Jump to content

Anthrax


vudun

Recommended Posts

Nebitno...sa tim imidzom su uradili jedan od najboljih albuma u 90-ima,maestralni "Load". :da:

 

E, bre, i ti i ja da se jednom složimo. :D

 

Iako znam stavove vecine ljudi ovde,ja ne smatram da je load sranje album,mislim da je on odlichan album ali da su trebali da ga urade pod drugim imenom,jer sam na njega mislio kad sam govorio o periodu skracivanja kose,shminkanja i ostalo....od klasichnog ulichnog stava stigoshe do elegancije i klasichnog americhkog pomodarstva koje ni dan danas ne jenjava.pojavi se jedan dobar bend a za njim josh 15000 kopija ceka u redu za trenutak slave....

 

Ma, daaaj, kakvo, bre, pomodarstvo? Nisu oni s Loadom bili pomodari. :no:

 

Ljudi su jednostavno odrasli,u cemu je tu problem?Sve zavisi od osobe do osobe,i stvar imidza i oblacenja je individualna stvar.

Ja npr.vise ne nosim majce sa bendovima (sem Oroz majce naravno),ili se to desi jako retko...i ja vise uzivam u oblacenju sakoa i dobrih italijanskih cipela.Stvar ukusa,individualna odluka...

 

OmG! Opet se slažemo! :lol:

 

Hocesh da kazesh da su King & Co. bili neiskreni prema sebi shto se nisu poneli kao metalika?

 

Da. Ne mogu da smislim idiJota koji bi u svojoj četrdesetoj godini svirao isto što i u svojoj sedamnaestoj. Mislim da je poenta očigledna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Olmajti Slejer nikad nije na taj nachin izneverio svoje fanove.Hocesh da kazesh da su King & Co. bili neiskreni prema sebi shto se nisu poneli kao metalika?Daj bre,ono na shta oni sad liche je beda.Kad su krenuli sve je to imalo smisla vishe nema.Hetfield je postao chovek kome je toliko dosadno u zivotu da skuplja automobile.Kad su krenuli nisu imali ni prebijene pare a pravili su extra muziku,shto je sad ne prave?Pukli su bre od slave nisu izdrzali...

E zato ja uvek kazem da ljudi treba da cene bendove kao shto su Iron Maiden,AC/DC,Slayer....

 

Covece,lepo ti pricam da je stvar individualne prirode.Svaki covek je drugaciji,drugacije razmislja,i ima drugacije potrebe.Slejer je iskren prema sebi,posto oni ne zele da se menjaju (bar ne preterano,posto su se i oni promenili u odnosu na 80-te)!Po meni bi suludo bilo da bendovi razmisljaju :"E sada cemo mi nastaviti svirati thrash samo zato sto to publika ocekuje od nas,iako bi mi da radimo nesto drugo" ili "Mi necemo svirati thrash zato sto to nije u trendu,i publika trazi nesto drugo".Potpuno razlicite,ali i u isto vreme potpuno iste stvari...posto se radi o neiskrenosti prema samom sebi.

Sta je Hetfield postao?Bog te nevideo,o cemu ti pricas?!?Covek je jebeno omatorio,i ima zenu i decu,porodicu do koje mu je stalo i koja mu je bitnija i od fanova,i od muzike i od jebenog thrasha.To je nenormalno?To je najnormalnija pojava na svetu,i svako ko bi se ponasao drugacije je po meni totalni debil.Treba da se ponasa kao kada je imao 20 godina?Ne pricaj svasta.Skuplja automobile?Pa sta,sta je tu problem?Covek to voli,i moze da si priusti.

Covece,kakvi su ti to argumenti?!?

 

 

 

Da. Ne mogu da smislim idiJota koji bi u svojoj četrdesetoj godini svirao isto što i u svojoj sedamnaestoj. Mislim da je poenta očigledna.

 

Slozili smo se oko nekih stvari,ali ovo...pod jedan,procitaj moj post iznad posto me mrzi da ponavljam.Poenta je da covek ostane iskren prema sebi,i svira ono sto zeli.Da li je to isto kao i ono sto je svirao pre 30 godina,ili nesto sasvim drugacije i u skladu sa njegovim trenutnim htenjima,nije bitno...bitno je da svira ono sto zeli.

