Jump to content

The Stone


RNA

Recommended Posts

Sta znam, jeste album malko monoton i ritmicki i atmosferski, sto posebno dolazi do izrazaja obzirom da su pesme nesto duze nego inace. Ali da ima opakih rifova - ima. Sto se tekstova tice, ne delim odusevljenje provizorijuma, meni su pomalo banalni, tome doprinosi jednostavna rima i struktura - Boro corbo style. Opet, tekst na srpskom uvek privuce vise paznje posebno kad je ovako direktan, maltene pankerski. U svakom slucaju, vrlo dobar album ali nisam bas egzaltiran kao kada sam prvi put cuo Nekrozu.

  • Upvote 2
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Posle one pesme što je izašla na splitu pre albuma, koja je jedna od najboljih, ako ne i najbolja koju su snimili, ništa se drugo nije ni očekivalo. Sve je na svom mestu, jedino bih voleo da Nefas malo oladi sa psovkama, odn. nepristojnim izrazima ubuduće. Nije da mi negde to nešto posebno smeta, tekstovi su super, samo mi se čini da je počeo malo da preteruje sa tim, a kad se preteruje može da pređe i u dosadu. Dečko ovde (i na Antiutopiji) toliko moćno zvuči da mi sad na prošlim albumima kad ih slušam zvuči pomalo slabašno. Dobro, to je više kompliment nego mana, ali mi je zbog toga malo upropastio stare albume. Da ne bude da je album dobar samo zbog njega, i Kozeljnik je isto tako na visini zadatka, po stoti put je pokazao da je svetska klasa, da nije njega maltene ne bi imali šta domaće da slušamo. Da ne izdvajam sad svaki instrument posebno, nije u tome poenta. Odličan je album. Druga pesma je zakon.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Psovke i eksplicitan recnik nisu problem, nego sto su maltene sleng, koie vise karakteristican za ulicu, poceli da upotrebljavau...sto zvuci rogobatno i banalno - nasuprot poeticnosti i arhaizmima, koi su im zastitni znak

 

Ja sam sa dzavolom na jepsi mater odavno...sintagmu 'ja sam sa nekim na jepsi mater' bih pre ocekivao da 'dva ortaka' koriste, kad zele da izraze da su 'dobri', svasta pricau edan drugom i nema 'frke' i ljutnje oko toga

 

Ima jos par primera koi paraiu usi...i dalje su to kvalitetni tekstovi, samo sto nekad kad zele da budu direktni i u duhu naroda - malo se zaigrau sa tim nekim nepotrebnim izrazima

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...