Jump to content

Izbori


Talvi

Izbori 2023.  

35 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Sjajan je klip, hteo sam i ja da okacim..

Inace na predjasnjem gostovanju je manje-vise predvideo covek sta ce se desiti sa ovim izborima..

Ovo za bojkot bi bilo super da se opozicija slozila oko toga, ali eto svi hoce deo kolaca i onda ne mozes na 2 strane..

Mada mi nije jasno zasto pljuje po radulu kad eto na primer ovde mu na svaku recenicu dobacuje 'Bravo, tako je' :

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

a propo dragasa - cim sam cuo da je rekao "sasa radulovic je stacajni upravnik koji je bankrotirao", sve je bilo jasno i tu se zavrsava ozbiljno shvatanje njegovih reci. gledam ga kao i miroljuba petrovica, jos jednog lika koji je dosao da kenja.

 

 

@jovan888

 

posto si odlucio da tako samouvereno isprozivas "jos neke ovde" i da kazes sta ko kapira i ne kapira, i da nam delis lekcije da ne treba da kukumavcimo i sta terba da radimo - jedno pitanje. kazes "nadjite resenja i krecite se ka tome" (prazna parola koja nista ne znaci, btw), jel mozes konkretno da nam kazes sta si uradio i kako se kreces na necemu. ali ne uopsteno, nego sta si konkretno prosle nedelje uradio u tom smislu i da cujemo tacno sta nam savetujes?

 

 

mogu da ti dam jedan konkretan savet, kao primer:

nemoj da uoptrebljavas rec "edukacija" kad vec postoji rec "obrazovanje". to forsiranje stranih reci gde realno nema potrebe za njima, svojstveno je jeleni karleusi i tom nekom tipu ljudi kojima je veoma vazno da pokazu svoj status i dominaciju kroz te sitnice. problem je sto kod njih cesto fali sustina i konkretna misao.

  • Upvote 2
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

to za radula pokazuje kako razmislja i kako olako izgovara neproverene stvar. ljudi koji tako olako kazu nesto sto nema veze s mozgom su nestabilni i samo je pitanje vremena kad ce poceti da lupa gluposti. to ne znaci da je sve sto kaze pogresno (naprotiv, dosta toga ima smisla i slazem se) ali ne mogu da shvatim ozbiljno ljude koji tako lupaju..

 

sad sam nasao njegovo gostovanje kod malagurskog, sto je samo potvrdilo da je lik u rangu 555-333. :haha:

"ovo je svevidece oko, svetom upravlja 13 porodica, engleska kraljica, rokfelerovi..."

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma Dragaš samo ima spiku da naloži neuke.

Gledao sam skoro svaki njegov intervju, prvenstveno zato što mi je zabavan, ima energiju, i ložač je.

 

On se stalno kurči kako je pre 30 godina obrtao neke silne milione na svetskom tržištu, te kako je ne znam kakav bankar, a onda u drugom intervjuu izjavi da on i njegova ta grupacija jedva vezuju kraj sa krajem. Da je zaista tako uspešan, već bi bio neko privredno mudo u zemlji, a ne bi sedeo po tribinama u lokalnim propalim zgradama zadruga.

Priča kako je on napracvio još 2000-te najbolji ekonomski plan za Srbiju i da ima da se skine sa njegovog sajta. Evo ja skinuo još odavno, pogledao na brzinu, isti kurac kao i svi programi političkih partija, samo spiskovi lepih želja.

 

Mogao bih da nabrajan do sutra njegove paušalne ocene o svemu i svačemu.

Pun je kontradiktornosti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imaginarni imaginose, šta to palamudiš, pusti čoveka da priča šta hoće, šta mu je na duši, šta tu pominješ neke pevaljke i tu šund estradu, kao ti si edukovan

 

jesi u pm, nabroj nekakve naučnike, tu ćoroš elitu ako si tako pametan :mhihi:

  • Downvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

a propo dragasa - cim sam cuo da je rekao "sasa radulovic je stacajni upravnik koji je bankrotirao", sve je bilo jasno i tu se zavrsava ozbiljno shvatanje njegovih reci. gledam ga kao i miroljuba petrovica, jos jednog lika koji je dosao da kenja.

 

Dragaš kao Dragaš je nebitan. Poenta je u onome šta priča. A šta je rekao? Da su izbori nameštena igra. Ljudi igraju i onda im je čudno što gube. Nema promene. Nema, dok ne bude čistke od korena. Čudite se što opozicija nije uradila ništa tj. skoro ništa posle izborne krađe. Pa naravno kada su deo problema. Oni su tu iz 2 razloga:

 

1. Da animiraju ljude i podstaknu ih na glasanje. Jer ipak pričamo o demokratiji i izlaznost mora da bude preko 50% da bi se održala ta farsa zvana demokratija i kobajagi prikazala volja naroda. Ako neko ne razume šta znači bojkot, neka pročita nešto o tome, umesto da napada druge svojim neznanjem ( ne ti, mislim generalno )

2. Da se pripreme za smenu generacija. Zato ih boli tuks. Uzeli su pare i sada čekaju sledeće izbore, da velikom vođi prođe životni/politički ciklus i oni ga zamene. Nebitno u kom timu i organizaciji, bitno je da se oni unapred lično pozicioniraju u svesti ljudi. Kao alternativa.

 

Šta je još rekao? Ponudio je rešenje. I to najrazumnije rešenje koje postoji. Dakle, zajebite sa vladavinom i političarima, dovedite ljude koji iza sebe imaju iskustvo i reference i koji hoće da rade. Ko da dođe? Raspiše se tender, pa ko ima najveće kvalifikacije.

