Jump to content

Teretana & sve što uz to ide


Tatyannahhh

Masa ili definicija?  

62 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

S takvim stavom jedino i mozes da se kurics koliko dizes iz benca, s obzirom da si, ukoliko to postujes, opasan s jedno 15 pa navise % masti. Bez obzira kakav ti je metabolizam. Ili je tebi uspeh da ne budes gojazan? Gojazan ne bi bio ni onaj sa npr. 18% masti, al' kakve to veze ima s bb-om?

 

I sto uvek benc poredjenja? Zasto ne npr. cucanj? Ne loze se ribice a teska je rabota?  icon_smile.gif

Ako sam te ukapirao sta pricash ubio me bog. Ja nikad nisam bio gojazan cak i sa svolih 82kg ne izgledam gojazno.

 

A cuchnjeve radim sa nekim optercjenjem od 75kg na ledjima, jebiga ranije nisam radio noge, pa je manje, a i plashim se za kolena, jer ako trsnu jebesh trshu.

Edited by Talichni Tom

Share this post


Link to post
Share on other sites

umjesto toga sto imas puno je zdravije da redovno redovno jedes zobene pahuljice, iako ni to ne moras

Umesto guranja koje kakvih aditiva uvek je najzdravije hraniti se umereno hranom koja sadrzi sve potrebne materije. Ne postoji materija koja organizmu moze da nedostaje, a da ne moze da se unese odgovarajucom ishranom.

 

Sto se tice ishrane, naravno da ne potoji cudesna dijeta (mislim na promenu menija koji ce kroz par nedelja trajno regulisati tezinu), svako zna sta je zdrava ishrana: Sto manje secera, ugljeni hidrati u vidu sto manje obradjenih zitarica (integralni hleb, kuvan krompir, integralni pirinac), voce, povrce (sto manje termicki obradjeno, najbolje sveze, ili bareno, kuvano na pari), proteini iz mesa (karocito krto meso, pieltina, riba- narocito losos i morska koja sadrzi omega 3, najbolje na rostilju ili kuvano, izbegavati przeno), mlecni proizvodi umereno, od ulja maslinovo, sto vise vode. Naravno, ne uskracivati sebi ni hranu koju volimo, ali ograniciti sto vise unos masne, slatke i kaloricne hrane. To nije nikakvo otkrice, samo je ljudima mnogo lakse da se zavaravaju i zaludjuju cudotvornim dijetama i "zdravim" dodacima ishrani, nego da se hrane disciplinovanije

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest 10 dinara
To radim vsaki dan.Ako ides svaki treci dan, naravno da treba da produzis.A i nemam nekih ambicija da budem bilder.

Menije taj nabildovani izgled sranje.Ne bih voleo da izgledam tako.

 

Trcanje,plivanje,sklekovi,trbusnjacu i zgibovi to je prava stvar biggrin.gifa:Teretana je meni sranje.

 

Imam ortak koji ne izlazi iz teretane i dzabe mu sto je nabildovan kad ne moze da istrci 3 km no.gif

 

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Granica je Arnold! Samo je to jebeno teshko bez steroida, a jebesh telo ako ti patka ne radi.

 

Menije taj nabildovani izgled sranje.Ne bih voleo da izgledam tako.

 

Trcanje,plivanje,sklekovi,trbusnjacu i zgibovi to je prava stvar a:Teretana je meni sranje.

 

Imam ortak koji ne izlazi iz teretane i dzabe mu sto je nabildovan kad ne moze da istrci 3 km 

 

Zavisi kako se programirash za leto i zimu.

 

 

 

Edited by Talichni Tom

Share this post


Link to post
Share on other sites

Menije taj nabildovani izgled sranje.Ne bih voleo da izgledam tako.

 

Trcanje,plivanje,sklekovi,trbusnjacu i zgibovi to je prava stvar biggrin.gifa:Teretana je meni sranje.

 

Imam ortak koji ne izlazi iz teretane i dzabe mu sto je nabildovan kad ne moze da istrci 3 km no.gif

teretana nije sranje.Ne znam koliko si radio u teretani kad tako pricas.Ako pratis svoje telo i ne ides iznad svojih mogucnosti, i imas disciplinu za redovan trening, nemas nikakvih problema.Train hard or go home. biggrin.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

И опет:

једите на време тј. поставите свој ритам (сваког дана сваки оброк у исто време);

једите поврће, воће, пијте млеко, јаја једите умерено, гледајте да буде сочно тј. кувано или печено, једите житарице - 2 парчета за оброк је сасвим довољно;

избегавајте масно (сланина, чварци и сл.), слатко (чоколаде, бонбоне и остале производе од белог, индустријског шећера) , мајонезе, павлаке, паризере;

спавајте квалитетно, лежите у исто време;

тело ће Вам рећи колико је доста и немојте га силовати јер ће Вам вратити;

више препоручујем склекове, згибове, трбушњаке, трчање или дугу шетњу него теретану;

знам о чему причам јер вежбам више од 15 година и ово су услови неопходни за здрав организам који се бави спортом.

