Jump to content

Izbori


Talvi

Izbori 2023.  

35 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Kol'ko glup i/ili neinformisan treba da budeš da bi ekonomiju cele zemlje okrenuo ka Rusiji,

ko je tačno toliko isključiv?

 

videli smo jako dobro da ovaj princip koji imamo (slobodno tržište sa zapadnim, razvijenijim državama) nije pogodan za napredak naše ekonomije, čak naprotiv on je koncpirian tako da nikada ne postanemo razvijena država. mora se naći način da se zaštiti domaća proizvodnja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://www.danas.rs/...?news_id=318535

 

Aleksandar Vučić, Srbija pobeđuje - 52,4

Ivica Dačic, SPS i JS, Dragan Marković Palma - 12,3

Dveri i DSS, Sanda Rašković Ivić i Boško Obradović - 7,4

Boris Tadić, Čedomir Jovanović, Savez za bolju Srbiju, LSV - 7,3

Dr Vojislav Šešelj, SRS - 6,5

Dosta je bilo, Saša Radulović - 5,7

Za pravednu Srbiju, Demokratska stranka (Nova, DSHV, ZZS) - 4,6

Ostale stranke - 3,6

 

Načisto smo blentavi postali, operacija ribanja mozgića uspela

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

ko je tačno toliko isključiv?

 

videli smo jako dobro da ovaj princip koji imamo (slobodno tržište sa zapadnim, razvijenijim državama) nije pogodan za napredak naše ekonomije, čak naprotiv on je koncpirian tako da nikada ne postanemo razvijena država. mora se naći način da se zaštiti domaća proizvodnja.

To nema veze sa životom. Imamo jeftinu radnu snagu, jeftinu struju, jeftinu zemlju, pametne ljude (ili bar mislim da njih imamo) i opet naše firme ne mogu da naprave proizvod koji će cenom konkurisati na EU tržištu? Biće da je nešto drugo problem. Kad budeš pokušao da kreneš sa poslom od nule, da izvezeš ili uvezeš nešto što što niko pre tebe nije, samo će ti se kasti :bigblue:

 

Imamo primer od pre 2 dana da je EU propisala da akcize na svu žestinu budu iste, što i ima smisla. I naši umesto da smanje na votku i viski, jer to piju ljudi koji svejedno ne piju rakiju, oni oće da podignu akcize na rakiju (ili su to već uradili) od koje žive domaći proizvođači. I ko će sad da im kupuje to, kad je cena akcize i ambalaže veća od cene litre "na crno"???

 

 

Propisi EU više odgovaraju malim i jadnim državama jer i omogućava da budu konkuretni Švabama i ostalima, ali smo mi (i Bugari, Rumuni, braća…) slepci, pa ne umemo to da iskoristimo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Inace, ni ta njena drugarica nije da gotivi Vucica, uclanila se cisto iz interesa, posto juri neke kredite pa se nada da ce joj ovo pomoci, kurac-palac.

 

Ovo je razlog zašto se vlast u Srbiji retko menja, svako gleda svoje dupe. Istu priču sam čuo milion puta, na lokalu u manjim opštinama naročito dolazi do izražaja.

  • Upvote 5

Share this post


Link to post
Share on other sites

Radio u kolubari danonocno ahhahahah , sta je radio krv mu jebem u picku, jebem te kolubaro sta taj mucni ugalj sve mora da izdrzava :udri: :udri: :udri: :udri:

 

Ti najbolje mozes reci ljudima kako je tamo, ja sam samo tamo cuvao stanice a ugazio u blato do kolena, pa sad mogu da zamislim kako ti je svaii drugi dan.

 

A Vucicevic sto nosi Informer?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Au sta uradi Suzana devojci, pomalo mi je i zao. Koji otvoreni gnev :haha:

 

Ja ne vidim šta joj je toliko uradila?

I ne razumem to drvlje i kamenje po devojci. Eno ga Babić u skupštini lupeta čim progovori, ali Milica Đurđević je najveća kost u grlu.

 

i ovi sto su protiv EU, ne znam sta bi oni radili. Bacili ovih 15 godina EU puta pod noge i krenuli iz pocetka. Mogu tek da zamisli kakve bi tada ucene i sankcije mogli da ocekujemo. Kako god okrenes u govnima smo.

 

Mi, što smo protiv EU, ne bi ukidali bilo koje dobre stvari koje smo usvojili tokom puta ka EU (mada je malo toga). Čak bi nove usvajali, poput transparentnosti, medija i td.

Ono što treba pod hitno uraditi je stavljanje carina na robu koju možemo da proizvedemo. Da li promeniti SSP, ili ako EU neće da ga menja, onda ga ukinuti. To bi sad EU tumačila kako god hoće. Ako joj stavljanje carina smeta, onda će nam ukinuti kandidaturu, ako joj ne smeta, onda neće.