 

 

 

Što se Radulovića tiče, on je ili budala ili strani igrač. A ne liči na totalnu budalu. Njegova priča deluje najrazumnije, ali samo deluje, ako se ne čita između redova. OK je da pričaš o neutralnosti u spoljoj politici. A šta stoji na njegovom sajtu o toj neutralnosti?

1. Rusiji odgovara nezavisno Kosovo zbog Krima - totalna nebuloza i nepoznavanje politike

2. EU je u stvari dobra i toliko nam pomažu, ali šta da rade kada naši političari kradu - u ovo bih možda poverovao da imam 12 godina i da nisam za života video šta sve rade

 

 

 

 

 

 

posto si odlucio da tako samouvereno isprozivas "jos neke ovde" i da kazes sta ko kapira i ne kapira, i da nam delis lekcije da ne treba da kukumavcimo i sta terba da radimo - jedno pitanje. kazes "nadjite resenja i krecite se ka tome" (prazna parola koja nista ne znaci, btw), jel mozes konkretno da nam kazes sta si uradio i kako se kreces na necemu. ali ne uopsteno, nego sta si konkretno prosle nedelje uradio u tom smislu i da cujemo tacno sta nam savetujes?

 

Evo primer, okačio sam klip da imaginos prekine da kuka o ovome ili onome, da vidi da su SVI ista govna. Šta je alternativa i na šta bi trebalo trošiti energiju. Koje reči bi trebalo da dođu do ljudi. Ni ti ni ja ne možemo da utičemo na masu, niti je to potrebno. Sfera delovanja su bliski ljudi i onlajn artificijelni identiteti. Umesto beznađa staviš validnu ideju i cilj ka kome se treba kretati. Umesto kukanja, koje nema svrhu, okreneš ljude ka nečemu što ima. Imaš bolju ideju od Dragaša? Nema frke, reci.

 

Ali ne, ti se kačiš za čoveka, umesto za ideju i diskredituješ ga na osnovu nekih ličnih tripova. Koji bre Petrović, njegove ideje su sasvim leve, totalno drugi padež.

 

Napadate penzionere, a oni ni krivi ni dužni. Oni u mom komšiluku naravno da znaju ko je Vožd Presvetli, skinuo im je deo penzije. Oni izlapeli ne znaju gde su, pa se koriste. Verujem da je procenat onih, koji su svesno zaokružili satanu, prilično mali i da se sve to pegla. Jer neko mora da bude kriv i izduvni ventil kod očiglednog nezadovoljstva i nametanja totalitarizma. Drugi ventil je humor. Ne verujem da je beli svesno znao šta radi, ali eto, radio je za režim i sistem, čak i da nije to znao.

 

Uzgred, ne znam što ti smetaju anglicizmi. Ako je argumentum ad hominem, batali. To mi je profesionalna deformacija, a pritom su ova pisanija na nivou kafanskih diskusija. Nisam javna ličnost, ne radim u prosveti, nemam uticaj na šire narodne mase, pa nije ni nužno da se sada tu nešto trudim.

 

 

 

 

 

 

On se stalno kurči kako je pre 30 godina obrtao neke silne milione na svetskom tržištu, te kako je ne znam kakav bankar, a onda u drugom intervjuu izjavi da on i njegova ta grupacija jedva vezuju kraj sa krajem. Da je zaista tako uspešan, već bi bio neko privredno mudo u zemlji, a ne bi sedeo po tribinama u lokalnim propalim zgradama zadruga.

Priča kako je on napracvio još 2000-te najbolji ekonomski plan za Srbiju i da ima da se skine sa njegovog sajta. Evo ja skinuo još odavno, pogledao na brzinu, isti kurac kao i svi programi političkih partija, samo spiskovi lepih želja.

 

 

Kao što rekoh, on sam nije bitan. Nije sad da ga ja nešto posebno pratim, ali za razliku od priče "kada MI dođemo na vlast", čovek ne spominje sebe kao neophodno rešenje. Kaže kvalifikovani, znači ako ima boljih on nema šta tu da traži. Fer plej.

 

Za razliku od njega, klerofašista Boško drvi o nekom Pravoslavlju i obaveznoj vojsci. Dakle:

1. Nisu svi Srbi pravoslavni, niti su svi u Srbiji Srbi, niti su svi građani Srbije pravoslavni. Pravoslavna ekipa je zaslužila da joj se, kao duhovno okrenutoj organizaciji, uvede takav porez, da im ne padne na pamet da poseduju bilo šta materijalno. Jer, niko ih nije tukao, sami su izabrali svoj poziv. Mi ostali ipak jesmo materijalni.

2. U eri dronova i robota, neki psiho misli da može da me natera da budem topovsko meso, po komandi. Dok se on sklanja sa strane i pritom puni džepove mojom imovinom. Samo neka mi da pušku, ja znam ka kome da je okrenem.

  • Upvote 2
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugar,

čim neko izjavi za sebe "ja sam najzabranjeniji srpski intelelektualac", odmah budi sumnju u meni, ne da li je intelektualac, nego da li je i prosečan.

Dragaš ima dobru spiku (tekstovi su mu užasni), talenat da priča 100 na sat, što mnogi gutaju olako, ali čim malo zagrebeš ispod površine, videćeš samo spisak lepih želja.

