Jump to content

Istorija crnog metala


Demon Seed

Recommended Posts

Ali ovo. Bravo. Bra-vo! xD

 

:wub::D

 

Ta dva albuma nikad nece biti bolji jer su izgubili nadljudsku komponentu.

 

Imho, IX Equilibrium je još i ljuCki, ali Prometej nije, nisu baš realne one tri gitare koje se prepliću, a nije realan ni bubanj, mada je tako zajeban bubanj već 'provaljen' do te godine...

 

Ali to je i meni jedna od omiljenih stvari kod muzike, kad album ne zvuči kao da ga sviraju ljudi nego da ti neki božanski/pakleni(k!) entitet sipa to direktno u mozak, a uši neveruu

 

I growl kad više zvuči kao Ktuluove misli nego kao besan čovek koji se dernja :wub:

Edited by Demon Seed

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa tako Prometej zvuci, kao da su ga ljudi svirali, tehnicki predrkani ali opet ljudi.

ITNE zvuci kao da ga je olujno nebo sviralo.

Najbolji metal nije onaj koji melje vec onaj koji te nosi izvan ovog sveta.

Slicna je prica i za Darkthrone iz tih godina, samo pulsirajuce srce black metala, savrsenstvo minimalizma.

  • Upvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trans!

 

Mene nosi Prometej van kosmosa, nije mi techy u tom smislu kao vidi ove šta znaju

 

Još od kako sam kao klinac gledao spot za Empty neverovo sam šta se tu događa (ako ih gledaš u spotu kako sviraju, opet se vidi da nisu čista posla :haha: )

 

ITNE zvuci kao da ga je olujno nebo sviralo.

 

A Anthems sledeći nivo iznad, kao da nije to the welkin nego of the welkin :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

ITNE zvuci kao da ga je olujno nebo sviralo.

Najbolji metal nije onaj koji melje vec onaj koji te nosi izvan ovog sveta.

Slicna je prica i za Darkthrone iz tih godina, samo pulsirajuce srce black metala, savrsenstvo minimalizma.

 

Kad bih imao 1% tvoe mastovitosti, ribe bi same placale telefone koe razbiem prilikom guzvanja postelje

Share this post


Link to post
Share on other sites

DMDS > sve, samo najzakletiji Emperor fanovi mogu da stave ITNE ispred :haha:

 

ljubav za Under The Moonspell, najbolji EP ikad

 

Od ove gornje poruke sam se napaliJo pa ignorisao ovu donju.

 

Da, i ja imam soft spot za Under the Moonspell, razmišljao sam se da li je dovoljno crn za spisak ali sam mor'o da ga ubacim.

 

 

 

Slušam Gehennu, Unearthly Loose Palace mi se baš sviđa, ali na prvoj i trećoj pesmi su melodije baš sir. Bolji mi je EP nego prošli put, al' ne bih ništa izbacio sa liste, smatrajte ga da je u top 30 :D

 

(Gojko: ne zezaj brate da ti je ovo do jaja a Emperor ti cheesy, povuko te kvlt :P)

Edited by Demon Seed

Share this post


Link to post
Share on other sites

može, ali prioriteti su prioriteti

 

inače, tri godine nakon što sam ga čuo prvi put, mogu slobodno da kažem da mi je With Hearts Toward None apsolutno savršen bm album, da je to ono što sam u stvari tražio u blek metalu sve ove godine

muzika, tekstovi, izgled benda, sve je onako kako sam zamišljao perfekciju

 

sva istorija ovog žanra sumirana u jednom meni nestvarno dobrom albumu

Edited by Underkuruz

Share this post


Link to post
Share on other sites

DMDS ne bi zakasnio ni danas da je izašo, jer je muzika vanvremenska, kao npr. i Storm of the Light's Bane.

 

Ma uslovno rečeno zakasnio, objasnio sam. Sreća je pa je mogao taj materijal da se čuje ponegde i dok je nastajao

 

 

Eto za Gojka radi usporedbe nije mi Emperor ništa više cheesy od prva dva Dissectiona, mada mislim da sam mu to već rekao neki put xD

 

U stvari su Dissection gitare mnogo više cheesy nego nema klavijatura, pa je u tome varka

 

 

Emperor nije ni trebalo da ima klavijature, nego Samothu, Faustu i Mortiisu bilo žao Ihsahna što je maloletan i ne može s njima na tehno, pa ga pustili da snima klavijature dok oni gutaju eksere

 

Sreća pa je Ihsahn genije,

Edited by Demon Seed

Share this post


Link to post
Share on other sites

iako mi je ITNE jedan od omiljenih albuma ikad u ovoj ITNE vs DMDS raspravi moguće da mi je ipak za malo bolji DMDS. Gomila faktora i uglavnom su pobrojani negde u postovima ovde.

jes Ihsahn genije, kako drukčije da objasniš onakav skok sa ITNE na Anthems, kao da je 15 godina skupljao svu mudros sveta a ne napunio 21, Anthems je već neka dimenzija x

Share this post


Link to post
Share on other sites

@brt Descender:

 

Spisak za 1994. je na strani broj 4 :haha:

 

Neka ga još malo pa ću smaram nekog da ga nalepi u prvi post.

 

 

Simpa ovaj Mysticum btw, kontam da ga nisam primetio na rym chartovima jer su kvltisti dali kečeve zbog ritam mašine

Snorre rifologija, za to sam sucker

Edited by Demon Seed

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam za Ye (piše u bukletu :bigblue: ), ali nisam znao za Marduk

 

 

@brt OBC:

 

Pa nijesi valjda jedan od onih što im je Anthems drastično bolji

 

Pa to je nijansa (edit: ae nek bude dve do tri nijanse :D), i ITNE je savršenstvo, veće mi je čudo da sa 17 god iskomponuješ ITNE nego sa 21 Anthems, mada jes bolesno i jedno i drugo

 

 

 

I još bih rekao, što se školovanog sviranja tiče, Hellhammeru se čuje školica, da on nije došao i da Euronymous nije utegao svoje sviranje, ne bi bilo ništa...

 

Kao što je Snorre specijalizirao hirurgiju na desnoj ruci Džejmsa Hetfilda

 

Svee to škola brt i svako znanje i veština vredi ! :muscleflex:

Slaboumnoga muzička škola uokviri i zatvori a geniju otvara horizonte, vazda bilo

 

Simpa ovaj Mysticum btw, kontam da ga nisam primetio na rym chartovima jer su kvltisti dali kečeve zbog ritam mašine

Snorre rifologija, za to sam sucker

 

Sad pustio i drugi demo, bolji zvuk na prvom duplo, wtf :haha:

Edited by Demon Seed

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...