Jump to content

Dream Theater


bu

Recommended Posts

Svaki puta prije nego otvorim ovu temu pomislim da ću pročitati nešto korisno, pametno ili šta ja znam šta i gotovo uvijek se zajebem. Svaki puta kad otvorim vidim da ljudi pišu samo sranja i budalaštine. Šta smo mi balkanci toliko napredni u glazbenom (produkcijskom) ili kreativnom smislu da si možemo dozvoliti takva sranja od komentara s obzirom da 10% dionica koje se nalaze na novom albumu ne možemo odsvirati a kamoli kreirati i smisliti. Ljudi, malo se zapitajte u svojim glavama. Dali smo dovoljno kompetentni da možemo blatiti nečije kreativno stvaranje. Imamo li pravo na to? ovaj se forum pretvorio u mjesto gdje se glazbenici samo blate i ocrnjuju. Sramota. Dam glavu da svatko od vas tko blati takve glazbenike da dobije danas ponudu da svirate u Dreamu da bi prihvatili ponudu bez razmišljanja a nitko od vas nebi prošao audiciju jer bite se posrali od straha i neznanja.

 

Sad malo kontraverzije. Album je odličan

Bez obzira što je Petrucci napravio bubanj, Mangini je odsvirao vrhunski. Uklopio se kao da je s njima već godinama (s obzirom koliko je s njima)

Stvari se nekako vraćaju na starije albume, Bass se čuje ljepše i jače nego prije. Što se album više sluša to je bolji. Rudess oduševljava sa manjim odabirom soundova. Sviđa mi se vraćanje klavira. Myung rastura kao i uvijek jedino što se sada više i čuje što podržavam. La Brie mi čak ni ne smeta toliko koliko na zadnjih par albuma. Lijepo se snalazi u refrenima te popunjavanjem back vokala. Fino za uši. Od Petruccija nisam drugo ni očekivao. Profinjen kao uvijek.

Sve u svemu, Album za koji sam mislio da ga neću slušati previše tipa Black Clouds. Što ga više slušam, to mi je bolji. S obzirom da mi 4 i zadnja stvar malo štekaju jer su laganije, sve ostale su odlične svaka na svoj način. Ocijena od 1 do 10: 8.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ali čovek jeste u pravu. Sve vreme dok sam slušao novi, osećao sam Images And Words i poželeo da slušam taj album. Da ne pominjem što se negde provuče kratka deonica iz "Pull Me Under" ili nešto skoro identično u osećaju.

 

Upade Roni.

Edited by Lou

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne pričam ja o čovjeku sa facebooka. Pričam o komentarima sa zadnje 3,4 stranice foruma.

Ovo sFB-a ne ulazim. Zato i kažem da mi se stvari nekako vraćaju na staro. Al tko im šta može? To je njihov bend, možda je tako i napravljeno, možda im je to sistem. tko će znati. Kako i na koji god način radili, meni je bitno da mi je dobro. A dobro mi je. BMK za sve ostalo.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

^ Upravo

 

Strašno je zanimljivo što ljudi kojima se sviđa album kritikuju ljude kojima se ne sviđa album, a glavni argument je "prebrzo sudite".

Jesu li ti ljudi ikad razmislili da je kontra-argument upravo da i oni prebrzo sude?

Ko kaže da je jedno mišljenje validnije od drugog, bilo sa prvim slušanjem, bilo sa hiljaditim?

 

Meni se ne sviđa. Tačka.

Drugome se sviđa. Tačka.

 

Poslije desetog preslušavanja se može desiti da mi se svidi i da promijenim mišljenje.

Poslije desetog preslušavanja se može desiti da tome drugome dosadi i da promijeni mišljenje.

 

Ali zašto se sad ovaj javlja da pljuje po narodu jer im se album mahom ne sviđa? Iznesi svoje mišljenje i super, ne prozivaj nikoga. Dobićeš koji plus/minus i ljepota Božja.

Nijesmo kompetentni da sudimo o nečijemu "kreativnom stvaranju", reče? Kako to da ti jesi kompetentan da sudiš i kažeš da je album odličan? Zato što ne možeš da odsviraš 10% dionica sa albuma, pa onda je automatski to onda odlično? Zato što si sa Balkana, pa je automatski onda sve ostalo bolje? Jesu li to kriterijumi? Svi imamo nešto što se zove "ukus". Na svaki dio tvoje analize albuma mogu da udarim kontru i da bude jednako validno, zavisno s koje se strane posmatra.

