Jump to content

Pink Floyd


Ummagumma

Recommended Posts

ajde malo da ozivim temu. sad dok se [repustam predivnoj the great gig in the sky odlicio sam da dam review nekih pink floyd albuma. necu ih ocenjivati, samo reci sta mislim o njima

 

the piper at the gates of dawn - tripozan album, prava britanska psihodelija. barett je bio genije. neverovatna atmosfera, narocito u pesmi astronomy domine, dok ono slusas ne treba di acid, vec se tripujes. bike je slatka pesma, kao i gnome. dobar album, odlican pocetak

a saurceful of secrets - na neki nacin nastavak price zapocete na prvom albumu, ali opet drugacije. corporal clegg, naslovna a saurceful of secrets, pa jedina barettova pesma jugband blues se po meni izdvajaju. jugband blues je veoma tuzna pesma, btw ako znamo sta se desilo jadnom sydu.

ummagumma - najopiceniji album floyda. live deo je ok, ali je zato studijski ludilo. several species of small furry animals je u najmanju ruku ludo...

atom heart mother - fin album, nisam ga nesto mnogo slusao, ali je sasvim ok

relics - fina kolekcija, prilika da se cuju see emily play, arnold layne, careful with that axe eugene. lep rezime prve faze rada pink floyda

meddle - pocetak klasicnog doba pink floyda. dovoljno je reci echoes.

the dark side of the moon - definitivno i bez obzira na sve najbolji album floyda. ono je jednom recju savrsenstvo. ovaj album je zaokruzena celina, odlicno uradjeno, saksofon, zenski back vokali. svaka pesma je savrsena, nema lose stvari na tom albumu. time money, brain damage, eclipse, the great gig in the sky... SAVRSENSTVO

wish you were here - dobar follow up dark sideu. veoma mocan album, natopljen emocijama. veoma dubok, shine on you crazy diamond, naslovna, welcome to the machine, sta reci osecaju se prave, iskrene emocije

animals - klasika, pljuvanje po ljudima, to volim. odlican koncept, muika, tekstovi sve. na nivou sa dark sideom.

the wall - mozda moj drugi omiljeni album pink floyda. odlicna ideja, jake emocije, odlicne pesme, koga hey you ili confortably numb barem malo ne pogode nije citav

the final cut - nisam ga nesto mnogo slusao, dobar je, ali nekako mi je malo pretezak. ipak odlican. poslednji album iz klasicne serije koja je otpocela meddleom.

a momentary lapse of a reason - e ovo im nije trebalo. bezivotno, beskrvno, dosadno, necu da trosim reci na ovo

the division bell - dobar album, ali se vidi da gilmour ipak ne moze da primirise watersu po pitanju pisanja tekstova. oni jesu dobri, ali su nastali tako sto se gilmour maksimalno cimao i naprezao da iskopira watersa. dobrim delom je to ovde uspeo. koliko god mrzeo watersa, gilmour zeli da bude kao waters. sve u svemu, dobili smo jedan fin album sa finim pesmama kao sto su high hopes, marooned, cluster one, poles apart.

Share this post


Link to post
Share on other sites

a momentary lapse of a reason - e ovo im nije trebalo. bezivotno, beskrvno, dosadno, necu da trosim reci na ovo

the division bell - dobar album, ali se vidi da gilmour ipak ne moze da primirise watersu po pitanju pisanja tekstova. oni jesu dobri, ali su nastali tako sto se gilmour maksimalno cimao i naprezao da iskopira watersa. dobrim delom je to ovde uspeo. koliko god mrzeo watersa, gilmour zeli da bude kao waters. sve u svemu, dobili smo jedan fin album sa finim pesmama kao sto su high hopes, marooned, cluster one, poles apart.

Za ova dva pasusa ti svaka cast icon_biggrin.gif .

 

A zaboravio si More i Obscured By Clouds icon_wink.gif .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima par stvarcica u kojim se ne slazem sa tvojim opseznim postom. No, svakom svoje.. icon_cool.gif

 

A Gilmour ne mrzi Watersa.. Samo se oseca ugrozenim od njega. I koliko god on srao da je kraj Division bell-a u stvari geg sa klincem koji se zove Charlie (da, da, slucajno BAS Charlie (za neupucene-Watersovo prvo, dakle, glavno, ime) ) ne bi li pokazao nemogucnost komunikacije medju generacijama (ili sta god je naveo), to je poslednji zal za Watersom..

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Kao prvo da se zahvalim Council A na cd-jevima.

Upravo sam odgledao Live At Pompeii. Ah kako je dobro, jaoj majko skoro nisam onako nesto video. Ono ima takvu atmosferu da to nema nigde. Bomba da mi je u sobi eksplodirala ne bih primetio koliko sam se bio zablenuo u ekran. Jos jedan dokaz da su Floydi najbolji bend IKADA.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

E Flojdi...Treba imati mozak kao njihov i setiti se da napravis koncert u Pompeji

Jedino oni imaju bolju nastup na koncertima od KISS-a ali su zato zajebali KISS maximalno,kad budem video nekoga sa boljim koncertnim nastupom,boljim textovima i pogledom na svet uopste dupe cu da mu ljubim.

