Jump to content

Dream Theater


bu

Recommended Posts

Mislim da sam postavio pitanje..... a ti bi trebao da odgovoris. A ne da se pravis pametan!!! Nauci se nekom redu. no.gif

Pa ovako legendo: Kolega Kent je novinar i manje-više drugi čovjek Butcherian Vibea, a s obzirom da ti kažeš da ga nikad nisi čitao, stvarno ne treba ništa više sem "hvala, doviđenja".

 

Metalac koji živi pod kamenom - jedini pravi metalac, koliko god ja ne želio da vjerujem u to.

 

Znači, što se nekog reda tiče, ti si jednom od najupućenijih ljudi u metal/gitarsku muziku što se ovog foruma tiče (a i Srbije) rekao da nema sluha (zapravo, uho) i da nema pojma. Zaslužuješ li ti nešto više od "hvala, doviđenja"?

 

Možda jednog dana i skontaš koliko si ispao glup.

 

Ja razumijem da si ti mlad, to se vidi i po tvom potpisu, ali, nisu svi ostali takvi, na žalost, i njihovu i tvoju.

 

Uglavnom, ti nastavi udarati glavom u zid, pošto je bolje i to nego da kucaš, slova, riječi, rečenice ili ne-daj-bože paragrafe... Pošto nekako sve to na kraju ispadne... Retardirano.

 

Hvala, doviđenja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jer , vjerujem , za pocetak , da niko na ovom forumu nije kompetenetan da to uradi. Jer ipak to su ljudi koji su mnogo , mnogo iznada nas sto se muzike tice ,a kada se kaze najlosiji , onda se misli objektivno... A mislim da je to za sve malo teze reci. Ako naglasis "meni" onda u redu.

 

I zaboravih naglasiti : DT SU PROG. METAL!!! Ko tvrdi suprotno , nema uho!!!

Majko mila...

 

Osim cinjenice da ovde postoje i oni koji prate DT vec nekih 10 godina (ne znam provereno da li ih ima koji prate bend bas od izlaska prvog albuma), da su ih slusali u doba dok je pojam "CD" bio u sferi SFa (ne znam da li znas sta je to "audio kaseta"), projekte svih clanova, gledali "video kasete", spotove, DVDeve... ne znam ko bi onda po tebi onda uopste bio kompetentan da kaze ista na tu temu.

 

Svaki album DTa od Fallinga, bar sto se mene tice, moze da se solidno proceni jos na prvo slusanje. Sve ostalo su nijanse.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ovako legendo: Kolega Kent je novinar i manje-više drugi čovjek Butcherian Vibea, a s obzirom da ti kažeš da ga nikad nisi čitao, stvarno ne treba ništa više sem "hvala, doviđenja".

 

Metalac koji živi pod kamenom - jedini pravi metalac, koliko god ja ne želio da vjerujem u to.

 

Znači, što se nekog reda tiče, ti si jednom od najupućenijih ljudi u metal/gitarsku muziku što se ovog foruma tiče (a i Srbije) rekao da nema sluha (zapravo, uho) i da nema pojma. Zaslužuješ li ti nešto više od "hvala, doviđenja"?

 

Možda jednog dana i skontaš koliko si ispao glup.

 

Ja razumijem da si ti mlad, to se vidi i po tvom potpisu, ali, nisu svi ostali takvi, na žalost, i njihovu i tvoju.

 

Uglavnom, ti nastavi udarati glavom u zid, pošto je bolje i to nego da kucaš, slova, riječi, rečenice ili ne-daj-bože paragrafe... Pošto nekako sve to na kraju ispadne... Retardirano.

 

Hvala, doviđenja.

Prvo - Boli me ku*ac za Butcherian Vibe i to sto ga ne citam je moja stvar. Prema tome ne treba da kazes:"Hvala dovidjenja". A boli me ku*ac i za tvog kolegu!!!!

 

Metalac koji živi pod kamenom - jedini pravi metalac, koliko god ja ne želio da vjerujem u to.

