Jump to content

Gorgoroth


Ravendark

Recommended Posts

Slažem se. Meni je to potpuno isto kao kada bi neko iznajmio stan, okrečio ga par puta i ofarbao stolariju i onda tvrdio kako je to njegov stan, jer ga je krečio i farbao.

 

Upravo to. Dao si svoj doprinos nečemu, u redu, ali isto to nazivati svojim - glupost!

 

Sve ima svoga osnivača, ukoliko se njemu ne da više držat za ono što je stvorio neka to prepusti drugima, ako želi, ali otimat to, sranje.

 

Gaahl i King su ostavili trag u istoriji Gorgorotha ali da je Gorgoroth ništa bez njih dvojice, ne slažem se.

Edited by Antichrist Hammer

Share this post


Link to post
Share on other sites

Činjenica je da je AMSG bio sjajan album i da je ovaj novi govno. Meni bolji argument ne treba. A on nek slobodno uzima proćelave dedice umesto homoseksualaca, pa će i finansije da mu odu u kurac kao i bend.

 

Bravo brate, pobedio si. Prosrao si se za zlatnu medalju.

 

Prvo nauci da pravis razliku izmedju cinjenica i tvog subjektivnog misljenja koje ocigledno nije za kurac. To nije nikakav argument. Argumenti se zasnivaju na cinjenicnom stanju, na objektivnoj realnosti a ne na tvom subjektivnom misljenu. Ono sto je cinjenica jeste da su albumi iz vremena tvog homoseksualca gayhla jako manje cenjeni nego oni pre njega. Ja mislim da je poslednji album odlican. Mogu da razumem da se nekome ne svidi ali da ga neko tako bahato proglasi za sranje, a onda taj svoj stav progalsi za ''cinjenicu'' mogu da okarakterisem samo kao tezak slucaj retardacije. Dalje, Pest nije nikakav dedica, covek je ocelaveo malo ranije i ne znam kakve to ima veze sa bilo cim. I na kraju, pricas o black metalu i finansijama. Sta je black metal, wall street? Jesi li svestan kako to zvuci? Ajde idi kuci...

Edited by nenad_pa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bravo brate, pobedio si. Prosrao si se za zlatnu medalju.

 

Prvo nauci da pravis razliku izmedju cinjenica i tvog subjektivnog misljenja koje ocigledno nije za kurac. To nije nikakav argument. Argumenti se zasnivaju na cinjenicnom stanju, na objektivnoj realnosti a ne na tvom subjektivnom misljenu. Ono sto je cinjenica jeste da su albumi iz vremena tvog homoseksualca gayhla jako manje cenjeni nego oni pre njega. Ja mislim da je poslednji album odlican. Mogu da razumem da se nekome ne svidi ali da ga neko tako bahato proglasi za sranje, a onda taj svoj stav progalsi za ''cinjenicu'' mogu da okarakterisem samo kao tezak slucaj retardacije. Dalje, Pest nije nikakav dedica, covek je ocelaveo malo ranije i ne znam kakve to ima veze sa bilo cim. I na kraju, pricas o black metalu i finansijama. Sta je black metal, wall street? Jesi li svestan kako to zvuci? Ajde idi kuci...

 

Ovo je forum, a ne naučni rad. Prema tome, sve što kažem ima ispred sebe disclaimer "ovo je moj utisak i mišljenje". Ako ti toga nisi svestan, onda ne znam ko je ovde zapravo retardiran. No, objektivna realnost je da je QPAST najobičniji ripoff stare ere benda, i to neuspešan, u čemu se slaže i dobar deo kritičara, dok je "pederski" AMSG pokupio vrhunske ocene. Drugo, kažeš da ne znaš kakve veze to da je Pest "dedica" ima sa bilo čim, a petnaest sekundi pre toga si napisao "tvoj homoseksualac gayhl"? :haha: Potom, objektivna činjenica jeste da su prva tri Gorgorotha cenjenija nego ovi kasniji, ali je isto tako objektivna činjenica da je Gorgoroth cenjeniji i slušaniji od npr. Wataina, pa je Watain opet kudikamo bolji bend kompozicijski, studijski, scenski. I konačno, ako ti misliš da black metal kakav svira Gorgoroth nema veze sa finansijama, onda ili nemaš više od 16 godina, ili treba ozbiljno da se zapitaš kakvi su tvoji pojmovi o muzici.

 

Slažem se. Meni je to potpuno isto kao kada bi neko iznajmio stan, okrečio ga par puta i ofarbao stolariju i onda tvrdio kako je to njegov stan, jer ga je krečio i farbao.