 

Dali je iko od vas znao da je muzika Pink Floyda bila prva zapadnjacka muzika na stanici MIR!

 

 

ONE OF THESE DAYS i ECHOES su dve genijalne pesme,najbolje

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ja cu vala sad lepo da uradim review svih albuma. Ko procita, proitace, bas me briga.

PIPER AT THE GATES OF DAWN - Pocetak, prvi album. Totalno drugaciji od bilo cega pre toga, i posle toga. Dokaz da je Syd bio genije. Po meni najbolja pesma Astronomy Domine. Izuzetan materijal, vesto uradjen album, vidi se da je kompozitor/tekstopisac bio veoma nadaren i inspirisan dok je ovo stvarao. Veoma tripozan album, na momente leprsav, na momente malo tezi.

A SAUCERFUL OF SECRETS - Prvi put su se Dave, Roger, Nick i Rick upustili u poduhvat samostalnog stvaranja. Syd je bio van benda, i samo je jedna pesma na albumu (jugband Blues) njegova. Bend je u fazi trazenja ultimativnog zvuka, i trebalo im je vremena da pronadju taj zvuk. Ovde vidimo Floyde u nekom space rock trippy fazonu, sa pesmama kao sto je naslovna A Saucerful Of Secrets, ili hipnotisuca Set The Controls For The Heart Of The Sun. Ovde je i prva po temamtici klasicna Watersovska pesma, Corporal Clegg. I mozda i najbolja pesma na albumu je Jugband Blues, Sydova oprostajna pesma, koja pokazuje da je Syd bio svestan onoga sta mu se desava, ali da mije mogao nista da uradi da to spreci.

MORE - Ne toliko poznat album. Interesantno ostvarenje. Puno instrumentala, zatim dve pesme za koje se moze reci da su najhardrokerskiji materijal koji su Floydi ikada stvorili, The Nile Song i Ibiza Bar. Green Is The Colour je predivna pastoralna balada, Cymbaline je odlicna pesma.

UMMAGUMMA - Ako je Piper bio najistripovaniji album Floyda, ovo je najcudniji album Floyda. Ovo je krajnje, krajnje opiceno. Live deo je mozda najbolji live snimak Floyda ikada. Odlicno izvedene Careful With That Axe Eugene i Astronomy Domine. Studijski deo je totalno poremecen. Sysyphus je genijalno ostvarenje, neoklasicisticki usmereno, cesto atonalno i disharmonicno, ali genijalno. Waters daje dve stvari - Grantchester Meadows, laganu akusticnu baladu. Druga pesma je najludja stvar koja se ikad pojavila na Floyd nosacu zvuka - Several Species Of Small Fury Animals Gathered Together In A Cave And Grooving With A Pict. Naslov dovoljno govori. The Narrow Way je ok, kao i The Grand Viziers Garen Party.

ATOM HEART MOTHER - Za ovaj album volim da kazem da je slepo crevo Floyd stvaralastva. Ocigledno pokusaj da se redefinise Floyd zvuk, ali bez mnogo uspeha. Album je ipak vise nego dobar. Naslovna Atom Heart Mother Suite je dobro ostvarenje. Ideja je odlicna, ali je u praksi pesma pomalo smorna i otegnuta, cesto gubi smisao. If i Summer 68 su mozda najbolje stvari sa ovog albuma. Fat Old Sun je lepa pesma, mozda i najbolja Gilmourova pesma ikada. Alan's Psychodelic Breakfast je opiceno, interesantno ostvarenje.

RELICS - Fina kompilacija. Prilika da se cuju rani singlovi (Arnold Layne i See Emily Play). Careful With That Axe Eugene na ovom albumu zvuci bledo i neuverljivo u odnosu na verzije sa Ummagumme i Live At Pompeii. Interesantan albumcic, nista posebno.

MEDDLE - Ovaj album je prekretnica u radu Floyda. One Of these Days je energicna, divlja, pulsirajuca pesma. A Pillow Of Winds je lagan apesma, i potpuni kontrast One Of These Days. Fearless je prijatna pesma, ali nista preternao posebno. San Tropez, pomalo bluesy u vokalu, slatko, opusteno. Seamus je neponovljiva pesma, i ne znam zasto je mnogi smatraju najgorom Floyd pesmom ikada. Pesma je ekstra. Ali ovaj album vredi kupiti zbog pesme ECHOES. Po meni to je najbolja Floyd pesma IKADA. 23 minuta savrsenstva. Ovde su Floydi dostigli svoj klasicni zvuk.

OBSCURED BY CLOUDS - Opet ne toliko poznat album. Volim da kazem test za DSOTM. Ima tu odlicnog materijala - Childhood's End, Fre Four, Wot's...Uh The Deal. Vredi cuti.

 

2. deo sledi uskoro.

Share this post


Link to post
Share on other sites

aman zaman zar niko ovde ne slusa najbolji bend ikada, sta je ovo? alo bre

kak bre ne slusha ...

samo niko ne zvace o tome ..ochigledno ..

icon_smile.gif))))

 

najgenijalniji bend ever...