Mislis da ovo treba da predstavlja nesto vazno u ovoj raspravi? Ovo je nesto najdebilnije sto sam procitao u poslednjih par godina!!!

 

Dalje: Nisi skontao ono sto sam napisao i zbog cega sam to napisao....stoga Hvala dovidjenja!!!Ipak, da ti pojasnim.....To je bilo , eto , bezvezno sranje covjeku koje je meni zanimljivo(Ne trebe da se ljuti , shuplja). A prvobitno, sranje na navedene bendove.

 

Mozda.

 

Onda...Koliko sam mlad ne znas......A nisi dostojan komentarisati moj potpis!!!

 

A to pokusavanje da na pametan nacin ismijes mene je i suvise retardirano. Ali ko zna....mozda nasmijes nekoga. I jos nesto....Ne kontam sto je ovo "Hvala , dovidjenja" toliko zanimljivo tvom debilskom mozgu da ga stavljas posle svake recenice.

 

@Aperion- Mozda sam malo i pretjerao , ali se definitivno ne slazem da se neki album DT-a moze procjeniti na prvo slusanje.

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

novi album...

Octavarium mi se dojmi na najvishem nivou... opushten je ko babina sisa, fin je kao maslac, prijatan kao klima ova moja na zidu tu iznad...

Dakle, mislim da je bilo krajnje vreme da shvate da su matori i shta sad...

 

znachi album kao album mi je vishe nego odlichan, ali album kao album Dream-a realno jeste jedan od najloshijih... mada nikada nisam bio osobit ljubitelj njin...

 

u svakom sluchaju... Ana Ivanovic...

Share this post


Link to post
Share on other sites

jos onda je poprimalo razmere sage...

 

 

http://www.yumetal.net/forum/index.php?act...ndpost&p=487767

 

 

poz

Moja dva starija priloga:

 

http://www.yumetal.net/forum/index.php?sho...ndpost&p=518822

 

http://www.yumetal.net/forum/index.php?sho...ndpost&p=518749

 

A što se novog albuma tiče, spremam recenziju. Tako je kritična situacija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uopste nije kriticna sto se mene tice. Album je sasvim OK.

 

Bolji od 6 Degrees, spustena lopta, slusljiv... komercijalan, pa sta sad? Dream je davno dokazao kakvi su kao tehnicari, ne moraju to do veka da rade. To je Fates Warning na vreme provalio, ovi malo kasne, ali dobro.

 

Ne kazem da je album nesto preterano ekstra, ali solidan je... pogotovo sto nije naporan.

 

Mozda kad jos preslusam, da vidimo kakve su to nijanse icon_biggrin.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bilo bi zanimljivo da se otvori tema za glasanje najboljeg-najgoreg DT albuma.

 

Meni se nov album sviđa, lak je za slušanje i nije naporan mada ja i nisam neki DT fan pošto mi je L. vokalno iritirajuć.

 

 

Pozdrav veliki za Boru i BodyRemover vidim da su počeli da puštaju i četvrtkom. pivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobro, onda ću da napišem pohvalnu recenziju. icon_wink.gif

 

Dream Theater - Octavarium

(Atlantic, 2005)

 

"Jebeš ženu, a njoj se ne jebe," rečenica je kojom bismo ukratko mogli opisati poslednji studijski album metalne atrakcije iz Njujorka grada. Malo stariji i puno umorniji, vraćaju se nakon dvogodišnje pauze. Bili su preveliki metalci na prošlom albumu pa su na ovom odlučili da budu malo manji. Tako numera broj 2 (The Answer Lies Within), sem kletog kanađanina, uspješno baca sjenu na nošenje duge kose, crnih majica i urokljivo oko. Labrie pjeva pjesmu koju je napisao Charlie Dominici za disk koji bi pokušao prodati kao "nikad objavljene pjesme Beatlesa u susretu sa brzinom života na kraju drugog milenijuma". Ima tu i neke melodije. Inače, album sačinjava 8 numera od kojih naslovna traje punih 23 minuta i 59 sekundi. Gle čuda, toliko otprilike traje i "Shine On You Crazy Diamond", a to ne spominjem slučajno. Vjetar najjače mrsi Labrijeve lokne u numeri "Panic Attack", gdje baš duva na sve strane. \m/

