Jump to content

Knjiga koju trenutno čitate?


Recommended Posts

Ja volim Zapise iz mrtvog doma.

 

U sustini, covek je trazio od cega da pocne, po mom misljenju, niko mu ne moze dati precizan pocetak, te moze poceti od hronoloski prve napisane knjige(pripovetke), a moze i po popularnosti.

 

Nek poredja knjige, pa nek' mantra nesto, na koju mu padne ruka, tu nek cita, uglavnom, ne moze da promasi sta god ispadne :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hefest je mitski, jedini kovac koji je skovao cuveni stit za Ahileja.

 

evo, da ti odgovorim umesto hefesta:

elem, intonacija: LA lALAAL LALAl .. par ekselans

 

NIJE ON JE BOG NAUKE IMA U FILMU!

 

@All,

Zavaljujem duboko za preporuke. Podelio bih vam svima pluseve al me mrzi. Nemoj da se ljutite kupicu vam bombone. Kad-tad.

Edited by Elitista u Povoju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo da ne uzme Dvojnika,jer je pretezak. A i kraj je osakacen,nije onakav kakav je trebao da bude po zamisli pisca.

 

U sustini, kad je malo dubioznije proucavanje Dostojevskog u pitanju, najcesca zamerka i ono za sta se hvataju kriticari je Dostojevski bez celovitog koncepta i ideje.

To se, u sustini, moze videti u Idiotu, kada on prakticno poredja likove na scenu, cime sebi da prostor da vidi sta ce sa njima, vrlo mudro, i onda tako gradi slike.

U sustini, osporavanje takve kritike je islo tim putem da to uopste nije nesto negativno, sa cim se i ja slazem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U sustini, kad je malo dubioznije proucavanje Dostojevskog u pitanju, najcesca zamerka i ono za sta se hvataju kriticari je Dostojevski bez celovitog koncepta i ideje.

To se, u sustini, moze videti u Idiotu, kada on prakticno poredja likove na scenu, cime sebi da prostor da vidi sta ce sa njima, vrlo mudro, i onda tako gradi slike.

U sustini, osporavanje takve kritike je islo tim putem da to uopste nije nesto negativno, sa cim se i ja slazem.

 

Sta onda da se kaze za Tolstoja i njegov Rat i Mir? Koliko je tu likova,najbolje da je inicijalno imao citavu sliku romana u glavi. Mislim da je normalno da se u toku pisanja romana mijenjaju i ideje i radnja. Rijetko je prvi rukopis ono sa cim je pisac zadovoljan...Bar znam za Dostojevskog da je tako.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Što se tiče Lua, Dopler i Volvo kamioni su skroz simpatične knjige, u prvoj njegov otpor prema briljantnosti i apsolutno svemu, a u drugoj cela Norge vs. Sverige rasprava (pritom je i priča simpatična.

 

Dok mi se Mulej uopšte nije svideo. Htela sam da uzmem i Naivan.Super, ali ćemo to čitati na norveškom u 2. semestru, pa čekam. x]

 

 

Nisam čitala Mulej, mada ga uzeh danas na sajmu. Meni je Lu mnogo više od simpatičnosti. Čovjek je toliko duhovit, ciničan, ironičan, mudar i bistar u isto vrijeme da mi ne preostaje ništa drugo osim da se divim njegovom načinu pisanja. Kad bih imala želju da pišem, to bi def. bio neki moj stil. Opuštena varijanta, nema naprezanja tokom čitanja, pritom poučna i zanimljva od prvog do poslednjeg momenta. Kupio me Doplerom jbg :mrgreen:

 

Inače, danas sve pretražih na sajmu, opet nisam našla "Čovjek i njegovi simboli" (Jung) koju ganjam ni manje ni više nego 3 godine. Umjesto toga kupila sam "Arhetipovi i kolektivno nesvesno".

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Čovjek i njegovi simboli" (Jung)- "Arhetipovi i kolektivno nesvesno".

 

 

ODstampam ti pet puta covek i njegovi simboli da mi posaljes Arhetipove i kolektvino nesvesno.

 

Nego posto pretpostavljam da to nije opcija. Kol'ko te kostalo to zadovoljstvo

Share this post


Link to post
Share on other sites

800 kinti je koštala, imali su sve od njega osim ove "moje", a ovu sam namjerno uzela zbog Animusa i Anime, kao što i sam pretpostavljaš ;)

 

Jel bi uzela i meni da mi posaljes, ja ti pustim pare na racun neki ako imas? ( ako ces da ides opet na sajam )

 

Ili neko drugi, ako gospa ne moze.

 

Prihvatam svakog koga znam i ko ima bilo kakav racun u banci u kom mogu da uplatim pare.

Edited by Elitista u Povoju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I knjiga iz istorije gresi? I silne knjige iz mitologije?

Uzmi obnovi istoriju za prvu godinju srednje skole pa ces da vidis copavog Hefestusa ( u grka ) ili vulcana u rimljana kovaca koji zivi u vulkanu.

 

Tot egipatski, Hermes grcki, Merkur rimski.

 

Doduse merkur nije toliko Znanje koliko ova prva dvojica. Merkur je vise glasnik.

