Jump to content

Pink Floyd


Ummagumma

Recommended Posts

Nikad nije kasno. Poslala sam na nekoliko british foruma ponudu da otkupim kartu. Opljackacu banku, svejedno.

Mnogo je skupo. :-( Na eBay-u su se prodavale za 500-900 funti, ali je eBay ubrzo zabranio prodaju karata.

 

Na http://s7.invisionfree.com/Pink_Floyd/inde...topic=499&st=30 je neki baja napisao da prodaje dve karte, ali nije napisao cenu. Mislim da mi jadni Srbi ne možemo da se merimo sa onima tamo, ali sam ipak mislio da mu pošaljem mejl i da pitam kolika je trenutna cena, s obzirom na to da će prodati onome ko ponudi najviše.

 

sad.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma opusteno,ja ti garantujem da ce na turneju,cim ce se okupe!

Hmm, tako su mene danas tesili.. wallbash.gif

 

Iskreno, ne verujem..

 

Mada, moram sa vama da podelim svoj prosveceni momenat koji se odigrao pre neka dva sata.. Skontala sam da mi se i dalje cini da sam ovu vest sanjala, da me uopste ne bi iznenadilo kad bi mi druga poseta netu donela potpuno drugacije stanje. Kad sebe ubedjujes godinama da se nesto ne moze desiti i zivis u skladu s tim, kao, heh, moja najveca unapred neispunjena zelja je da vidim uzivo reoformljeni Pink Floyd i odjednom ti jedna recenica, i , citiram je : "Roger Waters will join Pink Floyd to perform at the Live8 concert in Hyde Park on 2nd July" (napisana kao da je u pitanju novi tour autobus) promeni citav koncept, uvede u stanje opijenosti, neverice i, i tu stupa taj moment prosvecenja, i sve je moguce..sada.. sve mogu i sve hocu i znam sta i kako i zasto i .. Imam neki cudni i divni osecaj da ovo nesto menja.

 

Izvinjavam se onima koji su ovo procitali. Jos uvek imam osecaj da mi je neko nesto poklonio. Cak i ako ih ne vidim. Sto je sve verovatnije sa pogledom u novcanik.

Share this post


Link to post
Share on other sites

par zanimljivosti...

 

David Gilmour i Douglas Adams su bili dobri prijatelji,i kao poklon za svoj 42. cuveni pisac dobio je sansu da svira sa Pink Floyd-om. Naime na jednom koncertu u Londonu 1994. Adams svira ritam gitaru na pesmama "Brain Damage" i "Eclipse". Adams je takodje zasluzan za ime albuma "Division Bell".

 

Za sve one koji su citali "Autostoperski vodic".....Zona Katastrofe je u stvari Pink Floyd(ili barem neka kosmicka verzija icon_wink.gif ), a cela ideja sa zakucavanjem broda u sunce je preuzeta iz pesme "Set The Controls For The Heart Of The Sun".

Share this post


Link to post
Share on other sites

par zanimljivosti...

 

David Gilmour i Douglas Adams su bili dobri prijatelji,i kao poklon za svoj 42. cuveni pisac dobio je sansu da svira sa Pink Floyd-om. Naime na jednom koncertu u Londonu 1994. Adams svira ritam gitaru na pesmama "Brain Damage" i "Eclipse". Adams je takodje zasluzan za ime albuma "Division Bell".

 

Za sve one koji su citali "Autostoperski vodic".....Zona Katastrofe je u stvari Pink Floyd(ili barem neka kosmicka verzija icon_wink.gif ), a cela ideja sa zakucavanjem broda u sunce je preuzeta iz pesme "Set The Controls For The Heart Of The Sun".

Za prvu stvar sam znala, za drugu ne. Hmm, bas lepo ako je tako.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi, tek sad videh da PF fanovi iz svih zemalja sveta planiraju da se skupe ispred ograde.. MORAMO ICI!! icon_sad.gificon_sad.gif

 

Ajde da se dogovorimo za atak na ambasadu.. Hajde, hajde, hajde..!!!!

Da li mi veruješ da sam stvarno bio u fazonu da kupim avionsku kartu i da izblejim sa svim tim ljudima ispred? Samo ne znam kolika je cena povratne karte...

