Jump to content

'bem ti život


ManiaC

Recommended Posts

ubio bivšu ženu, njenu rođenu sestru, dečka bivše žene i još dvojicu koji su s njima sedeli za stolom

menjao šaržer usred lokala, ima oko 30 povređenih

 

svi su znali da je degenerik

pre nekoliko godina osnivao lokalni odbor jedne stranke, režao na ljude koji nisu hteli da mu daju potpis

najmanje šestoro dece ostalo bez majke ili oca, ima još ljudi na urgentnom, pa se ne zna konačan bilans

 

nisam bio tamo, srećom

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

ti brate nisi normalan, stvarno mislis da ovakvi ljudi o necemu razmisljaju kad krecu u ovakve akcije?

 

pukao mu film i to je to, uradio bi to taman da su svi tamo bili naoruzani

 

uostalom, mnogi ovakvi slucajevi se zavrse tako sto i sam ubica izvrsi samoubistvo na kraju, jer kakav mu zivot predstoji posle ovoga?

 

mozda bi ga neko i ubio da je bilo naoruzanih ali bi se, u slucaju legalizacije nosenja oruzja, u medjuvremenu desilo jos ko zna koliko ovakvih slucajeva

 

na kraju krajeva imas Ameriku kao primer

 

problem je sto institucije ne postoje i sto ovakvi osvedoceni ludaci setaju ulicama svaki dan...takve treba smestati ludare a ne legalizovati nosenje oruzja da mogu da iskaljuju svoj bes na nevinim ljudima

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zakon nam je takav da bi taj junak koji bi roknuo ovog da prekine masakr ležao robiju jedno pešes godina...

 

to je veci problem. osecam da po nasem zakonu imas pravo da pucas u napadaca tek kad on ispali metak na tebe. mozda ne bukvalno, ali kapiras o kakvom besmislu je rec, odmah se krivi zrtva recima "otkud znas da je hteo da puca na tebe". jok nego je dosao naoruzan tek tako, u stvari je hteo da mu izmasira noge a ne da puca.

 

a i te zakone smo verovatno prepisivali od nemaca, austro-ugara ili ko zna koga (i od kad to datira) i cela ta prica nije prilagodjena nasem korumpiranom sistemu, pa ispada da su nasilnici i ubice zasticena kategorija u srbiji. to naravno odgovara svakoj vlasti i "sluzbama" koje regrutuju egzekutore i drze ih na slobodi pomocu takvih zakona (i tumaca istih). bolje da se olos poubija, jer oni i ovako setaju naoruzani bez obzira na zakon.

 

 

 

@lovehatelove

 

to je lepo razmisljanje kad sedis za kompom na sigurnom i najveca opasnost koja te vrema je da te neko ne rokne u counter strikeu. ali da se nadjes u situaciji da sedis u restoranu i upadne lik sa kalasnjikovom i da imas priliku da ga upucas i sprecis da te ubije - promenio bi misljenje u sekundi. sigurno ne bi rekao "pa dobro je sto nemam pistolj, neka me ubije ovaj manijak ali bar znam da ne moze svaka budala da nosi oruzije". malo sutra.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne bi legalizovanje oružja ništa donelo. Taj lik je nenormalno ljubomoran, i ne bi ga sprečilo ništa kad mu padne mrak na oči.

Druga stvar je, što, i da su svi bili naoružani u tom kafiću, možda niko ne bi bio hladne glave, a ako bi pucali u panici, ko zna ko bi još bio povređen. Oružje treba da nosi samo onaj ko je obučen da ga koristi, a pri tom mislim, ne samo na bukvalnu obuku, nego i obuku u kojoj može hladne glave da reaguje.

 

Treba nešto drugo uvesti. Najrigoroznije kazne za posedovanje nelegalnog oružja. Prođe racija, uhvati nekoliko klinca sa pištoljima, i po automatizmu im sledi društveno korisni rad od jedno 2 godine. Da rade kao smećari, ili da grade koridor, ili kao čistači po bolnicama. Opet ih uhvate, zatvor 2-3 godine. Onda bi neki dva puta razmislili da li će u grad sa utokom.

  • Upvote 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ imaginos

 

@lovehatelove

 

to je lepo razmisljanje kad sedis za kompom na sigurnom i najveca opasnost koja te vrema je da te neko ne rokne u counter strikeu. ali da se nadjes u situaciji da sedis u restoranu i upadne lik sa kalasnjikovom i da imas priliku da ga upucas i sprecis da te ubije - promenio bi misljenje u sekundi. sigurno ne bi rekao "pa dobro je sto nemam pistolj, neka me ubije ovaj manijak ali bar znam da ne moze svaka budala da nosi oruzije". malo sutra.

 

haha...super, izadjes u grad - utoka za pojasom, izadjes u restoran - utoka za pojasom, ides na plazu - utoka za pojasom ... ti ne shvatas da bi ovakvih stvari bilo 10 puta vise kad bi se legalizovalo...a vec sam rekao: imas Ameriku kao primer, sta dalje da se diskutuje....EU je veca po populaciji od Amerike a nije zabelezen ni priblizan broj slucajeva masovnih ubistava...

  • Upvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

ipak nije i sestra stradala, nego drugarica

kažu da je nikad nije maltretirao, ali nije mogao da podnese to što su se razišli i što se spetljala sa čovekom koji je takođe ubijen noćas

 

večina ranjenih je iz Ravnog Topolovca, sela pored

Share this post


Link to post
Share on other sites

kažu da je nikad nije maltretirao, ali nije mogao da podnese to što su se razišli i što se spetljala sa čovekom koji je takođe ubijen noćas

 

E šta će siroma...

 

Ja čuh da ga je ona prijavljivala za proganjanje i fizičko maltretiranje, kao i za posedovanje oružja, ali, naravno, kurac dok ne napravi ozbiljno sranje.

 

Ko zna, ona je možda od početka znala da je dečko debil, nego joj bilo zabavno, tako to često i biva, pa joj posle kriv đavo kad bude maltretirana. Znam milion takvih primera iz Prokuplja. Od budale treba bežati na vreme, tj. ne treba ni stupati u kontakt.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ DS

 

naravno, ali ima onih zena koje zele da su special snowflake, kao, znam ja da je on ljubomorni psihopata i problematican, ali moja ljubav ce promeniti sve, 'cause i'm so fucking special

pa na kraju ili joj on ipak dojadi sa svojim sranjima

i onda kuka kako joj je on zivot upropastio

ili se desi ovako nesto

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...