А за све нас који дуго седимо за компом - обавезно се разгобавати сваког дана (што је препоручљиво и за остале, наравно) и устајати и протезати се на сваких 45 минута уколико се дуго ради за рачунаром.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gde je momak Metal_Heart !??

Ovo mi deluje ko tema za dijete, i ishranu.

Ono sto citate po casopisima a pisali su body builderi o ishrani je samo laz.Kokaju oni sve u van sezoni, jedina je istina da jedu tacno na vreme.Ne postoji dva ista organizma, tako da svakom ne odgovara ista vrsta hrane ili tip dijete.Neko moze da jede slaninu, punomasni sir, hamburgere pa da se ne ugoji...Svako treba da se preracuna, po kalorijama, proteinima i ugljenim hidratima.Recimo omega 3 masne kiseline jesu zdrave, navodno ne goje (cista laz, jer se daje ''slabasnoj deci'' u obliku tableta), ali i od njih moze dosta ljudi da se raskanta!

више препоручујем склекове, згибове, трбушњаке, трчање или дугу шетњу него теретану;

знам о чему причам јер вежбам више од 15 година и ово су услови неопходни за здрав организам који се бави спортом

Ispasce da te jurim po forumu icon_smile.gifno.gif

Ne slazem se, trcanje jeste majka svih sportova ali teretana sadrzi sve elemente telesnog vezbanja i rekreacije.Dakle krece se sa 15-20 minuta zagrevanja, 1h vezbanja sa tegovima u zavisnosti od kondicije i za kraj 15-tak minuta istezanja ( u sezoni ide i kardio).Ukoliko se ne preopterecujes tezinama ovaj nacin vezbanja stvara idealne uslove za zdravo telesno funkcionisanje!

Share this post


Link to post
Share on other sites

to Blondie:

umjesto toga sto imas puno je zdravije da redovno redovno jedes zobene pahuljice, iako ni to ne moras

jel to ono sto se jede s mlijekom svako jutro? ozbiljno pitam..

 

ma uzimam ja i cheerios i rice crispies, i gomile onih `whole grain` govana, svaki dan uzimam dosta voca (ono, ne mogu bez voca), a rucak ne pravim bez povrca biggrin.gif

 

nego me cisto informativno interesovalo ovo oko `fibera`.

 

hvala Baba Dzonga - koristan tekst!!

icon_da.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako sam te ukapirao sta pricash ubio me bog. Ja nikad nisam bio gojazan cak i sa svolih 82kg ne izgledam gojazno.

 

A cuchnjeve radim sa nekim optercjenjem od 75kg na ledjima, jebiga ranije nisam radio noge, pa je manje, a i plashim se za kolena, jer ako trsnu jebesh trshu.

Nema veze, nije toliko ni bitno. Htedoh reci da nije problem u gojaznosti, mnogi nisu gojazni. Al nije dovoljno ne biti gojazan, pogotovo ne za neko ozbiljnije bavljenje. Nije bas tako lako skinuti masti na manje od 10%. Ne znam tacno, nisam trazio taj podatak, al verujem da je npr. svarci, serdjo oliva, i ta ekipa iz zlatne ere na 6-7 procenata ( ne znam tacno, mozda je i manje). Moderni bilderi su sigurno na 3-4 procenta.

Edited by SlaughtererFaca

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posto se prica o nekakvim dijetama i vezbama da i ja iznesem svoje iskustvo,smrsao sam 11 kg,nisam drzao nikakve dijete vec trcim i vezbam svaki dan i ne veceram to je sve,skidam 1-2kg nedeljno,mozda je nekome to sporo,ali je najzdravije.Znam likove koji su gubili po 7 kila nedeljno raznim dijetama,ali sta to vredi kad se brzo vrati ali duplo,jebesh to.

Vecera ubija i pivo i sokovi,ali sam jos uvek slab kad je u pitanju Coca cola icon_cool.gif

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

О да, кажем ја - шећер је зло јер је потпуно некористан.

У ствари, чак је штетен.

Постоје тзв. "4 беле смрти" у исхрани, наравно - када се претерује:

шећер, брашно, масти, сол.