 

Ali ja uopšte ne zastupam tezu da je Gorgoroth trebalo da pripadne Gaahlu i Kingu, nigde to nisam napisao u ovoj diskusiji (edit: sad vidim gde je nastala zabuna, moj komentar se odnosio na post iznad tvog, ti si samo uleteo). Možda jesam ranije, sad me stvarno boli kurac, pametnije im je bilo da su odmah otišli i napravili God Seed koji bi zapravo radio.

 

Ko ga voli nek mu se natrći.

 

Tipičan argument blekera ukorenjenog u hrišćanskoj etici. SVAKO ko tvrdi da živi po načelima black metala, a ima problem sa tim što je Gaahl gay, nije ništa drugo nego pozer.

Edited by oʞɾoƃ

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tek sad skontah da je ono "kako kome" bilo upućeno Grobu, a ne meni, pošto smo postovali u isto vreme. :haha:

 

A sad si ti editovao, a ja postovao u isto vreme. :haha:

 

I ja skontah da je tu nastala zabuna, zato i editovah post.

 

EDIT: Ahahahahahh, dosta :haha:

Edited by oʞɾoƃ

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tipičan argument blekera ukorenjenog u hrišćanskoj etici. SVAKO ko tvrdi da živi po načelima black metala, a ima problem sa tim što je Gaahl gay, nije ništa drugo nego pozer.

 

Tooooo, esencija cele price. :da: Svima su puna usta bunta, udaranja kontre drustvu i stereotipima ukorenjenim u masi, prkosa, inata, zivljenja samostalnog, divljeg zivota... a kad je neko, daleko bilo, gay ili se razlikuje na neki drugi nacin onda krece: "peder", "idiot", "jevrej"... i sve redom. Sindrom srednjovekovne mase at it's best. :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Да не буде да извлачим из контекста, па да питам пре него што напишем нешто, није ваљда да поредиш black метал и његове идеолошке позадине, разлику коју пружа у односу на друштво, са хомосексуализом и осталим, да будем културан сада, чудима?

 

Edit: Идем да спавам сада, а уколико ми одг. реплицираћу ујутру. :)

Edited by Narsil

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno. Jednacina kaze sledece: black metal (bar onako kako ga ja koncipiram) predstavlja slobodu. Otpor i suprotstavljanje bilo cemu sto ti okolina namece i bilo kakvom vidu stereotipa i predrasude. Zapravo, black metal bi, kao takav, trebao da podrzava sve ono cega se drustvo boji i sto ga, da tako kazem, "rastura". A ta netolerancija prema gay ljudima je nesto sto je tebi, hteo ti to da priznas ili ne, nametnula crkva kroz vekove ispiranja mozga Adamom i Evom a na tebe je preslo preko okoline. Jer, biti gay je bilo normalno jos u antickoj Grckoj, a proglaseno je za nenormalno znas-i-sam-kada. I sad, ako neko iskreno oseca da je gay i da ga privlaci isti pol - kakve jebene veze to ima sa bilo kime drugim? Jel' on losija osoba zbog toga, mozda? Jer poznajem mnogo "straight" ljudi za koje se to svakako ne moze reci, niti mislim da je to lose na bilo koji nacin. Zar to nije njegovo pravo, sloboda, ono kako ga je priroda stvorila, ono sto on iskreno oseca i ispoljava? I po cemu si ti, koji ga zbog toga pljujes, bolji od te mase protiv koje je black metal kao kulturoloski pokret usmeren? U black metalu se radi o individualizmu, i Ihsahn je svojevremeno vrlo pametno rekao da je ceo pokret vremenom izgubio smisao jer je masa pocela da konzumira ono sto je usmereno protiv mase. Uglavnom, mnogo sam razvukao pricu i mogao bih da napisem makar jos ovoliko i na temu mesanja nacionalizma u black metal kao mizantropsku muziku (jer, kako neko davno rece, "Patriotizam je najnizi oblik identifikacije sa masom"), ali drugi put. :haha:

 

Dakle:

black metal = sloboda. Sloboda da budes ono sto jesi, bez ustrucavanja.

netolerancija = sindrom mase, briga za "dobrobit drustva", imas elemente koji nisu pozeljni, hoces da ih uklonis iako veze nemas sa njima.

 

Kapiras? :D

Edited by Talvi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Капирам шта хоћеш да кажеш, са одређеним делом се слажем, врло добро си представио и нека моја размишљања, и свака част на томе, а са другима се, пак, никако не слажем, и мораћу да се успротивим у дискусији, али тек ујутру, с обзиром да не видим на очи, па бих збрзао и не би личило ни на шта,а то не би било фер према теби.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ne znam što ljudi izjednačuju te aspekte muzičara i njegovu umetnost, recimo ja npr MkM-a, Kvaffortha, Gaahla... smatram najobičnijim degenericima koje bih upucao bez trunke žaljenja, ali ne može se poreći da znaju da prave dobru mjuzu.

 

Gojko proziva nas da slušamo gej muziku, a ovde upada u kontradiktornosti.

