Jump to content

Pink Floyd


Ummagumma

Recommended Posts

Mogu samo da kazem da je prvi CD koji sam kupio (posle nekoliko stotina LP ploca i traka) bio Meddle. Cak je i prvi bend ciju sam diskografiju kompletirao na CDima bio Pink Floyd.

Ni sam nisam shvatao koliko ih ustvari volim jer to nisam svesno nameravao da uradim, jednostavno sam to uradio biggrin.gif

Mozda sam to uradio iz tada jos nesvesnog zakljucka da Pink Floyd zasluzuje vise nego bilo koji drugi bend da bude slushan sa najchistijeg moguceg izvora.

 

Anyhow, Floydi su me razbijali u komade godinama, oni su neverovatna pojava na planeti i kategorija za sebe koju zaista nemogu da poredim sa nekim. Mozda bih mogao (evo smejem se u sebi od idiotske pomisli poredjenja Floyda sa bilochim) da ih uporedim sa King Crimson ali sve je to suvishno.

Kamo srece da danas imamo samo 1 tako originalan bend na sceni.

 

blagi pljuc: biggrin.gif

Gledao sam sa odusevljenjem njihov reunion na live8, ali stvarno bi bilo bolje da je Waters drzao usta zatvorena biggrin.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mogu samo da kazem da je prvi CD koji sam kupio (posle nekoliko stotina LP ploca i traka) bio Meddle. Cak je i prvi bend ciju sam diskografiju kompletirao na CDima bio Pink Floyd.

Ni sam nisam shvatao koliko ih ustvari volim jer to nisam svesno nameravao da uradim, jednostavno sam to uradio biggrin.gif

Mozda sam to uradio iz tada jos nesvesnog zakljucka da Pink Floyd zasluzuje vise nego bilo koji drugi bend da bude slushan sa najchistijeg moguceg izvora.

Zanimljivo, i ja sam prilicno nesvesno kompletirala Floyde, nisam imala ideju, kao, uuuu, to je THE band, moram imati sve.. Prilicno si to dobro objasnio. Tako ja odem do SKC-a, promuvam se i ne mogu da se odlucim sta da uzmem, i na kraju uvek (dok je bilo cega, haha) zavrsim sa necim od njih icon_smile.gif.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa ok, kontekst cele manifestacije jeste ferka, ali ja na koncertu kao prvo primim muziku ocishcenu od svega drugog, to mi je apsolutni prioritet. Svirka je bila smrz, a waters je meni ispao onako smeshan kad je propevao, ali who gives a shit biggrin.gif Bilo je sjajno videti ga ponovo kako se lozi na bini i onako odusevljen se iskreno smeska Gilmouru...mislio sam da se to bas nikada nece desiti.

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pesma za koju je Waters rekao da je najgora koju je ikada uradio. icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

Meni je, inače, jako dobra... ne razumem zbog čega takav njegov stav?

Stvarno je to rekao? See Emily plays sa relixa je takodje fenomenalna. Btw nije mi zaista vazno sta kaze Waters... Meni se straaaaaaaaaaaasno svidja, pogotovo sama muzika. I da su uradili pjesmu bez texta-def. bi me opet privukla. Mada text jeste musik20.gif ali nikako da ukapiram koji mu je trip???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako je dobro kada jaaaako duuugo ne slusas neki album Floyda, a onda konacno prekines apstinenciju - kao povratak u rodni kraj nakon niza godina... Evo, uzivam u (konacno mi vracenom) The Final Cut-u...

Pa nije mi poznat taj osjecaj i nista od one moje obecane apstinencije. Jbg, bre, ne mogu... icon_redface.gif

Toliko o tome kako se drzim obecanja. Jooooj! icon_redface.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pazi, nije mi bio album tu, inace ne bi bilo tako... apstinencija nikada dobrog (osecaja) nikome nije donela icon_mrgreen.gif

I sto bi se ti sada stidela sto ne mozes da se "skines" s Floyda? I zasto bi se uopste skidala (s njih icon_razz.gif ), pobogu!?

