Jump to content

'bem ti život


ManiaC

Recommended Posts

meni bio dosta niži račun za decembar u odnosu na novembarski

 

 

elem, motam se opet po maksilofacijalnoj i kliničkom centru, lice mi se polako pretvara u puding

 

moram reći da, kao i ranije, nikakav problem nisam imao sa lekarima i drugim medicinskim osobljem

svi su ljubazni, fini, nikada mi nije nije tražio mito ili me ponižavao, primoravao da čekam bez razloga itd, iako u zaposleni u zdravstevnim ustanovama rade u uslovima daleko od idealnih, dok su im plate ispod minimuma potrebnog za dostojanstven život

moguće je da to ima veze sa tim što moji problemi nisu oni koji su najčešći među ljudima, pa nema gužvi i prevelikog stresa zaposlenih i pacijenata ili sam, možda, prosto svaki put imao sreće, što je manje verovatno

 

uglavnom, iskrena pohvala zdravstenim radnicima ove zemlje s moje strane

Edited by Underkuruz

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam babu vodio na interno odeljenje bolnice u Cacku..

ono je kloaka..

ne razlikujes pacijente od lekara..

 

kad su mi se ukocila ledja jednom, dosao u hitnu da primim brufen da se otkocim..

legnem na sto a oko mene 2-3 mlade medicinske sestre, jedna drzala spric..

u tom trenutku ulece strsljen u sobu, samo vidis nigde nikoga oko mene..sestre se sakrile iza nekog paravana i zovu vozaca hitne da ga istera

samo strsljen i ja..gleda on mene, gledam ja njega..

i nekako ga vozac izbaci..

  • Upvote 7

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam babu vodio na interno odeljenje bolnice u Cacku..

ono je kloaka..

ne razlikujes pacijente od lekara..

 

kad su mi se ukocila ledja jednom, dosao u hitnu da primim brufen da se otkocim..

legnem na sto a oko mene 2-3 mlade medicinske sestre, jedna drzala spric..

u tom trenutku ulece strsljen u sobu, samo vidis nigde nikoga oko mene..sestre se sakrile iza nekog paravana i zovu vozaca hitne da ga istera

samo strsljen i ja..gleda on mene, gledam ja njega..

i nekako ga vozac izbaci..

 

možda stršljen deli injekcije umesto sestara

Share this post


Link to post
Share on other sites

to su i meni rekli kad sam bila u nadzoru za ubistvo medicinske sestre, lekari su bili u fazonu daj malo pricajte i o obavezama pacijenata i pravima lekara

 

moja iskustva su razlicita, ima vas divnih i onih djubradi,nema sredine

 

ali jeste ta generalna slika o lekarima koja se plasira bas losa

Share this post


Link to post
Share on other sites

To za sliku o lekarima je vrzino kolo, lekari su u ovoj zemlji nedovoljno plaćeni a maltretirani i izrabljivani, i terani da ližu dupeta i potežu sve žive političke i rodbinske veze da bi napredovali u hijerarhiji, i onda budu često frustrirani, pa uzimaju mito i drkaju se na pacijente, i onda dobiješ sliku...

Evo znam proverenu priču za profesora koji je vršio selekciju mladih lekara kojima će da bude mentor, i terao ih je na homoseksualne radnje da bi im pomagao da dobiju specijalizaciju itd. Neću pričam koja je specijalizacija, moguće da je i Melinda čula tu priču. Ja nisam verovao, prvih 10 puta kad sam čuo nešto o tome :D

Koji sam tračmeister :haha:

 

 

 

Elem, čuo danas neke morbidne informacije o Happy Kids privatnim vrtićima (među najfensi renomiranim u Beogradu, dosta šalju budžovani decu tamo, inače ona dečija emisija sa Dr. Feelgoodom je snimana tamo :haha:), iz prve ruke, od devojke koja je radila tamo jedno vreme kao vaspitačica:

 

- Kad operu decu, brišu ih sve sa ukupno 2 peškira.