Gaahl-gej.

Gej-OK.

Gej muzika-OK.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad cemo da se vratimo na onaj Gojkov legendarni post o razlici izmedju gay ljudi i gay muzike. :haha:

 

 

Aha, evo ga:

 

Zna se na šta mislim kada kažem gej. Radije ću da slušam bend u kojem se svi redom jebu u dupe, nego bend koji peva o vezama i osećanjima.

 

:haha:

Edited by Talvi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koji je to latentni gej... "neću da slušam gej muziku, njaaaaaaa", jednom će se desiti da dođe do implozije pritajenih osećanja i počeće sam sebe da jebe u dupe.

 

EDIT: sad ću da dobijem brdo pluseva što prozivam Gojka :lol:

Edited by Grobodan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno. Jednacina kaze sledece: black metal (bar onako kako ga ja koncipiram) predstavlja slobodu. Otpor i suprotstavljanje bilo cemu sto ti okolina namece i bilo kakvom vidu stereotipa i predrasude. Zapravo, black metal bi, kao takav, trebao da podrzava sve ono cega se drustvo boji i sto ga, da tako kazem, "rastura". A ta netolerancija prema gay ljudima je nesto sto je tebi, hteo ti to da priznas ili ne, nametnula crkva kroz vekove ispiranja mozga Adamom i Evom a na tebe je preslo preko okoline. Jer, biti gay je bilo normalno jos u antickoj Grckoj, a proglaseno je za nenormalno znas-i-sam-kada. I sad, ako neko iskreno oseca da je gay i da ga privlaci isti pol - kakve jebene veze to ima sa bilo kime drugim? Jel' on losija osoba zbog toga, mozda? Jer poznajem mnogo "straight" ljudi za koje se to svakako ne moze reci, niti mislim da je to lose na bilo koji nacin. Zar to nije njegovo pravo, sloboda, ono kako ga je priroda stvorila, ono sto on iskreno oseca i ispoljava? I po cemu si ti, koji ga zbog toga pljujes, bolji od te mase protiv koje je black metal kao kulturoloski pokret usmeren? U black metalu se radi o individualizmu, i Ihsahn je svojevremeno vrlo pametno rekao da je ceo pokret vremenom izgubio smisao jer je masa pocela da konzumira ono sto je usmereno protiv mase. Uglavnom, mnogo sam razvukao pricu i mogao bih da napisem makar jos ovoliko i na temu mesanja nacionalizma u black metal kao mizantropsku muziku (jer, kako neko davno rece, "Patriotizam je najnizi oblik identifikacije sa masom"), ali drugi put. :haha:

 

Dakle:

black metal = sloboda. Sloboda da budes ono sto jesi, bez ustrucavanja.

netolerancija = sindrom mase, briga za "dobrobit drustva", imas elemente koji nisu pozeljni, hoces da ih uklonis iako veze nemas sa njima.

 

Kapiras? :D

 

Ne bih se slozio. Black metal jeste individualizam, ali ne takav individualzam. Tu ideologiju ne treba zloupotrebljavati da bi se opravdalo necije pederisanje. Ako cemo posteno, black metal je takav ekstremni individualizam koji znaci mrznju prema svemu sto je ljudsko. I uopste se ne rukovodi nekim filantropskim principima tipa, ''aha, mi smo individualisti, hajde da podrzimo i druge koji se suprotstavljaju nekim konvencionalnim normama''. Black metal jeste sloboda ali svakako nije tolerancija. On na netoleranciju modernog drustva odgovara jos vecom netolerancijom prema svemu i potpunim mizantropizmom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@nenad: A, cekaj, kako znas sta je zloupotrebljavanje? Ko je to odredio sta je dobro a sta zlo? Odredila je masa, tj. principi koje je ona zacrtala. Kao sto rekoh, black metal je pre svega osmisljen da bude srednji prst drustvu, a ovo je jedan od nacina za to.

 

I, realno, ne vidim da je Gaahl bilo sta "zloupotrebio" time sto je jednostavno izasao i bio iskren - samo je priznao da je gay i da se tako oseca, pa kome se svidi - svidi.

Edited by Talvi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Black метал је покрет, који чини музика + идеологија + дух који се преноси кроз музику. Black метал је традиција, индивидуалност, дијаболична страна људскости, нетолеранција према људима у њиховој затуцаности и ограниченим погледима на све што није "нормално" у њиховим очима. Екстрем у свом највећем облику, испољен кроз музику. Дух који се преноси кроз плејере. ватра која гори у сваком човеку који је део њега и шири се као куга, путевима који нису "нормални" човечанству. Испољавање дијаболичне ствари човека, и свих ствари и особина које се прикривају у нама. Ослобођење, рат, побуна и све оно што чини човека комплетним.