Share this post


Link to post
Share on other sites

pre neki dan sam gledao na nekoj lokalnoj stanici neki koncert na par minuta, neki starac je sasvim lepo svirao gitaru, ama bash lepa solaza od dobrih par minuta ili duze. posle provalim da je to bio pink flojd. ehm. svidja mi se. solaza beshe u rangu novog Exodusa, tako nesto cenim ga, s tim sto je bila bar 3 puta sporija, sto mi se naravno nije dopalo. ma, samo da je ono odsvirao brze bilo bi sjajno.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pazi, nije mi bio album tu, inace ne bi bilo tako... apstinencija nikada dobrog (osecaja) nikome nije donela icon_mrgreen.gif

I sto bi se ti sada stidela sto ne mozes da se "skines" s Floyda? I zasto bi se uopste skidala (s njih icon_razz.gif ), pobogu!?

Zavisi koja apstinencija. icon_biggrin.gif

Ne stidim se sto ne mogu da se skinem s Floyda, vec sto sam rekla,pa porekla da ih neko vrijeme necu slusati. Ne znam da li shvatas ili da li ti se nekad desilo da posle izvjesnog slusanja nekog benda (a da si pri tom u malo "cudnom" stanju) padnes u ono sto se zove Great Depression?

Eto, zbog toga.

I cinjenica je, da Floydi ne mogu da izazovu euforiju,radost, i bla bla bla

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi koji govore da su Flydi samo za bedak i to je to jednostavno nisu u pravu. Iako oni od 1973. pisu o mracnim, surovima stvarima, kao sto su pritisak modernog zivota, gubitak prijatelja, mizantropski pogled na covecanstvo, alijenacija, kritika modernog drustva, problemi u komunikaciji, njihova muzika opet ostaje uzvisena, stto bi Englezi rekli etherial, oni uvek zvuce grandiozno, puno i bogato, tako da su oni tako daleko od suvog bedacenja da je to neverovatno. Slusanje Floyda je spiritualno iskustvo. A da ne pominjem pre DSOTM stvari, uzmi samo npr Echoes, koja je po meni mozda i njihova najbolja pesma ikada. Pesma je tako orgazmicna, fenomenalna, uzvisena, predivna, bozanska, da nakom sto je preslusam poslednje sta mi je na pameti je depresija. Osecam se kao da sam vodio ljubav sa boginjom u raju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi koji govore da su Flydi samo za bedak i to je to jednostavno nisu u pravu. Iako oni od 1973. pisu o mracnim, surovima stvarima, kao sto su pritisak modernog zivota, gubitak prijatelja, mizantropski pogled na covecanstvo, alijenacija, kritika modernog drustva, problemi u komunikaciji, njihova muzika opet ostaje uzvisena, stto bi Englezi rekli etherial, oni uvek zvuce grandiozno, puno i bogato, tako da su oni tako daleko od suvog bedacenja da je to neverovatno. Slusanje Floyda je spiritualno iskustvo. A da ne pominjem pre DSOTM stvari, uzmi samo npr Echoes, koja je po meni mozda i njihova najbolja pesma ikada. Pesma je tako orgazmicna, fenomenalna, uzvisena, predivna, bozanska, da nakom sto je preslusam poslednje sta mi je na pameti je depresija. Osecam se kao da sam vodio ljubav sa boginjom u raju.

Nisam rekla da ih slusam kad sam neraspolozena.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok, ok icon_smile.gif .. I meant no harm.

 

Ne slusam nesto PF u poslednje vreme iz prilicno nepoznatih razloga, ali, kad ih slusam, uglavnom sam vrlo vrlo srecna sto nesto takvo postoji.

Jedna me je pesma samo stalno bacala u smrc tripove, ali i to se promenilo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mene Us And Them nekako uvek... spuca. :-) Ne u smislu da me izbedači već... ah, nemoguće je to opisati. Anyway:

 

"Forward!" he cried from the rear

And the front rank died.

And the general sat and the lines on the map

Moved from side to side.

 

So true...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je ta pesma neverovatna, tekst je prelep, akordska progresija jedna od Wrightovih najboljih. Narocito mi je interesantno kako je za vreme sttrofa pesma tiha, i onda kad dodje refren, postaje tako glasna, saksofon, klavir, zenski back vokali, i onda se sve stisa i krece sledeca strofa. Predivna pesma.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...