Jump to content

Heroes Of Might And Magic


Zhad

Recommended Posts

Mislim da će ti se želja ispuniti. Najavljeni su elfovi, oni će ga verovatno imati. Elfovi će biti nešto u fazonu ramparta. Pitanje je ko će imati crne zmajeve? Možda orkovi, možda taj šesti neotkriveni grad, možda niko.

 

Obzirom da su objavili da je ekspanzija garantovana, možda i tu bude novih gradova, sve je moguće. Možda ćemo neka od stvorenja koja nam ovde zafale( a sigurno hoće, h3 su imali 8*7 kreatura, h5 će imati tek 6*7) tek tada ponovo videti.

 

Verovatno će varijetet zmajeva biti popriličan obzirom na to da će u originalnoj kampanji zmajevi igrati ključnu ulogu u priči.

 

Pozdrav.

Odlicno, pogotovo mi se svidja deo za zmajeve icon_da.gificon_da.gificon_da.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vest preuzeta sa celestialheavens - a

 

Oh-Oh... Nival have released a statement addressing all HOMMV fans on their Official Website regarding a stolen Alpha version of HOMMV. Apparently it's doing the rounds, available on CD, in several Russian cities.

It's been dubbed by the insalubrious salesmen as an "Alpha" or "Demo" version of the game and, according to Nival, doesn't even come close to what will be the release version and is practically unplayable due to its instability.

 

Needless to say, Nival have urged HOMMV fans not to buy this stolen property from the thieves and I know that all the CH staff cannot condone anyone playing, let alone buying, such an illegal copy. I'm sure CH regulars and true HOMM fans wouldn't even consider it anyway.

 

By the way - the magic of online translation is still fairly limited - if anyone can provide a more accurate translation (especially regarding how the "Alpha" was stolen) than the garbled english I've had glean this information from, please leave it in a comment.

 

Dakle, procurela je alfa. Kod Rusa, znači kod nas - samo što nije. Ovo je, čini mi se, još jedan primer situacije kad kompanija otpusti namerno alfa verziju igre i onda se pravi luda kako je to procurelo i kako to ne treba igrati bla bla ...

A ovamo posećuju forume i čitaju mišljenja i komentare ljudi, drugom rečju - dobiju detaljno testiranje igre za džabe i bez ikakvog supporta i bilo čega ... bilo je rađeno i pre, tako da ništa novo ...

 

 

pozdrav piplzi

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, to je ono, odjednom sevne news flash, prijavljivanje je gotovo... Wtf? A kada je pocelo? icon_smile.gificon_smile.gif No, to je samo za VIP dase tako da nam tu nema mesta, neka. Nasi drugari sirom neta ce se vec dograbiti iste bete a onda se zna... icon_biggrin.gif Yay! Konacno, nesto konkretnije od filmica paljevina i screenova.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja skinula demo.

 

Lepo izgleda, zivopisno, sareno. Ipak, imam toliko zamerki, da me cak mrzi da iskucam.

 

Nadam se da ce u konacnoj verziji izbaciti/ubaciti nedostatke.

 

Kompjuter mi je jako sporo radio u bitkama, cak i kad iskljucim animacije.

 

I zasto, avaj, jedinice ne mogu da se istreniraju u nadogradjene?!

 

Monkovi su prejaki.

 

Ne daje opise jedinicama, niti sta treba da izgradis u gradu da bi izgradio nesto drugo. Niti koliko resursa zahteva. Sami gradovi su jako nepregledni. Mada, moram priznati, lepi.

 

Herojina u demo-u - Isabelle, ima velike slicnosti sa Kate B. iz Underworlda. Lepa je.

 

Nije, bre, igrljiv ovaj demo uopste!

 

Nema smisla da vise pisem sta ne valja, jedva cekam prolece!

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

To nije "demo". To je alfa verzija igre. Alfa verzija igre je prva verzija koja ja iole igriva i služi da bi je isključivo kompanija testirala igrajući je.

Sasvim je normalno da nema interfejsa i da fali puno opcija za aprgrejd, pa i to da je prezahtevna ...

 

Ja sam malo igrao kod ortaka i pored stvari koje još uvek ne možemo oceniti - kao što su interfejs i preglednost još mnogo toga, nadam se da će bitka dobiti heksagone u konačnoj verziji, ne mogu da verujem da smo još uvek na kvadratima iz četvorke. Fabrice je izjavio da će vratiti 6ugaona polja, koji im je sad kurac - stvarno ne znam. Takođe, teren na adventure mapi izgleda zaista očajno, korak nazad u odnasu na sve heroje sem 4ke naravno - ali i ovo je možda podložno samo alfa verziji. Grad nepregledan i nečitljiv, kupovina jedinica očajna itd itd ... ali alfa je ... samo je alfa ...

 

Dopadaju mi se novi skillovi kod heroja i jedinici u tuči lepo izgledaju. Heroji lepo izgledaju. Muzika je naravno keva kao što smo i očekivali, mnogi zvuci preneseni iz starih heroja da bi nam se vratila atmosfera.

 

Krajem septembra nam stiže uhakovana beta verzija (pošto ofiicijelna beta počinje) pa ćemo moći da ocenimo mnogo više od ovoga.