 

Мићо, слажем се са тобом око довољно ствари из твог поста, али што се мене, мислим да не требамо зачети причу о хомосексуализму и повезаности са овим, јер су неке ствари ипак на личној основи и сви их схватамо другачије, баратамо различитим чињеницама и повезујемо их на одговарајући начин, а то би трајало.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Black metal nije netolerancija (pogotovo ne prema seksualnoj orijentaciji), već indiferentnost. Niko ne kaže da vama treba da bude potpuno OK da se neko jebe u dupe ako vam je to gnusno i odvratno kao i većini populacije (uostalom i meni). Ali treba da vas bude baš briga. Ne kažem ja da je Gaahl car zato što mi je neviđeno kul da neko bude gej, već prosto zato što je čovek jednako dobar vokalista bio i pre i posle mog saznanja za to da je gej, i zato što je pokazao srednji prst svim blekerima koji su kasnije isprodavali Gorgoroth albume na kojima je on pevao, ne shvatajući da se ni po čemu razlikuju od srednjovekovnih hrišćana koji su palili stvari jer su "začarane", "proklete" i slično. To je ono što Mortuus misli kad kaže u intervjuu da je većina fanova praznoglava rulja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

počeće sam sebe da jebe u dupe.

 

 

Uradio bi on to odavno, ali nema potencijal. :mhihi:

 

Što se tiče pedera, moje mišljenje je sledeće. Priroda je namenila seks za produženje vrste, dakle, prirodna namena seksa je produženje vrste. Vrsta se ne može produžiti seksom između dve istopolne jedinke, stoga seks između istopolnih jedinki NIJE prirodan, a po mom shvatanju, samim tim nije ni normalan.

 

Boli me kurac ko je peder, a ko ne, dokle god to što radi u svojoj spavaćoj sobi, tamo i ostane.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Black metal nije netolerancija (pogotovo ne prema seksualnoj orijentaciji), već indiferentnost. Niko ne kaže da vama treba da bude potpuno OK da se neko jebe u dupe ako vam je to gnusno i odvratno kao i većini populacije (uostalom i meni). Ali treba da vas bude baš briga. Ne kažem ja da je Gaahl car zato što mi je neviđeno kul da neko bude gej, već prosto zato što je čovek jednako dobar vokalista bio i pre i posle mog saznanja za to da je gej, i zato što je pokazao srednji prst svim blekerima koji su kasnije isprodavali Gorgoroth albume na kojima je on pevao, ne shvatajući da se ni po čemu razlikuju od srednjovekovnih hrišćana koji su palili stvari jer su "začarane", "proklete" i slično. To je ono što Mortuus misli kad kaže u intervjuu da je većina fanova praznoglava rulja.

 

 

 

Black метал јесте нетолеранција према људској затуцаности, а то нема везе са Gaaholom и његовим јебањем у дупе. Хтео сам да напишем сличне ствари као Sisus, али нисам желео да започињем расправу о томе на овом подфоруму, јер јој није место. И, само не знам одакле си ти извукао да је нетолреанције према сексуалној опредељености оно што сам ја хтео да кажем, кад сам лепо рекао "људска затуцаност" и сви добро знамо на шта сам мислио. Очигледно је да оно што Mortuus или Erik нису рекли, да то нема поенте у твом појму black метала.

Edited by Narsil

Share this post


Link to post
Share on other sites

Black метал јесте нетолеранција према људској затуцаности, а то нема везе са Gaaholom и његовим јебањем у дупе. Хтео сам да напишем сличне ствари као Sisus, али нисам желео да започињем расправу о томе на овом подфоруму, јер јој није место. И, само не знам одакле си ти извукао да је нетолреанције према сексуалној опредељености оно што сам ја хтео да кажем, кад сам лепо рекао "људска затуцаност" и сви добро знамо на шта сам мислио. Очигледно је да оно што Mortuus или Erik нису рекли, да то нема поенте у твом појму black метала.

 

Nije se konkretno na tebe odnosio post, samo mi je bio interesantan zbog te razlike između netolerancije i ravnodušnosti koju sam hteo da istaknem.

 

Što se tiče zajedljivih komentara, ne znam šta je tako strašno što citiram ljude sa scene sa čijim se nekim stavovima slažem, pa neću sigurno citirati Benedikta XVI kad govorim o black metalu. Nema tu nikakve fascinacije niti divljenja, ljudi su tu, nose scenu i to je to.

 

@pit specifično: A posle čega?

Edited by oʞɾoƃ

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije se konkretno na tebe odnosio post, samo mi je bio interesantan zbog te razlike između netolerancije i ravnodušnosti koju sam hteo da istaknem.

 

 

 

 

Мислим да сам лепо објаснио срж онога што би овај покрет треба да представи, све остало је пресипање из шупљег у празно, и зато ове расправе не воде никуда.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...