 

On stalno poziva ljude da mu daju konkretna rešenja, jer ih on (kao) nudi. Koja rešenja on to nudi? Treba hirurzima dati platu od 7 do 15 hiljada evra? A med. sestrama 3000 evra? Koliko onda treba dati poštarima, nastavnicima, inženjerima, policajcima i td? Ako hirurzima daš, a ove odjebeš, da li je to normalna situacija? Ili ako daš svima, od ćega ćeš da daš?

On se zalaže (hvali se da je sam smislio) nekakav koncept "digitalne direktne demokratije", i kaže da preko interneta treba svaki dan da biramo novog predsednika (da, bukvalno svaki dan). Pa to bi tek bio cirkus. Ionako živimo u cirkusu.

On se hvali da je predvideo sve živo što se dešava u ekonomiji. Eto, najavljuje krah Amerike od 2005-te, a slušao sam njegove intervjue iz 2010-11 gde je govorio da država samo što nije bankrotirala, nedelje su u pitanju.

Kaže da ima stotine kancelarija u svetu. Šta rade te kancelarije? Koji posao on uopšte radi? Nije mu valjda kancelarija svaki naš napaljeni čovek iz inostranstva koji ga je kontaktirao, nakon odgledane neke njegove ložaćke emisije?

 

Da se razumemo, ja se u okvirnom poimanju situacije 80% slažem sa Dragašem, samo ne vidim koja to on originalna rešenja nudi, koja drugi ne nude? Pa to da treba da izvezemo zaokruženi proizvod pričaju i Boško, i Radulović, i Šešelj, a verovatno bi se i Janković sa tim složio, da ga pitaju.

 

Dok se ne napravi program.. u dinar... i kaže se... evo toliko ulazi u budžet... toliko izlazi za ovo, za ono, za levo, za desno.. ne verujem nikakvim spiskovima želja.

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dragaš kao Dragaš je nebitan. Poenta je u onome šta priča. A šta je rekao? Da su izbori nameštena igra. Ljudi igraju i onda im je čudno što gube. Nema

promene. Nema, dok ne bude čistke od korena. Čudite se što opozicija nije uradila ništa tj. skoro ništa posle izborne krađe. Pa naravno kada su deo problema.

 

jaka stvar, dragas... to isto pre njega pricaju i ostali iz opozicije. odavno svi znaju za kradje, ne treba nam dragas da ukaze na to.

 

kako to mislis "opozicija nije uradila skoro nista posle izborne kradje"? sta je mogla da uradi i sta bi po tvom misljenju konkretno trebalo da urade? izasli su ono malo medija na internetu gde imaju pristup i rekli sta znaju o kradji. neki od njih su sve dokumentovali i podneli prijave, i sta vise od toga moze da se uradi?

 

Ako neko ne razume šta znači bojkot, neka pročita nešto o tome, umesto da napada druge svojim neznanjem ( ne ti, mislim generalno )

 

ne mozes ocekivati da neko prihvati tvoje misljenje o bilo cemu ako krenes da nabadas ovako nadmenim stavom "ako ne razume neka nauci, kao sto sam ja naucio i ja znam". ako u 2 recenice ne umes da objasnis sto hoces i upucujes ljude "na procitaju nesto", neces postici efekat koji zelis.

 

Šta je još rekao? Ponudio je rešenje. I to najrazumnije rešenje koje postoji. Dakle, zajebite sa vladavinom i političarima, dovedite ljude koji iza sebe imaju iskustvo i reference i koji hoće da rade. Ko da dođe? Raspiše se tender, pa ko ima najveće kvalifikacije.

 

to nije resenje, to su price za malu decu. sta to znaci "dovedite ljude koji imaju iskustvo..."

ko da ih dovede? evo, ja hocu da dovedem takve ljude na vlast, pa mi reci kako to da uradim.

 

dragas je jedan u nisu seratora koji nema da ponudi nista drugo osim ideja "kako bi trebalo". na ovom forumu, i ispred svakog dragstora u srbiji postoje ljudi koji "znaju kako bi trebalo". svako ima ideje, to je najmanji problem - ali sprovodjenje toga u delo je nesto sasvim drugo. i jako mali procenat ljudi je spreman da odvoji svoje vreme za tako nesto, a kamo li da se organizuje itd.

 

 

Što se Radulovića tiče, on je ili budala ili strani igrač.

 

posto vidim da si obrazovan i znas sta je ad hominem, cisto bih te podsetio i na "false dichotomy". ;-)

 

Evo primer, okačio sam klip da imaginos prekine da kuka o ovome ili onome, da vidi da su SVI ista govna. Šta je alternativa i na šta bi trebalo trošiti energiju. Koje reči bi trebalo da dođu do ljudi. Ni ti ni ja ne možemo da utičemo na masu, niti je to potrebno. Sfera delovanja su bliski ljudi i onlajn artificijelni identiteti. Umesto beznađa staviš validnu ideju i cilj ka kome se treba kretati. Umesto kukanja, koje nema svrhu, okreneš ljude ka nečemu što ima. Imaš bolju ideju od Dragaša? Nema frke, reci.

 

ta teza da su svi ista govna - je omogucila raznom olosu da jase na vlasti u srbiji, tako da bih te zamolio da je izbegavas jer imam utisak da su ti motivi cisti.

 

ti si samo jedan od nas 100 ovde koji su "kacili klipove da bi ljudi videli ovo ili ono". nije to nista posebno.

 

kako to mislis "umesto kukanja da okrenes ljude ka nekom cilju" itd. jel ti kapiras koliko je tesko, prakticno nemoguce, ubediti bilo koju osobu u nesto sto se ne slaze sa njenim prvim utiskom. ljudi donose politicke stavove na osnovu utisaka o licnostima koje ih iznose, to se desava u prvih par sekudi - odluka je doneta, i ljudi bi pre sami sebi popusili kurac nego promenili stav o bilo cemu "jer im je neko otvorio oci".

