Jump to content

'bem ti život


ManiaC

Recommended Posts

Десетак година читао Политикин забавник, онда једно годину дана се прешалтовао на Националну географију. Неко се направио паметан и бацио ми све бројеве Забавника, избезумио сам се кад сам то укапирао.

 

Куповао понекад Журнал, Спорт ми увек био смеће. У кући се читала Политика, ја никад нисам стекао навику да читам озбиљне дневне новине.

 

Већ 4-5 година редовно купујем Време. Недељник ми је баш говно, све су они као нешто саркастични, духовити и кул. Њузвик никад узео нисам, НИН је ок, али само ок и ништа више од тога. Људи су ми хвалили онај Нови магазин, то исто никада нисам узео.

 

Од дневних новина понекад Информер, али генерално обожавам да прелиставам таблоиде. Зна се ко за кога пише и кад то знаш онда је јако корисно прелиставати и видети ко је колико таргетиран од стране власти.

 

Купим Стрипотеку кад налетим, раније редовно узимао Спорт +, баш штета што тога сада нема, супер је ствар била. Откад имам и неку плату, ма колико бедну успевам и стрипове да купујем. Кад налетим на Звездину ревију и то узмем, 24 сата сам сваки дан узимао док сам ишао на факултет и живео у дому, недостаје ми хороскоп њихов. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

najveće đubre su Blic, Kurir i Informer

 

+ mondo.rs

 

Ništa ne kupujem, listam proverenu belosvetsku štampu preko Reddita, obilazim B92 portal, a ponekad skoknem i do Vaseljenske (666)

 

Dobro, kupim jednom u 2 meseca Tablod - list protiv mafije, da simbolično podržim Brkića genija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Капдевила

 

Ја сам дошао у ситуацију да купим 2 броја НИН-а пре извесног времена и да ту не нађем ништа интересантно. Дизајн ужасан, писаније још горе. Остао само онај несретни Јовановић са задњих страна и његов гуру из Швице.

 

раније редовно узимао Спорт +, баш штета што тога сада нема,

 

Имам све бројеве. :bigblue:

Јеси ли узимао васкрсли Темпо (Темпо 24)? Такође комплетирао. :bigblue:

Share this post


Link to post
Share on other sites

mondo.rs, naravno

 

što se sporta tiče, B92 je ubedljivo najozbiljnija redakcija

doduše, još se niko nije ozbiljno pozabavio ciganskim UPPR-om, to je minus svima

 

Politikin dodatak Magazin je bio odličan, ne znam da li i dalje ide uz novine nedeljom

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Major

 

Moraću baciti pogled onda, imao sam taj otpor zbaog Kurira, ali baš ću da vidim... Malo mi je Vreme, treba mi još jedan nedeljnik, ali ga još nisam našao. :bigblue:

 

NIN su u posljednje vrijeme opet (po 154. put) kao pokušavali da malo dignu, ali zaista nemam više živaca za sve te propale pokušaje i promjene oko njega, tako da nisam uzeo nijedan broj više od kada sam prestao.

 

Наше крмаче

 

Apsolutni kult!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ringier Axel Springer се постарао да дефинитивно усере НИН.

И сам Блиц у почетку је био ок.

 

Пробај Њузвик, шта знам, ваљда неће бити неки срање осећај после читања. :bigblue:

У односу на Време је слабије, али је на другом месту кад су недељници у питању.

 

Politikin dodatak Magazin je bio odličan, ne znam da li i dalje ide uz novine nedeljom

 

Иде, али бих га укинуо на кеца да се питам.

Хеклање, народне рукотворине, столарија и чајеви са Авале.

Живети здраво уз коприве. Сад су мени јасније неке ствари.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Пробај Њузвик, шта знам, ваљда неће бити неки срање осећај после читања. :bigblue:

У односу на Време је слабије, али је на другом месту кад су недељници у питању.

 

U današnje vrijeme i u postojećoj konkurenciji sasvim dovoljno. :bigblue:

Probaću baš...

