Jump to content

Knjiga koju trenutno čitate?


Recommended Posts

Ja da budem iskren dostojevskog nikad nisam citao. I nije me sramota.

Ne kazem da ne valja, samo da ga nisam citao. :P

Posto sad kao svaki intelektualac voli dostojevskog.

Ne kazem da nisi intelektualac cak sta vise nemam pojma a i boli me kurac.

 

Sta sam hteo... a da poenta.

 

Ko voli dostojevskog, nek mi preporuci nesto LAKO & zanimljivo od njega, da vidim kol'ko mi lezi.

Al da nije zlocin i plazma.

 

Super ti je knjige preporucio SRbija Srbima,ako trazis lagano. Kockar i jeste najlaganije stivo od njega. Bijele Noci su fascinantna pricica. ALi naaaaaajbolja njegova knjiga je Idiot. Medicina je vise iz te knjige saznala o epilepsiji nego u dotadasnjoj svojoj istoriji proucavanja. Ukoliko bi zelio malo njegove filozofije (iako se on ogradjivao od toga) ,mozda je najbolja Zapisi iz Podzemlja.

 

 

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fala i tebi uvrnuti sirotane. Dao sam pljus i tebi i Drugu Vladimiru junackome sinu.

 

Ja bi ti na primer preporucio da ne procitas nista od Fjodora jer vreme koje izgubis citajuci ta sranja niko pa ni ja bog naucnik ti ne mogu vratiti nazad.

 

 

Molim lepo. :mrtav:

 

 

  • Downvote 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ukoliko bi zelio malo njegove filozofije (iako se on ogradjivao od toga) ,mozda je najbolja Zapisi iz Podzemlja.

 

Ух, човече, Записи убијају на месту. :rockdevil:

Мораћу да прочитам још једном ово генијално дело.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fuj bljak ish.

 

Pa čekaj, ako ti imaš komentar na knjigu to znači da si je pročitao... Pusti me, more, da čitam i ja...

 

DOstojevski - Neciste sile. Poslije vise od 5 godina opet uzimam da citam Fjodora. :bigblue:

 

U srednjoj sam uzela temu psihološko-kriminalistička priča u "Karamazovima". Bio je to pravi izazov, dobila sam čisto 5 (mada nisam neki ljubitelj pisanja (a završila književnost, i uzimam je za Ma :redface:)) i savjet od profesorice da upišem psihologiju. Kad smo se srele posle par godina ona je uistinu mislila da je uveliko završavam :haha:

Edited by Kokopelli

Share this post


Link to post
Share on other sites

 Elitisto,sad si,vjerujem,siguran da treba da procitas citavi opus F.M. Dostoyevskog.

 

 

 

 

Cim ti to ovaj jadni ljigavac to kaze to mora biti istina. Ja se ovde javljam cisto da ljude spasim muka. Nikada ne komentarisem za druge pisce, mada ne znaci da za nekog i ne bi nesto. Moja pouka je: Ako si strejt mazohista onda samo navali.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto se Dostojevskog tice, mozes citati i ' Bedne ljude '. Isto je citljivo, ali u svoj toj jednostavnosti je sustina, posle te knjige me je uhvatilo neko zalosno osecanje, neka knedla u grlu.

To je dobar pisac.Kada ume i pored toga sto pise jako dobra stiva koja su filozofsko-psiholosko-teoloskog karaktera, da napise nesto tako jednostavnim recima a da objasni neke od najkompleksnijih pojava.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa čekaj, ako ti imaš komentar na knjigu to znači da si je pročitao... Pusti me, more, da čitam i ja...

I wanna save your soul!

salim se citaj bona ja sam morao da iskazem svoju gadljivost prema pomenutom stivu.

 

pa ni ja bog naucnik ti ne mogu vratiti nazad.

 

Da da evo obavezno sve zbog HEFESTA boga naucnika u njegovoj lichnoj izmisljenoj mitologiji.

 

Ja se ovde javljam cisto da ljude spasim muka.

 

Ak' si hteo da me spasis muka mogao si bar da kazes ZASTO ne dostojevski.

Edited by Elitista u Povoju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I wanna save your soul!

 

 

 

Da da evo obavezno sve zbog HEFESTA boga naucnika u njegovoj lichnoj izmisljenoj mitologiji.

 

 

 

Ak' si hteo da me spasis muka mogao si bar da kazes ZASTO ne dostojevski.

 

Da bi ti dokazao istinitost svoje mitologije i dokazao da Wiki (vasa ljubavnica) gresi pogledaj film Clash of the titans. Videces Hefesta i njegovu ulogu na Olimpu. To ti je ocigledan primer, a mogu ti ih nabrojati jos milion. Film je ekstra ako volis fantaziju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da bi ti dokazao istinitost svoje mitologije i dokazao da Wiki (vasa ljubavnica) gresi pogledaj film Clash of the titans. Videces Hefesta i njegovu ulogu na Olimpu. To ti je ocigledan primer, a mogu ti ih nabrojati jos milion. Film je ekstra ako volis fantaziju.

 

I knjiga iz istorije gresi? I silne knjige iz mitologije?

Uzmi obnovi istoriju za prvu godinju srednje skole pa ces da vidis copavog Hefestusa ( u grka ) ili vulcana u rimljana kovaca koji zivi u vulkanu.

 

Tot egipatski, Hermes grcki, Merkur rimski.

 

Doduse merkur nije toliko Znanje koliko ova prva dvojica. Merkur je vise glasnik.

 

Cak i okultisti imaju starog okultistu koji je sakupljao znanja mistike, magije i nauke i samoprozvao se "Toth-Hermes"

Edited by Elitista u Povoju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Obožavam Lua :da: Posle toga, ako budeš u prilici, pročitaj "Volvo kamione". Na sajmu ako nađem, ima da kupim ostatak ...

 

 

Što se tiče Lua, Dopler i Volvo kamioni su skroz simpatične knjige, u prvoj njegov otpor prema briljantnosti i apsolutno svemu, a u drugoj cela Norge vs. Sverige rasprava (pritom je i priča simpatična.

 

Dok mi se Mulej uopšte nije svideo. Htela sam da uzmem i Naivan.Super, ali ćemo to čitati na norveškom u 2. semestru, pa čekam. x]

 

 

Ko voli dostojevskog, nek mi preporuci nesto LAKO & zanimljivo od njega, da vidim kol'ko mi lezi.

Al da nije zlocin i plazma.

 

Zapisi iz podzemlja.

 

Ne bih baš prepočila Bedne ljude za početak, to ako budeš imao želju još nešto da pročitaš (a verujem da hoćeš x]).

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...