Jump to content

Numerologija


Recommended Posts

Da to si upravu. Npr. broj 9 je i matematicki veoma interesantan . To je broj koji kada se pomnozi sa bilo kojim prirodnim brojem daje broj ciji je zbir cifara opet 9!

 

Npr:

2*9=18 (1+8=9)

3*9=27 (2+7=9)

111*9=999 (9+9+9=27 >> 2+7=9)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Тако је!

 

Што се скандинавије тиче, за број 9 се везује нпр.:

 

Када се Один жртвовао себи, висио је на вешалима 9 дана и 9 ноћи.

 

Нордијска космологија познаје 9 светова који су потпомогнути Игадрасилом!

 

Сваких 9 година, људи из целе Шведске одлазе у храм на Упсали, где жртвују мушке робове, као и мушке животиње!

 

Бог чувар Бифрост моста, Хеимдал, рекао је да је син 9 мајки!

 

итд.

 

Слава!

Edited by Shadowdream

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

mene proganja 26.

naime, toliki mi je kurac u cm.. (najbanalniji primer)

 

dalje, tad sam rođen.

 

onda: pre nego što uđem u bilo šta (kuću, zgradu, automobil, telefonsku govornicu) moram prvo 26x da obiđem okolo, pa tek onda uđem. (zato mi autobus uvek pobegne no.gif) isto tako, moram 26x da obujem i izujem cipele/patike pre nego što ih konačno ostavim na nogama.

isto tako sa bilo kojim komadom odeće.. (nije lako sa kondomima, ali sam navikao devojku)

 

 

sve to mi uzima mnogo vremena, pa molim za pomoć.

 

---

 

26 je veoma zanimljiv broj. npr, ako 26 pomnožite samim sobom dobićete 676, što je samo za jednu cifru različito od 666 (a svi znamo šta je to).

naravno, ako 26 podelite sa 2 dobijete 13, što je baksuzni broj.

dakle, nesreća i jad na koju god stranu krenete.

26 se u binarnom zapisu piše: 11010. u oct. - 32.

 

a u bazi 3, 26 se piše kao 222.

222!!!!

 

26 je jedini broj na svetu koji se nalazi imeđu nekog kvadrata (25) i kuba (27)

 

26 je broj slova u engleskom alfabetu

 

itd.

26 pwnz

Edited by Johnny Dopp

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta se zamlacujes trazenjem znacenja tebi 'bliskih' brojeva? U sustini svaki broj moze biti po necemu poseban, jedinstven samo zavisi kako ga posmatras. Imas razne Fibonacijeve brojeve, Avogardove brojeve, Anjstajnove...

 

Takodje promjenom brojnog sistema iz dekadnog (osnova 10) u binarni (osnova 2) ili ternarni (osnova 3) opet mozes zapaziti neke specificnosti nekih brojeva.

 

Medjutim najsavrseniji brojni sistem je ternarni. Naime kada se osmisljala tehnologija na kojoj ce raditi racunari naucnici su izracunali da je najsavrsenija brojna osnova osnova sa brojem 2,6532.... Kako je to realan broj i samim tim previse komplexan za predstavljanje u racunaru uzet je najblizi prost broj (djeljiv sa 1 i sa samim sobom) a to je broj 3. To je logicno jer laicki gledano na svako pitanje ti imas u sustini 3 moguca odgovora: DA, MOZDA (tj. neutralan odgovor) i NE. Medjutim i to je prekomlexno za racunarsko predstavljanje jer kako ces predstaviti neutralan odgovor (racunar ne poznaje 'mozda' pojam)?! Zato je uzet drugi najblizi prost broj broju 2,65 a to je naravno broj 2. I opcije su se suzile na one najosnovnije - DA i NE, 1 i 0, crno i bijelo. - znaci BINARNI brojni sistem.