Inače, numere variraju, po kvalitetu i žanru, ali ih sve zajedno odlikuje solidna produkcija, nešto čistija nego na prošlom albumu, aranžmanska proširenja koja na momente liče na primjenjenu muziku odnosno nešto čega su se već dotakli na drugom disku SDOIT, a sa druge strane na uticaj nove ctrl-alt-brit-pop-dep škole, i, nedostatak instrumentalnih pretjeranih solo dionica. Nedavno se pojavio Petrukijev nesretni besmisleni solo album na kojem je on ponovio sve što je dosad odsvirao tako da nemamo potrebe da to slušamo ovdje. Što se reciklaže tiče, kad smo već tu, u prvoj numeri, "The Root of All Evil" susrećemo "This Dying Soul" vokalnu melodiju, u "I Walk Beside You" Portnoy svira "As I Am", ali to ne bi bilo toliko bitno da pjesme mogu čvrsto stati na svoje noge... Ali teško.

Ovako, da se priča skrati, Dream Theater nikad nije izmišljao toplu vodu, već je samo podgrijavao na temperaturu koja odlično odgovara za liječenje kurjih očiju. Njihovi uzori su uvijek bili jasno vidljivi, i s vremenom se taj skup proširivao. Zašto da ne? Problem je što je isto tako progresivno nestajala magija koja Dream Theater je bila. Ostali su samo ljudi rastrzani između svojih uticaja i tužno je vidjeti bend koji je na svojima plećima iznio vaskrsenje prog zvuka na početku '90-ih kako ide sve dalje i dalje, ali u pogrešnom smjeru.

Kredit podignut a žiranti pobjegli.

2/5

 

Vlajić Bojan

Edited by Boro

Share this post


Link to post
Share on other sites

moja recenzija.

 

Dream Theater su se konacno suocili sa surovom cinjenicom da su matori, i krenuli su da snimaju albume u tom maniru.

 

Sto je u sustini skroz pozitivno.

 

Nema previse instrumentalnog drkanja, labrie manje jaoce, portnoy svira manje nepotrebnih prelaza. Banja.

 

Mnogo slusaju Muse, ali im kradja Muse stila vise odgovara nego kradja Slipknot stila sa ToT. (Album koji do dan danas nisam uspeo da preslusam do kraja.)

 

Poslednja, naslovna "epic" pesma je dobar tribute njihovim idolima, jer umesto da kradu muziku/stil kao sto rade od SFOM i nadlje, ovde samo citiraju.

 

solidno, i pre svega, prijatno i slusljivo izdanje.

 

 

3.5/5

 

 

z-la

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo slusam.. (skinuh pjesme od andromede, ali ne mogu da ih pustam u windows media player-u, samo u winampu, ne kapiram sto.. bem ti sokocala).. po peti put.. nije mi jos dosadio..

 

boro, dobra ti recenzija ali mogao si biti malo precizniji, jebi ga, krenuo si od p.floyda a zavrsio na kurijim ocima. pobogu. biggrin.gif

 

moj utisak - slican azalovom `solidno, i pre svega, prijatno i slusljivo izdanje.`

cim mi dosadi, eto me na pljubacinu. icon_smile.gif

 

ok, salim se - sve je ok, nisam ni ocekivala neku revoluciju s ovim albumom - omotarilo se jeste, ali nema razloga za razocarenje.

 

poz.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trebali bi svi da se sloze da za album ne moze da se kaze da je los. Nije najbolji a nije ni najgori. po meni 7/10. Nema tako mnogo tehnickih delova, mnogo manje su progresivni, nema vise zajbanih ritmova, sto mi jedino nije jasno. Mada ja sam cuo da imaju jos jednu turneju valjda po Americi i da posle toga prestaju sa radom. Ako je tako trebalo bi da poslednji album ostavi jak utisak...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...