Pod dva,ti si iskoristio moja izlaganja za napad na instituciju zvanu olmajti Sleja.Tako da,tesko da cemo se ikada vise sloziti po pitanju necega. :pivopije:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stvar je u doslednosti ali i u osecaju i iskrenosti prema samom sebi. Poenta svega je ono sto je napisao Lemmy i mislim da je svaka daljnja diskusija na temelju toga suluda. Mnogi ljudi se godinama menjaju (znam po sebi), ali to ne znaci da su odbacili ono sto su bili.

Hetfield i co nikad nisu popisali raniji period (kao neki koje necu da imenijem), samo su godinama razvijali muzicki ukus i stavove (najprirodniji tok odrastanja) sto se kasnije u mnogome odrazilo i na njihov stili i poglede na muziku. Karijera im je vrtoglavo krenula napred krajem 80-ih i narocito pocetkom 90-ih sto je donelo brdo para, a to se moralo odraziti na njihove licnosti. Samo nemojte da pricate da vas pare nikad ne bi promenile, molim vas. Ne sustinski (sad cu prestati da slusam metal ili od danas ne volim fudbal nego pratim samo golf), nego cisto materijalno - milion drugih stvari vam postaje dostupno.

Meni je 100 puta gore kad upadnes u zamku i definises sebe kao Thrash/Speed/Death... i recikliras albume, vrtis iste kombinacije rifova i aranzmane 10-15 godina jer ako iskocis malo iz toga fanovi ti okrecu ledja. E, to nije iskrenost nego samo strah i oproban recept po kojem se okrece lova.

Metallica (Lars, posto je dao najvise intervjua) sebe nikad nije definisala kao Thrash ili Speed i nikad, apsolutno nikad sebe nisu svrstavali u pravce nego su govorili da su oni metal band.

Sto se tice samog Thrash/Speed pokreta, on je puko sam od sebe jer se krajem 80-ih nakotilo 1000 istih bendova, svi su furali istu pricu, izdrkavali se ko ce biti brzi, agresivniji, underground (99% bi dupe dalo da je postiglo veci uspeh, a to se vidi po danasnjim intervjuima). U toj krizi i dosadi razvijali su se drugi pravci (Death,Black,Metale-Core bendovi...) i pocela su eksperimentisanja sa ostalim muzickim pravcima (prvenstveno rap-om), da bi konacno samim pocetkom 90-ih nastali i probili se novi bendovi koji su vidljivo uticaj muzike izvukli iz Thrash scene 80-ih.

Metallica je samo otvorila vrata i ohrabrila mnoge da pokusaju da isprate ritam. Nazalost, vemo mnogo bendova se na tom prelazu izgubilo i raspalo.

Anthrax se definitivno izgubio, ali i dalje pokusavaju da naprave veliki "come-back".

Mozda novim albumom, mada...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ја сам Антракс сахранио пре 15 година и од њих не очекујем ама баш ништа и та очекивања испуњавају сваки пут кад издају нови албум. Ако нису направили велики повратак док се Беладона још врзмао наоколо, никад неће.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako je MEtalika ohrabrila ostale bendove time shto se sve vishe priblizavala MTV-u onda jbg....

Naravno da ne ochekujem da bilo koji bend izdaje iste albume,ali ne ochekujem ni da se okrenu na totalno drugu stranu...Ako su fanovi tvog benda kupili tvoje diskove i ako su platili ulaznicu za koncert to znachi da je jedan deo njihovih para ulozen i u tvoj sledeci album i ti ljudi ne ochekuju od tebe da napravish totalni zaokret.Dobre stvari ne treba menjati.To je metallica uradila i usrala sve...Da su zadovoljni albumima od Loada pa na ovamo ne bi sad pokushavali da se vrate korenima,nego bi nastavili sa ovom tragi-komedijom(ovim prevashodno mislim na St.Anger).

Slayer se jeste promenio od 80-ih pa naovamo ali su oni evoluirali u jedan josh tvrdji metal bend i retko kad su im manjkale ideje.Oni nisu kao Metallica krenuli da rade neshto shto se jedva i moze uvrstiti u Metal zanr.

Anthrax ce i u buducnosti ostati jedno veliko razocharenje.Ja ni od njih ne ochekujem novi Spreading ili Among ali ochekujem neshto shto ce biti vredno slushanja.....Ali od toga nema nishta....

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Metallica (Lars, posto je dao najvise intervjua) sebe nikad nije definisala kao Thrash ili Speed i nikad, apsolutno nikad sebe nisu svrstavali u pravce nego su govorili da su oni metal band.

