Jump to content

Istorija crnog metala


Demon Seed

Recommended Posts

Nije ipak ta slika na poslednjem Gorgorothu, onda sam pomislio da je Hieronymus Bosch pa sam guglao, ali nije ni on, nego neki njegov sledbenik/učenik, Christ in Limbo se zove.

 

Slične boje i znam da je parče zumirano pa se prebacio na ovu što je Kuruz linkovao od Brojgela

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Ako smatrate da sam nešto propustio, javite mi :bigblue:

 

Gledam ovu tvoju listu albuma za 94-u, i ne verujem koje si DEATH METAL albume propustio.. ccc

 

Neču mnogo da te davim, vidim da te crni metal mnogo obuzeo :bigblue: , ali aj makar preslušaj ove DM dragulje!

 

 

 

 

Eto i Milos ti je preporučio onaj Incantation, nadam se samo da si prethodne godine (one zlatne, od 90-93) bolje ispratio kad je ovaj pravac u pitanju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

brate čovek pravi blek metal listu, šta je s tobom :haha:

 

 

Kakve veze ima? Ja sam i napomenuo o čemu se radi, a ona njegova lista na RateYourMusic kolko vidim obuhvata sve pravce, samo sam hteo da mu skrenem pažnju koje DM albume da overi, totalno ne vezano za ovu temu!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gledam ovu tvoju listu albuma za 94-u, i ne verujem koje si DEATH METAL albume propustio.. ccc

 

Neču mnogo da te davim, vidim da te crni metal mnogo obuzeo :bigblue: , ali aj makar preslušaj ove DM dragulje!

 

 

 

 

Eto i Milos ti je preporučio onaj Incantation, nadam se samo da si prethodne godine (one zlatne, od 90-93) bolje ispratio kad je ovaj pravac u pitanju.

 

 

Dečko, pogrešio si ne samo temu nego i podforum :P

 

Luciferion i Cryptopsy sam slušao, Brutality nešto s pola mozga jednom-dvaput nekad

 

 

Planira se i dm naravno, ali ću verovatno posle ovog crnog metala da teram par decenija veselog psych prog folk roka da se malo presaberem :D

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kakve veze ima? Ja sam i napomenuo o čemu se radi, a ona njegova lista na RateYourMusic kolko vidim obuhvata sve pravce,

 

Pa lol jbt, kakve veze ima tamo neka lista na nekom sajtu. Ne diskutuje se tamo, nego na black metal temi na black metal forumu :haha: :haha: :haha:

 

samo sam hteo da mu skrenem pažnju koje DM albume da overi, totalno ne vezano za ovu temu!

 

Sto se jednom recju zove offtopic :haha: kakav si padobranac, ludilo :D

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kakve veze ima? Ja sam i napomenuo o čemu se radi, a ona njegova lista na RateYourMusic kolko vidim obuhvata sve pravce, samo sam hteo da mu skrenem pažnju koje DM albume da overi, totalno nevezano za ovu temu!

 

:P

 

Provalio sam da je zbog rym profila, počeo sam rym aktivno da koristim pre par meseci, zato nema svega, ima nekih bendova koje sam se vratio iz glave da rejtujem, to su uglavnom 5ice, pa zato i ima malo nesrazmerno više 5ica od ostalog pa štrče u distribuciji :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Alo bre pustite čoveka :haha:

 

ima veze rym lista, namerno sam ostavio link ka svom profilu do toga, kapiram šta oće da kaže iako je padobranski uleteo :P

 

@HUMAN:

Kad se već javljaš na tu temu, izvoli i ti na rym pa rejtuj, da proberem po tvom profilu dm dragulje :D

Ako ne budeš delio baš i šakom i kapom :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Do sad sam vrbovao dvojicu na rym ali nijedan nije prerasao u redovnog korisnika :(

 

Mene vrbovao Kumodraški Vo i hvala mu :D

 

Zabuna je nastala jer ste mislili da gleda listu koju sam okačio ovde, a on je gledao na mom profilu tamo sve za 1994 što sam rejtovao (link koji sam stavio da pogledate pre nego što kažete da sam propustio nešto), od čega je 95% bm :D

Edited by Demon Seed

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bez zurbe kolega. Ja jedva cekam 1997 xD

 

Ne znam da li provaljujete da još slušam 1994 :haha:

 

Danas obrnuo Mysticum demoe iz 1993. pošto sam to propustio (xD), Gehennu opet i Behemoth - forests

Sad ide Old Man's Child

 

1996. godina - Load

 

kraj spiska

 

to kad izbacim spisak za 1996. me iskritikuj kako sam propustio da ga pomenem :haha:

 

 

Njemu sam dao 4.00 :wub:

Edited by Demon Seed

Share this post


Link to post
Share on other sites

obrnuto je zapravo, 4 je super ocena, ti ''svi'' na koje misliš bi mu podelili kečeve, a ja ne mogu da pričam kako je album savršen kad ima i pesama za preskok

to jes' ako te nisam nešto pogrešno razumeo, ali ti si od članova koji kad kažu ''stub'' misle pozitivno, tako da kontam da nisam :bigblue:

 

Ne za preskok kad ih prvi put slušaš, ali pričali smo tamo na tallica temi koje preskačem, da ne zagađujem više ovde sas offtopic :D

 

Za 95 se bar zna sta je najjace

 

Lak izbor, Written in Waters

Edited by Demon Seed

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobar leprikon

 

 

Objasni fenomen da je na rym Those Who Caress the pale bm, a Written in Waters je 'avantgarde'

 

 

Slažem se da je avant-garde, avantgarde black metal, avantgarde je prefix a ne žanr, pričali smo :P

 

I ponavljam, ne može u 2015-16-17 godini biti avantgarde neki album koji je kopija toga, ili DsO-a itd, treba definisati 'dissonant black metal' kao žanr, da se ne brukaju sa avantgarde, sjebaše pojam

Edited by Demon Seed

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Pa lol jbt, kakve veze ima tamo neka lista na nekom sajtu. Ne diskutuje se tamo, nego na black metal temi na black metal forumu :haha: :haha: :haha:

 

 

 

Sto se jednom recju zove offtopic :haha: kakav si padobranac, ludilo :D

 

Ne, nego ću da otvorim potpuno novu temu tipa "Šta je Demon Seed propustio od Death metala" :mhihi:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ili na dm preporuke/kultovi da me samonuješ, čitam ja :P

 

Rgx1GE.gif

 

Realno se ovo događa svaki put na I Sang for the Swans momenat kad prestanu uvodni disonantni arpeđosi i sedne bas da vozi, i rif je bolesno dobar 11/10, beat na bubnju perverzija, teče med u uši

 

ali basina obeležava taj momenat najviše xD

 

@Human:

 

Inače, kad sam krenuo ovo da vrtim, pomislio sam, štamuebem, ajde da ubacim i death metal, da bude extreme mjetal putovanje, onda sam skontao da i thrash (koji nije fazon Anthrax glupi :P) spada u extreme metal, al' ako ćeš thrash, onda mora sve, i zamalo da krenem od prvog Metal Church EPja sve da slušam, pa pomislih ajde beži budalo jedna :haha:

 

Ocd je snažan u meni ali ne treba se rasplinjavati :haha:

Edited by Demon Seed

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...