 

propaganda je efikasna jer ne pokusava nista da ti racionalno objasni nego ti u par recenica stvori strah ili divljenje u zavisnosti od toga na koju stranu zele da te okrenu. diskusija i argumentacija su nemocni pred alatima propagande.

Edited by imaginos

Share this post


Link to post
Share on other sites

sad sam nasao njegovo gostovanje kod malagurskog, sto je samo potvrdilo da je lik u rangu 555-333. :haha:

"ovo je svevidece oko, svetom upravlja 13 porodica, engleska kraljica, rokfelerovi..."

 

па овде је скроз у праву, ништа није слагао човек. сликовити приказ тренутачног стања, како би и аустро-бугари укапирали .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugar,

cim neko izjavi za sebe "ja sam najzabranjeniji srpski intelelektualac", odmah budi sumnju u meni, ne da li je intelektualac, nego da li je i prosecan.

Dragaš ima dobru spiku (tekstovi su mu užasni), talenat da prica 100 na sat, što mnogi gutaju olako, ali cim malo zagrebeš ispod površine, videceš samo spisak lepih želja.

 

Ponovio bih, on sam tu nije bitan. Neko će, lupam, da se uhvati za to što je rekao da je Olbrajtova za poštovanje. A tu se ne govori u kontekstu ljudskosti nego nečem trećem.

 

 

 

 

On stalno poziva ljude da mu daju konkretna rešenja, jer ih on (kao) nudi. Koja rešenja on to nudi? Treba hirurzima dati platu od 7 do 15 hiljada evra? A med. sestrama 3000 evra? Koliko onda treba dati poštarima, nastavnicima, inženjerima, policajcima i td? Ako hirurzima daš, a ove odjebeš, da li je to normalna situacija? Ili ako daš svima, od cega ceš da daš?

 

Vidi, za medicinske radnike je pomenuo da te pare vec postoje u zdravstvenom sistemu. Nekome idu u džep, a to nisu lekari i sestre, koji masovno beže iz zemlje. Naravno da hirurg treba da ima višestruko veću platu u odnosu na ostalo što si nabrojao. Sem inženjera, tu ima raznih profila i cifra varira. Ako raste plata svima, onda svima to i odgovara. Skoro svima, jer onima što kradu i žive na robovima to ne bi odgovaralo.

 

Ako ja skupo prodajem svoju uslugu, onda ću imati para da trošim na drugu skupu uslugu ili proizvod. Nama ne treba tajkun sa "20k + pelene" robovima, nego jaka srednja klasa i porodične manufakture. Tako svi imaju i posao i pare. Mala smo zemlja da bi primenjivali poslovni model Kineza. Proizvodi se malo i kvalitetno ili mnogo i nekvalitetno. Ne malo nekvalitetno. Ali ovo su moji lični stavovi, da se razumemo.

 

 

 

 

On se zalaže (hvali se da je sam smislio) nekakav koncept "digitalne direktne demokratije", i kaže da preko interneta treba svaki dan da biramo novog predsednika (da, bukvalno svaki dan). Pa to bi tek bio cirkus. Ionako živimo u cirkusu.

 

Biranje predsednika, kao nekoga ko donosi odluke, svakoga dana je neefikasno. To je sprdnja, naravno da nije ozbiljno. Ali ako hocemo demokratiju, onda moramo da se pitamo. Ne može stranka/lik da se ponaša kao da je potpisao imperatorski ugovor na par godina i da može da radi sa zemljom šta hoce. Pod izgovorom, glasali ste za mene/nas.

 

Za svaki dugoročan cilj, dužni su da pitaju narod. Oni nisu tu da odlučuju, nego da organizuju i postaraju da se ti ciljevi ostvare. Pre bilo kakvog pokretanja priče i otvaranja poglavlja sa EU, oni su bili dužni da raspišu referendum i da se narod odluči. Stavi se sve na papir, pozitivno i negativno, vrti na tv-u, pa da vidimo. Zašto nisu to uradili? Zato što su znali da će da popuše. A gazda im je naredio da mora, pa izmislili pricu o poglavljima punim nekih opštih mesta. Ne smeju da kažu da je priznavanje Kosova uslov, pa otežu to do samog kraja. Onda možda dobijemo referendum, da samo aminujemo njihovu politiku totalnog uništavanja u zadnjim decenijama.

 

Što se demokratije tice, ja licno ne bih dao sledećim grupacijama da učestvuju

1. Ljudima koji su proveli 50% + 1 dan van zemlje u biračkom ciklusu. Jer onda ne žive u Srbiji i nemaju šta da se pitaju.

2. Ljudima koji nemaju diplomu državnog fakulteta. Ko nema, a želeo bi da učestvuje, neka polaže test opšteg obrazovanja, pa ako prode, može.

 

 

 

 

 

On se hvali da je predvideo sve živo što se dešava u ekonomiji. Eto, najavljuje krah Amerike od 2005-te, a slušao sam njegove intervjue iz 2010-11 gde je govorio da država samo što nije bankrotirala, nedelje su u pitanju.

Kaže da ima stotine kancelarija u svetu. Šta rade te kancelarije? Koji posao on uopšte radi? Nije mu valjda kancelarija svaki naš napaljeni covek iz inostranstva koji ga je kontaktirao, nakon odgledane neke njegove ložacke emisije?

 

Hvataš se opet za njega lično, a što se tice ekonomskog kraha, možda ima veze sa onih 10+ milijardi duga koji se volšebno pojavio niotkuda.