U svakom slučaju, ne verujem da bi iko došao i rekao "nećemo da sarađujemo sa EU",

Treba ući u Briks naravno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne bi ti ukinuli kandidaturu nego bi ti zavrnuli slavinu, dakle nema više bespovratne novčane pomoći, nema više kredita, pa dokle izdržimo na dinarskim kreditima za privredu dok inflacija probija 1000%

Share this post


Link to post
Share on other sites

A koliko mi to bespovratnih kredita imamo, treba videti, i kakve su te pozajmice, sa kolikom kamatom, treba i to videti.

Na kraju treba videti koliko dobijamo ako uvedemo carine, i ako ukinemo subvencionisanje stranih firmi, i koliko dobijamo ukidanjem agencija, i koliko dobijamo ako se paraziti raščiste (to je po Raduloviću negde oko 3.5 milijarde evra svake godine).

I treba videti da li se te pozajmice mogu negde jeftinije dobiti. Sa manjom kamatom.

 

Sve to na stranu, da li zaista toliko veze imaju MMF, Svetska Banka sa EU? Zašto bi jedno isključivalo drugo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajde bre ozbiljan si čovek naravno da isključuju, sve je to isto.

 

Sve te međunarodne papire koje smo potpisali ne možemo da ukidamo jer ćemo najebati, nismo mi velika privreda sa par stotina milijardi gdp-ja pa da možemo da preživimo čak i dve godine bez stranih kredita.

 

I najvažnije, možemo da se pozdravimo sa svim pristupnim fondovima kojima se finansiraju najveći infrastrukturni projekti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ne znam, treba videti. :)

Ja nešto ne vidim tolike fondove. Ajde da je Srbija jedno veliko gradilište, da vidiš da se nešto stvarno dešava, pa da se zamisliš... ja nešto ne vidim vajdu od tih fondova.

Naravno kad nemamo projekte, a zašto nemamo projekte, zato što u sredstva iz tih fondova ne mogu da se ugrade političari i biznismeni i samim tim im puca kurac da razvijaju projekat i grade nešto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

itekako ima tih fondova, samo što to funkcioniše ovako:

 

 

ogromna domaća firma od koje zavisi jedan ceo kraj ove države uzme kredit od IFC (deo World Bank Group) od 12.500.000 evra

onda malo posle toga samu sebe blokira preko povezanog lica i tako ista ekipa uzima sve pare koje legnu na račun, a poverioci, uključujući i IFC, sisaju

 

posle se ekipa buni kad IFC postavlja uslove prilikom sačinjavanja plana za spas firm

plač

najveći akcionar napušava domaćeg lika iz beogradske SoGe banke rečima: "ma ti si pička, nikada nećeš biti direktor"

pred ljudima iz EBRD i IFC ipak ne smeju da se kurče

zato nam trebaju takvi fondovi, jer mogu da stvore pritisak na državnom nivou

 

ono što je dobro kod dolaska takvih kreditora je činjenica da pred njima domaće arambaše ne mogu da se kurče, nego moraju da poštuju pravila

Edited by Underkuruz
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ono što treba pod hitno uraditi je stavljanje carina na robu koju možemo da proizvedemo

 

Može, ali da onda ukinemo carinu na svu robu koju ne možemo da proizvedemo.

 

Treba ući u Briks naravno...

 

Ovakvu izjavu bih shvatio pre pet-šest godina, ali danas? Pa ne zna se koja zemlja BRICS-a je u većoj dubiozi. Čak se i Kina klati, Brazil i Rusiju da ne pominjem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Može, ali da onda ukinemo carinu na svu robu koju ne možemo da proizvedemo.

 

To su razvijene zemlje upravo i radile decenijama. Za proizvode gde se zahtevaju visoke tehnologije i znanja su nametali slobodnu trgovinu, a za poljoprivredne proizvode i proizvode tekstilne industrije, gde manje razvijene zemlje imaju komparativne prednosti, su uvodile ogranicenja. Sad i kad su ukinuta ogranicenja i za poljoprivredne proizvode u EU opet ne vredi jer njihovi poljoprivredni proizvodjaci dobijaju visoke subvencije. Koga interesuje kako sve to funkcionise u vezi trgovine, MMF i Svetske banke neka procita knjige od Dzozefa Stiglica, naprimer Proitvrecnosti Globalizacije.

Edited by LoveHateLove

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajde bre ozbiljan si čovek naravno da isključuju, sve je to isto.

 

Sve te međunarodne papire koje smo potpisali ne možemo da ukidamo jer ćemo najebati, nismo mi velika privreda sa par stotina milijardi gdp-ja pa da možemo da preživimo čak i dve godine bez stranih kredita.

 

I najvažnije, možemo da se pozdravimo sa svim pristupnim fondovima kojima se finansiraju najveći infrastrukturni projekti.

dakle

suštinski

govoriš da smo okupirana država

i da ne trebamo ništa povodom toga da uradimo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...