 

 

cheers

pivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lako je gaziti alfu, ova je recimo starija od 6 meseci. Sve pomenuto se moze olako popraviti, ako vec i nije...Inace Fabrice je to izjavio nakon sto je ova alpha izasla. Sto dodatno govori o njenoj starosti. Ja sam presecan sto sam i ovoliko video... icon_biggrin.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iskreno se nadam, naročito kada su polja u pitanju, a i interfejs u gradovima i izgled mape ...

 

sve sem adventure mape je lako promeniti, sad videćemo do kraja meseca ...

 

btw: Da li se vidi još neki grad sem havena? Ja sam igrao ukupno 15 minuta i napušio sam se na one pristove zuba.gif

 

Si video kako su anđela osakatili ! Ja uzo jednog anđela kao sad ću da ih sfutim .... ono tup ode jedan prist .. i onda su oni odradili retaliate ..

 

živeli

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nope, u ovom se nista drugo ne vidi. Sem Jednih impova i hellhoundova...to je to sto se tice drugih rasa i jedinica.

Sto se tice tih pristova Eva Braun vec rece, a i ja da potvrim, oni su uzasni! To sam ja sastrugao tek sa 12 arhandjela. icon_smile.gificon_smile.gif A i ima ih dosta koliko se ja secam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 1 month later...
  • 4 weeks later...

Igra je veoma blizu izlaska - 28. februar je zvanični datum. Na sajtu su izašli podaci o svim rasama i jedinicama itd.

Izgleda da će varvati/orkovi morati da pričekaju na ekspanziju jer ih nema u prvoj postavi od 6 zamkova. Takođe, novitet su Dark Elfovi, koji je kao Dungeon sa malo močvare. Ostali zamkovi su vrlo slični postavama iz 3ke.

 

Takođe, polja su definitivno ostala četvorougaona, ostaje nam još 2 meseca čekanja pa ćemo videti da li igra valja ...

 

živeli

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uostalom, evo preuzete sa herescommunity

 

obzirom na to da je igra skoro gotova, verovatno se neće ništa menjati :

 

Game Features

General

- The entire game will be rendered in 3D

- The camera will be completely rotatable, and can zoom in and out

- A unique storyline will be developed for the game

- Hotseat will be included

- The music will be composed by Rob King and Paul Romero, the same two people who have composed the music from Heroes I - IV

- The set of resources are exactly the same as previous games

- Multiplayer has a "fast mode" option, where it will be possible to set a timer on your opponent and vice-versa for quick finishing

- There will most likely be six magic schools, with 2 being unknown

 

Towns

- There will be six towns - Haven, Inferno, Necropolis, Dungeon, Academy and Sylvan

- Each town will consist of 14 creatures and 7 levels, each creature having an upgrade.

- A unique town history has been developed for all the towns, with all factions having enemies.

 

Creatures

- It has been confirmed that the game will have at least 130 creatures with all expansions, but at least 90 in the original game

- Each creature will have one upgrade

- Creatures will have 'special moves' like the Griffin's dive attack, and some will be able to cast their own spells, such as the Angel's healing

- Dragons will be available as units

 

Heroes

- They cannot directly take part in combat, but are able to cast spells from the sidelines

- There will be three skill levels

Adventure Map

- Armies now leave a trail in the ground depending on the size of the army (though this will not be clickable - merely a visual clue)

- The game will include weather effects such as rain, though there has been no information on the impact this will have

Combat Map

- Retaliation works in the same way it did in Heroes III

- The battlefield changes depending on the size of the army, the largest battlefield being more than twice the size of the smallest one

- The ballista, and war machines have been confirmed to be in

- The battlefield has been made generally smaller in comparison to previous games for 'faster battles'

 

 

Takođe, zahtevnost će verovatno biti poprilična jer je u beti g. kartica sa 128 mb apsolutni minimum da bi igra uopšte radila ... ( poput ATi 9700 ili GF 5600 ...)

Pitanje je koliko je dobra kartica je potrebna da bi radila dobro ... al u svakom slučaju to nije veoma heroes-like ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Takva zahtevnost im stvarno nije potrebna no.gif zasto praviti igru koju nece moci da igra onoliki broj ljudi koji je u trenutku izlaska prethodnih delova to ipak mogao

nadam se samo da ce biti nekako optimizovana pre finalne verzije

mislim, nije to fazon igre od koje se ocekuje tolika hardverska zahtevnost :upickujebenumaterinu:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jebiga, to sam i ja rekao, ali ovo je prva Heroes igra sa 3d enginom, pre ili kasnije sve igre će imati 3d engine i sve će biti zahtevne ...

 

Ja ipak verujem da će biti ok igriva sa mojom radeon 9600icom ... (sve ostale komponente su mi prilično dobre, ali g. kartica je najvažnija )

 

živeli

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izgleda da će u Poljskoj biti izbačen collector's edition Heroja V, i to već sada, tokom novogodišnjih praznika. Verovatno će sve zalihe biti rasprodate već u preorderu, pošto ovakve edicije umeju da budu prilično ograničene ...

 

Ono što je dobra vest je to da ćemo ovako možda dobiti piratsku verziju malo ranije, mada i sa starforce zaštitom je pitanje kako će cela stvar ići ...

 

Inače, neko reče da će ova verzija pored gomile gluposti sadržati i Heroje I, II, i III sa svim ekspanzijama - lepo, nema šta

 

user posted image

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...