 

 

 

 

 

Da se razumemo, ja se u okvirnom poimanju situacije 80% slažem sa Dragašem, samo ne vidim koja to on originalna rešenja nudi, koja drugi ne nude? Pa to da treba da izvezemo zaokruženi proizvod pricaju i Boško, i Radulovic, i Šešelj, a verovatno bi se i Jankovic sa tim složio, da ga pitaju.

 

Rekoh, nisam primetio da se on tu nešto guzi, za razliku od navedenih, koji će sve uraditi kako treba, ali samo da ih izaberemo kao predstavnike. U paketu sa tim ide rađenje totalno suprotnog, kada se dođe na vlast.

 

Ponudio je u onom klipu dosta stvari, može neko da ih sumira u listu. Ako hocete, predložite nove tacke, dopune, izmene. Napravimo nešto konkretno, pa da vidimo šta dalje. Ko je raspoložen, ode kod Teše u emisiju i isprica predloge. Ne kao stranka, nego kao anonimusi, grupa gradana šta god. Neka se šire ideje.

 

 

 

 

 

 

jaka stvar, dragas... to isto pre njega pricaju i ostali iz opozicije. odavno svi znaju za kradje, ne treba nam dragas da ukaze na to.

kako to mislis "opozicija nije uradila skoro nista posle izborne kradje"? sta je mogla da uradi i sta bi po tvom misljenju konkretno trebalo da urade? izasli su

 

ono malo medija na internetu gde imaju pristup i rekli sta znaju o kradji. neki od njih su sve dokumentovali i podneli prijave, i sta vise od toga moze da se uradi?

 

Svi na ulice, vodi onoliko ljudi koliko možeš. A ne da nonšalantno piješ kaficu. Ne da pokušavaš da manipulišeš ljudima koji su na protestima, nego da samo dodaš broj. Za početak.

 

 

 

 

ne mozes ocekivati da neko prihvati tvoje misljenje o bilo cemu ako krenes da nabadas ovako nadmenim stavom "ako ne razume neka nauci, kao sto sam ja naucio i ja znam". ako u 2 recenice ne umes da objasnis sto hoces i upucujes ljude "na procitaju nesto", neces postici efekat koji zelis.

 

Pardoniram, ali znaš, u više navrata je negativna energija okretana ka ljudima koji bojkotuju izbore. Ne, nisam ja kriv što je psiho na vlasti. On nije moj ni premijer ni predsednik i nisam mu dao legetimitet. Bojkot je crveni karton. Znači sklanjaj se momentalno da ne bi radila giljotina.

 

 

 

 

to nije resenje, to su price za malu decu. sta to znaci "dovedite ljude koji imaju iskustvo..."

ko da ih dovede? evo, ja hocu da dovedem takve ljude na vlast, pa mi reci kako to da uradim.

 

Niko ih ne dovodi, raspiše se konkurs za posao, pa se oni sami jave.

 

U pravu si da ljudi ne žele da izdvoje vreme, ali njihovo dupe je u pitanju. Ovde su ljudi toliko ubijeni u pojam da misle da ne mogu ništa da promene. Konstantno prebacivanje odgovornosti, a onda žalopojke kako nije urađeno po njihovom. Dok se čeka mesija da reši problem, a ako ne dođe, nema frke, imamo taj luksuz da traćimo svoje živote. Samo da se vrate ljudi koji su otišli, a stručni, imali bismo kritičnu masu. Ali ne, pravi se začarani krug, neće nazad zbog bede, a beda može da bude rešena njihovim dolaskom.

 

Uopšteno, fokusirati se na mlade i ljude koji će da nose sutra. Oni mogu da budu katalizator, ne tito ziloti kojima i dan danas nije jasno koliko nam je zla takav sistem naneo i sl. Naravno, koliko je to u moći pojedinca. Sasvim mi je jasno šta pričaš ali nije naše da propovedamo, nego da upozorimo nama bližnje ( ne rodbinu, nego ljude oko sebe ) na posledice njihovog razmišljanja. Tvoje je da budeš spreman za akciju. Ako se stvori kritična masa, imamo šanse za normalan život u Srbiji. Ako ne, game over.

 

 

 

p.s. Složićeš se da je celokupni globalni društveni i vladajući sistem hijerarhija tj piramida? Vidim da ti je ta priča SF, pa sa strane logike, mogu samo da kažem da nije bitno ko je gore. Da li vatikan, kraljica, gušteri, ovi oni. Neka grupa je gore i zagorčava život svima ispod. Iako povezano, to su neke druge teme. Ova godina će biti turbulentna i može biti zaista velikih sranja na globalnom nivou, ako ništa drugo onda zbog tih tumbanja i reorganizacija unutar EU. Da ne mešam teorije u to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Niko ih ne dovodi, raspiše se konkurs za posao, pa se oni sami jave.

 

ali kako da se "jave" kad vlast ne raspisuje konkurse za te poslove nego dovode svoj kadar preko veze (i korupcije)?

 

da bi se desilo bilo sta od ovoga o cemu svi mastamo, neko (ko misli kao mi) mora da preuzme kontrolu nad drzavom. drzava moze sve, kad kontrolises drazvni aparat mozes bukvalno da sprovedes sta god hoces, dobro ili lose.

 

a da bi neko preuzeo kontrolu nad drzavom mora da pobedi u ovoj igri u kojoj su pravila takva kakva su, sve samo ne fer i cista.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prvo radi giljotina.