Sto se tice samog Thrash/Speed pokreta, on je puko sam od sebe jer se krajem 80-ih nakotilo 1000 istih bendova, svi su furali istu pricu, izdrkavali se ko ce biti brzi, agresivniji, underground (99% bi dupe dalo da je postiglo veci uspeh, a to se vidi po danasnjim intervjuima)

 

Tačnije, Lars i James su izjavili da je Metallica power metal, jer nisu hteli da budu thrash. Mada, zavisi šta posmatraš kao ideju thrasha, jer ako ti je ideja thrasha Tankard, onda Metallica nikako nije isti. :)

 

A, što se tiče propadanja thrasha... Nije propao thrash, propao je celokupan metal. Ovo što se pojavilo kasnije, tipa Pantere, Cannibal Corpseovi i te stvarčice po mom mišljenju nemaju nikakve veze sa tim metalom iz osamdesetih, koji je, po mom mišljenju, jedini pravi. A, svi ti stari bendovi su promenili stilove u nešto "novo". Počevši od hair metal bendova, preko heavyja, thrasha, a death metal je otiš'o u jazz i progressive (onaj valjani), i tako. Ako mene pitate, za sve je kriva Nirvana. Za sve je kriv taj urnebesno gay alternative pokret. Mrzim ga više od narodnjaka. :lol:

 

Al' se israh. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pantera mi je trn u oku,zaista me nervira izdizanje tog benda u nebesa,ja taj bend smatram za nekog ko je na veshtachki nachin odlozio konachno zamiranje thrash metal pravca....Po meni shto se tiche thrasha nema nikakvog come backa i nikad nece ni da ga bude.Ovo shto se sada radi je samo vracanje na staro a thrash metal bendovi su 80-ih za cilj imali prezentaciju necheg novog i kretanje u neshto shto odstupa od ordinarnog heavy metala.Ono shto ljudi ne shvataju jeste da je svim tim bendovima bilo izrazito teshko da se probiju,oni nisu postali kult odjednom.Moj cale koji '66 godishte je npr.80-ih thrash bendove smatrao za izdrkavanje,i on je bio u fazonu nije to old school(jer su za njega old school bendovi bili Dio,Black Sabbath,Iron Maiden,Saxon,Judasi i sl.)i to je za njega kao i za ostale bio new wave kao shto je za nas danas new wave ili new breed ono shto rade metal core bendovi modern metal bendovi i sl.Ono shto ja hocu da kazem jeste da je poenta thrasha bila ustolichenje necheg novog a ne vracanje na staro kao shto se danas radi.I samo to vracanje u proshlost i oponashanje matorih bendova predstavlja prvoklasnu negaciju thrash metala.E sad jedni od retkih bendova koje cenim sa nashe scene npr. su Space Eater,Alister,Stillborn itd.Space Eater ma koliko old school zvuchao ima necheg svojeg u sebi,vidi se da nijeu pitanju obichna kopija matorih bendova,a shto se Alistera i Stillborna tiche,ja znam da ljudi koji tu sviraju slushaju thrash metal u velikoj meri ali pored te thrash osnove oni sviraju neshto shto odstupa od tog zanra i shto je meni potpuno ok jer ovo nisu 80-e ovo je 21 vek i nazalost svi mi koji nismo imali srecu da se rodimo 60-ih pa da propratimo tu scenu moramo da idemo dalje a ne da patetishemo za starim vremenima kao shto imamo obichaj....Space Eater,Alister i Stillborn sam naveo samo zato shto vecina thrashera koje lichno poznajem ne simpatishu ove bendove preterano,jer nisu dovoljno old school(za Alister i Stillborn ih razumem ali mi ovo za Iterovce nije bash najjasnije) i ja mislim da je to sranje....Thrash metal ce nastaviti da zivi ali na jedan novi nachin,ceo pravac je evoluirao....

 

E sad da se nadovezem na prichu o metallici.Kao shto se i vidi iz gornjeg posta ja nisam za to da bendovi izdaju iste albume iz godine u godinu ali nisam ni za to da se totalno okrenu na drugu stranu.Thrash metal bend treba da evoluira ali i da ostane ako neu granicama zanra onda bar u granicama metala kao muzichkog pravca,po meni metallica je izgubila kurs u svakom sluchaju i od load pa na ovamo to ni nije pravi metal bend vec alternativni metal bend.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da su zadovoljni albumima od Loada pa na ovamo ne bi sad pokushavali da se vrate korenima,nego bi nastavili sa ovom tragi-komedijom(ovim prevashodno mislim na St.Anger).

