Jump to content

Istorija crnog metala


Demon Seed

Recommended Posts

Znam da se o ukusima ne raspravlja, ali kako npr. The Shadowthrone može da bude ispred Verwüstung / Invoke The Dark Age? :)

 

Vidim da Pentagram polako grabi ka vrhu, to je za pohvalu...

 

Ako smatrate da sam nešto propustio, javite mi :bigblue:

 

Daemonium - Dark Opera of the Ancient War Spirit

Sumnjam da će da ti se sviđa, za današnje pojmove možda zvuči pomalo traljavo i produkcija nije baš najbolja, ali čuo sam ovaj album odavno i pustim ga s vremena na vreme i dan-danas.

 

Old Man's Child - In the Shades of Life

 

I jeste da je death metal, ali kad već pričamo o 1994. red je da se pomene i ovo jer je crnje od 99% black metala.

 

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam da se o ukusima ne raspravlja, ali kako npr. The Shadowthrone može da bude ispred Verwüstung / Invoke The Dark Age? :)

 

Iskreno - tako što sam njega bolje svario pa mi je draži, treba još obrnuti Abigor ali se kvalitet vidi, nisam imao dileme da će da bude na listi :D

 

Rekao sam da su pozicije od 4 pa nadalje interčejndžabl barem sa 3 pre i 3 posle :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ne valja mu ni za Mayhem poređenje.

 

Emperor je isto ono što sam napisao za Mayhem samo još da ti ga Helga i popuši pride

 

 

HEEEELGA!!!

 

Haben-sie Zimmer frei?

 

jesi gadan

 

meni je zajecar do jaja i darkthrone isto sta sad

 

Emperor je vec neka zestina (4.5) npr dudi brendi :haha: treba reci vino al ne volim ga

 

burzum vinjak sta drugo sagnite se

 

forgotten woods su suze u casi

Share this post


Link to post
Share on other sites

da kažem i ja jednu za dnevnik, kad je već prilika:

 

ITNE nikad neće moći da bude bolji album od DMDS, a naročito ne bolji predstavnik blek metala generalno, jer je suviše pompezan i klavijaturan, suviše je "gde ste vile i crni čarobnjaci", i ta neka muzika za dok igraš Heroje recimo. dok ga slušaš čuješ da klinac koji ga je pisao ide u muzičku školu i generalno je suviše nekako "normalan" album.

 

kod DMDS, sa druge strane, od prvih sekundi čuješ da su ga pravili klinci koji svi skupa mentalno nisu bili baš u vinklu, i muzika je ista takva. čisto crnilo i psihička cepanja, rifovi koji dan-danas brišu patos svim disonantim iseravanjima, pevanje kao nijedno drugo ikad, nekakva pulsirajuća produkcija koja nije mogla biti prikladnija... u nekom dokumentarcu je neko rekao da je DMDS soundtrack za sva ubistva i druga zla koja su se dešavala u to vreme i to i jeste njegov najbolji opis.

 

DMDS >>>>>>>>>>>>>>>> sve ikad

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Grob: PUSTI MENE BRT :D

 

 

@Talvi: tako je to kad ipak malo vise gledas imidz, okolnosti i kvlt nego samu muziku :P

 

Prvi Emperor je disonantan isto koliko je i melodican, ali to nije za pricati ljudima koji vide klavijaturu kao vodeci instrument na albumu :P

 

Nije klasican sympho bm kao npr. Dimmu Borgir koji apsolviraš iz tri slušanja, Emperor je i klasicna bm koljacina, i sympho i atmo i prog... Samo se koljacina najmanje vidi kad gledas povrsinski jer je zafarbano klavijaturama (ali koje opet jebeno dobro lezu preko)

Znaci bukvalno ITNE je sve najbolje sto je tad postojalo u bmu, na jednom mestu.

Veca su im prva dva albuma od zanra :D

 

 

Zato jede sve sto je do tad izaslo, slojevitiji je nego DMDS mnogo, ima veci replay value, svaki put cujes jos nesto kad ga vrtis, a opet sve kockice svaki put lezu na svoje mesto.

 

 

A za slucaj da niste pogledali i da cekate da me prozivate da pljujem DMDS, i jednom i drugom sam dao 5.00 na rym, pogledajte ako neveruete xD

Edited by Demon Seed
  • Upvote 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa oko itne si pricao o muzici a oko Mayhema o kvltu jer nije toliko jak album muzicki kao itne :)

 

 

 

Kapiram ja sta ti kazes, al' ja volim i ovako i onako, svaku sortu bma

 

Zato mi je omiljena sorta ono sto sam nabrojao na Psiho bm temi, Zyklon B, DHG, Mayhem sa Blasphemerom itd, jer je muzicki fantasticno i gusto, a agresivno i furiozno 101%

 

Bukvalno kao da te secka Predator na komadice svojom nadljudskom snagom i tehnologijom :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

ITNE, i Anthems for that matter, uopste ne zvuci kao da su ga ljudi svirali, ima apsolutno poseban zvuk, zvuci totalno van svega postojeceg.

DMDS je definisuci BM album zahvaljujuci svemu od okolnosti do same muzike, slazem se ja, ali Emperor je dimenzija izvan svega.

Msm pricamo ovde o dva albuma koja bih mirne duse stavio u top 10 svega ikad tako da je sve kul.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...