 

Poenta je imati neko svetlo na kraju tunela, šta dalje. Verujem da priličan broj ljudi baulja u mraku, zato što jednostavno ne vidi koja je alternativa. Da im se nacrta put od tačke a do tačke b, a onda će biti lakše.

 

Apsurdno je da mi čekamo da ih pobedimo na taj način. Neće se desiti. Samo ćemo dobiti nove poltrone.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Jovan

Grešiš ako misliš da Dragaš ne želi da se ufura u vlast. O, Itekako želi, po mom mišljenju. Znam da se nešto, pre nekoliko godina, utrpavao i mutio nešto sa akcionirima, pokušavao da ih udruži. Sad, dal' ih je oladio za neku kintu, ili ne, ne znam, ali bio sam načuo svakojake priče. Isto tako, ima raznih priča oko toga šta je radio 90-ih sa Karićima, koje su to banke bile, zašto su ugašene? To bi Dragaš valjalo prvo da razjasni, ako hoće da iko ozbiljan stane iza njega.

 

Drugo, to što je pozivao na bojkot, nije njegova mudrost i politička vizija, nego je bojkotovao zato što ga nijedna ozbiljnija grupacija nije istakla na listi. Kako to da mu ranije nisu smetali isti, ili slični izborni uslovi, pa je bio na listi pred onim... ekonomoski pokret valjda... pa bio je on i na listi Dveri 2012-te, čini mi se. Sad ih pljuje naravno.

I ja sam rekao na ovom forumu još pre raspisivanja izbora da bi bojkot bio možda najbolje rešenje, ako bi makar glavni akteri opozicije hteli da se udruže. Ali nisu hteli, i nadao sam se da će se nekako progurati da psiho ne pobedi u prvom krugu.

 

Ovo da dijaspori i onime koji nemaju faks, ne bi dao da glasaju, ne znam da li da komentarišem. Ja nemam faks, i radim od 18-te, i skoro svaki dinar koji zaradim, potrošim u ovoj zemlji. Ako misliš da je to nedovoljno da mi obezbedi pravo glasa, a nekome ko živi na maminoj kutlači do 30-35-te, je dovoljno, onda ok.

 

Kažeš: ponudite rešenja.

Pa evo, pošto nisam Dragaš, neću paušalno iznositi rešenja bez da znam konkretne cifre u budžetu.

Ali generalno, ja se negde slažem sa onim što priča Radulović i Dveri. Znači, smanjivanje poreza (isti bi prihod bio od poreza, jer bi ga više ljudi plaćalo), zatim, treba malo komunizma. Naći velike inostrane kompanije (kupce poljoprivredne robe), videti od čega možemo najviše da profitiramo, oformiti zadruge, uputiti seljake šta da proizvode, da te zadruge otklupljuju i prodaju tim inostranim gigantima (bez velikih provizija). Napraviti narodnu banku koja bi davala pozajmice seljacima dok ne stanu na noge.

Ja bih lično i otvorio besplatne kurseve za sve građane da uče web dizajn, grafiku, neke osnove programiranja, i probao da time omogućim svakom gređaninu da može bez mnogo muke da zaradi mesečno 300-500 evra, te ne zavisi od lokalnog džibera da ga zaposli, a i to je slatka kinta koja ulazi u državu.

Zapravo, najkul stvar bi bila da poteraš ljude na selo, i pola sela radi na hrani kao farmeri, a pola freelensuje na kompjuterima i svi žive zdrav život, za sve ima kinte, i td. :)

Ovo što sam pobrojao je tek promil... gde je tu tekstilna industrija recimo... mašinska... da li bi mogli ponovo traktore da izvozimo istočnjacima, i td?

 

Naravno, sve je ovo paušalno (Dragaš style), i mogu tako da pričam do sutra, ali neću, jer, ako se ozbiljno priča o tome, treba se imati uvid u kompletan budžet. Koliko ulazi u budžet, koliko ide za penzije, koliko se zajmimo, i td.

Edited by Dark_Elf
  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Grešiš ako misliš da Dragaš ne želi da se ufura u vlast. O, Itekako želi, po mom mišljenju. Znam da se nešto, pre nekoliko godina, utrpavao i mutio nešto sa akcionirima, pokušavao da ih udruži. Sad, dal' ih je oladio za neku kintu, ili ne, ne znam, ali bio sam načuo svakojake priče. Isto tako, ima raznih priča oko toga šta je radio 90-ih sa Karićima, koje su to banke bile, zašto su ugašene? To bi Dragaš valjalo prvo da razjasni, ako hoće da iko ozbiljan stane iza njega.

 

Ne negiram, ne znam, moguće.

 

 

 

Drugo, to što je pozivao na bojkot, nije njegova mudrost i politička vizija, nego je bojkotovao zato što ga nijedna ozbiljnija grupacija nije istakla na listi. Kako to da mu ranije nisu smetali isti, ili slični izborni uslovi, pa je bio na listi pred onim... ekonomoski pokret valjda... pa bio je on i na listi Dveri 2012-te, čini mi se. Sad ih pljuje naravno.

I ja sam rekao na ovom forumu još pre raspisivanja izbora da bi bojkot bio možda najbolje rešenje, ako bi makar glavni akteri opozicije hteli da se udruže. Ali nisu hteli, i nadao sam se da će se nekako progurati da psiho ne pobedi u prvom krugu.

 

Heh, ispalo zanimljivo. Moj bojkot nema veze sa njegovim pominjanjem bojkota :)

Mogli su da se udruže i skinu psiha, ali nisu. Svako hoće da sutra bude sultan umesto sultana.