Uživaj u albumu i budi srećan što možeš.

Meni je krivo što ja ne mogu.

 

 

 

 

 

 

  • Upvote 5

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svaki puta prije nego otvorim ovu temu pomislim da ću pročitati nešto korisno, pametno ili šta ja znam šta i gotovo uvijek se zajebem. Svaki puta kad otvorim vidim da ljudi pišu samo sranja i budalaštine. Šta smo mi balkanci toliko napredni u glazbenom (produkcijskom) ili kreativnom smislu da si možemo dozvoliti takva sranja od komentara s obzirom da 10% dionica koje se nalaze na novom albumu ne možemo odsvirati a kamoli kreirati i smisliti. Ljudi, malo se zapitajte u svojim glavama. Dali smo dovoljno kompetentni da možemo blatiti nečije kreativno stvaranje. Imamo li pravo na to? ovaj se forum pretvorio u mjesto gdje se glazbenici samo blate i ocrnjuju. Sramota. Dam glavu da svatko od vas tko blati takve glazbenike da dobije danas ponudu da svirate u Dreamu da bi prihvatili ponudu bez razmišljanja a nitko od vas nebi prošao audiciju jer bite se posrali od straha i neznanja.

 

Sad malo kontraverzije. Album je odličan

Bez obzira što je Petrucci napravio bubanj, Mangini je odsvirao vrhunski. Uklopio se kao da je s njima već godinama (s obzirom koliko je s njima)

Stvari se nekako vraćaju na starije albume, Bass se čuje ljepše i jače nego prije. Što se album više sluša to je bolji. Rudess oduševljava sa manjim odabirom soundova. Sviđa mi se vraćanje klavira. Myung rastura kao i uvijek jedino što se sada više i čuje što podržavam. La Brie mi čak ni ne smeta toliko koliko na zadnjih par albuma. Lijepo se snalazi u refrenima te popunjavanjem back vokala. Fino za uši. Od Petruccija nisam drugo ni očekivao. Profinjen kao uvijek.

Sve u svemu, Album za koji sam mislio da ga neću slušati previše tipa Black Clouds. Što ga više slušam, to mi je bolji. S obzirom da mi 4 i zadnja stvar malo štekaju jer su laganije, sve ostale su odlične svaka na svoj način. Ocijena od 1 do 10: 8.

 

 

Album nije odličan, a ima se pravo komentirat, slušaoci su važni dosta ako nisi znao.

edit: razocaran sam, mislim da necu tako skoro upalit cd da slusam..

Edited by bloodsucker

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ko bude išao na koncert u februaru će sigurno promeniti mišljenje o albumu nabolje. Uvek posle žive svirke, bar meni, album postane bolji i onda kreće pravo slušanje koje traje godinama. Iako kaljate Systematic i dan danas ga često okrećem, mnogo češće nego stare albume. Fali mi Portnoy na albumu, suviše mi je ovo precizno, produkcijski prepucano. I najzad balada kakvu nisu imali duuugo, 4. stvar This is the life. LaBrie mi je ok, dobro su ga uklopili u ceo album.

Grejaću se manje ove zime, pa u februaru idem na konc :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam ni sumnjao da ću svojim postom nekoga preobratiti da promjeni mišljenje

Valjda imam i ja pravo prokomentirati vaš način komentiranja? ili nemam? ops, fulao sam temu, ovdje se piše o Dream Theatre-u.

1. In the Flesh, ne znaš kako sviram. (možda i bolje da ne znaš)

Samo ću da kažem da znam i mogu prepoznati ono što je dobro bez obzira na žanr. I zbog toga sam jako sretan. Tko ne može, neka mu bude žao.

Kritika na ovaj forum se odnosi na razlog tipa: Zašto skoro svi ljudi ovdje žive od negativnih kritika? Svi se nešto takmiče tko će naći dlaku u jajetu i iznesti je u javnosti. Zašto se nikad ne izvlače pozitivne stvari nego samo negativne?? kad čitam vaše postove, dođe mi da ne slušam album. Ali kad ga čujem, mislm da se varate.