- Kad deca završe jedenje, brišu im usta svima sa 2 peškira (nisam siguran jesu isti peškiri, možda i nisu)

- Hrane ih iz jedne činije jednom kašikom onako serijski, poređaju 5-6 komada jedno do drugog, i onda istom kašikom tutnu redom svima u usta po zalogaj, i u krug

- Po 5-6 dece pije iz iste čaše

- Neoprani sudovi, prepunjene kante pampersima i slično

- Ne pregledaju ih redovno za vaške i ostalo.

 

 

Ali pazi ovaj:

- Ako dete ima temperaturu, roditelju se ne sme javiti veća temperatura od 37.9.

Odgovor gazdarice vrtića šta je razlog tome je da pošto pošto su to vaspitačice - medicinske sestre (jaslena grupa), onda bi one morale da primete temperaturu ranije, u fazonu ''odakle detetu 39, što niste primetili kad je bilo 37.5''.

Dakle, ako dete ima 39, vaspitačica zove roditelja da ga obavesti, i kaže mu 37.9. Onda ga pita za dozvolu da detetu da nešto za spuštanje temperature, a to se inače po savetu pedijatra ne daje za temperature manje od 38.5. Ako roditelj zna to, i kaže da se detetu ne daje ništa, onda vaspitačica nema odobrenje roditelja da da detetu lek, i dete sedi sa tom temperaturom koju ima dok roditelj ne dođe. Eventualno da daju u međuvremenu dok roditelj ne stigne pa da kažu kako je porasla, ali da su ga oni obavestili kad je bilo 37.9. Kakvi jebeni retardi xD

 

Tako da roditelji yumetala, ako budete u situaciji, zaobilazite :D

Edited by Demon Seed
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

keva je imala mnogo problema sa leđima u periodu od 2003. do 2007. godine

 

gde god se pojavila, ljudi su bili više nego korektni prema njoj

dobijala je po tri nedelje u banjama u koje zrenjaninska komisija po pravilu nije slala, pa su joj ti boravci kasnije i produžavani, što je takođe retkost

ni njoj niko nije tražio mito, niti je bilo gde išla preko veze, iako je to što je nju mučilo dosta čest problem i što je trajalo više od četiri godine

imam utisak da su lekari toliko pod stresom da u se kontaktu sa normalnim pacijentima odobrovolje

 

recimo

dođem u ponedeljak uveče u urgentni

ulazim u neku sobu, tamo 5-6 studenata, lekar i sestra

ide razgovor između mene i sestre:

 

- skinite taj zavoj sa oka

- hoću, ali ćete vi sad da mi ga vratite

- pa kad niste lepo odlepili

 

i ja joj kroz smeh kažem:

- izvinite što nisam stručan da odlepim zavoj

ni na kraj pameti mi nije bilo da se svađam i prepirem, što ogroman broj pacijenata radi zbog najmanje gluposti

 

pogledala me, nasmejala se, ustala i sve lepo sredila, posle me zvala preko reda i na kraju mi rekla "ćao"

normalan i kulturan odnos mnogo znači tim ljudima

Share this post


Link to post
Share on other sites

imam utisak da su lekari toliko pod stresom da u se kontaktu sa normalnim pacijentima odobrovolje

 

ja isto, moja iskustva sa lekarima su odlicna. uglavnom iskustva sa svima su mi odlicna, od supa i katastra do bolnice...ali da kucnem u drvo nikada nisam imao problem takve vrste da se sa druge strane moze javiti neko jace koristoljublje jer tada nastaju problemi. sve ostalo resava sarm :maca:

Share this post


Link to post
Share on other sites

To za sliku o lekarima je vrzino kolo, lekari su u ovoj zemlji nedovoljno plaćeni a maltretirani i izrabljivani, i terani da ližu dupeta i potežu sve žive političke i rodbinske veze da bi napredovali u hijerarhiji, i onda budu često frustrirani, pa uzimaju mito i drkaju se na pacijente, i onda dobiješ sliku...

