Jump to content

Pink Floyd


Ummagumma

Recommended Posts

Znači, ljudi su idioti. To se dešava kada za komentatore stave "muzičke znalce" koji su odrastali isključivo uz najkomercijalniju muziku (govorim o komercijali u onom najnegativnijem smislu, kao bendovi čija je poenta samo i samo skupljanje para. Dark Side... je jedan od najkomercijalnijih albuma ikada, ali za Floyde nikada ne bih mogao da kažem da su komercijala, jer to nisu) i koji bi, da su se okupili Clapton, Dire Straits, Led Zeppelin i slični verovatno isto komentarisali... no.gifwallbash.gif

 

Cukić je bio potpuno ok. Preslušao sam više od 6 sati koncerta, i u najvećem delu je jako dobro komentarisao. A za Floyde me je posebno oduševio - sve vreme je pričao o njihovom reunionu kao vrhuncu večeri, i naravno nije se ubacivao ni u jednu pesmu. Dobar je on lik, iako ga mnogi ne vole. A i čovek zaista voli rokenrol i bluz, i veliki je poznavalac tih pravaca.

Slazem se za Cukica. Iako i mene pomalo iritira cinjenica je da se covek stvarno razume u rock i blues muziku za razliku od 90% danasnjih 'novinara' i 'muzicara'I meni je nastup PF bio vrhunac koncerta. Stvarno su bili fenomenalni

Share this post


Link to post
Share on other sites

jeste sreli onaj podatak da se posle live 8 prodaja echoes best ofa povecala za vise od 1300% (!)

Možda "The Dark Side Of The Moon" opet krene da hara po top listama. Nije im dosta 700+ nedelja... ;-)

Neko je rekao da bi svi muzičari koji su nastupali na Live8 trebalo da višak zarade svojih nosača zvuka, koji će uslediti nakon koncerta, daju u humanitarne svrhe. Što znači da bi Floydi od svog dela spasili jedno trećinu Afrike. icon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neko je rekao da bi svi muzičari koji su nastupali na Live8 trebalo da višak zarade svojih nosača zvuka, koji će uslediti nakon koncerta, daju u humanitarne svrhe. Što znači da bi Floydi od svog dela spasili jedno trećinu Afrike. icon_smile.gif

Ja cuh da Floydi jesu pristali da visak novca daju Africi?

 

He, he, a vidi se ko je bio naj sasvim potpuno sasvim na Live 8 icon_biggrin.gif .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skinuo sam 4 verzije Floyd-a sa Live8 koncerta (a skidam i petu, čini mi se sa slovenačke TV) - jedna od njih je snimljena sa BBC3 (350Mb) i ima sjajan kvalitet slike. Pogledao sam preview one verzije čiji je link poslao Haralampije, i izgleda mi identično kao ta sa BBC3, samo što u gornjem levom uglu ne piše to BBC3. icon_smile.gif

 

fillex, da te usrećim: skinuo sam sve diskove iz kolekcija A Tree Full Of Secrets i bacio na audio diskove. icon_smile.gif Naravno, .wav fajlove sa artwork-om sam snimio na DVD-eve, čisto da se ima backup. icon_biggrin.gif

 

Sjajni su. wub.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

E da ljudi kako bi bilo da lepo svi zaintresovani za A Tree Full OF Secrets na celu sa profom koji ovo bogatstvo poseduje naprave dogovor za okupljanje jedan dan i lepo donesemo profi prazne dvd-jeve on nama nareze + pivo i sve sto vole mladi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jos da navatamo profu.

Jao, ja zaboravih da bacim pogled na ovu temu u poslednja 2 dana. Ja 'oću. icon_smile.gif Inače, nešto sam se primio da skinem komplet Floyd-a na 4 DVD-a (sve i svašta - spotovi, filmovi, muzika...), ali sam našao samo jedan. sad.gifsad.gifsad.gif Ako nekom treba nešto od albuma nek viče. Imam dosta na originalima (ako ih nađem), a ostalo može da se nađe po netu...

I da, predložite neki termin. Ako ne dobijem putovanje u Politici, slobodan sam. icon_wink.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad da sam neki alavi icon_smile.gif pa da se oman ja javim, al' ima sigurno neko kome je to potrebnije icon_da.gif

fillex, za filmove znas da treba da se obratis turncoatu, on je baja za to mhihi.gif ... a mislim da je i teta-Council opskrbljena icon_razz.gif

~Snowy Owl~, ne rasplinjava se Echoes vec RAZVIJA icon_da.gifpivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...