Slayer se jeste promenio od 80-ih pa naovamo ali su oni evoluirali u jedan josh tvrdji metal bend i retko kad su im manjkale ideje.Oni nisu kao Metallica krenuli da rade neshto shto se jedva i moze uvrstiti u Metal zanr.

khmmm kh kh znas kako, bez obzira sto su meni Slayer jedan od najdrazih bendova, govoriti o njihovoj evoluciji i manjku ideja... Daleko od toga da su muzicki evoluirali muzicki, vec su upravo zbog nedostatka ideja i prepakovanja rifova jako jako dugo bili u kreativnoj krizi, s tim sto je zadnji album iskorak i mnogo sveziji od svega sto su uradili od Divine-a.

Metallica je sigurno tada bila presrecna kad su uradili Load/Reload i sasvim sigurno se nisu odrekli tog perioda (to sto je meni Reload sranje je druga prica). Kako i pod kojim okolnostima je nastlo govno od St. Angera je tek tema za trol u nedogled.

@Tower

U pravu si. Na pocetku karijere oni su sebe svrstavali u neki novi pravac koji su oni nazvali Power metal. Tada trash jos uvek nije bio muzicki termin. Tek krajem 1983. i pocetkom 1984. razvio se kao muzicki pokret (podvrsta), a 1985. i kultura (slicno onome sto je kasnije vestacki uradjeno sa Grungeom).

Uh, al` se tek ja israh :)

Sumnjam da Anthrax moze da ponudi nesto novo (tek periodu od pre 20 godina se ni u snu ne nadam), ali daj Boze da bar osveze necim ravnim ili boljim od White Noise-a.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa jeste Slayer imao kreativne krize ali nikad nisu izdali album kao shto je Kreator imao Endoramu ili Renewl(svaka chast an ovim albumima ali to nisu Kreator albumi).Oni su jedan od onih bendova od kojih se ochekuje da ne odskachu mnogo od onoga shto rade(kao AC/DC,IRon Maiden,mozda je malo glupo poredjenje ali jeste tako).

MEtallica se jeste izjashnjavala kao power bend ali verovatno se tu mislilo na US Power,mada kasnije su prihvatili termin thrash metal....

Oko Grungea ima dosta toga da se pricha(losheg) ali to je vec druga tema....Ja se nikad nisam usudio da okrivim grunge za raspad thrash scene jer opet kad se malo bolje sagleda situacija,poche tkom 90-ih retko koji bend je izdao dobar album(ima izuzetaka naravno)i to je i dovelo do zamiranja thrasha.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Thrashformers: možda je anthrax tebi razočarenje i ljudima koji misle kao ti. ali mnogi van ovog foruma i na ovom forumu će se složiti da nisu. meni su anthrax carevi baš zato što ih je bilo baš briga i eksperimentisali su kada to nije bilo popularno. ja se slažem da sa bušom to nije anthrax, ali opet, meni je to evoluiranje. a i čoveče, nisu oni toliko otišli daleko. nisu krenuli da prave pop, čoveče! i dalje je to metal. samo su počeli da dodaju elemente iz drugih žanrova. meni anthrax nije razočarenje nikako. meni su oni carevi. oni kao likovi su veće face od 90 posto treš bendova.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po meni je eksperimentisanje bilo ono shto su radili sa Public Enemy npr.a ovo sad mi je klasichno mlatikurchenje....

Ne kazem da je svima Anthrax sranje ali meni sada jeste....Ukusi se ralikuju,stoga mislim da je bzwz da se raspravljamo oko ovog novog Anthrax perioda jer su to corava posla,nikada se necemo sloziti....

Share this post


Link to post
Share on other sites

@RNA: ako ti pod "come-back" smatraš da će da ponovo naprave album kao što je among the living a kamoli fistful of metal, ti si se onda gadno zajebao

То тек не бих очекивао од Скота, јер све и да хоће он тако нешто у овом животу више не може да направи. Мисли сам на повратак у популарност са квалитетном музиком.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 5 weeks later...
  • 4 weeks later...

pošto vidim da je malo zapostavljena tema pa ajde malo da je osvežim. vidim ja ovde svi ovde spominju fistful, spreading i state. ja od nikog nisam još pročitao post o persistance of time. preslušao ga pre neki dan posle sto godina. stvarno dobar album. ja mislim da će mi ovaj biti omiljeni pored among-a sa belladonom. stvarno dobar album. KEEP IT IN THE FAMILY!!!!!!! šta mislite o ovom albumu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...