Jump to content

Pink Floyd


Ummagumma

Recommended Posts

Razbise ga carevi, zvucali su ko pre 30 godina genijalno.

Jedino sto sam se iznervirao to je sto su ga prekinuli i pustili motly crue pa mislim motley crue posle onakvog nastupa PF-a, reziser nije normalan.

Ceo dan sam cekao i nisam se pokajao.

Zivi bili drugari

+ to kad su prekinuli nije se video onaj zagrljaj na kraju

gledao sam jos 2put snimak i zaskripali su na cirka 3 mesta ali dobro to je ocekivano s obzirom na to da je mason rekao da nisu imali probe

Share this post


Link to post
Share on other sites

+ to kad su prekinuli nije se video onaj zagrljaj na kraju

gledao sam jos 2put snimak i zaskripali su na cirka 3 mesta ali dobro to je ocekivano s obzirom na to da je mason rekao da nisu imali probe

Zagrlili su se?

Nisu probali UOPSTE???

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

E ljudi, dodjoh u posjed DVD diskova: Live at Pompeii, PULSE, Video Anthology i The Wall in Berlin, pa ako kome treba neka se javi za DVD razmjenu.

 

A shto se tiche Live 8, ovo shto reche profa...

Tamo negdje se skupi Floyd i odrade savrshen koncert, a kod nas se skupi dugme, i, dobijemo ovakve slike obozhavalaca:

user posted image

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajme koja magija.Definitivno najveći glazbeni trenutak ovog mladog stoljeća. Samo onaj zagrljaj Watersa i Gilmoura vrijedio je sve ove godine čekanja. I ono zajedničko pjevanje Wish You Were Here posebno posvećene Sydu....

Na sreću gledao sam prijenos na netu inače bi vjerovatno bacio tv kroz prozor. Naime, kod nas je HTV komentator uspio izreći ovo: "Da, da, mnogima je ovo vrhunac večeri, ali meni je prilika da se prisjetim izvrsnih nastupa Robbie Williamsa, Coldplay, Destiny's Child..."

A čujem od američkih frendova da je njihov MTV uspio biti još "originalniji". Na solaži u Comfortably Numb njihova dva komentatora jednostavno počela pričati! I onda mrtvi-hladni izjavili "Ok, and now let's go to commercial break"...i prekinuli prijenos usred pjesme i pustili reklame!!!!!!!

Baš me zanima da li im se tako nešto zalomilo na npr. Green Day.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne verujem user posted image. no.gif

 

Kod nas je barem prenos vodio Dejan Cukic koji Flоyde jako voli i koji ih je pomenuo 700 puta pre nastupa i cutao u toku nastupa i odusevljeno pricao nakon njega...

 

Ne mogu da verujem!

 

Ali, mi smo sve, cini mi se, gledali sa neka dva sata zakasnjenja i isekli su zagrljaj icon_sad.gif ..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na sreću gledao sam prijenos na netu inače bi vjerovatno bacio tv kroz prozor. Naime, kod nas je HTV komentator uspio izreći ovo: "Da, da, mnogima je ovo vrhunac večeri, ali meni je prilika da se prisjetim izvrsnih nastupa Robbie Williamsa, Coldplay, Destiny's Child..."

A čujem od američkih frendova da je njihov MTV uspio biti još "originalniji". Na solaži u Comfortably Numb njihova dva komentatora jednostavno počela pričati! I onda mrtvi-hladni izjavili "Ok, and now let's go to commercial break"...i prekinuli prijenos usred pjesme i pustili reklame!!!!!!!

Baš me zanima da li im se tako nešto zalomilo na npr. Green Day.

Znači, ljudi su idioti. To se dešava kada za komentatore stave "muzičke znalce" koji su odrastali isključivo uz najkomercijalniju muziku (govorim o komercijali u onom najnegativnijem smislu, kao bendovi čija je poenta samo i samo skupljanje para. Dark Side... je jedan od najkomercijalnijih albuma ikada, ali za Floyde nikada ne bih mogao da kažem da su komercijala, jer to nisu) i koji bi, da su se okupili Clapton, Dire Straits, Led Zeppelin i slični verovatno isto komentarisali... no.gifwallbash.gif

 

Cukić je bio potpuno ok. Preslušao sam više od 6 sati koncerta, i u najvećem delu je jako dobro komentarisao. A za Floyde me je posebno oduševio - sve vreme je pričao o njihovom reunionu kao vrhuncu večeri, i naravno nije se ubacivao ni u jednu pesmu. Dobar je on lik, iako ga mnogi ne vole. A i čovek zaista voli rokenrol i bluz, i veliki je poznavalac tih pravaca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naime, kod nas je HTV komentator uspio izreći ovo: "Da, da, mnogima je ovo vrhunac večeri, ali meni je prilika da se prisjetim izvrsnih nastupa Robbie Williamsa, Coldplay, Destiny's Child..."

biggrin.gif

A neposredno nakon toga, Motley Crue ispala (na bini stoji zastava 10x3 na kojoj pishe "Canada"):

Taj: "Oni su zapravo bend koji... radi jako dugo... evo, ovo je snimak iz Filadelfije..."

Onaj drugi: "Ne, ja mislim da je iz Kanade..."

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

na watersovo insistiranje, gilmour je vec krenuo da izlazi sa bine

trajalo je nekoliko sekundi delovali su prilicno zadovoljno

He he, videh sliku.. icon_biggrin.gif

 

A nekako.. he he .. sigurna sam da to nema apsolutno nikakve veze sa marketinskim potezom..

 

E, please, mozete li da stavite link ka toj Mason-ovoj izjavi da nisu uopste vezbali.. Prosto mi je nemoguce..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izgleda da je ipak bila jedna proba, pošto sam skinuo snimak od 100 MiB gde na kraju britanski voditelj (u nekom čudu od improvizovanog studija pored/iznad? bine) spominje kako je ovo bio njihov prvi nastup posle 23 godine, mada su svirali i dan ranije na probi...

 

A svirka je bila na (dugo, dugo) očekivanom nivou... Zamalo da zaplačem... icon_biggrin.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

skinuh ove pesme sa live8 sto su przili... nije lose, al' mu je puko' glas na Wish you were here.. omatorilo se, jbg.

nije nego je deo pevao waters koji u originalu ne peva strofe vec samo refren

meni je jedino zao sto je watersov glas izgubio onu ostrinu koju je imao na npr. animals albumu

 

pukao je glas gilmouru na cnumb kad je posle prvog refrena i mini sola vratio u ono aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaj have become...

Share this post


Link to post
Share on other sites

nego za te probe.. pa sta se cudite? normalno da ce da imaju probe pobogu!

Upravo je obrnuto - neko je na nekom forumu rekao da je Mason rekao da nisu imali probe, pa se svi čude kako je moguće da nisu, a da su onako dobro odsvirali (izuzev onih mikrofonija).

 

Gledao sam i ja taj snimak od 100 mega, i voditelj je rekao nešto u fazonu "nisu svirali zajedno 23 godina, zapravo nisu svirali jedan dan jer su juče imali probu...".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...