All svatko svoj ukus ima, sorry ako sam pretjerao, samo razmišljam malo drugčije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa da, vjerovatno bih se ubio od muke kad bih vidio da neki lik kojega prvi put srijećem ubija neki instrument.

Srećno ti bilo. Što se mene tiče, kad Pertucci-ju eksplodira podlaktica od bildovanja i shredovanja, ili Myung počne da radi kao stand-up comedian, ti uskoči tamo. Imao bi moju punu podršku. Ne zajebavam se (osim za Myunga). Operisan sam od zavisti, barem te vrste.

 

Ono na čemu sam ti zamjerio si skapirao i izvinio se. Nije fer da nazivaš budalaštinama nečije mišljenje, zbog toga što se radi o ukusima, a o ukusima...

 

Objašnjenje zašto se izvlače više negativne nego pozitivne stvari je moguće u tome što su DT postavili standarde visoko, i većini se čini da ih zadnjim albumima ne mogu doseći. Ni približno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Što se mene tiče, preslušao sam album dva puta i generalno me smorio. Zvuk definitivno podseća na neke ranije radove, ali mi ima i nekih novih elemenata. Primera radi, "Build Me Up..." početak mi ima malo Linkin Park/Disturbed šmek, dok je uvod za "Bridges..." totalno k'o "Xibir" od Dimmu Borgir-a, što mi se baš dopalo. Vokalno me vuče na "Six Degrees/Train" eru. Ovo ostalo mi nije nešto privuklo pažnju. Bar za sada, videćemo kasnije. :zeleni:

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Što se mene tiče, preslušao sam album dva puta i generalno me smorio. Zvuk definitivno podseća na neke ranije radove, ali mi ima i nekih novih elemenata. Primera radi, "Build Me Up..." početak mi ima malo Linkin Park/Disturbed šmek, dok je uvod za "Bridges..." totalno k'o "Xibir" od Dimmu Borgir-a, što mi se baš dopalo. Vokalno me vuče na "Six Degrees/Train" eru. Ovo ostalo mi nije nešto privuklo pažnju. Bar za sada, videćemo kasnije. :zeleni:

 

 

 

Treba mu dati sansu.Ni meni se Scenes from a Memory nije na prvo slusanje svideo,a sad mi je omiljeni album

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Solidan spot, običan valjda.

 

Rekoh još kada je prvi put izašla ova pesma da mi je došlo da slušam Images And Words i pri tome ostajem. Čak mi "Pull Me Under" odmah pada na pamet, ima nešto u akordima što je skoro preslikano. Onaj novinar koji je na FB-u izneo detaljno poređenje je potpuno u pravu, koliko god neko pričao da ima previše vremena za trošenje i slične gluposti. Ponovili su aranžmane albuma koji ih je proslavio i koji se još uvek smatra njihovim najboljim delom, pri tom reciklirajući akordske progresije i melodije.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Solidan spot, običan valjda.

 

Rekoh još kada je prvi put izašla ova pesma da mi je došlo da slušam Images And Words i pri tome ostajem. Čak mi "Pull Me Under" odmah pada na pamet, ima nešto u akordima što je skoro preslikano. Onaj novinar koji je na FB-u izneo detaljno poređenje je potpuno u pravu, koliko god neko pričao da ima previše vremena za trošenje i slične gluposti. Ponovili su aranžmane albuma koji ih je proslavio i koji se još uvek smatra njihovim najboljim delom, pri tom reciklirajući akordske progresije i melodije.

 

Thiago Campos je jedan od najtalentovanijih brazilskih gitarista/muzicara u ovom trenutku i sa bratom (basista) vodja i osnivac grupe Bad Salad.

Imas njegov kanal i kanal benda na youtubeu. Meni je album jako cudan jer me nekako previsa podseca na ranije radobe i kad sam ga preslusao, ni jedna pesma mi se nije posebno izdvojila i imao sam onaj cudan osecaj kao da sam to vec ranije cuo.

U svakom slucaju, necu da pljujem, nisam super fan ovog benda i postoje albumi koji mi se bas svidjaju, oni koji su mi tako-tako i one koje nisam nikako svario.

Inace produkcija mi se mnogo svidja, a muzicki nesto nisam osetio da mi fali Portnoy.

Edited by hate squad

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...