I dalje ozbiljno razmišljam o tome.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li mi veruješ da sam stvarno bio u fazonu da kupim avionsku kartu i da izblejim sa svim tim ljudima ispred? Samo ne znam kolika je cena povratne karte...

I dalje ozbiljno razmišljam o tome.

Pa ja sam u tom fazonu od starta icon_smile.gif . Drugar koji je takodje hteo je danas upravo odustao, a meni se ne odustaje.. ph34r.gif

 

Imam sve potrebne informacije, najveci problem je engleska viza, oni traze potvrdu o prenocistu (garantno pismo, rezervacija hotela) i avionsku kartu na uvid. Samo, ako im kazemo da idemo na koncert, mozda nam otpisu hotel, inace nam treba i agencija i dodatne pare za agenciju (ja nemam para ni za osnovno, ali jos ne gubim nadu). Povratna preko Jata je 170 ili 225, u zavisnosti od kompanije, voze svakog (radnog?) dana od 10:45, ne znam kad je povratak, spavacu na klupi u Hyde parku, svejedno..

Preko easyjet-a (Budimpesta) isto ispada oko 160 e + 30 e do Madjarske, znaci, Jat se vise isplati.

Englezi mogu da budu jako dobri i da daju vizu prilicno brzo, kako mi neki ljudi sa iskustvom kazu, ali traze i brdo papira (koji se svi vade za dan, tako da je i to ok).

 

Dakle, oko 200 e je karta, 60 e je placanje vize, znaci bez 300 e ne bi trebalo da se krece. Pod uslovom da ne treba rezervacija hotela, London je najskuplje mesto za ziveti u svetu i neki omladinski hotel u kome su bili moji drugari izasao ih je 80 funti po dvokrevetnoj, znaci jos 100 e, 50, svejedno, ako nas je dvoje i ako neko lud hoce da da rezervaciju za jednu noc.

 

Moj problem je sto mogu da obezbedim 150-200 evra, uz pozajmljivanja.

Da imam jebene pare, ne bih 3 sekunde razmisljala da li da se cimam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upravo sam preslusao Dark Side Of The Moon lezeci na podu, potpuno skoncentrisan na muziku. I dalje nekapiram kako ovaj bend moze biti tako dobar, kako njihova muzika uspeva da tako duboko dotakne moju dusu. Kolicina emocija koji oni uspeju da izazovu kod ljudi je nemerljiva. Oni mogu da me nateraju da mislim, da otvorim oci. Kada ih slusam tada ne postojim za ostatak sveta, samo muzika, ja i cista, ogoljena genijalnost njihove muzike mi se ukazuje pred ocima. Sasvim sam siguran da ce se Pink Floyd slusati danas i za 200 godina. Ta muzika jednostavno ima vrednost jednog Baha, Betovena i jednog Mocarta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ali fillex, pa i ostali, mislim da preterujete. konkretno, mislim na postove tipa ovaj tvoj poslednji. tacan je, ali ima preterivanja. puno preterivanja.

Ne slažem se. Mislim, možda ima preterivanja za nekoga ko ne voli Floyde, ili ih prosto ne sluša mnogo, ili mu nisu ništa posebno, ali za neke ljude je ono što je fillex napisao potpuno tačno. Kako to obično biva, ukusi su različiti. icon_smile.gif

Mislim da nema ničeg lošeg u pisanju toliko pozitivnih komentara (iako je jasno da ima ljudi kojima se to neće svideti), pogotovo ako je napisan baš u trenutku slušanja muzike dotične grupe, i to njihovog najprodavanijeg/najslušanijeg albuma ikada. I ja sam sinoć ponovo slušao Dark Side - ono što sam osetio na, recimo, Us And Them je zaista apsolutno neopisivo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo, da zvanicno potvrdim da i ja odustajem od Lonodona icon_smile.gif .

 

Predlazem da se 2. jula nadjemo i ubijemo tugu u pivu icon_wink.gif . I da se vidi na kom kanalu je direktan prenos i ako neko ima satelitsku.. Osim ako nije na bbc-u ili nekoj kablovskoj varijanti..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...