Jump to content

Pink Floyd


Ummagumma

Recommended Posts

Jedno pitanje: koji vam je najbolji deo iz pesme A Saucerful Of Secrets i koja verzija te pesme vam je najbolja? Meni je najbolja verzija sa Live At Pompeii i odatle Celestial Voices. Gilmour je otpevao jezivo dobro. Verzija sa Ummagumme je isto odlicna, a originalna verzija nije losa, ali se vidi da je ta pesma jos bila u razvoju u vreme kada je ASOS album izdat, te da se na njoj znatno poradilo.

Nećeš mi verovatni - već par dana razmišljam o ovoj pesmi, i to baš o Celestial Voices delu. Predivan je. Koliko je sve pre toga disharmonično, jezivo, istripovano, nepovezano, toliko se u njemu sve smiruje - tačno možeš da osetiš taj trenutak neposredno pre konačne harmonije, kada orgulje u potpunoj tišini sviraju Hm Gm kombinaciju, momenat iščekivanja, i onda *puf* nastavlja se topli zvuk hammonda koji svira savršeno harmoničnu i opuštajuću deonicu... Ako se ne varam, na Ummagumma ima mnogo više pevanja u tom delu (pod ovim ne mislim na pevanje reči, već samo puštanje glasa) nego na originalu, a pojavljuju se i bubnjevi - definitivno je maksimalno dorađena u odnosu na original. Upravo preslušavam verziju sa Nice Pair pošto ne mogu da nađem CD, i oseća se ta praznina...

 

Počeo sam da skidam A Tree Full Of Secrets, i to ni manje ni više nego u WAV formatu icon_smile.gif Znači, trebaće mi mesec dana da skinem sve, ali vredeće. biggrin.gif

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

U verziji ASOS sa istoimenog albuma i Storm Signal i u Celestial Voices nema bubnja, a i vokal nije Gilmour, vec neki hor. Po meni je ipak verzija sa Live At Pompeii najbolja. U svakom slucaju, taj deo pesme stvarno zvuci kao opelo. Narocito kada Gilmour peva, bukvalno se oseca zal za mrtvima. Ma pesma je prosto savrsena.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upravo downloadujem The Azimuth Coordinator part 1. Bootleg iz 1975. Inace, ima li neko Lucy Leave, ranu PF stvar, kad je u bendu jos bio Bob Close (valjda se tako zove). Ja sam ponosni vlasnik ove pesme u mp3 formatu. Imate na www.neptunepinkfloyd.com za download, al morate da se registrujete.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upravo tako, ne peva Tarja nego Marko.

 

Da li sam fan? Nisam hteo pre godinu i po da dam 2800 kinti za "Dark Side Of The Moon" Hybrid SACD (u Mamutu je toliko kostao). Ali sam pocetkom ovog meseca bez problema dao 1400 kinti. I, ne da vredi...

EEEEEEEEEEE...

Necete vjerovat ali ja sam taj album cula 1 put kad sam imala nekih 10 godina...

Sjecam se toga kao da je juce bilo...

Kao kad sam 1. put cula prvu Corbinu stvar...

"jer ti si duso doista nepopravljiv egoista..."

Bio je to moj 11. rodjendan...

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto ti ne bih verovao? Super!

 

Ne bih ti verovao jedino da si rodjena 1962. icon_mrgreen.gif

 

Floydi se mogu naci u HiFi-ju u Kneza Mihaila, npr. Cini mi se da ima i SACD tamo.

Ja ga kupih kod onog naocarka u Srpskih vladara (ili kako se sad zove ta ulica) prekoputa Skupstine grada, u pasazu.

 

Valjalo bi da se povodom 30 godina pojavi i "Wish You..." SACD. Mojoj sreci ne bi bilo kraja! icon_razz.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izgleda da treba objasnjenje. Ne da ne bih poverovao u cinjenicu da si rodjena te (ili bilo koje) godine. Poenta je da onaj ko je rodjen '62. ne moze da slusa za 10. rodjendan "Dark Side..." s obzirom kada je snimljen.

 

A mozda i nije trebalo objasnjenje?

a-a nije trebalo

samo sam htjela da kazem da je moja mama 64. godiste

hehehehe pivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi, ima li neko knjigu The Wind In The Willows, ili ti po naski Vetar U Vrbaku? Po poglavlju te knjige je PATGOD dobio ime. Ako neko zna jel ima u Bg da se kupi original ,nek javi na ovu temu.

domace izdanje, za original probaj po IPSu, Mamutu, Platou, naruci preko neta... Si gled'o crtac?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bilo bi dobro da svi budu u SACD. A koji vam je omiljeni omot PF albuma? Meni je A Saucerful Of Secrets, pa DSOTM, pa TDB, pa WYWH, pa svi ostali.

Copycat icon_smile.gif . Salim se, i meni je omiljeni omot ASOS, i rekoh ti to svojevremeno icon_wink.gif .

O vecini stvari se na ovoj temi vec pricalo, pa stvarno nemam motivaciju da se razbijam od postova icon_smile.gif .. Samo pravdam nekocnu sebe icon_smile.gif .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi, ima li neko knjigu The Wind In The Willows, ili ti po naski Vetar U Vrbaku? Po poglavlju te knjige je PATGOD dobio ime. Ako neko zna jel ima u Bg da se kupi original ,nek javi na ovu temu.

gledao film ali nisam bas izdrzao do kraja

michael palin, terry jones, eric idle i naravno john cleese

prica za decu ali ne bas interesantna

Share this post


Link to post
Share on other sites

Opet ja sa obradama. Upravo sam skinuo i odslusao Another Brick... i Time u izvodjenju Neal Morsea. Ovako nesto mi nije interesanto. Sve isto k'o original. What's The Point?

Stvarno mi zanimljivije deluje onaj Nightwish.

ima i korn obradu od wall-a...

i to sva 3 dijela...

mada ja ne voljeti korn

a-a

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...