 

E sad ono sto je jako zanimljivo je sledece. Ako se vratimo hiljadama godina unazad (3000 godina prije Hrista (!)) u jednoj istocnoj civilizaciji takodje susrecemo binarni brojni sistem. Pogadjash! To je kineska civilizacija. Naime oni su jos tada uvidjeli da se sve moze predstaviti preko binarnog sistema, kombinacijom jedinica (1) i nula (0), tj. isprekidanih i punih linija. Hmmm... 'isprekidanih i punih linija'?! Pa to je Ji Djing! Da tacno, a upuceni znaju da u ji djingu imamo 64 heksagrama sto je 2 na 6-ti stepen i 4096 mogucih odgovora na zadato pitanje sto je 2 na 12-ti stepen. Slicno kao kod racunara - jednostavan primjer: RAM memorija od 256 MB je 2 na 8-mi, ili od 1024 MB je 2 na 10-ti.

 

I onda mi neko kaze da je americka civilizacija najnapredija ikada.... Ma daj....

Edited by Byk

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Тако је!

 

Што се скандинавије тиче, за број 9 се везује нпр.:

 

Када се Один жртвовао себи, висио је на вешалима 9 дана и 9 ноћи.

 

Нордијска космологија познаје 9 светова који су потпомогнути Игадрасилом!

 

Сваких 9 година, људи из целе Шведске одлазе у храм на Упсали, где жртвују мушке робове, као и мушке животиње!

 

Бог чувар Бифрост моста, Хеимдал, рекао је да је син 9 мајки!

 

итд.

 

Слава!

Баш је и мене нешто заинтересовала та деветка. Није то тек тако; деветка је крај крајева, Сатурн потпомогнут свим осталим утицајима, број свештенства, продуховљености. Ништа ту није случајно.

 

Још једна ствар је занимљива: сваки фолклор може да се подичи бајкама у којима се помињу такозвани "магични" бројеви. У нас су то 3, 7 и 9; у бајкама азијског подручја се најчешће помиње 5 (чувена "Кћи 5 цветова")... итд. Ако се ти бројеви тумаче као нека врста кода једног народа, може се доста рећи о његовом карактеру.

 

Као што рекох, ништа није случајно.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To o cemu pricate nema veze sa numerologijom. To je jednostavno tradicija svojstvena svakom narodu, pa samim tim i razlicita od naroda do naroda. Tumacenja brojava su stoga razlicita od kulture do kulture, tako da se sa tog aspekta nigdje ne moze stici sem mozda mozemo nauciti da je bilo 9 brace Jugovica, 3 prasica, 1 vuk ;] itd. itd.

Share this post


Link to post
Share on other sites

mene proganja 26.

naime, toliki mi je kurac u cm.. (najbanalniji primer)

 

dalje, tad sam rođen.

 

onda: pre nego što uđem u bilo šta (kuću, zgradu, automobil, telefonsku govornicu) moram prvo 26x da obiđem okolo, pa tek onda uđem. (zato mi autobus uvek pobegne no.gif) isto tako, moram 26x da obujem i izujem cipele/patike pre nego što ih konačno ostavim na nogama.

isto tako sa bilo kojim komadom odeće.. (nije lako sa kondomima, ali sam navikao devojku)

 

 

sve to mi uzima mnogo vremena, pa molim za pomoć.

 

opsesivno kompulzivan? icon_smile.gif

poz

 

 

edit: elem ima neka fora da se izracuna generacijski broj, bioritam i jos neke skalamerije ja to nisam uspela da nadjem jer se ne razumem, ima li neko link-ove na tu temu?

Edited by Face Of Melinda

Share this post


Link to post
Share on other sites

opsesivno kompulzivan? icon_smile.gif

poz

 

 

edit: elem ima neka fora da se izracuna generacijski broj, bioritam i jos neke skalamerije ja to nisam uspela da nadjem jer se ne razumem, ima li neko link-ove na tu temu?

Веома је просто.

 

На пример, ако је особа рођена 12.11.1983. године:

 

- биоритамски број се добија сабирањем бројева дана и месеца рођења: овде ће то бити 1+2 = 3, и на то додајеш збир цифара броја месеца 1+1=2, а онда све то сабереш, па је биоритамски број ове особе 3+2=5;

 

- генерацијски број се добија када сабереш све цифре године: 1+9+8+3=21=3;

 

-натални, лични број је увек збир генерацијског и биоритамског - у овом случају то је 8.

 

Записани по реду, биоритамски, генерацијски и натални број дају такозвани кармички код. Овде је то 538.

