Jump to content

Istorija crnog metala


Demon Seed

Recommended Posts

to za Ye Entrancempirium rif ko zna zna ra ra

 

@Delije sever

ne drastično bolji, ali nivo iznad. Tačno je dostigao tu vrhunac sa rifovima, aranžmanima, savršeno uklopljeni agresivna krljačina, melodija, disonanca, kičeraj.. + Trym, pored Fausta zvuči kao Portnoy pored Larsa npr. Još su naboli tu neku produkciju pa album sve vreme ima nekakvu uzvišenu atmosferu, pronašli su se tu kompletno, ne kažem da sve to nije slučaj i sa ITNE, jer uglavnom jeste ali mi je ovde sve to za malo bolje.

ITNE 9.5/10

Anthems 10/10

mirne duše

Edited by obsessed by cruelty
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

ITNE nikad neće moći da bude bolji album od DMDS, a naročito ne bolji predstavnik blek metala generalno, jer je suviše pompezan i klavijaturan, suviše je "gde ste vile i crni čarobnjaci", i ta neka muzika za dok igraš Heroje recimo. dok ga slušaš čuješ da klinac koji ga je pisao ide u muzičku školu i generalno je suviše nekako "normalan" album.

 

kod DMDS, sa druge strane, od prvih sekundi čuješ da su ga pravili klinci koji svi skupa mentalno nisu bili baš u vinklu, i muzika je ista takva. čisto crnilo i psihička cepanja, rifovi koji dan-danas brišu patos svim disonantim iseravanjima, pevanje kao nijedno drugo ikad, nekakva pulsirajuća produkcija koja nije mogla biti prikladnija... u nekom dokumentarcu je neko rekao da je DMDS soundtrack za sva ubistva i druga zla koja su se dešavala u to vreme i to i jeste njegov najbolji opis.

 

rendom pesma sa DMDS-a >>>> svaka sa ITNE

 

Ajd i ja da prokomentarišem.

 

Sve što kažeš za DMDS asolutno stoji (osim drugog quotea), slažem se u potpunosti.

S druge strane, rekao bih da prilično promašuješ i poentu i suštinu ITNE.

 

Ova dva albuma egzistiraju jedan PORED drugog, kao dva monumentalna umjetnička djela i sada već spomenika, koja upravo zbog svoje različitosti ne treba po svaku cijenu upoređivati u smislu ovdje je BOLJE je ovo ili ono, a tamo nešto drugo, ili ne daj bože svoditi ih na tehnikaliju i analizirati klavijature ili gitare, pa čak ni same rifove, što muzički fanovi jako vole da rade.

Po meni, oni se mogu posmatrati samo integralno i oni su iznad tih poređenja šta je bolje od čega. Kao što je za vrijednost slikarskog djela nevažno kojim bojama je urađeno ili kao što je nemoguće reći npr. otkud znam - Rembrantova Noćna straža je BOLJA od Posljednje večere od LdV. Takva djela se protive tome.

 

Što se tiče ITNE, ukratko i za zaključak:

 

ITNE zvuci kao da ga je olujno nebo sviralo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cheesy muzika e olicna - Rhapsody, Sonata, Children of Bodom, Dissection, Dimmu, Emperor...sve klase

 

Brt. Don't.

 

Nije cheesy muzika odlična, nego povući crtu između kvalitetno melodične muzike i sirenja, imho

 

Exactly.

 

desna ruka Džejmsa Hetfilda >>>>>>>>>>>> svi ostali

 

Uvijek bilo i uvijek će biti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Descender:

Ma menjaju ta izdanja mesta među sobom u zavisnosti od raspoloženja, ali to mi je neki oriijentacioni spisak. S tim što sam ja odlučio da je ITNE ispred :D

 

Što se analize tiče, ja to obožavam, ali treba obuhvatiti sve elemente i njihovu svrhu, sjebeš se kad se uhvatiš delimično i omaneš poentu. Ti i ja se komplet slažemo oko oba albuma, iako sam analizirao sve instrumente ponaosob na oba. Sviranje i snimanje gitare/klavijature ili bilo čega drugog nije samo tehnika, i to olujno nebo je nekako postignuto i meni se sviđa da znam kako :bigblue:

Mada naravno ima i stvari koje se ubodu jednom i nikad više...

 

Za nekog je to rušenje mistike, i slažem se da delimično jeste, al' iako jesam malkice ubio mistiku što znam kako su odsvirani Emperor rifovi, još me više fasciniraju i gađaju, bolje čujem šta se dešava na gitarama.

Tipa rif iz I Am the Black Wizards na ''Watching the mortals...'' kad sam vido kako stvarno ide, leb ti jebem, još mi lepše posle lego onaj cim (odmah nakon što otpeva pomenuti stih i siđe gitara, baš

) za slušanje, kad ga cimne razbaca me po prostoriji :D

Jeste produkcijska mana što se taj cim i ne čuje baš, ali produkcija nemerljivo više dodaje atmosferi, pa i nek su stopljene gitare.