 

Cak i okultisti imaju starog okultistu koji je sakupljao znanja mistike, magije i nauke i samoprozvao se "Toth-Hermes"

 

Tek kada budes malo dublje proucio grcku mitologiju onda se javi. Hermes se smata bogom trgovine, lopovluka i glasnikom bogova. Na sandalama i šlemu, koje je nosio, imao je krila, i uvijek je držao skiptar. Pored toga što je prvenstveno bio Zevsov glasnik, odnoseći i donoseći poruke po Zevsovom nalogu, bio je i pratilac duša koje je odvodio u Had. To kaze Wikipedija i tacno je. Vi sto prepisujete za interneta, a nikada svojom glavom ne razmisljate. Zar mislite da bi ja uzeo ovo ime da ne znam sve o njemu? Sem sto je bio kovac(uhvatili ste se toga kao pijan plota, atako vam i treba kada bez zadrske verujete da je Wikipedija nepogresiva) on je i naucnik. Eto i sam stit koji je skovao Ahileju je bio u neku ruku delo nauke. Glavni graditelj, izumitelj i covek koga su za svaki problem zvali da napravi nesto za nekog i da ima cudotvorna svojstva.  

 

 

Onaj ko je gledao film video je da je Hefest napravio robota od zlata. Ako mislite da kovac ima dovoljno znanja da pravi robote onda u redu.

 

 

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aj ovako,

Hefest - bog vatre, ruzan, hrom, kovac, u neku ruku je to sto kazes naucnik tacno jer je na primer, izumeo tronosce koji sami odlaze na okupe bogova i neke slicne stvari.Ali je mnogo vise zanatlija nego klasican naucnik.

Zevsov i Herin sin.

 

A sto se tice toga - kovac - wikipedia.Ne lupetaj gluposti o kojima nisi dovoljno potkovan.

O njemu kao kovacu prvenstveno govore Homer i Hesiod, a ne wikipedia.

 

Ende.

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Onaj ko je gledao film video je da je Hefest napravio robota od zlata. Ako mislite da kovac ima dovoljno znanja da pravi robote onda u redu.

Santa madre de dios. Nisam znao da se iz filmova ucimo o mitologiji. Nego kad smo kod robota u antici, cujem da su na akropolju imali umrezenu igraonicu sa core2quad kompjuterima gdje su bogovi pikali prilagodjenu verziju kanter strajka.

 

Ko oce da uci o mitovima Grcke, nek se dohvati knjige Roberta Grejvsa umjesto sto slusa ovdasnje Sokrate.

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

E lepo. Moram znaci i poparu da drobim. To da mu je glavno zanimanje kovacki zanata to je tacno, ali sem Zevsa jedini naucnik na Olimpu je HEFEST i tacka. Nisam ja iz filma to zakljucio nego sam hteo da vam jednostavno to slikom dokazem, ali ocigledno ima onih sto teraju mak na konac. Pogledajte malo u globalu ceo Olimp i uloge svih bogova. Neki navode kao naucnika Hermesa sto je stvarno smesno. Vi izgleda imate predstavu o naucnicima u fazonu to je neki cikica sto mucka epruvete ili gleda kroz mikroskop. Shvatite da je pojam naucnik u doba grckih bogova bio malo drugaciji. Posle procitanih mnogih knjiga na ovu temu zakljucak je da je HEFEST naucnik. Moje misljenje podrzava i Den Simons u Ilionu i Olimpu i Hefesta naziva naucnikom i takodje u knjizi se bavi naukom.

 

@Morbid God

 

Sto vreme vise prolazi ti sve vise seres!!! Bukvalista si i nikakvu poentu ne znas da izvuces iz price. Glup si i tebi necu odgovarati vise jer ne znam kako glupaku neke stvari da objasnim.

 

 

Edited by HEFEST
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel bi uzela i meni da mi posaljes, ja ti pustim pare na racun neki ako imas? ( ako ces da ides opet na sajam )

 

Ili neko drugi, ako gospa ne moze.

 

Prihvatam svakog koga znam i ko ima bilo kakav racun u banci u kom mogu da uplatim pare.

 

Tek sam sad vidjela poruku.

 

Neću više ići na sajam, ali ko bude htio da ti učini uslugu, to je štand pored The English Book-a i Mamuta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Morbid God

 

Sto vreme vise prolazi ti sve vise seres!!! Bukvalista si i nikakvu poentu ne znas da izvuces iz price. Glup si i tebi necu odgovarati vise jer ne znam kako glupaku neke stvari da objasnim.

Photo0266.jpg

Da.

Edited by morbid god

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kupila sam knjigeeeee na Sajmu.

Inace, izbor je sve losiji, svaki treci stand je saren sa nekim zmajevima, sarenim slicicama i ostalo.

E, što jest', jest'.

 

Ja sam svega par novih knjiga kupila, sve ostalo sam tražila gore među polovnim. I prošle godine je bio veći izbor. Nisam mogla da nađem Ibsena nigde, pritom dosta ljudi koje sam pitala nisu ni čuli za dotičnog. Niti sam mogla da nađem nešto od Kafke, a da nije Proces. Jedva sam našla Kamija. I tako.

 

Mada, sve u svemu, zadovoljna sam, kupila sam 10 finih knjiga. x]

 

Knjige Dostojevskog su bile tako jeftine (nove!), nažalost nisam imala para da kupim više, ali sam "Zapise iz mrtvog doma" platila čitavih 500 din. Trebalo je da uzmem "Braću Karamazove" - samo 800 din. o.O (Po knjižarama je oko 2000) Al' jbg, kriza. xD

Edited by Sigrdr

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...