Jump to content

Pink Floyd


Ummagumma

Recommended Posts

Prenos ce biti na trecem kanalu rts-a ako vec niste to negde spomenuli jer nisam stigo sve da citam.

Da li si siguran u ovo?

Predpostavljam da ce to biti kombinacija svih lokacija, ali Pink Floyd ne mogu da propuste nikako icon_wink.gif .

 

Ok, svi imamo treci? Nudi li neko svoj dom? Ja sam u Obrenovcu, tako da slabe vajde od mene.

Share this post


Link to post
Share on other sites

sad sam na mtv-u video reklamu da ce prenositi live 8 pocev od 14:00 CET u subotu

to je na tzv. mtv europe (na engleskom, reklame na izraelskom)

Sa sajta MTV:

 

And here at MTV European we are dedicating the day to the Live 8 spectacle. Each hour from 1400 to 0100 CET, we will be going live to the Live 8 concerts across the globe, where our presenters will be hanging out backstage, speaking to the musical legends that are playing there, and getting the gossip on what is happening behind the scenes. And with talent such as Coldplay, Dido, Sir Elton John, Shakira, Joss Stone, The Killers, Madonna, Mariah Carey, Sir Paul McCartney, Audioslave, Pink Floyd, Razorlight, REM, Robbie Williams, Scissor Sisters, Snoop Dogg, Stereophonics, Sting, Travis, U2, and Velvet Revolver on hand, the behind the scenes coverage is set to be riveting viewing.

 

Što će reći, ništa od samog koncerta. sad.gif

 

Na "pravom" MTV-u će biti prenos... grrrrrrr. wallbash.gificon_mad.gifwallbash.gificon_mad.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znači ja ne mogu da verujem... TV Slovenija 2 će prenositi ceo koncert, HRT Plus će prenositi ceo koncert - da li je moguće da smo samo mi toliko jadni?! Da li neko hvata HRT Plus na satelitu?

 

Našao sam i ovu informaciju:

EUROPE - GENERAL

Satellite and cable channel Euronews will broadcast the entire event, with news breaks every 15 minutes, all day.

 

EuroNews bi trebalo da hvata svaka kablovska TV kod nas, ali me brine to "news breaks every 15 minutes...".

 

Takođe:

WORLDWIDE - BBC WORLD

Sadly the BBC only has the rights to broadcast the concert in the UK, so none of the concert will be shown on their worldwide satellite channel, BBC World.

 

Znači od BBC-a nema ništa. sad.gif

 

Na http://www.brain-damage.co.uk/news/live8bc.html se nalazi spisak država sa stanicama koje će prenositi koncert - pogledajte da li možda hvatate nešto od toga na kablu/satelitu. Imamo još malo vremena.

 

Pozitivno je što će se definitivno ovo naći na netu već posle jednog dana, ali meni bi daleko veće zadovoljstvo bilo da gledam koncert dok traje. icon_da.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poruka od moje drugarice:

 

Ja te cumnula juce da ti kazem sledecu dobru vest. Bice prenos na 3K u subotu od 15H. Kako su najavili "11 sati najbolje muzike" . Zapravo najava je ocajno uradjena ali nema veze, bitno da prenosa ima, pa ti oslobodi prostor da snimas icon_smile.gif))))

 

Da li je moguće da nisu bili toliko sposobni da update-uju program na sajtu? Sve u svemu, ko ima čistu sliku na 3K nek snima... icon_smile.gif Ja ću pokušati da oporavim moju kablovsku TV (tj. kabl) pa ću da bacim na schedule...

Odakle ćemo da gledamo? icon_smile.gif

Edited by profa

Share this post


Link to post
Share on other sites

na bbc-u su neke malo drugacije informacije u vezi sa tim sta ce svirati

evo running order

 

Sir Paul McCartney and U2: Sgt Pepper's Lonely Hearts Club Band

 

U2: One

 

Coldplay: In My Place, Fix You

 

Coldplay and Richard Ashcroft: Bitter Sweet Symphony

 

Sir Elton John (introduced by Little Britain's Matt Lucas and David Walliams): Saturday Night's Alright for Fighting, The Bitch is Back

 

Sir Elton John and Pete Doherty: Children of the Revolution

 

Dido: Life for Rent, White Flag, Thank You

 

Stereophonics: Songs to be confirmed

 

REM: The One I Love, Losing My Religion, Imitation of Life, Everybody Hurts

 

Ms Dynamite: Dy-na-mi-tee, Judgement Day, Redemption Song

 

Keane: Everybody's Changing, Somewhere Only We Know

 

Travis: Sing, Turn, Why Does It Always Rain On Me?

 

Annie Lennox: Walking on Broken Glass, Sisters are Doin' It for Themselves, Sweet Dreams

 

UB40: Food for Thought, Red Red Wine

 

Snoop Dogg: Songs to be confirmed

 

Razorlight: Somewhere Else, Golden Touch, Vice

 

Madonna: Like a Prayer, Music, Ray of Light

 

Snow Patrol: Chocolate, Run

 

Joss Stone: I Had a Dream, Super Duper Love

 

Scissor Sisters: Laura, Take Your Mama

 

Velvet Revolver: Songs to be confirmed

 

The Killers: Songs to be confirmed

 

Sting: Every Breath You Take, Message in a Bottle, Desert Rose

 

Mariah Carey: Make It Happen, Vision of Love

 

Robbie Williams: Let Me Entertain You, Rock DJ, Feel, We Will Rock You

 

The Who: Won't Get Fooled Again, Baba O'Riley

 

Pink Floyd: Money, Comfortably Numb, Wish You Were Here

 

Sir Paul McCartney: The Long and Winding Road

 

Finale: Sir Paul McCartney joined on stage by George Michael and Sir Mick Jagger

Share this post


Link to post
Share on other sites

Second before last, a koncert bi trebalo da se zavrsi u 8 po grinicu.. Pa ti vidi icon_wink.gif .