 

 

 

Ovo da dijaspori i onime koji nemaju faks, ne bi dao da glasaju, ne znam da li da komentarišem. Ja nemam faks, i radim od 18-te, i skoro svaki dinar koji zaradim, potrošim u ovoj zemlji. Ako misliš da je to nedovoljno da mi obezbedi pravo glasa, a nekome ko živi na maminoj kutlači do 30-35-te, je dovoljno, onda ok.

 

Nisam ni rekao da ne možeš. Polažeš test i sve bude ok. Demokratija daje 1 glas, iste težine, svima. To je sumanuto. Poštujem ja naravno svačiji rad i drago mi je da vidim da neko pošteno zarađuje svoj dinar. Ali znaš, neko je krenuo da radi od 1 razreda osnovne i mislim da bi trebalo da takvi ljudi prednjače u donošenju odluka koje su bitne za celokupno društvo.

 

 

 

Kažeš: ponudite rešenja...

 

Ajd' onako paušalno, porez i poljoprivreda, ok.

Kod IT-a mislim da grešiš, jer neće ni to dugo trajati pored onolikih Kineza i Indusa. Menjati obrazovni sistem i povećavati kapacitete na tehničkim školama je već nešto drugo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod IT-a mislim da grešiš, jer neće ni to dugo trajati pored onolikih Kineza i Indusa. Menjati obrazovni sistem i povećavati kapacitete na tehničkim školama je već nešto drugo.

 

jedan moj klijent je prokukao dok je radio sa tom azijskom ekipom.. ni sam ne zna koliko njih je angazovao..

umeju oni da rade i da cine cuda za male pare, ali su jako neodgovrni kad je dalji razvoj i podrska nekom projektu u pitanju, jer mu oni inicijalno urade neke stvari dobro, ali kad ustreba odrzavanje, menjanje itd, njih nema nigde

i kaze da im je svima zajednicka osobina da im je engleski uzasan i da mnogo vremena izgubi dok se sporazume za neke najbenignije stvari..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stoji. Ali pazi, Kina školuje milion ljudi godišnje. Statistički, od tih milion, bar par hiljada kida. A nama su svi, kada se sabere, par hiljada. Da li je uopše vredno ulaziti u trku na taj način? Dugoročno posmatrano. Da li će oni pre naučiti engleski i krenuti da rade odgovorno ili će kod nas neko naučiti sve to od nule?

 

Za to je već potrebno uraditi detaljnu analizu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prvo radi giljotina.

 

Poenta je imati neko svetlo na kraju tunela, šta dalje. Verujem da priličan broj ljudi baulja u mraku, zato što jednostavno ne vidi koja je alternativa. Da im se nacrta put od tačke a do tačke b, a onda će biti lakše.

 

Apsurdno je da mi čekamo da ih pobedimo na taj način. Neće se desiti. Samo ćemo dobiti nove poltrone.

 

meni to sto pricas deluje kao naucna fantastika. kako mislis da ubedis nekog ko "baulja u mraku" i da mu bas ti ili ja ili bilo ko pokaze svetlo na kraju tunela. sve je to na dugackom stapu, cim pocnes da objasnjavas.

 

domet ljudske paznje je par recenica. najbolje pali stvaranje straha od nekoga (amera, siptara, cionista, iluminata..), a zatim obecas povecanje plata i love u zemlji. i to je domet koji imas kod vecine stanovnistva, sad nekom da objasnjavas kako treba ovako ili onako i "da menjamo sistem" - svako ce ti reci "ne seri, mene samo zanima kolika ce mi biti plata i koliko mi deluje ubedljivo osoba koja obecava". toliko je jednostavno.

 

Ali znaš, neko je krenuo da radi od 1 razreda osnovne i mislim da bi trebalo da takvi ljudi prednjače u donošenju odluka koje su bitne za celokupno društvo.

 

ne bas. to sto neko radi od ranog detinjstva prosto ne znaci cak ni da je pismen na primer. filter za glasanje bi trebalo da bude minimum informisanosti o svetu oko sebe i o temi o kojoj glasas.

 

za sad je jedino pitanje - kako ljude okrenuti protiv vucica, a da nemas pristup medijima. koliko vidim, jos niko nema odgovor na to pitanje..

 

----

 

a propo IT konkurencije u kini ili indiji - to su price za malu decu. kvalitet svega toga je uzasan, razlika u vremenskoj zoni cini stvar sporijima nego u evropi, a sto je najvaznije - njima se ne moze verovati da je nesto uradjeno kad kazu da jeste, i onda moras ili da postavis svog menadzera tamo (a taj ce da trazi solidnu lovu) ili da izmisljas neke sulude nacine da sve to drzis pod kontrolom.. i na kraju odustanes ili outsource-ujes samo periferne delove proizvoda. istocna evropa i na primer brazil su meka i medina za it oursourcing.

 

ali generalno, sto kompleksniji proizvod to manje outsourcinga, ne zato sto je kadar losiji nego zato sto nije jednostavno drzati pod kontrolom razvoj, rokove i menadzovati sve to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

jedan moj klijent je prokukao dok je radio sa tom azijskom ekipom.. ni sam ne zna koliko njih je angazovao..

umeju oni da rade i da cine cuda za male pare, ali su jako neodgovrni kad je dalji razvoj i podrska nekom projektu u pitanju, jer mu oni inicijalno urade neke stvari dobro, ali kad ustreba odrzavanje, menjanje itd, njih nema nigde

i kaze da im je svima zajednicka osobina da im je engleski uzasan i da mnogo vremena izgubi dok se sporazume za neke najbenignije stvari..