Сваки тип гојазности/неухрањености потиче, углавном из неконтролисаног уноста ових састојака.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posto se prica o nekakvim dijetama i vezbama da i ja iznesem svoje iskustvo,smrsao sam 11 kg,nisam drzao nikakve dijete vec trcim i vezbam svaki dan i ne veceram to je sve,skidam 1-2kg nedeljno,mozda je nekome to sporo,ali je najzdravije.Znam likove koji su gubili po 7 kila nedeljno raznim dijetama,ali sta to vredi kad se brzo vrati ali duplo,jebesh to.

Vecera ubija i pivo i sokovi,ali sam jos uvek slab kad je u pitanju Coca cola icon_cool.gif

Teoretski je nemoguce gubiti 7 kg nedeljno (7kg sala), to su uvek misici, voda i slicno. kilogram sala ima oko 7000 kalorija. Kardio trening od pola sata-sat moze da skine 300-400 kalorija. cak i uz dijetu od 2000 i manje kalorija teoretski je nemoguce naterati organizam da potrosi 49000 kalorija IZ sala za nedelju dana. Cak i kilogram nedeljeno nije nikad cisto salo, uvek se gubi i miscna masa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

jel to ono sto se jede s mlijekom svako jutro? ozbiljno pitam..

 

ma uzimam ja i cheerios i rice crispies, i gomile onih `whole grain` govana, svaki dan uzimam dosta voca (ono, ne mogu bez voca), a rucak ne pravim bez povrca

 

nego me cisto informativno interesovalo ovo oko `fibera`.

 

da, to su prirodne ispresane i osusene sjemenke zobi, izgledaju onako ispucalo, nalaze se u muesli-ima, ali bolje su same za sebe

to je super stvar i trebao bi biti jedan od glavnih izvora ugljenih hidrata

sadrze i razne vitamine i povoljno uticu na probavu itd... i skroz su prirodne i imaju fin ukus

ne mora se jesti samo ujutru, moze i u toku dana u shake-ovima recimo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako sam te ukapirao sta pricash ubio me bog. Ja nikad nisam bio gojazan cak i sa svolih 82kg ne izgledam gojazno.

 

A cuchnjeve radim sa nekim optercjenjem od 75kg na ledjima, jebiga ranije nisam radio noge, pa je manje, a i plashim se za kolena, jer ako trsnu jebesh trshu.

Pa to sto nisi gojazan ne znaci da bi trebalo da jedes svakakva sranja... a sto se cucnjeva tice, vise bi trebalo da se plasis za kicmu nego za kolena.

Edited by Metal_Heart

Share this post


Link to post
Share on other sites

Menije taj nabildovani izgled sranje.Ne bih voleo da izgledam tako.

 

Trcanje,plivanje,sklekovi,trbusnjacu i zgibovi to je prava stvar biggrin.gifa:Teretana je meni sranje.

 

Imam ortak koji ne izlazi iz teretane i dzabe mu sto je nabildovan kad ne moze da istrci 3 km no.gif

Zato svi ozbiljniji sportisti idu u nju...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Teoretski je nemoguce gubiti 7 kg nedeljno (7kg sala), to su uvek misici, voda i slicno. kilogram sala ima oko 7000 kalorija. Kardio trening od pola sata-sat moze da skine 300-400 kalorija. cak i uz dijetu od 2000 i manje kalorija teoretski je nemoguce naterati organizam da potrosi 49000 kalorija IZ sala za nedelju dana. Cak i kilogram nedeljeno nije nikad cisto salo, uvek se gubi i miscna masa.

icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif svaka cast pivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gde je momak Metal_Heart !??

Evo me, spremam neke ispite pa nemam vremena ni glavu da dignem... Evo vec 15 dana kako ne vezbam icon_cry.gif Tj. vezbam nesto kod kuce, ali to koliko da se ne ukocim... Do 11. nema meni teretane... no.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa to sto nisi gojazan ne znaci da bi trebalo da jedes svakakva sranja... a sto se cucnjeva tice, vise bi trebalo da se plasis za kicmu nego za kolena.

Ja imam problem da se ugojim. Ja bih hteo 90Kg.... Ako redovno radish mrtvo dizanje kichma ti je osigurana(naravno treba paziti kako ga radish da mrtvim dizanjem ne sjebesh kichmu), a i nosim pojas. Imam jednog ortaka koji je sjebao cashicu kolena chuchnjevima. Jednostavno se odlepila, i koleno mu je ispalo iz lezista... uzas. I to je radio sa 65kg... treba paziti.

Chudno, mrtvo dizanje i cucnjevi su dve vezbe koje vecjina bildera izbegava do jaja.Ja ih volim...

Edited by Talichni Tom

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...