 

Evo

se to čuje i vidi, uhvatili su ga kamerom baš u tom momentu. Prelep rif. :bigblue:

 

Moram opet da obrnem sve verzije i remastere ITNE, to mi je super trip (za replay value :maca:), ima onaj jedan gde se bas do jaja čuje (a realno skoro da ga nema nigde u originalnom mixu)

 

 

Treba se čuvati toga ali neki bias uvek postoji kod svakog, jbg

 

to za Ye Entrancempirium rif ko zna zna ra ra

 

@Delije sever

ne drastično bolji, ali nivo iznad. Tačno je dostigao tu vrhunac sa rifovima, aranžmanima, savršeno uklopljeni agresivna krljačina, melodija, disonanca, kičeraj.. + Trym, pored Fausta zvuči kao Portnoy pored Larsa npr. Još su naboli tu neku produkciju pa album sve vreme ima nekakvu uzvišenu atmosferu, pronašli su se tu kompletno, ne kažem da sve to nije slučaj i sa ITNE, jer uglavnom jeste ali mi je ovde sve to za malo bolje.

ITNE 9.5/10

Anthems 10/10

mirne duše

 

Slažemo se, samo je po mom mišljenju Anthems manje disonantan nego ITNE. Maznuli su majstorski Tryma Enslavedu :haha:

 

Anthems 10/10, ItNE 9.8 (ajde kao Burning Shadows of Silence nije 10ka kao ostale) :D

 

desna ruka Džejmsa Hetfilda >>>>>>>>>>>> svi ostali

 

Evo pogledaj tracklist ovde (poslednjih 5):

 

https://www.metal-ar...sal_1990/134944

 

 

Sve lektira hirurgija desne ruke, obavezno je, jbg :)

Edited by Demon Seed

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gledaj kako pršti, da vas čujem sad da kažete da je forum mrtav, ebem vas :P

 

haha dobar za Mešugu :haha:

 

Mljeee do kurca najveći post mi je poslednji na strani, saću ga izbacim i ovde, ja sam pravi reper, može mi se, shvati

 

@Descender:

Ma menjaju ta izdanja mesta među sobom u zavisnosti od raspoloženja, ali to mi je neki oriijentacioni spisak. S tim što sam ja odlučio da je ITNE ispred :D

 

Što se analize tiče, ja to obožavam, ali treba obuhvatiti sve elemente i njihovu svrhu, sjebeš se kad se uhvatiš delimično i omaneš poentu. Ti i ja se komplet slažemo oko oba albuma, iako sam analizirao sve instrumente ponaosob na oba. Sviranje i snimanje gitare/klavijature ili bilo čega drugog nije samo tehnika, i to olujno nebo je nekako postignuto i meni se sviđa da znam kako :bigblue:

Mada naravno ima i stvari koje se ubodu jednom i nikad više...

 

Za nekog je to rušenje mistike, i slažem se da delimično jeste, al' iako jesam malkice ubio mistiku što znam kako su odsvirani Emperor rifovi, još me više fasciniraju i gađaju, bolje čujem šta se dešava na gitarama.

Tipa rif iz I Am the Black Wizards na ''Watching the mortals...'' kad sam vido kako stvarno ide, leb ti jebem, još mi lepše posle lego onaj cim (odmah nakon što otpeva pomenuti stih i siđe gitara, baš

) za slušanje, kad ga cimne razbaca me po prostoriji :D

Jeste produkcijska mana što se taj cim i ne čuje baš, ali produkcija nemerljivo više dodaje atmosferi, pa i nek su stopljene gitare.

 

Evo

se to čuje i vidi, uhvatili su ga kamerom baš u tom momentu. Prelep rif. :bigblue:

 

Moram opet da obrnem sve verzije i remastere ITNE, to mi je super trip (za replay value :maca:), ima onaj jedan gde se bas do jaja čuje (a realno skoro da ga nema nigde u originalnom mixu)

 

 

Treba se čuvati toga ali neki bias uvek postoji kod svakog, jbg

 

 

@obc himne noćnog pomračenja:

 

Slažemo se, samo je po mom mišljenju Anthems manje disonantan nego ITNE. Maznuli su majstorski Tryma Enslavedu :haha:

 

Anthems 10/10, ItNE 9.8 (ajde kao Burning Shadows of Silence nije 10ka kao ostale) :D

 

 

@Kuki sveže amputirana ruka Džejmsa Hetfilda:

 

Evo pogledaj tracklist ovde (poslednjih 5):

 

https://www.metal-ar...sal_1990/134944

 

 

Sve lektira hirurgija desne ruke, obavezno je, jbg :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Šimon apsolviro Kreator, si lud, al' samo do Violent Revolution

 

Xibalba tebra

 

džam poop :haha:

 

Нема ту апсолвирао, исконском квалитету се враћаш изнова и изнова... као старој доброј швалерки

 

Ксибалба се пусти једаред и то је то.

 

Дисива! Дис гриди ласт ју кент динај ју кент динај

Share this post


Link to post
Share on other sites

je l' valja ta obrada Pitera Brojgela Starijeg? :D

 

Nisam ukačio, gde si prepoznao njega? xD

 

Nisam ja slušao sve ovo, sa te probe su dve pesme (koje su ličile na nešto na snimku, ovo ostalo je iseckano, džemovanje itd) završile na Stigma Diabolicum kompilaciji, treba kopati po netu snimak cele probe

Share this post


Link to post
Share on other sites

koi si čovek, pa toe Hellhammer, bruka :D

(kontam da su i oni uzeli sa slike)

 

Ahaa, beše gornji levi ćošak te slike turili na novi Gorgoroth?

 

 

 

Sviđa mi se ova, izborno optimistična, The Census at Bethlehem :haha:

 

Brueghel7.jpg

Edited by Demon Seed

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...