-stratešku poziciju pa su prirodno kasnili ali globalizacijom je sve došlo na svoje mesto, mada najveću grešku su napravili kad su uzeli evro. Nije kod njih sve u društvu dobro ali jeste sve ono što treba da se uredi država kao pojam.

 

Ja mislim da su Nordijci generalno ludi što nisu batalili EU i osnovali svoju zajednicu, eventualno još sa Nemačkom izdominirali bi svetom (ponovo) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Spržiš servere Tvitera, Fejsa, Instagrama, pohvataš sve tajkune i političare, kako domaće tako i strane, a koji su se neverovatno obogatili za ovih petnaestak godina, i da vidiš kako će sve ponovo da se dovede u red.

Uopšte, bre, nije komplikovano kako se na prvu loptu čini. Treba se samo organizovati, imati muda i odlučno stremiti ka cilju.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Spržiš servere Tvitera, Fejsa, Instagrama, pohvataš sve tajkune i političare, kako domaće tako i strane, a koji su se neverovatno obogatili za ovih petnaestak godina, i da vidiš kako će sve ponovo da se dovede u red.

Uopšte, bre, nije komplikovano kako se na prvu loptu čini. Treba se samo organizovati, imati muda i odlučno stremiti ka cilju.

 

:bigblue:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...