Otkud u 20h? Koliko znam, koncert treba da traje do 22h, jer je u Londonu (celoj Britaniji?) dozvoljeno praviti ovakve svirke samo do 22h zbog buke.

Share this post


Link to post
Share on other sites

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

 

jebote kako su uzivali

jebote kako sam uzivao

a kad je reziser uhvatio ono cudo sa animals covera

ali kako su uzivali posebno waters

moj zhivote da l si zhiv

Edited by Haralampije

Share this post


Link to post
Share on other sites

I sedi, i sedi, i sedi.. i sviraju u 1, ok, nek sviraju u 1, i slusaj mc dynamite, i slusaj svojevrsne gluposti i, cim videh kadar, oko pola 1, jel, znala sam da su oni.. I pise.. PINK FLOYD, LONDON!!

 

Covece, i sami ste rekli.. kako su uzivali.. Kako je Waters bio srecan, onaj Gilmourov smesak kad se okrenuo ka Masonu.. Iz nepoznatih razloga nisu posvetili 3 cestite sekunde Wright-u.. Odsvirano savrseno, oduvali su koncert.. Jedini bag ono pomalo nesrecno Watersovo pevanje u Wish you were here-u.. Ali je zato Comfortably Numb odlicno odradio.. I sve.. Uh..

 

Bas je bilo lepo user posted image.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odgledao sam ih tek sinoć oko tri (juče sam imao neku svadbu - par puta sam se vraćao kući da vidim da li počinju Floyd-i, i na kraju sam odustao da ne bih propustio celo slavlje povodom svadbe). Ubili su me u pojam. icon_smile.gif Znači, ponoviću ono što sam rekao drugarici na Dugmetu - Floydi su mnooooogo bolji. Reunion nakon 20+ godina ljudi koji su bili izuzetno nadrkani jedni na druge (tj. njih tri na jednog), i odradili su te četiri pesme sa toliko emocija - pogotovu Waters - da sam ostao bez reči. Svaku pesmu koju je pevao Gilmour je i on ispratio bez mikrofona, potpuno se primio... Stvarno, svaka im čast! Mnogo mi je krivo što Ricka uopšte nisu snimali. sad.gif Takođe mi je krivo što su ih isekli odmah nakon Comfortably Numb, baš sam hteo da vidim da li su se ispozdravljali na kraju, i tako to...

 

Anyway, snimio sam 9 sati i 39 minuta materijala koji sada leti u XviD. 'Ladno mi je ispalo nešto više od 20 minuta u periodu od 22-22.25h iz nepoznatog razloga; nadam se da tada nije bilo ništa bitno. Kvalitet je loš jer mi je Treći kanal prilično bedan iako je kablovska TV (bolje da sam probao preko antene...), ali ono, može da se gleda. icon_smile.gif Sve u svemu, baciću ga na dva DVD-a pa ako neko bude hteo da ima, može. Usput, čim se na eMule-u nađe snimak sa neke normalne stanice, odma' skidam...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Snimio sam na SLO 2. MPEG 2 format, pa ko hoce recnucu tako, a onda prebacujte u divx ili statijaznam...

 

Jedino mi je zao sto svi TV komentatori moraju da dodju do izrazaja i govore neke (vrlo bitne) stvari u toku samog nastupa icon_mad.gif

 

Matorci su zajebali vek, nadam se da uskoro sledi svetska turneja, bez obzira sto se to sad negira!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zaista, sta reci za sinic? Mislim da je Cukic to lepo rekao na kraju: "Magija ponovnog okupljanja PF-a". Bilo je zaista magicno. Posle ovoga, pocecu da verujem u cuda...

 

 

Jos nesto, nasao sam na Irc-u koncert PF-a iz San Franciska iz 1970-te. Ne znam da li to neko ima, ali ja prvi put cujem za taj snimak. U svakom slucaju, posto ja i dalje veslam na 56k, evo trigera za nekog sa malo jacom vezom:

 

!Rockster Pink Floyd - 1970 - Live In San Francisco.Mpg ::INFO:: 589.5MB 59m2s/352x240

 

 

kanal je #mpglovers na undernet-u.

Edited by tepsha

Share this post


Link to post
Share on other sites

Razbise ga carevi, zvucali su ko pre 30 godina genijalno.

Jedino sto sam se iznervirao to je sto su ga prekinuli i pustili motly crue pa mislim motley crue posle onakvog nastupa PF-a, reziser nije normalan.

Ceo dan sam cekao i nisam se pokajao.

Zivi bili drugari

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jebali su kevu onako kako samo oni umeju. Mislim da bi mogli da naprave turneju, rekao bih da je nadrkanost na relaciji Gilmour-Waters splasnula. Milim vec su suvise stari da se glupiraju ko deca. Red bi bio da obidju svet nakon onakvog jebeno fenomenalnog performansa. Ocigledno je da iako nisu zajedno svirali vec dobrih 20 i kusur godina i dalje to cine sa takvim zarom da je coveku stvarno toplo oko srca dok ih gleda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...