Evo znam proverenu priču za profesora koji je vršio selekciju mladih lekara kojima će da bude mentor, i terao ih je na homoseksualne radnje da bi im pomagao da dobiju specijalizaciju itd. Neću pričam koja je specijalizacija, moguće da je i Melinda čula tu priču. Ja nisam verovao, prvih 10 puta kad sam čuo nešto o tome :D

Koji sam tračmeister :haha:

 

 

 

Elem, čuo danas neke morbidne informacije o Happy Kids privatnim vrtićima (među najfensi renomiranim u Beogradu, dosta šalju budžovani decu tamo, inače ona dečija emisija sa Dr. Feelgoodom je snimana tamo :haha:), iz prve ruke, od devojke koja je radila tamo jedno vreme kao vaspitačica:

 

- Kad operu decu, brišu ih sve sa ukupno 2 peškira.

- Kad deca završe jedenje, brišu im usta svima sa 2 peškira (nisam siguran jesu isti peškiri, možda i nisu)

- Hrane ih iz jedne činije jednom kašikom onako serijski, poređaju 5-6 komada jedno do drugog, i onda istom kašikom tutnu redom svima u usta po zalogaj, i u krug

- Po 5-6 dece pije iz iste čaše

- Neoprani sudovi, prepunjene kante pampersima i slično

- Ne pregledaju ih redovno za vaške i ostalo.

 

 

Ali pazi ovaj:

- Ako dete ima temperaturu, roditelju se ne sme javiti veća temperatura od 37.9.

Odgovor gazdarice vrtića šta je razlog tome je da pošto pošto su to vaspitačice - medicinske sestre (jaslena grupa), onda bi one morale da primete temperaturu ranije, u fazonu ''odakle detetu 39, što niste primetili kad je bilo 37.5''.

Dakle, ako dete ima 39, vaspitačica zove roditelja da ga obavesti, i kaže mu 37.9. Onda ga pita za dozvolu da detetu da nešto za spuštanje temperature, a to se inače po savetu pedijatra ne daje za temperature manje od 38.5. Ako roditelj zna to, i kaže da se detetu ne daje ništa, onda vaspitačica nema odobrenje roditelja da da detetu lek, i dete sedi sa tom temperaturom koju ima dok roditelj ne dođe. Eventualno da daju u međuvremenu dok roditelj ne stigne pa da kažu kako je porasla, ali da su ga oni obavestili kad je bilo 37.9. Kakvi jebeni retardi xD

 

Tako da roditelji yumetala, ako budete u situaciji, zaobilazite :D

 

Pa sjajno. Mi kontamo u povratak prirodi. Smesno ime ali imamo dobre preporuke i non stop su napolju, zimi leti...

 

Meni je hit i sto u drzavnim ne pustaju napolje decu ispod dve godine (bar u ovim za koje sam se raspitivala). A kaze mi devojka koja cuva mojeg klinca, kojoj dete ide u drzavni u zemunu (neki ne znam koji) da im ne daju vodu.

 

Od ujutru do 4 oni dobju vodu samo posle rucka, jednom.

 

Whatafuck.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Machko banuh na temu zbog tebe, girl power! :haha:

 

Sve vise klinaca ima opstipaciju sto objasnjava upravo koliko se nezdravo hrane i koliko su zapravo dehidrirani.

Savet za male i velike centar za glad i zedj su blizu u hipotalamusu pa cesto kada smo zedni imamo simptome gladi, tako da svaku glad prvo zalijte casom vode ili dve, pa tek onda klopa :da:

 

Inace vrtici su leglo zaraza, trenutno su u opciji Streptokok, adenovirus, provuce se neki rotavirus, kao i RSV... a sto se toksina tice drugarica mi prica sl.

Znate ono smrdljivo naselje na Novom Bg-u? e to naselje ima smrdljiv vrtic, inspekcija je bila i sve sto su rekli je "zgradu nece rusiti ali je neophodno da se vrtic vetri na svakih pola sata" :haha:

Sto je bolji fazon pravno ne mozete da dokazete da su toksicna isparenj dovela do bolesti jer sve zavisi od prijemcivosti deteta i doze-efekta. Bem ti drzavu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da i ja retko posetim ovu temu, samo se iznerviram :haha:

 

Hej pa to je van pameti da im ne daju vodu. Ili daju jednom, vazi, dete popije dva gutljaja i posle po sata opet zedno. A ubi promaja pa ne vetre. Pa njih bih stavila sve u tu sobu zatvorenih prozora bez vode.

 

Bem ti drzavu, indeed.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...