 

Биоритамски број је број променљивих стања - користиш га да израчунаш у којој си години, месецу, дану.. Генерацијски је некако најјаче везан за здравље, мада су сва три броја битна. Заправо, сваки број је важан: сваки има неке предности и мане, а најбоље их показује лични број, док претходна два говоре на који начин би особа требало да се избори са особинама свог броја.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Наравно. Ако неко, на пример, има кармички код 281 он има особине и двојке и осмице и јединице. Само доста праксе у тумачењу бројева може да вам помогне да извучете праву нијансу..

 

@Varg

 

Први број - биоритамски - то је број променљивих стања. Он показује у којој је особа години, месецу, дану.

 

На пример, ако особа има биоритамски број 2 - на ту двојку додајемо збир цифара текуће године. Према томе 2+8 даје збир цифара 1 и та особа је у години јединице. За одређивање месеца је слично: на добијени број године (1) додаје се збир цифара текућег месеца (7) и према томе се добија да је особа са биоритамским бројем 2 тренутно у месецу осмице. На тај број додаје се датум, сведе се на једноцифрени и тако се добије број дана. И онда се користе прогнозе. icon_biggrin.gif

 

Други број је углавном везан за здравље; за сваки број постоји листа евентуалних болести, осетљивих органа, док је трећи број најјаче безан за карму.

 

Ипак, треба имати на уму да је апсолутно сваки број важан и да тешко то може да се генерализује. Има примера где, на пример, особа показује симптоме болести које су карактеристичне за број који је у њеном коду натални, а не генерацијки (рецимо, ако је четворка генерацијски, јединица натални). Само пракса... icon_wink.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta meni bi da otvorim ovu temu wallbash.gifwallbash.gifwallbash.gifwallbash.gifwallbash.gif

 

I opet ima vise tumacenja brojeva. Vise vidova numerologije.

Шта ти је било - не знам. icon_smile.gif

 

Истина је да постоји више видова тумачења. Ја се, за сада, држим кармичке нумерологије. Чисто да неко не побрка моја пређашња објашњења... icon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Шта ти је било - не знам.  icon_smile.gif

 

Истина је да постоји више видова тумачења. Ја се, за сада, држим кармичке нумерологије. Чисто да неко не побрка моја пређашња објашњења... icon_smile.gif

Blage veze nemam icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

 

Jel sam i po karmickoj broj 2 ph34r.gifph34r.gifph34r.gif

Edited by Black_Totem213

Share this post


Link to post
Share on other sites

Јеси, јеси... Не брини. icon_smile.gif

 

А ако ти је датум рођења у профилу прави, онда је твој кармички код 652. Према томе, имаш особине и петице и шестице. icon_da.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

" Posle čuvene rečenice koju je izgovorio astronaut "Apola 13" Džek Svigert:"Hjustone, mislim da smo u nevolji!", došlo je do eksplozije na letjelici udaljenoj 320.000 km od Zemlje. To je možda iznenadilo sve u upravljačkom centru Hjuston, ali da su pitali numerologe znali bi da je bilo neizvježno. Naime, čak i da letjelica nije imala baksuznu oznaku, sve drugo je bilo protiv nje. Uzletjela je u 13:13 po hjustonskom vremenu, sa lansirane rampe 39 ( 3x13), 11. aprila 1970. godine (kada se saberu pojedinačne cifre datuma- dobija se 13). Nikakvo čudo onda što se eksplozija desila 13. aprila."

 

Pročitah ovo u zadnjem "Zabavniku", a takvih je bezbroj slučajeva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Јеси, јеси... Не брини. icon_smile.gif

 

А ако ти је датум рођења у профилу прави, онда је твој кармички код 652. Према томе, имаш особине и петице и шестице. icon_da.gif

a ja, koji je moj broj? ph34r.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Јеси, јеси... Не брини. icon_smile.gif

 

А ако ти је датум рођења у профилу прави, онда је твој кармички код 652. Према томе, имаш особине и петице и шестице. icon_da.gif

Znaci sto mu dodje 6+5=11

1+1 = 2

Zar ne?

 

Samo mi nije jasno ovo "Prema tome imas osobine petice i sestice" Sta znaci to?

icon_confused.gificon_confused.gificon_confused.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...