 

 

nekad ne mogu da ih smislim koliko imaju inteligentnu muziku ..

 

to nije za klubove niti neka okupljanja ..to je bash za lichni dozivljaj ...

icon_smile.gif

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

to nije za klubove niti neka okupljanja ..to je bash za lichni dozivljaj ...

icon_smile.gif

Aha, al' samo ako se trazi lako svariva atmosferica... ne mislim ja da treba preterivati, ali Floyd-i su nam bas deficitarna roba... danas bas zakljucismo Council A i ja da su vise nego zapostavljeni po klubovima, kafeima i shire, dok je situacija sa nekim bendovima vishe nego "naopako obrnuta"... dobro, parafrazirah icon_smile.gif

Ma, ono sto ja htedoh reci je da se u Akademiji konacno dogadja nesto sto odavno ochekivasmo, a to je sreda, 11.05.2005., 21:30 projekcija filma The Wall; 23:00 PF, izbor TheX; 03:00 Live at Pompeii... eto, "samo" toliko...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ovo treba boldovati.. sreda, 11.05.2005., 21:30 projekcija filma The Wall, Akademija

 

...a s obzirom da je film The Wall po meni jedno od najgenijalnijih ostvarenja svih vremena -> emotivno satiranje,.. masakr... !!... ne znam da li cu doci,.. prosto se plashim da li mogu da izdrzim projekciju The Wall-a na nogama... eventualno ako mi neko da da se naslonim na njega...

 

..veliki respect za ovu inicijativu!!!!!!!... btw. hoce biti stolica? icon_redface.gif ... ili bar neka za mene.. huh.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eto, ne znam sta da kazem... kad je rec o boldovanju, isticite kako hocete, ja ne umem valjano da iskazujem svoje odusevljenje, cak obrnuto proporcionalno intenzitetu... sta reci, samo vas cekam posle 03:00 (samo true fanovi i pijani likovi kojima se ne ide kuci - jedno ne iskljucuje drugo icon_razz.gif )...

...stajanje, oslanjanje ili valjanje po podu je ovde samo tehnicko pitanje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

za sex nema sanse, vise za slusanje u zagrljaju sa dragom osobom. veruj mi, emocije tada struje neverovatno.

user posted image

 

Tacno tako.

Moje drustvo koje se sastoji od nas 20-ak( kad se sastanemo) uzme gitare u ruke ... srecom te imamo i dobre vokale( svih 20-oro) i pjevamo wish you were here... a imam i mnogo dobar prevod te pjesme na srpskom ali mi muka sad kucat...

 

 

a onda krene shine on you crazy diamond

pa moja hey you+ julia dream

a onda...

mrtvi

drogirani

pijani

 

 

na plazi

 

u moru

 

 

uh...

 

 

jedva cekam ljeto!!!

 

 

p.s. mama&tata su bili na koncertu davne neke ne znam ni ja vise koje...

mama zapravo na 2 njihova koncerta...

user posted image

Share this post


Link to post
Share on other sites

ako bijh pred smrt morao da biram jednu pesmu, bila bio to echoes

ta pesma je savrsna, to je bozija peasma

nista nije kao echoes

ta pesma je vecna, neprevazidjena, najbolja

svaki put kad odgledam live at pompeii ja se ponovo rodim

echoes je otvara i zatvara, ceo film je savrsen

 

aupravo sam po milioniti putr preslusao echowes sa live at pompeii i drhte mi rujke, nemogu lepo da da pisem, kao da sam bio u nekom drugom univerzumu

Share this post


Link to post
Share on other sites

ako bijh pred smrt morao da biram jednu pesmu, bila bio to echoes

ta pesma je savrsna, to je bozija peasma

nista nije kao echoes

Overhead the albatross hangs motionless upon the air

And deep beneath the rolling waves

In labyrinths of coral caves

The echo of a distant tide

Comes willowing across the sand

And everything is green and submarine

 

And no one showed us to the land

And no one knows the wheres or whys

But something stirs and something tries

And starts to climb toward the light

 

Strangers passing in the street

By chance two separate glances meet

And I am you and what I see is me

And do I take you by the hand

And lead you through the land

And help me understand the best I can

 

And no one calls us to move on

And no one forces down our eyes

And no one speaks and no one tries

And no one flies around the sun

 

Cloudless everyday you fall upon my waking eyes

Inviting and inciting me to rise

And through the window in the wall

Comes streaming in on sunlight wings

A million bright ambassadors of morning

 

And no one sings me lullabies

And no one makes me close my eyes

And so I throw the windows wide

And call to you across the sky

 

Izuzetno nezna i osecajna - predivan zvuk slajd gitare pracen veoma soft klavijaturom/basom i nenametljivim bubnjevima (do srednjeg dela)... i 23:22 minuta potpunog ludila. Savrseno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

echoes je ubedljivo najbolja stvar koju sam ikad u zivotu cuo

nista jos nije izazvalo u meni takva osecanja

uz nju covek moze da leti, da upozna neki novi svet, do tada skriven

ova pesma je mozda i najbolja rock pesma ikada, po mom skromnom misljenju

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...