 

Ovo je prica za obicni fazon web i mobile developmenta, aka boranija. Tj prica za klasican outsource. A posto sam upoznat sa Azijskom scenom prilicno i znam da kidaju na polju vestacke inteligencije, masinskih sistema, automatizacije i svega onoga o cemu mi mozemo da sanjamo da radimo :) Vecina novih stvari, algoritama, naprednuca na tom polju upravo dolazi iz Kine i Koreje / Japana. Bas zato sto imaju te hiljade i hiljade genijalaca koje okupe na jednom mestu i unapredjuju.

 

Ono sto ja zelim da kazem je to da mi i dalje na njih gledamo kao na obicnu masovnu radnu snagu, a oni upravo okrecu celu pricu industrije i bivaju lideri iste. I taj mentalitet upravo ima da nas zgazi, al dobro, ima vremena jos uvek da se slepamo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni to sto pricas deluje kao naucna fantastika. kako mislis da ubedis nekog ko "baulja u mraku" i da mu bas ti ili ja ili bilo ko pokaze svetlo na kraju tunela. sve je to na dugackom stapu, cim pocnes da objasnjavas.

 

domet ljudske paznje je par recenica. najbolje pali stvaranje straha od nekoga (amera, siptara, cionista, iluminata..), a zatim obecas povecanje plata i love u zemlji. i to je domet koji imas kod vecine stanovnistva, sad nekom da objasnjavas kako treba ovako ili onako i "da menjamo sistem" - svako ce ti reci "ne seri, mene samo zanima kolika ce mi biti plata i koliko mi deluje ubedljivo osoba koja obecava". toliko je jednostavno.

 

Razmišljanje ti je na mestu, ali ja opet mislim da je to najrealnija opcija. Šta drugo možemo, da čekamo drugi dolazak Isusa?

 

Apstrakuje se na dovoljom nivou da svako može da razume koji su najbitniji plusevi i minusi. Šta ne valja i zašto ne valja. Šta može da se uradi. Za totalnu reorganizaciju je potrebna kritična masa, a tu su ljudi svih profila. Posle upravljaju i donose odluke oni koji su kompetentni. Jednostavno ne vidim drugu opciju.

 

 

 

ne bas. to sto neko radi od ranog detinjstva prosto ne znaci cak ni da je pismen na primer. filter za glasanje bi trebalo da bude minimum informisanosti o svetu oko sebe i o temi o kojoj glasas.

 

Mislio sam u smislu učenja. Učenje je rad, iako to nekome nije jasno. Naravno da ima debila koji završavaju i fakultete, ali to je posledica sistematskog uništavanja obrazovnog sistema.

 

O tom filteru i pričam. Sa kvalitetnim obrazovnim sistemom i testom za one koji hoće, dobili bi kvalitet. A bilo bi fer prema svima.

 

 

 

za sad je jedino pitanje - kako ljude okrenuti protiv vucica, a da nemas pristup medijima. koliko vidim, jos niko nema odgovor na to pitanje..

 

Pa rekoh ti. Mi kao pojedinci nemamo velikog uticaja, a ljudi iz opravdanih razloga ne veruju nekome ko se pojavljuje niotkuda i propoveda. Znači, vidi se koji je naš cilj i koja su rešenja za probleme. Onda ih svako širi koliko može. Word of mouth marketing, neformalan razgovor sa rodbinom i ljudima koji su ti bliski. To psiho ne može da zabrani.

 

Ovako, svi su protiv psiha iz nekih svojih razloga a zajednička ideja ne postoji. Prilično sam siguran da veliki broj ljudi koči stvar zato što ne vidi šta dalje. I sam sam bio u tom tripu.

 

Nego vrtimo se u krug. Nema poente da vrtimo istu priču.

 

 

 

 

a propo IT konkurencije u kini ili indiji - to su price za malu decu. kvalitet svega toga je uzasan, razlika u vremenskoj zoni cini stvar sporijima nego u evropi, a sto je najvaznije - njima se ne moze verovati da je nesto uradjeno kad kazu da jeste, i onda moras ili da postavis svog menadzera tamo (a taj ce da trazi solidnu lovu) ili da izmisljas neke sulude nacine da sve to drzis pod kontrolom.. i na kraju odustanes ili outsource-ujes samo periferne delove proizvoda. istocna evropa i na primer brazil su meka i medina za it oursourcing.

 

Ok, ali za sada. Nisu ni oni budale. Kinezi su krenuli sa krševima i jeftinoćom, a siguran sam da sada mogu da naprave šta hoće. Druga stvar je što oni koji naručuju hoće jeftino, sa garancijom od godinu dana.

 

Ko god krene da radi sam, ovako preko neta, super, podržavam. Ali na nivou države računica mora da bude ozbiljna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sine, pa nije freelancing krenuo od juče.

On je polako krenuo od samog nastanka interneta (96-97-me), a krenuo da se omasovljuje neke 2004-te.

To što pričaš da će se desiti sa istočnjacima, se već desilo neke 2007-me, kada je gomila indijaca, i drugih istočnjaka preplavilo tržište.

Stvar se stabilizovala za par godina, i od tada je manje/više sve isto.

Ovo što kaže Fapril, i meni je gomila klijenata rekla da im ne pada na pamet da sarađuju ikada više sa indijcima, a što se tiče kineza, da, ima brutalnih (kao i u svakoj zemlji što imaš brutalnih majstora), ali oni drže cenu, ne rade za kikiriki.

Tako da... ne beri brigu.. nije lako naći dobrog klijenta, ali je daleko lakše, nego u Srbiji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...