Jump to content

'bem ti život


ManiaC

Recommended Posts

Voleo bih da neko izda knjigu sa njegovim recenzijama, treba to sačuvati. Imao je čovek šljifa, da ti dočara emociju kod najboljih albuma, a da sahrani na najzanimljiviji način najgore. Setite se samo repki Galije ili bilo kojeg PGP RTS izdanja iz 90tih.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Voleo bih da neko izda knjigu sa njegovim recenzijama, treba to sačuvati. Imao je čovek šljifa, da ti dočara emociju kod najboljih albuma, a da sahrani na najzanimljiviji način najgore. Setite se samo repki Galije ili bilo kojeg PGP RTS izdanja iz 90tih.

 

 

Svako Vreme zabave i kasnije XZabava, a posebno njegovi tekstovi u njima bili su za mene događaj u to vrijeme.

To je bio kvalitet.

Mislim da sam svako slovo u njima poročitao najmanje 50 puta.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

On i Saša Marković Mikrob, sve te tekstove sam proučavao kao klinac, da bih mnogo godina kasnije uz pomoć interneta spoznao sve te albume, jednostavno ti opisi su odzvanjali u mojoj glavi, i morao sam da ih nađem, ali je slabo to stizalo na berzu, plus tek sa pojavom mp3 i to je opet bilo retko jelte, nalazile su se dobri albumi i grupe.. I povremeno Vujanović znao da zasija, danas samo davi.... (mislitemojomglavom)

 

XZabavu bih izdvojio od većine časopisa iz 90tih, prvo je imala moderan dizajn, mazan papir, dosta originalnih tekstova od ljudi koji su pratili film, muziku, i umetnost. Imali su ponekada i prevedene tekstove i uvek su naveli izvore, što je po meni veliki rispekt, a ne kao mnogi pokušaji kasnije koji su samo iskopirali iz original časopisa i profurali kao svoje. Jadno da jadnije ne može biti. :haha:

 

XZabavu imam skoro sve brojeve. (fale mi 3 broja)

 

I Džuboks je imao dobrih momenata. To sam recimo od ćalca pokupio i odatle spoznao neke matorije izvođače. Lepa vremena. :wub:

 

P.S. I radio je bio dominantan 90tih, imalo je tu šta da se čuje i nauči. Danas je već samo senka nečega što je bio. Nemaju ideje i ide najdosadniji program na svakoj radio stanici...

Edited by VoivodBG

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uh, tek za radio se slobodno može reći i da više ne postoji. To je samo gomila formatiranih džuboksa koji svi skupa vrte do 1000 pjesmica ispresjecanih praznim ćeretanjem.

 

Ono što su nekad imali radio B92, Studio B, Radio Index... se više neće ponoviti, ta epoha je zauvijek završena.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, da. :da:

 

Bila je pre nekoliko meseci tribina, ko je ubio radio, pojavile su se sve te face (npr. Gordan Paunović sa B92) i diskutovali, žao mi je što zbog posla nisam otišao, imao bih štošta da ih pitam, a i da im odbrusim. :mhihi:

 

Radio trenutno živi na internetu, putem podcastova. Ima i dobrih sajtova koji i dalje guraju dobru muziku i trude se da sve bude u ponudi, a ne samo namenski recenzija za neko ime od benda kojem više ni ne treba reklamiranje.

Edited by VoivodBG

Share this post


Link to post
Share on other sites

To nisam citao, secam se da su urnisali Panterin Official Live. I ceo ton prema metalu u brojevima koje sam imao je bio unizivacki.

A za pretencioznost ostaje. Kako se zvala ona riba, Deana St Maksimovic or stg, pisana dijareja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oh, da i ona Uzelac. Bilo je tu i kritičnih autora repki i tekstova, ali je kvaliteta bilo više. Jbg, nije im metal publika ciljna grupa. Nemoj se odmah duriš. Mislim da je tu Panteru recenzirao Petar Janjatović, on je i Bjesovima Sve što vidim i sve što znam dao 2. Imam taj broj, vidim da uslikam i postavim repku sutra.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salmon je prepušio i otvorio JazaRadio forum, na kojem je godinama bilo par stubova ovog foruma, a na samom podforumu ostala ili prepatetična ili predrkana trve ekipa. Ne stvarno, što je ugašena Snaga Reči? Kapiram da su to uradili Demonic i Axe, al' zaboravih što.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...