 

Jebote, niko ne zna Bager, koliko hipsterskih pluseva za mene

 

:haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Капдевила

 

Ја сам дошао у ситуацију да купим 2 броја НИН-а пре извесног времена и да ту не нађем ништа интересантно. Дизајн ужасан, писаније још горе. Остао само онај несретни Јовановић са задњих страна и његов гуру из Швице.

 

 

Имам све бројеве. :bigblue:

Јеси ли узимао васкрсли Темпо (Темпо 24)? Такође комплетирао. :bigblue:

 

НИН је мени увек смрдео, нешто ми у тој причи не ваља. Ни мени није интересантан претерано, они баш иду на имена. Типа као писао текст за НИН Шинзо Абе... У ствари налупетана једна страница општих места, али се зајебе неко па купи. Тај Јовановић је занимљив и буде ту ок текстића, али је Време друга димензија.

 

Темпо нисам узимао, имао другар све бројеве па сам често читао његове.

 

Да, заборавио сам ЦКМ, узимао сам спорадично једно време када је још ваљао, одавно је говно. Заправо нисам видео ЦКМ нигде бар годину дана, је л' то још постоји?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Да, заборавио сам ЦКМ, узимао сам спорадично једно време када је још ваљао, одавно је говно. Заправо нисам видео ЦКМ нигде бар годину дана, је л' то још постоји?

 

 

 

Не излази већ годину и јаче због слабе продаје. Фали ми 10-15 бројева да попуним колекцију, мада сам послење бројеве узимао тек реда ради, прочитао наслове и оставио на страну. Потрошили се временом, скроз на скроз.

Share this post


Link to post
Share on other sites

CKM je bio vrhunski dok su urednici bili Daško i onaj pre njega, što je otišao u FHM ili Maxim (moguće i da su sve tri redakcije nastale iz CKM)

al je propao tamo negde oko 2010-2011, još tad sam prestao da ga kupujem

najbolji je bio u periodu 2005 - 2008, tad je i Banjac iz Državnog posla bio tamo (Dimitrije Peh)

sve čega se ti ljudi dohvate je zlato

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

mnogo su gori svi mediji nego pre par godina, mozda neki od vas to ne vide, mozda neki gledaju kroz ovu tlapnju o neslobodi medija ali tako je. razni procesi su u igri, odumiranje novinarske struke, besparica, faktor interneta...

 

ja oduvek kupujem danas. neko rece ima odlicnih tekstova, a ja bih rekao da je bilo posto u danasnje vreme stvarno nista odlicno nema na tim stranama osim feljtona i ponesto dodataka. politika prepuna skoro pa nevidjenog bulsita, jedino kultura; radio crko u globalu; televiziju nikad nisam nesto voleo a sad je jos gore - opet jedino kultura na javnim servisima i tu rtv prednjaci. ovaj cnn koji smo dobili je otprilike to - cnn.

 

nedeljnici su jos vise nego pre jedan dosadni bezmudi preprič, kao neki dajdzest dnevnih novina, "ove nedelje se desilo ovo". o inostranoj politici na nasem jeziku se retko sta nesto suvislo nabode da nije kopipejst, a posto vise citam stranu stampu lako uocavam kada jeste. posvuda silovanje nebuloznim sa strane plasiranim (od strane oportunista i nazovi-strucnjaka) narativima prema kojima losi novinari nemaju nikakav otklon. jebote pescanik je bolji od toga, tamo bar prevedu nesto zanimljivo.

 

internet je nula. tu skoro ni nema formalnih novih medija (obicne blogove i socijalu ne racunam, a doduse ima odlicnih domacih blogova), kod nas je sve to izraslina na starim medijima. dobili smo neke aktivisticke portale, pistaljke, cenzolovke, istinomere... uglavnom je to tesko sranje kao sto verovatno znate.

 

ma ne vredi. presao sam na hrvate. novi list i novosti snv. to je jebanje keve i hrvatski radio keva. povijest cetvrtkom slusajte.

i malo radio beograd

i saff.ba.

 

ali ukupno sam smanjio jedno 90% citanje, gledanje i slusanje i mnogo je dobro i nista nisam gluplji nego sto sam bio.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...