Jump to content

Lordi


Will-O-The-Wisp

Recommended Posts

  • 4 weeks later...
090307.jpg

ordi konačno u Srbiji ! 07. Marta pobednici Eurovizije , Finska Hard Rock/Heavy Metal atrakcija nastupiće u Beogradskom SKC-u u sklopu svoje Evropske Deadache Turneje .

Lordi su nastali 1996.godine , a globalni uspeh postižu 2006. godine kada su osvojili prestižno takmičenje - Euroviziju. Lordi su prvi bend iz Finske koji je osvojio ovu prestižnu titulu, a samim tim i prvi Heavy Metal bend koji je osvojio nagradu Eurovizije. Takođe iste godine osvajaju i prestižnu MTV nagradu za najbolji Hard Rock bend 2006.godine .

Po povratku sa Eurovizije nastupaju na glavnom trgu u Helsinkiju ispred 100.000 fanova , što je rekord po poseti bilo kojeg dešavanja u Finskoj. Predsednik Finske Gosn. Tarja Halonen je uručio bronzani ključ grada koji predstavlja zahvalnost za kulturni doprinos Finske . Tu se ne završava ogroman uspeh benda , nakon par meseci dobijaju i svoj trg u centru Helsinkija . Takođe 2007.god. Finska pošta objavljuje markice sa likovima članova bendova Lordi u znak zahvalnosti za doprinos i promociju Finske države/kulture.

2007.godine su bili Headlineri na prestižnom Ozz Fest festivalu po USA , gde su svirali u proseku ispred 10.000 ljudi , takođe su bili na turneji sa Type o Negative iste godine.

2008. godine izdaju novi četvrti po redu album Deadache i koncertna promocija širom sveta se nastavlja. Album je dospeo na bilbordovu listu najboljih albuma i to se plasirao u top 50 u 2007.godini. U Beograd stižu sa komplet scenskim nastupom, full pirotehnikom, novim maskama , a svirace minimum 90. minuta. Pošto je ovo prvi nastup benda u Beogradu , a i na Balkanu očekuje se pravi spektakl .
Promotivna cena karata je 1600din., nakon promotivnog perioda cena karte će biti 2000. dinara. U prodaju će biti pušteno samo 850 karata zbog kapaciteta SKC-a i produkcije koju bend donosi sa sobom ( moraće da se obezbedi veći stage 12 x 10 m ! ) ! Karte mogu da se kupe od 15.januara na svim prodjanim mestima : Eventima, blagajni SKC-a i u Felix shopu. Vip karte koje vam omogućavaju gledanje koncerta sa galerije/balkona SKC-a su u prodaji po ceni od 2.500 dinara i limitirane su na 50 karata ! Očekuje se rasprodat koncert i spektakl koji se ne viđa svaki dan!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sasvim je ok ovaj novi album, nisam neshto previshe ni ochekivao, nisam previshe ni dobio...Ima par bash catchy pesmica, recimo Man Skin Boot je catchy na kub, i stvarno ce biti shteta ako je ne budu svirali na koncertima...I da, pesma Evilyn me, neverovatno podseca na Hell Is Living Without you od Alice Coopera, a poshto mi je to jedna od omiljenih balada, ova mi dodje kao jedna od boljih pesama na albumu...Izdvojio bih josh i Girs Go Chopping, The Ghosts Of Heceta Head, Raise Hell In Heaven, Deadache...

Nadam se da cu na kraju ipak otici na ovaj cert, ako ga propustim bice mi bash bash krivo, jer ne sumnjam da ce biti fenomenalno.

Ocena 7/10.

Edited by power slave

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mene kao jednog od fanova je ovaj zadnji album , pomalo i razočarao . Mnogo mi je bolji bio njihov predzadnji album , mada se i na ovom može pronaći po koja dobra pjesma , npr. Girs Go Chopping , Raise Hell In Heaven , koje se , kako vidim i ostalima sviđaju ! Ipak , i dalje su mi dragi , tako da ću sa još većom željom čekati njihov novi album !

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...
Cula sam da je koncert otkazan, jel to istina? Htela sam da odem da ih odgledam, zvucili su mi dobro na evroviziji, gde su izasli kao pobednici.

 

Nije otkazan, sve ostaje kako je i najavljeno, znači budi obavezno pre četiri sata na ulazu u SKC.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cula sam da je koncert otkazan, jel to istina? Htela sam da odem da ih odgledam, zvucili su mi dobro na evroviziji, gde su izasli kao pobednici.

 

 

koji debili, jbt, otkazali 3 dana pred odrzanje! :angry:

uvek nesto tako zajebu, nema... :udri:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 months later...

Lordi su pre par meseci izdali the best of - Zombilation, 3 diska, na prvom se nalaze albumske verzije pesama (izuzetak je nekoliko radio-edit pesama), na drugom disku Live in Stockholm + B-sides, treci je DVD Market Square Massacre. Izdanje je ograniceno na Nemacku, Austriju, Svajcarsku, Spaniju, Italiju.

 

Takodje, izdali su i novi singl, za pesmu Deadache. B-side je pesma Where's the Dragon, koja se prvobitno nasla na japanskom izdanju albuma, kao bonus.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 5 months later...

Neverovatno mi je koliko je ovaj bend sebe unazadio Evrovizijom... Dobili su malo na popularnosti kod ljudi koji ne slusaju metal, ali su izgubili puno nih ljudi koji ne mogu da smisle evroviziju... Meni su oni ok, ali kome god sam ih spomenuo, svi su bili u fazonu kao ma daj pa oni su ucestvovali na evroviziji... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni su oni ok, ali kome god sam ih spomenuo, svi su bili u fazonu kao ma daj pa oni su ucestvovali na evroviziji... 

Zato što su ljudi ograničeni. Ja sam tek nakon Evrovizije (za koju smatram da ume da pruži poneku dobru i kvalitetnu pesmu) postao fan benda Lordi, ali ne jedan od fanova koji znaju tri pesme i Hard rock hallelujah im je najbolja pesma svih vremena, već fan koji gotivi i radove nakon Evrovizije, ali ipak smatra nekomercijalan The Monsterican dream najboljim albumom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Mislim da nisu nishta ni dobili ni izgubili. Nishta nisu dobili, jer su ljudi koji ih ne slushaju, a prate Evroviziju, bili zgrozeni njihovom pobedom... A mislim da nisu ni izgubili ljude koji su ih slushali. Meni je Hard roch hallelujah njihova najgora pesma, ali preko toga sam preshla, boze moj. Njih mogu da pljuju samo oni koji ih nisu slushali, a eto chuli su tu pesmu... Mada, kad im neki kao mi skrenu paznju na bolje... pivopije.gif

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...